Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема packet loss i golemi amplitudi na pingaнови  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано01.02.07 05:40



Здравейте,

Най-накрая да задам и аз въпроса си за който бях дошъл в този доста добър форум. Въпроса ми е към хора разбиращи от доставка на интернет. Живея в София, кв. Разсадника, няма да споменавям имена на доставчици за да не правя излишно добра или лоша реклама. На LAN нет съм въпреки че много съм си патил вече от него, и май продължавам да си патя;(. Сменял съм много доставчици на 3 различни места в софия. 1 за офис, 2 различни на различни места на които съм живял. Таа.. отклоних се от темата, с поредния ми избор на доставчик имам доста добра скорост (100Mbits - BG, 2Mbits - интернет - споделена скорост разбира се

) и нет-а от как м и го пуснаха вече 4 месеца не спирал. На мен същност скоростта на даунлоуд не ми е приоритет. Проблема е друг, малко съм претенциозен на тема нисък пинг и да няма packet loss, положението не мога да кажа че е чак плачевно, но не е и цветущо. Изключително много варира пинга в часовете на денонощието като през пиковите часове пинга към НАВСЯКЪДЕ скача с около 40-50ms (средно) нагоре, и е много непостоянен, това се отразява много зле на играта която се опитвам да играя онлайн. Тоест като пусна пинг един път reply-не за 200ms, после reply-не със 50, понякога се получава и малко paket loss. Абе с една дума - лагава работа. Доставчика ми казва че ползват нет на interbgc и че тяхните мрежи били пренатоварени. Добре де ама мене тва кво ме топли, искам да си житкам играта спокойно, аз дори не ползвам торенти, и рядко доунлоудвам нещо и се чудя на какво се дължи този проблем, няма ли някакъв начин да бъде решен, чрез специална оферта за гамерите като мен да имат "нормален" пинг? Понеже има и други българи в играта и се вижда пинга и лоса на всеки, виждам че и другите имат лос които сме от бг, а другите хора (от различни места на европа) нямат лос. Един приятел пък който живее на друго място и ползва друг доставчик също съм проверявал как са нещата от любопитство, при него има пакет лосс средно от 3-8% постоянно за към навсякъде. Аз като пусна пинг към него имам 6-8% пакет лос, а иначе ако си пратим файл по скайп или ICQ скоростта е бърза на трансфер, но явно не е това от значение за качеството на връзката между две IP-ta . И така след всичките тези мои легически изхождание и представени факти излиза че в БГ нета е цяалостно с ниско качество и пренатоварен!!!, нормално човек като види всичко това, така да си мисли. Какво мислите за този проблем? Той според Вас реално съществува ли масово, и ако да, и го намирате за нормално?, то какъв е начина да бъде решен поне за геймърите, евентуално дори със допълнително заплащане да имат "не-лагав" нет през цялто време на денонощието? Ако някоя фирма ми каже че могат да ми го осигурят, веднага скачам на нея, предполагам че и още много геймъри.

Редактирано от PatlaDJ на 01.02.07 05:45.



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: PatlaDJ]  
Автор CтeфaнCтoилoв ()
Публикувано06.02.07 22:53



aaa, болна тема ... :)

високия пинг /най вече/ и загубите едва ли са от IBGC, та да се оправдават с тях.

При ЛАН и 100МБ е мноого трудно, да не кажа невъзможно да ти осигурят QoS.

Отделно пък някой от големите доставчици имат проблеми със свързаността си.

напр. от 2 дена бтк към спектър е пълна скръб - 25% загуби,

изобщо забрави за някакви гаранции , извън мрежата на доставчика си, та дори в нея. Ако все пак някой ти предложи SLA, то определено пък цената няма да ти хареса :)


гарантирана латентност може да ти предложи донякъде БТК с адсл,
оба4е на тема загуби са пълна скръб .



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: CтeфaнCтoилoв]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано07.02.07 00:54



Мене ме открехна тая идея да питам щото тоя моя доставчик макар и LAN, макар и споделен нет "що годе добре се справя" (с изключение на натовареното време) часове от 17 до 22h. И.... идеята за въпроса ми бе провукирана от един юзер от германия с който житкам онлайн който има прекрасен пинг към навсякъде и аз го питах как постига това и той ми каза че доставчика му предлагал тази услуга - минимум latency - плащаш получаваш. Каза че скоростта на даунлоуд му била по ниска, обаче на него не му е това приоритета (както и на мен в случая - като геймър). Та чудя се BG доставчиците дали скоро ще се сетят че с такава оферта могат да увеличат малко приходи като същевременно пестят трафик ?

Редактирано от PatlaDJ на 07.02.07 00:55.



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: PatlaDJ]  
Автор CтeфaнCтoилoв ()
Публикувано07.02.07 02:43



ти си клиент 'мечта', както правилно си разбрал ниската латенция е в конфликт с високия трафик :) ,

не е проблем да се постигне с малко приоритизация, даже някой доставчици 'лъжат' като приоритизират ICMP трафика и пинга винаги ти е нисък :)

то при теб проблема е по голям: оферта на 100М трафик означава 4е самия ЛАН е на макс. капацитет и нищо не може да ти се гарантира още в мрежата на доставчика.

зарекох се никога да не агитирам за адсл, но ако си запален геймър това е една от възможностите ти.

ако не те притеснява че 1 година имаха 30% загуби към интербгком, а сега положението със спектър е аналогично.

а най добре е да намериш доставчик който си разбира от работата и няма оферти от рода 100М БГ трафик :) , или ако има такива оферти, суичовете му да са гигабитови :)



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: CтeфaнCтoилoв]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.02.07 10:13



Истината е следната българския потребител е вкаран в капана на всякакви доставчици, на комуникационни услуги, но още по голям проблем е че липсата на качество не се контролира, например някой да се е оплакал в федерацията на потребителите от качеството едвали, щото това си е мътна индия тия технологии. Та от личен опит ти предлагам да не използваш пинг като средство за контрол на качеството на мрежата ти, по добре е да използваш трейс, до даден адрес и така ще видиш къде ти закъснява и къде се ускорява, въпреки че и трейса не е много гарантирано средство, но е по добро от пинга.
Една такава квартална мрежа наричана още ЛАН в БГ то страда от много проблеми, както на физическо така и на логическо.
Истината е че ще минат години докато в БГ то нещата ще заприличат като в нормалните държави, така че ти препоръчвам търпение.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано07.02.07 15:38



Аз понеже не съм фен на крайностите. Истината винаги е някъде по средата. Напълно перфектен по качество интернет не може да има, нито пък ТРЯБВА да има скорости на даунлоуд максимално високи и да не се пресмята задръстването на линиите като фактор който понижава качеството.
И в западноевропейските страни също имат такъв проблем, защото и там масата узери смятат скоростта на даунлоуд за критерий за качество N1, разбира се не е толкова масов проблема колкото в БГ, но го има. Моя доставчик въпреки че е ланка е устроил добре мрежата си и нямам закъснения до gateway-а си, вероятно със хубави switch-ове или не знам как. Проблема идва от някакъв shaping na ИнтерБГКом като пусна трейст - то се вижда. Та понеже проблема като цяло изглежда лесно решим поне при мене, се чудя едно толкова елем ентарно нещо като два канала, единия за download-ери другия за геймъри с различни скорости и пинг не би ли решил проблема качествено, в същото време евтино и вълка ще е цял и агнето сито. Има LAN интернте доставчици където положението е наистина неспасяемо - packet loss до гейта. Paket loss 25% към навсякъде и провинциален град... то тогава действително не виждам друга алтернатива освен БТК (ако и те въобще предлагат качествен нет в съответния район). Но в случай с моя ISP проблема изглежда обозримо решим и не чак толкова "на всички нива по трасето".

Собствениците на ISP, въобще сещали ли са се за такъв вид услуга и опитвали ли са се да калкулират икономическите си ползи и разходи от нея ?
Това ми е всъщност май следващия въпрос....... (на първия вече получих отговор, благодаря)

Редактирано от PatlaDJ на 07.02.07 15:51.



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.02.07 22:11



Едва ли, твърде малко са легалните онлайн геймъри у нас...
Не те знам какво играеш но, ако е за играта вземай адсл или каб. тв. много по добре се справят с латенцията и липсата на загуби.
Е няма да можеш да дръпнеш филм за 2 часа... но ще играеш




Welcome to the real world!



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: Mopфиyc]  
Автор CтeфaнCтoилoв ()
Публикувано08.02.07 00:19



docsis-a използва споделена преносна среда, така че латенцията там не е гарантирана в никаквъв случай :) .

ако държи на гарантирана латенция преносната среда до него не трябва да е споделена, или ако е, да е добре управлявана :)

така, че кабелния не става .....


по въпроса защо няма отделна тарифа за геймъри - ами причината е финансова.

разпределението е горе долу такова :

60-70% браузващи , 20-35% даунлоудъри, и по малко от 2-5% геймъри.

от кой се печели най много - правилно от първите 2 групи, затова засега никой не обръща внимание на геймърите :(



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: CтeфaнCтoилoв]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано08.02.07 01:24



Да е така е. Малко са геймърите на фона на останалите потребители. И за това не разчитам че квартален малък доставчик ще има ресурса да си позволи от 100 узера за 5 активни геймъра да пуска две отделни линии и прочие н астройки. Надявам се обаче някой голям доставчик да го предложи. В германия разпределението на браузващи/даунлоудъри/геймъри едва ли е по различно от колкото в БГ, но все пак имат такава опиция по-големите ISP-та. Не става въпрос само за добро latency към чужбина. То и към български сървъри е лагаво.

Благодаря за мненията.

Редактирано от PatlaDJ на 08.02.07 01:26.



Тема Re: packet loss i golemi amplitudi na pingaнови [re: Mopфиyc]  
Автор L.M. ()
Публикувано08.02.07 02:04



Е няма да можеш да дръпнеш филм за 2 часа... но ще играеш
+++
кви 2 часа бе бро, при вас с кофи ли го носят нета, нали ако дърпам за толкова ще се умопобъркам и по скоро ще отида на кино






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.