Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 23.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема BOL.BG ви кани в екипа си  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано30.01.07 21:50



Присъединете се към най-бързо развиващата се Интернет компания в момента!

Както сигурно сте научили, BOL.BG вече е европейска компания. Фондът CEE Growth - Люксембург придоби 70% от компанията чрез увеличаване на капитала.

Събраните средства вече се инвестират в разширяване на мрежата и изкупуване на ЛАН-мрежи, както и в легализиране на предлаганото през Интернет съдържание - вече имаме подписани договори за дистрибуция на филми, телевизия и на българската музика, като телевизията и музиката ще се използват от потребителите свободно и неограничено, без допълнително заплащане.

Значителна сума ще се инвестира и в развитието на човешките ресурси и в подобряване на ефективността на труда. В тази връзка ви каним да станете част от нашия екип в някоя от следните позиции:

- специалист продажби
- специалист маркетинг
- кабелен техник (вкл. главен техник)
- касиер
- поддръжка (support)
- системен администратор (Linux, TCP/IP)
- web-програмист (php, perl, mysql)
- дизайнер
- оперативен счетоводител
- офис мениджър

Освен атрактивно заплащане, можете да разчитате и на стриктно спазване на кодекса на труда, много добри условия на работното място, гарантирана 13-та заплата и най-вече - гарантирана възможност за развитие с течение на времето. Предвиделно е през следващите две години персоналът да се увеличи с около 100 души спрямо сегашния и колкото по-рано се присъедините, толкова по-голяма е вероятността да натрупате опит и да заемете по-висока длъжност.

CV-та и мотивационни писма изпращайте до newjobs@bol.bg.

Митко



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано31.01.07 11:43



"Фондът CEE Growth - Люксембург" ne vi li dade i nekoi lev za reklama ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано31.01.07 16:08



значи ви купиха и едва тогава станахте европейска компания - бравос! а до тогава къде бляхте? нал уж бяхте най-великите? кво ви пречеше да си подпишете договорите за разпространение? или кат ви купиха ви дойде акъла в главата?



ПС искам да стана системен администратор на TCP/IP, както пишеш в постинга си. мухахахахахахахахаха





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re:нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано31.01.07 21:56



купуване не е точната дума според мен , това че некви са се обуркали да налеят такава сериозна сума в една българска компания може само да е похвално , даи Боже всекиму подобни свежи пари.....в краина сметка бола ако в момента има 30 % от 6000 абоната след година ще имат 30 % от 20000 клиента, особенно като наблекнат на установената си практика с 6-те безплатни месеца интернет за новите им територии или друг вид смачкване на местната "конкуренция", което маи е по добре за тях



Та още веднуж честито и дано сега, като имате кинти, си пооправите малко и стандарта та да не си простирам повече прането по ваши кабели на места на които другите оператори минават подземно

и btw. тук наистина не му е мястото за подобни реклами, колко сме велики и как търсим 1-- човека персонал, и аз търся 4-ма кабелджии ама си има едни по други места за подобен вид обяви !!!



Тема Re:нови [re: L.M.]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано31.01.07 23:48



В отговор на:

и btw. тук наистина не му е мястото за подобни реклами, колко сме велики и как търсим 1-- човека персонал, и аз търся 4-ма кабелджии ама си има едни по други места за подобен вид обяви !!!




Няма защо да се лъжем и да се правим, че не разбираме какво се случва. Освен конкуренти за абонати, вече се превръщаме и в конкуренти за служители. Ако разглеждаме служителите като един вид клиенти, то тогава би могло предложението ми към тях да бъде квалифицирано и като реклама. Всички ние сме ветерани в този форум и знаем, че той се чете не от потребители, а именно от служители на доставчици и в тази връзка смятам, че съобщението ми е съобразено с аудиторията и си е съвсем на мястото ...


Митко



Тема Re:митконови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано01.02.07 01:45



по-скоро тази секция се чете от оператори, не мисля че техните служители имат времето и желанието да следят кои / кимон и компания / каква поредна велика глупост ще изръси,

иначе да..., заражда се липса на квалифициран персонал а с това и мигрирането на служителите от един към друг оператор, отминаха също така времената в които се назначаваше всеки втори срещнат на улицата само и само да се попълни броиката в 'училищата за кабелджии'





Тема Re:нови [re: L.M.]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано01.02.07 18:55



никой не налива пари ей така, без нищо, затова са ги купили. ако бол имаха нужда от пари за разширение щяха да си ги намерят. сега очакваме да се смени и името на компанията, ма не веднага, а след няколко месеца, за да отговаря на новите реалности...



а бе, тва не е ли за комисиатя за конкуренцията или както там се казваше:

>особенно като наблекнат на установената си практика с 6-те безплатни месеца интернет за новите им територии или друг вид смачкване на местната "конкуренция"<





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re:KZKнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано01.02.07 19:25



за мен всичко повече от 2 е равно на 3 е повод за сезиране на тази комисия, най пресния пример които мога да дам е 3 е равно на 6 при "домашен лан"

а и както знаете доволния клиент е най добрата реклама, т.че подобни промоции са безсмислени, мисля това го разбират и самите клиенти.....разбира се има и такива които скачат от една на друга промоция но да се надяваме , че те са в рамките на статистическата грешка .....иначе никои не би си възвърнал уползотворените пари,време

Канех се да отворя подобна тема, т.че би ми било интересно да чуя вашето мнение доколко са сериозни подобни методи , за : против



Тема Re:KZKнови [re: L.M.]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.02.07 19:57



Незнам дали има фирма която да дава такива неща като безплатни месеци на нови абонати, камо ли пък 6. Ако има такава то явно бая го е закъсала а и както казва многоуважавания от мен Кимон, требва всека вечер да заспиват с мисълта за КЗК. Няма сериозен инвеститор който да гледа единствено броя на клиентите, всеки гледа финансовите резултати. Пък аз съм прост инженер, не съм икономист, ама за да са ти добри резултатите требва да ти влизат повече пари а не да се увеличава бройката на клиентите с изкуствени промоции.

ПС. Кимоне, беше прав за скоростите че е по цивилизовано да се обявяват в мбити, може да фърлиш едно око дали ти допада на изтънчения вкус компромисния вариант който сътворихме





Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.02.07 21:51



Някак си всичко това звучи хубаво... въпроса е като видиш чисълцата и цветовете дали ще бъде смешно



Интересно ми е какво може да предложи една средно голяма ЛАН мрежа привличащо кадърни хора?!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.02.07 21:55



Загледах се в сайта... попаднах и на това Не само месечната такса, но и всички цени за разговори са в пъти по-ниски от тези на БТК.

Знаеш ли колко време ми отнема да обясня, че това е лъжа? Точно 1 минута и половина... и хората го разбират дори!

# Разговор до САЩ с продължителност от 3 минути:
Цена през БТК: 3 * 0.30 = 0.90 лв.
Цена през BOL: 3 * 0.10 = 0.30 лв.

# Разговор до мобилен телефон в Германия с продължителност от 3 минути:
Цена през БТК: 3 * 0.72 = 2.16 лв.
Цена през BOL: 3 * 0.40 = 1.20 лв.

# Разговор до фиксиран телефон в Малайзия с продължителност от 3 минути:
Цена през БТК: 3 * 0.90 = 2.70 лв.
Цена през BOL: 3 * 0.15 = 0.45 лв.

# Разговор до фиксиран телефон в Ирак с продължителност от 3 минути:
Цена през БТК: 3 * 1.35 = 4.05 лв.
Цена през BOL: 3 * 0.50 = 1.50 лв.


Хайде, време е да промените ценуте в сайта! Обещавам утре да го пусна към юристите на БТК да видим дали няма да има реакция



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Редактирано от KlD на 01.02.07 21:57.



Тема Re:KZKнови [re: RazoR]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано01.02.07 22:00



Вашия сайт винаги е бил много добър и ми е харесвал
Това с възможността да видиш скоростите в бит или байт е страхотна идея - който както иска да си ги гледа



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re:KZKнови [re: RazoR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.02.07 22:53



За сега знам 2, които дават безплатни месеци...



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re:KZKнови [re: KlD]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.02.07 22:57



Без никакво плащане? Щото промоция плати Х получи Y реално е отстъпка в цената, но не и безплатен интернет.



Тема Re:L.M.нови [re: L.M.]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано01.02.07 23:36



оффтопик
Ей на аз съм служител :) и именно затова чета този форум да видя колко ви е акъла :) предложенията за работа може човек да пусне на повече от едно място . Има хора които могат да се възползват.

просто и лесно


Тема Re:KZKнови [re: RazoR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.02.07 09:31



Ами Бол и Орбител рекламират безплатния си нет на 2 400хххх



Иначе да, отстъпка в цената му се вика

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: KlD]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано02.02.07 13:31



В отговор на:

Интересно ми е какво може да предложи една средно голяма ЛАН мрежа привличащо кадърни хора?!




Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country

John F. Kennedy, 1961



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано02.02.07 13:53



kennedy ne go li grumnaha ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано02.02.07 18:19



До колкото успях да разбера от друг сайт - единствените обявени заплати са за:
- оперативен счетоводител
- офис администратор

За останалите позиции не казвате никакви ориентировъчни заплати?!
Според заслугите, опита, начина на работа ли определяте кой колко взема и съответно да разбирам ли, че всеки кабелджия взима различно във вашата фирма?

Освен конкуренти за абонати, вече се превръщаме и в конкуренти за служители. Ако разглеждаме служителите като един вид клиенти, то тогава би могло предложението ми към тях да бъде квалифицирано и като реклама.

Не виждам рекламата, с която се опитвате да привлечете новите си "клиенти"! "Клиента" го интересува каква е цаната на "услугата"



НЕ си мислете, че като сте бол.бг всички ще хукнат при вас само заради името бол.бг



Тема Re:митконови [re: L.M.]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано02.02.07 18:23



иначе да..., заражда се липса на квалифициран персонал а с това и мигрирането на служителите от един към друг оператор,

Ще мигрират ако не предлагаш добри условия на труд + добра цена на труда



Замени "труд(а)" с думичката "Internet" и получаваш друго интересно изречение



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: идиoтчe]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано02.02.07 19:49



В отговор на:

"Клиента" го интересува каква е цаната на "услугата"




Разбира се, заплатата е сериозен фактор, но аз имам известни резерви спрямо хората, за които това е единственият критерий.

Заплатите във всеки един сектор от икономиката са малко или много еднакви. Ако има голяма разлика в посока надолу, служителите се преместват и бизнесът губи. Ако пък има голяма разлика нагоре, съответният бизнес става неконкуретноспособен, цените му стават относително по-високи и започва да губи клиенти. Следователно и в двата случая е лошо за съотвената фирма, така че никой не държи нито твърде ниски, нито твърде високи заплати. Затова можете спокойно да допуснете, че заплатата при нас би била същата като тази, която сега получавате, с несъществена разлика от примерно десет-двайсет процента. Няма как да е примерно двойно по-висока.

А останалите неща, с които се "рекламираме" пред служителите аз вече ги описах в предишния постинг - сигурност, предвидимост, възможност за развитие и т.н.

Митко



Тема Хахаханови [re: DrFrancky]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.02.07 20:16





Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.02.07 20:17



Познато ми е... отиваш, развиваш, потупване по рамото... и на 400лв шут да удвояваш продажбите

То даже и престиж не може да получиш... Е къде е уловката?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.02.07 20:30



Митко, митко... не разбираш ли, че за да дойде при теб кадърен бачкатор трябва да има причина. Причините в най-общия случай са 3: По-високо възнаграждение, неудовлетвореност от предишната работа, лошо стечение на обстоятелствата около живота...
В първия случай няма как да се знае щото никой не го обявява. А аз може да си изгубя времето, както навремето в Некском, да дойда на 2-3-4-5 интервюта, да ме харесаш/те и да ми дадете по-ниско платен стимул от което аз да се усмихна и да си тръгна.
Във втория случай може да попаднете на не-достатъчно квалифициран специалист или на пък проблемите му да се пренесат с него. Риска си го има за вас...
В третия случай той просто няма да се интересува от заплащането, но пък и вие ще сте убедени, че няма да сте намерили правилния човек, а някой който върши работа на средно ниво...


Как мислиш, с коя стратегия ще е най-добре да подходите за да имате успех?



П.С. Не винаги само парите са определящо нещо. А не мисля, че можеш да предложиш на професионалист това, от което се нуждае... пък дори и само под формата на пари.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано02.02.07 22:36



Да. Гръмнаха също Джон Ленън и Индира Ганди. Винаги се намира по някой луд, който да иска да гръмне някой по-велик от него.

Митко



Тема Re:идиотченови [re: идиoтчe]  
Автор L.M. ()
Публикувано02.02.07 22:54



кабелните техници / ако говорим за такива / попадат в графа експертен персонал без ръководни функции , казвам само попадат иначе не се сещам какво толкова им е експертното и ми е много интересно какво според теб ти разбираш под добри условия на труд : лятно зимно работно облекло, превоз, застраховки, отпуски, стимули ...работна заплата по висока от тази на лекари, учители и много други професии на хора с висше образувание .....т.е какви би трябвало да са условията и или заплащането ?

Редактирано от L.M. на 02.02.07 22:55.



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: KlD]  
Автор BeниMapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано03.02.07 02:30



Винаги има и четвърта причина. Във всеки един отделен, а не в по-общия случай. Друг е въпросът, че ти си имаш вече мнение по въпроса, така че няма смисъл да се дискутира с теб ;)

П.П.
Интересното е, че реакцията на повечето хора на съобщения като това на Митко, е първосигнална. Не знам дали изобщо ще дойде времето, когато ще се научите, че когато пишем (и аз, но особено Митко) нещо по някоя тема, то със сигурност е премислено преди да бъде написано. И следователно предварително е отговорено на вашите последващи въпроси.
Най-вероятно още в първото съобщение.
Пример за това е неадекватната реакция на цитата от Джон Кенеди. Типично първосигнална реакция - "нали го застреляха", без да се замислите кой, защо, как. И Митко ви дава отговор на тази първосигнална реакция. Показателна е и реакцията под мнението - голям смях. Интересно на какво точно се смее авторът (да ме прощава, но не помня кой беше): на коментара, че Кенеди го застрелахя, на очаквания отговор от Митко или на нещо друго:-)

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: BeниMapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.02.07 18:12



Виж сега. Моята реакция е всичко друго, но не и първосигнална! Ако все още не си разбрал ти или Митко, опита беше да се направи лекичка дискусия за да се разберат малко допълнителни детайли. Не ми пречи да си пусна още сега едно CV и да дойда на интервю/та, но това не ме интересува. Не смятам, че можете да ми предложите нещо дори на половина, на това което получавам. НЕ така стои въпроса с другите хора обаче и ползата щеше да е за тях.

А четвърта причина клоняща в някаква различна графа ме съмнява да има.

Успех. Конкуренцията ме прави силен толкова, колкото е силна конкуренцията!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re:идиотченови [re: L.M.]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано03.02.07 19:31



Такива, че работника да си върши работата и да е доволен от това, което е получил като възнаграждение за съответната свършена работа.

Ако не е доволен от нещо - рано или късно си отива.

работна заплата по висока от тази на лекари, учители и много други професии на хора с висше образувание .....т.е какви би трябвало да са условията и или заплащането ?

Заплата съответстваща на търсенето и предлагането!!!

Пазарът на труда определя каква е заплатата! Сами казвате, че има глад на техници Никой няма да се премести в друга фирма и да започне да се доказва наново просто заради едното име на фирмата



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано03.02.07 19:58



Разбира се, заплатата е сериозен фактор, но аз имам известни резерви спрямо хората, за които това е единственият критерий.

И на какво основание се дължат тези резерви? Предпочитате да наемате хора, които са готови да започнат на всяка цена работа? Мислите ли, че техниците ги вълнуват какво ще пише на гърба на гащеризона им повече от това колко пари ще вземат в края на месеца?

Парите определено не е единствен критерии - вервай ми!!!

Има фирми в бранша(украсяващи дръвчета и стълбове целогодишно), които и четири цифрено число да предложат, не всеки ще се навие да работи за тях или ако почне за тях ще е нещо временно докато се уредят на друго място!!!

Включих се в дискусията толкова до колкото да изясните предложението си и да не губите времето на четящите тук! Не само вашето време е ценно!

Много ми е любопитно, разменяте ли си информация от рода на: "Твой служител кандидатства при мен за работа, с какви впечатления си от него?!"

Визирам:
Ще ти кажа, като се видим. Макар да не го одобрявам, не искам да ги разнасям по форумите.

Или тайничко се опитвате да откраднете нечий чужд "клиент"? Ами ако съм "клиент" на RаzoR?



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: идиoтчe]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано04.02.07 00:16



Ако някой е съгласен да си смени предишната работа само заради 10% повече, значи ще е съгласен да си я смени отново, когато някой друг му предложи още 10%. Въобще не смятам, че някой би започнал работа без да се интересува от заплащането и разбира се заплатите хич не са малки, дори напротив. Но както не искам потребителите да ни избират заради това, че цената ни е най-ниска, така и не искам служителите ни да стоят при нас само защото заплатата е най-висока и не могат да си намерят по-добре платена работа. Напротив - ако има по-евтини услуги или по-високи заплати, но въпреки това "клиентите" избират нас, значи всичко е ОК. Най-високите заплати и най-ниските цени са там, където това е единственото предимство.

В отговор на:

Много ми е любопитно, разменяте ли си информация от рода на: "Твой служител кандидатства при мен за работа, с какви впечатления си от него?!




Ако служителят още е на работа - разбира се, че не. Ако вече е напуснал,
тогава в някои редки случаи сме си разменяли информация, но това се прави замо за ключови позиции като счетоводител, например.

Митко



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.02.07 00:18



А нима разликите са само в рамките на 10%, това или е договорено или се плаща на абсолютен минимум от всички...


Welcome to the real world!




Тема Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано04.02.07 01:01



Аз вече отговорих на този ти въпрос някъде по-нагоре - заплатите във всеки бранш са функция на приходите, при това функцията е приблизително еднаква. При капитализма (и затова се нарича така), основен регулатор на икономическите отношения е капиталът или по-точно неговата ефективност. По-надолу ще се опитам с възможно най-малко думи да обясня защо заплатите са еднакви, защо не могат да бъдат различни и какво може да се направи, за да растат те с течение на времето.

Ако случайно някой бизнес започне да прави големи печалби, в него се стичат пари, увеличава се конкуренцията и печалбите намаляват до нормалните нива. Обратно - ако печалбите паднат (заради намалени приходи или увеличени разходи), част от играчите излизат от бизнеса и конкуренцията отново намалява. Ето защо процентът на печалбата във всеки един бранш (т.е. разликата между приходите и разходите) е горе-долу еднакъв. Ако от картофи се печели повече отколкото от комуникации, всеки притежател на телекомуникационни акции ще си ги продаде и ще си купи картофени такива. Във всеки печеливш бранш се появява точно толкова конкуренция, колкото е нужна за да сведе печалбата до тази в останалите сектори. Икономиката се саморегулира с обратната връзка - печалбата увеличава интереса, интересът увеличава конкуренцията, конкуренцията намалява печалбата, това намалява интересa, което намалява конкуренцията, което увеличава печалбата и т.н. до безкрай (или до социалистическа революция :).

Това важи както глобално за икономиката, така и за всяка една сфера по отделно. Да предположим, че аз започна да плащам много високи заплати. Понеже приходите ми от един клиент са точно толкова, колкото са приходите на RazoR, а цената, по която купуваме интернет, кабели и т.н. е еднаква, аз ще мога да купя по-малко Интернет, отколото ще може да купи той, неговата услуга ще стане по-добра и аз ще си изгубя клиентите. Ето защо аз трябва да запазя същата ефективност като неговата и да плащам същите заплати, да купувам същия интернет и т.н. Не е нужно да се наговаряме - това става от самосебе си. На практика във всеки бранш се постига някаква стабилност на разпределение на разходите като процент от приходите - толкова процента за това, толкова за онова, толкова за труд и толкова за печалба. Всеки един от тези проценти практически е константа и икономическите закони не позволяват да се промени.

И тук съвсем естествено достигаме до ключовата дума, която може да доведе до вдигането на заплатите - ефективност. Т.е. колко хора си делят онзи процент от приходите, отделен за заплати в съответния сектор. Не говоря само за нас - по принцип това е основният проблем на България. Ние тук вършим малко работа с много хора. Българските телекоми имат много ниска ефективност измерена като съотношение между броя на клиентите и броя на служителите - дори БТК, която е едва два пъти по-ефективна от най-малкия квартален доставчик, е цели три пъти по-слабо ефективна например от Vonage (САЩ). Няма никакъв друг начин заплатите да растат с повече от 10% годишно (5% инфлация + 5% ръст на икономиката), освен ако не се повиши количеството работа, свършено от един човек за единица време, за да може да му се увеличи заплатата без да му се увеличава работното време.

Ето защо ние ще инвестираме основно в повишаване на ефективността. Голяма част от проблемите в това отношение са обективни - като се започне от бавен транспорт и бавна администрация и се свърши с тоталната липса на складови наличности от каквото и да е. А и фирмите са зависими една от друга - една верига е толкова здрава, колкото здрава е най-слабата брънка в нея Затова в България заплатите няма да станат европейски в следващите 10 години - никой не трябва да си прави илюзии. Но поне каквото зависи от нас ще се опитаме да го направим - каквото може да се купи с пари ще бъде купено, каквото може да се подобри като организация ще бъде подобрено. Останалото обаче ще зависи и от колегите - ако съотношението клиент:служител остане като в другите фирми, заплатите също ще останат такива.

Митко

P.S. Както Вени каза по-горе, аз обикновено си обмислям посланията и отговарям на въпросите предварително. Казал съм го в прав текст: "Значителна сума ще се инвестира и в развитието на човешките ресурси и в подобряване на ефективността на труда" и съвсем неслучайно съм добавил, че "колкото по-рано се присъедините, толкова по-голяма е вероятността да натрупате опит и да заемете по-висока длъжност". Увеличаването на броя на служителите ще е еднократен акт. В бъдеще бройката няма да се увеличава, а ще се увеличава (knock-knock) ефективността. По принцип си пестя думите и не слагам излишни изречения - щом нещо е написано, то има смисъл само по себе си, затова четете внимателно :)

Редактирано от Mитko на 04.02.07 02:36.



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано04.02.07 05:49



прекалено дълъг постинг ..., да бе казал че ще внедряваш WORKFLOW система щеше да е по-кратко


а това за "КПД-то" си е истина ако не се работи ефективно няма и да се заплаща ефективно, то и без друго заплатите на някои аранжиори гонят 1000 лв !?



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.02.07 06:54



vinagi se namira niakoi glupak koito da citira niakoi po velik ot nego.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: BeниMapkoвckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.02.07 07:01



kogato niamas svoi dumi - citiras. Mитко ispolzva chuzdi dumi .. tova mai moze da pravi nai dobre.
i zasto si mislis che nia smurtnite ne premisliame nesto predi da go kazem ?
"Друг е въпросът, че ти си имаш вече мнение по въпроса, така че няма смисъл да се дискутира с теб"

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.02.07 07:16



hubavo e da imas poznania po ikonomika .... samo da si zabeliazal che veche ne sme 1960 godina? ne e losho malko da si opresnis znaniata.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: DrFrancky]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.02.07 11:31



И аз се чудих да му го кажа ли, да не му ли... То не е много хубаво да се занимава човек с несвойствена дейност



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано04.02.07 12:30



Годината е 1867, а не 1960. Преразказът е от Карл Маркс, Капиталът, том 2, глава 4

Не виждам нищо лошо в това да знаеш какво и кога са казали великите хора и да ги цитираш за тези, които не знаят. Те затова са велики (включително Маркс, въпреки пълното безумие на теорията му за историческата неизбежност), защото другите се учат от тях. И не е глупав този, който се учи, а този, който не го прави.

Митко

Редактирано от Mитko на 04.02.07 13:59.



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано04.02.07 14:53



докторче, ти ли точно дето пишеш на шлиокавица седна да ми обясняваш що е то носачка и какво трябва да направи стопанина и че да снася качествени яица !? Последно срещнах уоркфлов в една дебела курсова работа и понеже се занимавах с нея месеци ..., наистина не е редно да задълбочaваме, и разбира се не казвам че знам каквото и да било а си мисля ,че в бъдеще все повече сериозни оператори ще прибягват до услугите на консултантски фирми които да им дават наставления къде бъркат и с какво биха били по добри

простичко ми хареса . мисля на митко примера с неефективността на ветекато а и предвид наблюденията ми в/у бранша си мисля че много фирми са внедрили подобен процец на оптимизация на работата (сешам се за телеком оператори при които една работна единица обслужва до 3000 абоната ), с това се обяснява и явлението че сериозните оператори търсят или предпочитат да наемат хора с опит, които след това за сравнително кратък период да могат да преквалифицират/обучат...

спомни си неотдавана как изглеждаха на повреда "техниците на ветекато" : шофиор, 2-ма техника и поне един алкохолик събеседник за да им свети , сега може да видиш следната гледка : мобилната техническа поддръжка се свежда до един човек дори в късните часове на денонощието - а за светенето има си фарове друго не му трябва на техника - при това го правят дори културно на "авариики" и вдигаики максимално малък шум, евала ;-)))

Редактирано от L.M. на 04.02.07 15:03.



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: L.M.]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано04.02.07 14:58



По принцп въобще няма нужда да казвам какво ще правя. Това не би следвало да интересува когото и да било. Впускам се в теоретизиране само от желание да помогна на хората да разберат причинно-следствените връзки и кое след кое следва. Като например това, че първо трябва да покажат какво могат да направят за работодателя си (Кенеди), а после да го питат какво ще получат в замяна. Който иска да получи добро предложение трябва да се научи как за петте минути на интервюто да покаже на потенциалния работодател, че той ще спечели много от него. Трудът е стока и тя се продава като всяка друга - продавачът трябва да убеди купувача, че стоката носи ползи, съпоставими с цената, а не обратното. Обратното ("колко даваш за това яке") се практикува само на изток и който е минавал през капълъ чарши знае какъв е отговорът: "нищо не давам, оставете ме на мира, аз всъщност не търся яке, а къде е тоалетната".

В дългия постинг пък всъщност обяснявам защо заплатите в различните фирми от един бранш са еднакви, макар управителите да не се договаряме помежду си, както Морфиус беше допуснал. Всичко е обективно и много малко неща зависят от нашето желание или нежелание.

Пак ще цитирам един велик човек: Айнщайн казва, че образованието има смисъл само за тези, които са предразположени към него, но за съжаление за тях то е излишно. Т.е. който е в състояние да научи нещо, ще го научи и без да му го казваш, а който не е в състояние - няма да го научи дори ако си му го обяснил внимателно. Аз винаги изхождам от презумпцията, че между четящите има и по някой, предразположен към образование, тъй-като за "постоянното присъствие" е доказано, че те са "чукча писатель" и са тук за да пишат, а не за да четат.


Митко

P.S. За тези, които не знаят вица:

Отива чукча (руски ескимос) в магазин за пишещи машини и иска да си купи една. Продавачът го пита защо му е.

- Ще пиша книга - казва чукчата.
- Ама ти си неграмотен, не знаеш да четеш, как така ще пишеш книга?
- Чукча писатель, чукча не читатель!



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.02.07 20:08



greshka v burzinata ... no kakto i da e

misalta mi e che tova nito e validno nito se praktikuva ... pone v tozi mu vid.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.02.07 20:11



workflow i optimizacia na rabotnia proces e edno. prerazkazcheto na Митко e drugo. az govoria za prerazkazcheto.

a tova na kakvo pisha ne me pravi po-malko prav.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Mитko]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано04.02.07 23:03



Митко,
както е известно, проблемът в България е, че всички хора се мислят за незаменими и за подценени. Днес четох пак, че Емилия Масларова ще се бори с ниското заплащане на труда.
За такъв труд се полага точно такова заплащане. Проблемът е, че хората непрекъснато се оплакват как не им се заплаща достатъчно, но истината е, че на тези, които работят, им се плаща. Достатъчно дълго сме в нашия бизнес, за да знаем, че качествените хора получават качествено и количествено заплащане.
Всъщност толкова отдавна сме в този бизнес, че на практика сме го започнали комерсиално именно ние (едва ли някой ще тръгне сериозно да твърди, че колегите от Варна са предлагали комерсиално Интернет достъп:-)
В този ред на мисли, хората, които не разбират, че светът все още се движи по основните икономически закони, не искат и да го разберат. Те са на принципа "Такова нещо не може да има, защото не може да го има." И затова те винаги ще бъдат част от пейзажа (нали помниш приказката, че човек може да е част от проблема, част от решението или част от пейзажа).

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Редактирано от Beни Mapkoвckи на 04.02.07 23:11.



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.02.07 23:34



А това сега как да го разбираме? Като фукане пред останалите или като да говориш на мегафон личен разговор?
Не мислиш ли, че е прекалено силно изказване да твърдиш, че ти/вие сте открили топлата вода? В случая няма никакво значение кой какво мисли и защо го мисли по повод комерсиализация, че и в България.
Не мисля, че има смисъл да дискутираме тук начина, по който върви икономиката в България. Имаше момент, когато бях в БТК и не бях доволен от заплащането. Почах да си търся нова работа. Тамън ми го напаснаха и започнах да не се кефя на колеги/дейност/друго. Отново почнах да си търся работа. И това се поправи. В момента единствената причина, поради която бих си сменил работата в БТК би била по-добро възнаграждение. И не защото се смятам за незаменим, а защото знам, че мога да се справя и търся някакво развитие. И отчасти поради тези ми мотиви беше предизвикан първия ми пост. Макар да знам, че е загуба на време и загубена кауза да разпитвам по форумно. Просто не е сериозно от моя страна!

Хайде, успех в начинанието. А когато се разчуе, че в Бол БГ може човек да печели по 1000+ лв месечно, без особенно много да се напряга може да премисля и аз някои неща.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: KlD]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано05.02.07 04:52



А когато се разчуе, че в Бол БГ може човек да печели по 1000+ лв месечно, без особенно много да се напряга може да премисля и аз някои неща.

Едва ли ще се стигне до такъв момент - не само в БОЛ, а където и да е в частния сектор да се печелят добри пари БЕЗ особено много напрежение. Който не работи, не трябва да яде, нали знаеш. И тук се има предвид не простото поемане на храна, както правеше Корейко, а именно процесът на изкарване на пари, с които да се купи храна.
Що се отнася до премислянето на "някои неща", това си е твое право - да премисляш каквито си поискаш неща ;)

Във всеки случай ако човек е кадърен И разбира от работата си, И не иска да получава пари БЕЗ да работи, убеден съм, че ще си намери добре платена работа, вкл. и в БОЛ.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано05.02.07 14:45



gospodin klouna nema li da mlukne?
nashlushali sme se na glupostite ti.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.02.07 20:44



Мисля, че много добре разбра какво исках да кажа в предния си пост...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re:нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано06.02.07 13:19



В отговор на:

Освен конкуренти за абонати, вече се превръщаме и в конкуренти за служители.



Митко не разправяй смешки, моля
Вашата фирма е чудесно място за придобиване на начална квалификация, но не и повече. Надявам се че след въпросните инвестиции и след като другаря Марковски забягна за щатите, бавно и постепенно ще влезете в час, но не познавам човек с добра квалификация който би работил при вас.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано06.02.07 13:39



Абе не си съвсем прав. Зависи наистина какво дефинираш под добри пари. Е аз примерно ги искарвам без да се напъвам, защото имам богат опит и добра квалификация. Мога да реша даден проблем/свърша някаква работа, в пъти по-бързо и по-качествено от човек който няма моята квалификация и начин на мислене. За това ще поискам заплата няколко пъти по-висока от тази на начинаещ/човек с малко опит, но работодателя може да прецени че човека с по-малко опит ще се справи с работата и ще предпочете да го назначи. Навремето това ви беше политиката, ако не ме лъже паметта.
Всъшност, като се замисля, много малко от интернет доставчиците плащат адекватни заплати (една от причините поради която се махнах от този бранш) и е крайно време да се замислите по въпроса. Особено имайки предвид глада за квалифицирани кадри в момента.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано06.02.07 14:33



Mитко имам едно малко налудничаво предложение към теб ,
вземи отвори една нова тема "за и против бол.бг ".Предвид че си звездата на този форум а и не само много хора с нещо ги дразни твоята светла личност или просто ти завиждат за нещата които си постигнал ...а те никога няма да могат / толкова добре или пък толкова зле /

Не ми се вижда нормално всяка 3-4-5 -та тема да се превръща в дебат от сорта "баси гадната фирма е бол.бг !!! Аз вече забравям за какво изобщо става дума във всяка една тема в която се започва този спор

Няма ли да е хубаво да има отделна тема в която всеки да си спами на воля , да си излее душата ...аз лично бих го направил, но колкото и да мисля и да се мъча ,да се сетя с какво толкова си ни трън в очите : грозни о"кабеяване, некоректни промоции , ниски заплати които си плащал на мои приятели били на "обучение "при теб . Но това са несъществени неща които са отминали с времето ...и в момента наистина не мога да се сетя защо на които и да спомена името на фирмата ти бяга като попарен / може би защото всеки рано или късно се е натъквал на теми подобни на тези в този форум ?!

Само ти имаш моралното право да пуснеш подобна тема и да покажеш на хората че не си толкова зле / сори за израза / даже напротив

И като заключение искам да добавя че абсолютно никои / лан,ман / няма интерес фирмите да се оплюват една друга,никои няма да спечели по този начин, по скоро имат интерес да са единни било то и под формата на реклама с предимствата на тази технология , колкото до лан-а попитаи 10 човека на улицата какъв интернет ползват и бас ловя че поне половината ще ти изсмотолевят нещо за кабелен, кбти и баити но няма да са наясно в какво се изразава предимството на catv,лан,вифи,дсл....по същата логика би могло и тук в този форум да се отворят отделни теми: catv,лан,вифи,дсл където да се обясни кое какво е и да се стикнат в последствие / сори отплеснах се /

Мерси за вниманието , и надявам се не се сърдиш за горното, отдавна исках да го предложа





Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: L.M.]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано06.02.07 19:17



още по-лесно ще е ако митко престане да спами клуба с реклами и се прави на велик.



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: L.M.]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано06.02.07 19:28



Няма смисъл. Тези, които се обриват от моето име са няколко и всички ние много добре ги знаем. И да има отделна тема, те няма да се въздържат от коментари навсякъде, където се появим. Като цяло аз съм се научил да ги игнорирам и го правя, освен ако не трябва да се съобразя с това, че четат и други хора. От 52 съобщения в тази тема само 10 са мои, включително първото, това, което сега четеш и още два отговора до теб. В останалите 42 те си говорят помежду си.

Между другото, въпросните хора не мразят БОЛ.БГ. Те и представа си нямат що за фирма е. Нито са били клиенти, нито са били служители. Не са ни и конкуренти. Офиса са го виждали в най-добрия случай през прозорците на трамвая. Те дори не говорят срещу фирмата. Просто мразят мен и Вени персонално и говорят срещу нас в лично качество. Каква е причината знам, но не ми се дискутира. Знам я дори човек по човек (например drfrancky е Явор Нинов, чиято "любов" датира от времето, когато работи за Мултигруп). Казвайки "БОЛ са еди-какви си" всъщност искат да кажат "мразя Митко и/или Вени". Всички те са представители на една и съща социална прослойка - "квалифициран персонал без ръководни функции", които освен че се чувстват лично игнорирани, са наследили и фирмената "култура" и градските митове от местата, на които са работили, обикновено без да знаят защо. Ние много им съчувстваме за натрупаното у тях напрежение и разбираме добре неговия генезис, но не можем да направим нищо по въпроса.

Митко



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано06.02.07 19:50



В отговор на:

още по-лесно ще е ако митко престане да спами клуба с реклами и се прави на велик.




А не искаш ли да ти дам и ключа от квартирата, в която си държа парите? (задача към drfrancky: това също е цитат. От кого е?)

Митко



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано06.02.07 20:08



никой от този форум не те мрази, спи спокойно.

ти си просто досадник с ниски до средни технически познания, парадиращ по форумите с липсата си на знания, с парите и колите си.

с други думи парвеню.


и точно това е причината да няма нужда да знам що за фирма е бол.бг. тя, фирмата, в никакъв случай не може да бъде по-добра от управителя си.





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано06.02.07 22:21



Държа да кажа, че съм БИЛ клиент на БОЛ БГ, бил съм и в двата ви офиса в центъра и очевидно не спадам към така "посочените" хора! А ако смяташ да използваш Милтънизми от сорта на "Всички" и т.н. няма да стане.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано07.02.07 01:25



Това мнение е най-доброто доказателство, че Митко е прав.
Ако не беше, нямаше да се засягаш.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: KlD]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано07.02.07 01:26



Аз прочетох съобщението ти и ти отговорих. Ако не ти е харесал отговора, това е друга тема. Но да казваш, че съм разбрал какво си искал да кажеш, пък съм коментирал нещо друго - това няма как да е вярно.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.02.07 10:33



А истината е че всички доставчици на комуникационни услуги в БГ то са гола вода, дори бих ги нарекъл високотехнологични крадци, продавам ти 1 или 100 МБ за секунда обаче истината е че след първото комуникационно устройство вече не толкова, къде те забавят къде ти се губат пакетите, кога най-после някой ще излезне и ще каже днес щом си нямал 10 минути услуга за следващия месец ще платиш с 20 минути по малко. Инвистиции братя инвестиции и не само в коли и жени, а в техника и в персонал.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано07.02.07 12:21



Velikia Kombinator

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано07.02.07 12:26



via ste liceto na firmata .. svikvaite
a kolkoto do "квалифициран персонал без ръководни функции" to oste ot vremeto na MG i sega rabotia na rakovodni pozicii.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано07.02.07 16:31



от какво да се засягам? от това че един нещастник се рекламира по форумите и като не му достигат аргументи демонстрира каква кола кара? или като му покажат колко малко му рабира главата се цупи и сърдит обявява как ще влиза във форумите само събота вечер и то само ако има време? от това че същия тоя нещастник пише откровени лъжи по форумите? от това е някой друг трябва да го защитава по форумите?

истината е, че се забавлявам неимоверно. митко е един от любимите ми форумни тиквеници... а ти си на път да се наредиш до него.





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор 3вeздeлинБopиcoв ()
Публикувано07.02.07 18:38



Здравей KимoнГeoprиeв,

А какво всъщност те забавлява неимоверно?



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано07.02.07 19:41



Ако се правиш на глупав го постигаш без проблеми. Ако не разбираш от намеци, отново го постигаш без проблеми... Аз нямам проблеми, а ти?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: 3вeздeлинБopиcoв]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано07.02.07 20:21



Всъщност що не спрете с глупавите постинги. Всички тук претендират да са интелигентни, лично аз влизам тук за да чета теми свързани с бизнеса а не лични нападки. Покажете се като културни хора на които липсата на модератор не им пречи да водят един нормален и смислен диалог а не от всяка тема да правят офтопици



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Djasta-Prasta]  
Автор CтeфaнCтoилoв ()
Публикувано08.02.07 00:25



Това хич не е далече от истината, имал съм вземане даване с повечето оператори , и за сега единсвено Орбител бяха на ниво, ама на ниво наистина.

Да не се приема като реклама - от 2 години не работя с тях, обаче те бяха най-добрите. Може би още са :)



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: 3вeздeлинБopиcoв]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано08.02.07 03:10



Здрасти, Звезделине!
Няма никакво значение какво го забавлява - сигурно спомена за преврата през 1944-а :)

Това, което е забавното в случая е, че ние - аз, ти, Митко, Стефан, Ники пишем с имената си и всеки пухльо може да се прави на мъж, като ни пише на "ти", псува каруцарски и т.н.

И понеже стана дума за коли по-горе, да разкажа една случка. Преди време един шофьор с 30-годишен "Москвич" се напъваше да ме стигне, докато аз си карах кротко току-що купено "Пежо" 307sw. Горкият изхарчи сигурно 3 литра бензин, накрая ме настигна, след като аз близо 10 километра карах по инерция (sic!), задмина ме и ме изгледа с гордост. За малко да се блъсне от гледане встрани. Предполагам, че нея вечер е разказвал на децата си надълго и нашироко как е задминал "оня софиянец", а и до днес навярно казва в селото си "Това се случи през 2004-а, когато задминах "пежо"-то на един софиянец".

И за да не помисли някой, че се фукам с кола, отдавна съм го продал и не притежавам лек автомобил. Само акции в автомобилни производители :-)

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: RazoR]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано08.02.07 03:19



Правилно, но пък никой не кара никого да чете всички мнения.
Аз например отговарям нарочно така, че именно тези, които са интелигентни ще ме разберат. Не мога да се занимавам с безплатни уроци на хора, които не са интелигентни. Безплатни са уроците само за интелигентните хора - защото тогава всъщност не са точно уроци, а дискусии, беседи, в които аз им давам една идея, те ми дават една идея и така имаме две идеи.
А от разговорите с някакви анонимни и в някои случаи страхливи драскачи какво мога да науча? Как се прави бизнес, след като аз го правя от 17 години? Проблемът на повечето хора е, че като ни пишат, си мислят, че от това самите те стават равни с нас. Истината е, че "който си е тъп, си е тъп, ако ще и професор да е." (интересно дали някой ще се сети откъде е този цитат?)

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

П.П. Забравих да спомена, че освен това анонимните смелчаци доста често са и слабо грамотни.

Редактирано от Beни Mapkoвckи на 08.02.07 03:22.



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: KlD]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано08.02.07 03:25



А, това ли било? Притесняваш се, че си мисля, че имаш проблеми ли? Или че може би аз имам проблеми? Не се притеснявай. Първо, изобщо не си мисля за теб. Няма и как да го направя, защото за мен си толкова важен, колкото вчерашен вестник (цитат от кого?). Второ, ако имам проблеми, едва ли ти си човекът, с който бих го споделял. Т.е. пак се притесняваш без проблеми.
И накрая, по-общо: дали имаш проблеми или не изобщо не ме интересува. Аз коментирах това, че не си разбрал какво съм написал. Това, че ти си мислиш за някакви проблеми е твой проблем, а не мой :-)

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано08.02.07 05:31



айде сега и ти като митьо покажи снимка на колата, на жената, къщата и сичкото останало...

парвенюто си е парвеню, нареди се до митко, в което никой не се съмняваше. честито.


/

пс ти как мислиш - дали си важен за мен повече от онзиденшния вестник?
но по прицип кефиш как подскачаш се едно са те споходили манафите от централната баня...


искрено твой

Кимон Георгиев








/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: RazoR]  
Автор 3вeздeлинБopиcoв ()
Публикувано08.02.07 09:44



Здравей RazoR,

То и аз влизам в този форум, за да чета неща свързани с бизнеса, но напоследък рядко се случва някой друг освен Митко да пише интересни (за мен) неща.

Чудно ми е, че някои хора са приели за дело на клубния си живот оплюването на Митко и Вени. Считам злобното анонимство за крайно невъзпитано. Затова и излизам от дълго мълчание, за да дам глас срещу подобно поведение!

Звезделин



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: 3вeздeлинБopиcoв]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.02.07 13:55



az ne sam anonimen vupreki che moze i taka da izglezda.
Митко pishe smehotvorni nesta i zatova go napadam.
drazni me tova che si misli che e postignal nesto. hvali se s nesta koito e normalno da imas. az zasto ne se hvalia ? stoto gi niamam li ? ne. stoto ne mu e tuk miastoto da se hvalia. ne sam doshul da se dokazvam. a Митко iska tochno tova. po niakakuv nachin da se dokaze. i tova e ot krai vreme.
az vlizam tuk da se rastovarvam. vlizam gledam Митко kak se gazira , pisha 1-2 reda i go ostaviam da se gazira. v momenta v koito natisna Send veche sam zabravil che sazdanieto Митко sustestvuva.
obicham da se zabavliavam s miziturchici koito si misliat che sa postignali nesto sled kato s trusta zora sa si zeli nekfa kolica na lizing. pa kamo li da imat i cveten televizor .. togava veche po forumite ne moze da se govori s tiah.

Митко , za da sam v ton s tvoite hvalbi , ste ti kaza che drehite mi za tozi sezon sa kolkoto tvoita kola che i malko poveche .. ma aide da ne se priniziavam do teb.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано08.02.07 18:36



Отдавна не се бях смял толкова много. Ето защо:

но по прицип кефиш как подскачаш се едно са те споходили манафите от централната баня...

Не знаех, че в Централна баня имало манафи. Всъщност, като се замисля, не съм бил в Централна баня изобщо и дори не знаех, че работи. Но след като ти сподели личния си опит, че там имало манафи, сега не само аз, но и всички останали в клуба го знаят.
Разбира се, от думите ти може да се стигне и до извода, че самият ти си чест посетител в Централна баня, за да знаеш всичките тези подробности.

Прочее, когато човек няма аргументи, той обикновено се нахвърля с някакви личностни нападки.
При това обикновено анониминят подлец се крие зад псевдонима си и напада хората, които се подписват с имената си.
Това не ме изненадва, в Интернет винаги е било така - всички са големи смелчаци, стига никой да не знае кои са. Навремето така се оказа, че в НРБ всички били дисиденти и противници на Живков, но го споделяли само със себе си, под одялото.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.02.07 19:39



Някак си не си актуален вече... Не знам как да ти го кажа, че да го разбереш. Опитвам на кирилица, но явно не помага... На цигански ок ли е?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: 3вeздeлинБopиcoв]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано08.02.07 19:42



Звезделине,
какво се чудиш - то си е ясно още от 1999 г. насам. Не мога да намеря в момента точния цитат от Митко някъде по форумите на БОЛ.БГ, в който обяснява много простичко защо българина инстинктивно мрази онези, които са успели.

Ти четеш нещата от Митко и те са ти интересни. Но коментарът под това ти мнение изобщо не забелязва твърдението ти. Той, коментарът, е изцяло насочен към обясняеане защо човекът е комплексиран от Митко и защо си го изкарва наяве.

Ако човекът беше принципен, щеше не да напада Митко, а твоето мнение, че Митко пише интересни неща. Той обаче не го прави, а защо е ясно и на малките деца.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: KlD]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано08.02.07 19:49



Днес явно сте решили да ме веселите.
Дали съм актуален или не? Първо за мен няма значение дали е така или не е. И второ, то си личи по реакцията ти.
Иначе за циганския - не знаех, че си циганин. Аз лично обичам музиката и живота на циганите - може да се научи много от тях. За повече -

, а недей само да пишеш. Иначе ще станеш като във вица "Чукча - писатель, чукча не читатель".

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.02.07 19:52



Смени дилара, че виждаш цигани около теб яко? Такова ми беше държането, като бях пубертет... Айде, пиши си на воля и злобей/смей колкото си искаш.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Дълъг постинг, деее"анови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор L.M. ()
Публикувано08.02.07 22:24



Извинявам се ,че ви се намесвам в толкова продължителното, никому-ненужно и умопомрачително тъпо мерене на пишки, Но някак , никак не съм съгласен с Вашата позиция да се подписвате с истинското си име, че чак и снимка сте си сложили (сигурен съм че имате и по хубави - приемете го ако искате като лична нападка, макар че не съм фен на подобни)

В свободна държава живеем и всеки има правото да пише зад псевдоним, разкриването на идентичноста на когото и да било член в дадено общество или в които и да е форум без изричното знание и позволение на приносителя му - би могло да те подведе под наказателна отговорност ,но Вие това по добре го знаете !!!

Някъде по горе митко разкри самоличността на един доктор било то истина или не - не му прави чест или поне такова е моето разбиране, може и да бъркам някъде



Разбира се в интернет нищо не е таино и винаги има начин да се разбере кои кои е ? но дали това е наи важното




Тема Re: Дълъг постинг, деее"анови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.02.07 22:46



/*
Някъде по горе митко разкри самоличността на един доктор било то истина или не
*/
samia az sam nikoga ne sam kril samolichnostta si. Ostavil sam dosta informacia taka che da ne buda anonimen nick. google na drfrancky i ste nameris javor ninov .. google za javor ninov ....
zastavam zad mneniata koito izkazvam tuk i gi poddurzam navsiakade (ne samo po forumi).

naistina razkrivaneto na samolichnost na chovek koito ne go zelae i spored men ne e pravilno. (vupreki che i az sam pravil takava greshka)
no az ne se kria zad nick .. naprotiv gordeia se s imeto si i s tova koeto sam postignal sam.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.02.07 22:51



taka li pravis i v zivota ? ne se ispravias pred horata da im kazes kakvo mislis ami gledas v strani ?

/*
Ако човекът беше принципен, щеше не да напада Митко, а твоето мнение, че Митко пише интересни неща.
*/
zasto da napadam lichno mnenie ? samo zaradi spora ? choveka ima pravo da haresva/ne haresva tova koeto si iska.
iavno za razlika ot tebe az se saobraziavam s chuzdoto mnenie i ne se opitvam da naloza svoito.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема мдамнови [re: DrFrancky]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано08.02.07 23:25



не ви прави чест да се обиждате и заяждате , уж сте сериозни хора .. ама не ви пука един обиноен човек какво би си помислил за вас Интернет доставчиците , това е едно доказателство че българина няма да се промени скоро :)

извинете за паузата!

п.с. чудя се заслужваше ли си да изчета всичките 3 страници мнения.

просто и лесно


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: DrFrancky]  
Автор Гaнчo (непознат)
Публикувано09.02.07 01:04



Аман от тебе. Ебаси и самохвалкото. Ти само по клубовете пишеш. Кого лъжеш че нещо работиш?



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Bълчo (байно)
Публикувано09.02.07 15:53



> П.П. Забравих да спомена, че освен това анонимните смелчаци доста често са и слабо грамотни.

Мда? Аз доколкото помня, пише се "одеало", а не "одяло". Встрани от това, БОЛ е най-калпавият доставик, който съм имал досега, а написаното от теб по никакъв начин не успява да ме убеди в противното. Много ти здраве.



Тема Re: Дълъг постинг, деее"анови [re: DrFrancky]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.02.07 17:33







Тема по въпроса за колитенови [re: Mитko]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано10.02.07 03:50



По-нагоре някой спомена нещо на тема коли. Трябва да опровергая слуховете, които се носят из този клуб, а именно, че Митко Ганчев имал "Мерцедес". Това твърдение не отговаря на истината.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано10.02.07 08:58



zalko, Митко zasluzava pone E-classa.
kolkoto i da go pluia ( a i teb ) pone ste dostignali edno nivo koieto srednia BG ne moze da dostigne. i to ne zastoto niama znania ami zastoto niama ambicii. preklon i vashvala pred na teb i Митко ambiiciite i poziicite (vupreki da ne sam saglasen s tiah).
tova e i edna ot razlikite mezdu men i povecheto hora koito govoriat srestu vas.. az oceniavam kade ste zastanali blagodarenie na vaste kachestva i sluchainosti.
po sustia nachin se kefia i na Dobri Bozilov. no tova ne znachi che sam saglasen s vas. tochno obratno. za men si ostavate miziturki koito se opitvat da se dokazat s pari i imushtestvo. tova vi e greshkata .. vlizate v kategoria v koiato ne moze da se meri te. stoite si v vasta klasa i horata ste vi ovazavat.
ako Митко beshe podhodil po malko po drug nachin s lichnoto si imushtestvo (bilo to mercedes ili drugo) stese da zasluzi ovazenieto na dosta hora. no toi trugna da se fuka .. trugna da pokazva nesto koeto ne bi triabvalo za negovoto polozenie.
no toi e reshil da se pohvali ... mi neka i az se pohvalia .. dnes otidoh da si zema parcalki ... Just Cavalli sinia riza - 550 BGN , Just Cavalli sharena riza - 475 BGN , jeans Just Cavalli 380 BGN + Just Cavalli shall + shapka okolo 250 BGN , Just Cavalli riza 480 BGN , gashti kenvelo 20 BGN :-)) :-)) :-)) i edni chorapi ot pazara :-))
ima nema do kraia na godinata ste nosia na Митко i na Beни Mapkoвckи kolite :-))

e kvo nahvalih se .. tova pravi li me poveche chovek ot vas ? tova pravi li me po znachim ?
aide Митко da se zamisli .

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, деее"анови [re: Cтepн™]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано10.02.07 09:07



znam go tova no ne sam az :-))
az sam nabor 1977 a tozi e po maluk :-))

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: по въпроса за колитенови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано10.02.07 10:01



Мисля че всички много изпростяхте...
Що не се преместите в клуб хай лайф за да не пречите на нормалните разговори?



Тема Re: Дълъг постинг, деее"анови [re: DrFrancky]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.02.07 11:40



Че аз да съм казал, че си ти?
Ти предложи гугле, то ми изплю това

Плюс една антилинукс статия, но и за нея съм сигурен, че не си ти - написана е бездарно, без никаква техническа, образователна и литературна стойност





Тема Re: Дълъг постинг, деее"анови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано10.02.07 12:49



Това кефи



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано10.02.07 12:56



Истината е, че никога не съм говорил за това каква кола имам. Това е градска легенда, която сама се разпространява от уста на уста. Тази информация изтече в една тема преди четири години и половина не защото съм се хвалел, а по съвсем друг повод (хубавото на форумите е, че имат архив и търсачка - написаното остава задълго и може да се провери):

net4o, 21.10.02 12:04



na bol-bg za da se nakumi da se zainteresova ot klienti koito sa si pusnali porachakata za LAN, i chakat veche mesec za da se seti niakoi za tiah

Това е по времето, когато БТК цифровизира телефоните и всички искат да се прехвърлят на ЛАН за един ден. Опашките са големи, чака се седмици след като си подписал договор, заявките са по сто на ден от най-различни краища на града и ние не успяваме да отговорим на всички. Включваме хора само там, където вече имаме мрежи, а на другите места искаме да се съберат поне 5 човека, за да сложим антена и да ги включим (така работят всички доставчици по онова време). Аз се опитвам да обясня ситуацията, разяснявайки правилото за търсенето и предлагането - че не винаги предлагането е по-голямо от търсенето и понякога същия закон важи наобратно - клиентите се конкурират за стоката, а не стоката за клиентите. Има две известни марки (има повече, но тези са най-известни), които нарочно произвеждат по-малко, отколкото е търсенето, за да запазят престижа на марката и да не се превърне тя в масова - Харлей-Дейвидсън и Мерцедес. Аз използвам Мерцедес като най-известната, за да дам пример с нейния маркетинг:

Аз, 23.10.02 10:52

Пример: да сте виждали билборд на Мерцедес, който да обещава най-добри условия за покупка на кола, или пък лизинг? Не сте виждали, защото не Мерцедес се състезава за клиенти, а клиентите - за Мерцедес.

mi, 24.10.02 02:29

a kolkoto do mercedes shto ne se obadish na niakoi reseller na mercedes i ne mu kazhesh che iskash da si kupish kola, mozhe bi she ti otgovori abe pich ti v koi kvartal zhiveesh?? ia po dobre syberi oshte 6 choveka koito iskat da si kupiat mercedes i zhiveiat v radius 300m okolo tebe i togava elate vsichkite da si pogovorim


Аз, 24.10.02 09:56

Виж сега, аз имам Мерцедес, ти нямаш. Значи моето мислене е по-правилно от твоето. А ти имаш избор - или да вземеш акъл, или да се дразниш от това, че не робувам на предразсъдъци и стари норми и си позволявам да казвам нещата такива, каквито са.

Да, не ми казаха "събери 5 човека за ти дадем Мерцедес", но ми казаха "събери куп пари", което е едно и също. Ако бях влезнал в магазина и им бях казал "Аз съм клиент и искам да си купя кола, но съм събрал само 1000 лева, така че бихте ли ми произвели един по-евтиничък Мерцедес, при това веднага" щяха най-учтиво да ме пратят на майната си.




Вярно, четири години и половина по-късно не бих се изразил така рязко, но и сега както тогава се дразня, когато някой не иска да слуша какво му обяснявам (чукча писатель, чукча не читатель), а си държи на своето. Това е. Никъде повече не съм споменавал какава кола имам. Но "Постоянното Присъствие" не можа да преживее новината и в следващите няколко седмици самостоятелно си заформи куп теми, в които да обсъжда този въпрос. Ето няколко:

23.11.02 23:54:

29.11.02 16:15:

Така фактът, че имам Мерцедес стана публично известен, влезна в устите на хората и те не спряха да го повтарят. Но това не е мой проблем. Аз няма от какво в моите писания да се срамувам, дори и от това, че обикновено пращам на майната им тези, които не са съгласни с мен, когато съм убеден, че съм прав. Това ми качество пък отдавна е част от историята, възпято е в песни така да се каже:



Посвещавам на г-н Димитър Ганчев

На хълма, огрян от поток светлина
стоиш и разглеждаш земята под тебе -
съзираш под себе си малки неща -
като играчки от минало време.
И мислиш си: "Боже, колко велик
сътворил си ме ти сред нещата" -
В небето оглеждаш сам своя лик
и властно потъпкваш земята.
Земя,на която ти си роден,
където са твоите спомени скрити -
в небето, от облаци бели пленен
не виждаш Нещата - в мъглата обвити.
Нищожни за теб са всички неща,
които под твоите стъпки умират -
та ти си високо - а долу в прахта
убежище само влечуги намират.

Внезапно изви се буря - за миг
небето забули се в мрак и изчезна
и яркото слънце, и светлия лик...
Потъна в студена и хапеща бездна.
Там горе на хълма безброй ветрове
въртяха те диво във черна вихрушка-
отприщени, скрити от теб страхове
се впиха кръвта ти жадно да смучат.
Отчаян във черния Ад ти разбра,
че слаб и безпомощен, в мрака оставен
ти нямаш утеха и нямаш следа,
която да сочи пътя забравен.

Окалян и мръсен, изплашен и блед
се спускаш по хълма - и търсиш пътека,
и мислиш си: "Боже, та аз съм човек,
греша и живея - дай ми утеха".
Разбираш,че ти не си съвършен,
че здраво си стъпил пак на земята.
Човекът, от първия грях сътворен
не може да прави безгрешно нещата.
Поглеждаш небето и капчици дъжд
измиват калта и праха от лицето.
И първият слънчев раждащ се лъч
намига ти палаво пак от небето.
Земята е пълна със малки неща -
добри и лоши, цветни и сиви.
Събрани на нашата малка земя
се учим докрая - да бъдем щастливи.

04.10.1999 г.



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано10.02.07 14:03



P.S. И ако си мислиш, че съм се надувал, значи изобщо си нямаш представа на какво съм способен, ако реша да го правя :) Ето ти малък пример: бях на 13 г., когато спечелих с максимален брой точки Националната олимпиада по информатика (преди 20 г.) и три години бях най-малкият член на Националния отбор. Сега пък съм член на Съвета за информационни технологии към Президента по заслуги, а не по политически причини (виж тук и тук - аз съм този от лявата срана на снимките, от дясната страна на червения Президент и синия Министър-председател). Имам хубава жена и кола, живея в собствено жилище в престижен квартал, нямам заеми или лизинги, кредитната карта ми е от Bank of America и т.н. В личен план съм постигнал всичко, за което си мечтае средностатистическия българин и понеже освен това съм успял да остана икономически и политически независим, мога да се държа както си искам - ако искам скромно, ако искам - надуто. Обикновено се държа скромно, стига някой да не си го изпроси. Тогава няма причина, поради която да не го поставя на мястото му ...


[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=isp&Number=1942754148&page=&view=&sb=&part=4&vc=1]proxy.bol.bg [212.50.17.121] is an open relay[/url]

Тук на линка имаше жена облегнала се на мерцедес.
Снимката за жалост я няма вече, но ти твърдиш, че няма нито жена, нито мерцедес. Съгласен съм към настоящия момент да ти повярвам. Кажи за тогавашния.




Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор OлeГИвaнoв® (Приятел)
Публикувано10.02.07 14:27



Вени,

Имаш предвид, че Митко няма "Мерцедес" СЕГА, към момента на писането на постинга ти?

Иначе опровержението ти малко се разминава с написаното от самият Митко.
По-долу препратките са към теми в клуб "Мерцедес", подписани от участник "Димитър Ганчев" или "Митко", подобни на стила на писане на едноименния участник в този клуб:









- от нерегистриран участник






Не приемайте постинга ми като опит за наливане на масло в огъня, не целя това.

Всеки да кара това, което иска (и може да си позволи).
Но твърдението ти, че Митко няма "Мерцедес" се опровергава от него самият, ако той е автор на цитираните постинги. Без значение е дали автомобила е негов, личен, или е собственост на фирма, и му е предоставен за ползване.



Аре със здраве!i

Редактирано от OлeГИвaнoв® на 10.02.07 14:38.



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: И_Baн]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано10.02.07 14:44



Аз не се казвам Вени Марковски, а Димитър Ганчев и не съм казвал, че нямам Мерцедес. Вени беше този, който каза буквално "слуховете, че Митко има Мерцедес са неверни", което само по себе си е вярно (виж по-долу) и е резултат от един голям смях от снощи, когато го посрещнах на летището. Аз пък съм казвал, че не съм женен, което също е вярно. Но чакам дете от приятелката си, с която живея и която поради тази прична наричам "жена ми" (не съм казвал "съпругата ми").

Вени вероятно перифразира Бърнард Шоу, слуховете за чиято смърт са "леко преувеличени", но нека не му отнемам удоволствието да си довърши мисълта, ако и когато реши.

Митко



Тема Re: по въпроса за колитенови [re: OлeГИвaнoв®]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано10.02.07 22:26



Абе до скоро не мислех така ама май "чичо митко" обича да говори за себе си ,
а и да провокира и другите да говорят за него.Между другото има много балъчета дето се хващат
на тоя номер - НЕ ВИ ЛИ ПИСНА ДА СПАМИТЕЕЕЕЕЕЕ :)



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано10.02.07 22:43



Ще си я довърша - но когато му дойде времето.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колитенови [re: OлeГИвaнoв®]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано10.02.07 22:44



Не знам какво искаш точно да кажеш, а не ми се отварят всички теми, които си цитирал. Но пък Митко е писал нещо по-горе, на което току-що отговорих. Там може би ще откриеш отговора на въпроса (?), който си задал.

поздрави.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор OлeГИвaнoв® (Приятел)
Публикувано10.02.07 23:28



ОК, въпроса е изчерпан!

Аре със здраве!


Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.02.07 00:23



Защо се оправдаваш? Така им правиш густото на простолюдието... Предполагам, че на твое място просто щях да подмина смеейки се...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор Aдибac^operинaл (запознат)
Публикувано11.02.07 15:07



А искаш ли да ти кажа като клиент какво ми е мнението, без да мразя бол бг. Просто сте ми неприятни. Като клиент мнението ми е, че 1во служителите ви са безкрайно нелюбезни, мързеливи, отворени като вас, държат се се едно си им длъжен. 2ро цените ви са неконкурентно способни 3то единственото с което печелите е че доставяте нет и правит страници на парламент или там на квото и които го правите. за обикновения клиент сте ужас. някои се набутват при вас от чиста тъпота и неосведоменост, и това е единствената причина по която имате клиенти. 4то офисите ви stinks имат абсурдно работно време, служителите ви не са наясно с прайс листите, изпращат те от офиса като едва ли не те изритват навън като някъв нахал. отговарят с нежелание на въпросите.


чакай да помисля? те са едни доволни от работата си добре платени служители? аз мисля, че това с което вие ги храните е предимно (безпочвено самочуствие)

Все пак важното е че в парламента ви търпят. тогава защо се бутате да продавате нет на обикновените хора. защото знаете, че тъпаци има. и то наистина има.

възмущение е малка дума за поведението на служителите ви, 3 фирми преди вас са ми продавали нет.
освен това страницата ви бол.бг е със смешен дизайн, който явно ви допада. и е тотално аут оф фешън. но това е друга тема. Все пак що не земете да го смените

наистина служителите ви се държат ужастно



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: KlD]  
Автор BeниMapkoвckи ()
Публикувано11.02.07 22:58



Ще разбереш, но когато му дойде времето. Както би трябвало вече да знаеш, щом подхващаме някаква тема - било аз или Митко, то сигурно има защо. И сигурно още преди да се появи първият от "постоянното присъствие" знаем каква ще бъде реакцията на тези хора. Единственото, което не се знае е защо те продължават с голяма упоритост да си окачат сами въжето на шията.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: BeниMapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано12.02.07 20:50



Щом аз казвам нещо, значи има защо. И вероятно трябва да се досетиш, ако не си прекалено залинял...


Това горе долу значат предните ти думи... Прекалено плоско, надуто и самоуверено. Нищо лично, но ти сам го показваш!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано13.02.07 15:11



Нищо не разбрах. Много сложно стана.

"Ако съм имал Мерцедес и еди-кой-си го потвърдил, ама в минало време, и при определени условия, да, но иначе нямам, но имам, ако това е ок, в определена ситуация, но разбира се нямам и това нищо не означава, а после ходих до летището. Ама иначе пускам обява за работа."

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Гypy]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано13.02.07 16:52



Любознателният читател, който беше цитирал 5-6 теми от клуба на "Мерцедес" е забелязал какво имам и какво нямам. Това нито е някаква тайна, нито е новина - участник съм в онзи клуб от 5 години. А Вени се забавлява, но не е моя работа да му превеждам думите - в тях има уловка, която някои са забелязали, а други - не.

Митко



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано13.02.07 23:44



абе бол.бг не се ли занимаваше с ремонт на асансьори? Аз всеки ден виждам лепенки с номера на етаж в блока ми и на телефон на който трябва да се обадя, предполагам, че ще ми дойдат да оправят асансьора и да ме извадят от там ако имам проблеми.



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано14.02.07 12:23



Митко, zaluk si beshe i zaluk ste si ostanes.
navremeto si kupi kolichka i resi da se napravis na velik. "Това нито е някаква тайна, нито е новина" . i ti i Вени se opitvate da se postavite tam kadeto ne vi e mistoto. tova che si si poharcil godishnata zaplata za nesto koeto ne ti e po silite da pritezavas ne te postavia na tova miasto za koeto se stremis. v mercedes ili v trabant ti si si sustia. slizas si ot kolata i pak si sustia mizernik. nisto ne se promenia. e edinstvenoto koeto se promenia e che stavas dosta po smeshen kato zagovoris za tova kakvo pritezavas.
mi pritezavai si go ... malkite hora se nuzdaiat ot malki pobedi.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: KlD]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано14.02.07 19:47



Някъде да съм казвал, че не съм самоуверен? А дали звучи нещо надуто или плоско - това си е въпрос на мнение. Ти имаш мнение, аз имам мнение. Двете мнения не са еднакви. Чудо голямо.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: DrFrancky]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано14.02.07 19:48



Митко че е залък, залък е, но не за твойта уста.
Разбира се, възможно е да си искал да кажеш нещо друго, но аз чета само това, което си написал, а откак Ванга умря не мога и да питам някой да разгадае какво си мислиш.

Що се отнася до "опитите" ни да се поставим "където не ни е мястото"... Самият факт, че го пишеш с такава злоба издава не простата завист (на такава сме свикнали), а някакъв друг проблем. Сигурно си има защо и сигурно ти си знаеш защо, но аз не те помня, за да знам какъв ти е бил проблемът с мен или с Митко. Пък и да беше единственият, когото не помня...

От това, което си написал е очевидно, че си невъзпитан, грубиянин, с лоши обноски и неправилен български език.

И това не е мнение, а обикновено наблюдение.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Дълъг постинг, деее"анови [re: Cтepн™]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано14.02.07 19:49





Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано14.02.07 19:51



Истината е и в друго - аз съм написал едно нещо, а хората тук четат и си го интерпретират както си искат. Резултатът е голям резил за тези, които тръгнаха да ме цитират и да злорадничат.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано14.02.07 19:54



Аз написах преди няколко дни: Трябва да опровергая слуховете, които се носят из този клуб, а именно, че Митко Ганчев имал "Мерцедес". Това твърдение не отговаря на истината.

Реакцията ме изненада и зарадва.

Призовавам постоянното присъствие да прочете внимателно какво съм написал. Да не го интерпретира като факт, че Митко няма "Мерцедес". Но и да не го интерепретира като факт, че Митко има "Мерцедес". Повече - след още няколко дни.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Редактирано от Beни Mapkoвckи на 14.02.07 21:26.



Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано14.02.07 21:10



кво си бил написал отдавна никой не го е еня.

я раздуй къфф е тоя фонд дето купи 70% от бол? гугъл дава почти изключително само български източници - как фонда бил купил бол бля бля... а не български източници почти йок... та я раздуй за това, кой го еня за снимката на жената и на колата която митко изтопоса тук и всички я видяхме... много по-интересно е защо тоя фонд ще престане да съществува след 5 години и кво ше стане до тогава. бол ше требе да върне 4-5 милиона евро или фонда ше го издуха яко, митьо ше си купи ягуар а ти ще си купиш нов дел на който могат да вървят повече от една програма едновременно?





/



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано15.02.07 00:31



Всъщност не е чудо, още повече пък голямо



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор L.M. ()
Публикувано15.02.07 00:46



БОЛИ МЕ ФАРА КОИ ИМА ИЛИ НЯМА МЕРЦЕДЕС ?

Вземете се разберете на ли4ни бележки или седнете изпиите по една бира да ви олекне

Това тук е вси4ко друго но не и форум за ли4ни нападки и избиване на комплекси, а това кои как пише си е негов проблем не твои , ако не те кеффи 4атица не 4ети на такава , но спрете да спамите с никому ненужни нападки

нестига че темата е абсурдно умопонра4аващо изтъркано тупа ами и ще седи още 5 години наи отгоре предвид 100 и кусур поста които натрупа





Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.02.07 11:10



Странно чуство за хумор имаш...


Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.