Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: L.M.]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано04.02.07 14:58



По принцп въобще няма нужда да казвам какво ще правя. Това не би следвало да интересува когото и да било. Впускам се в теоретизиране само от желание да помогна на хората да разберат причинно-следствените връзки и кое след кое следва. Като например това, че първо трябва да покажат какво могат да направят за работодателя си (Кенеди), а после да го питат какво ще получат в замяна. Който иска да получи добро предложение трябва да се научи как за петте минути на интервюто да покаже на потенциалния работодател, че той ще спечели много от него. Трудът е стока и тя се продава като всяка друга - продавачът трябва да убеди купувача, че стоката носи ползи, съпоставими с цената, а не обратното. Обратното ("колко даваш за това яке") се практикува само на изток и който е минавал през капълъ чарши знае какъв е отговорът: "нищо не давам, оставете ме на мира, аз всъщност не търся яке, а къде е тоалетната".

В дългия постинг пък всъщност обяснявам защо заплатите в различните фирми от един бранш са еднакви, макар управителите да не се договаряме помежду си, както Морфиус беше допуснал. Всичко е обективно и много малко неща зависят от нашето желание или нежелание.

Пак ще цитирам един велик човек: Айнщайн казва, че образованието има смисъл само за тези, които са предразположени към него, но за съжаление за тях то е излишно. Т.е. който е в състояние да научи нещо, ще го научи и без да му го казваш, а който не е в състояние - няма да го научи дори ако си му го обяснил внимателно. Аз винаги изхождам от презумпцията, че между четящите има и по някой, предразположен към образование, тъй-като за "постоянното присъствие" е доказано, че те са "чукча писатель" и са тук за да пишат, а не за да четат.


Митко

P.S. За тези, които не знаят вица:

Отива чукча (руски ескимос) в магазин за пишещи машини и иска да си купи една. Продавачът го пита защо му е.

- Ще пиша книга - казва чукчата.
- Ама ти си неграмотен, не знаеш да четеш, как така ще пишеш книга?
- Чукча писатель, чукча не читатель!



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.02.07 20:08



greshka v burzinata ... no kakto i da e

misalta mi e che tova nito e validno nito se praktikuva ... pone v tozi mu vid.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.02.07 20:11



workflow i optimizacia na rabotnia proces e edno. prerazkazcheto na Митко e drugo. az govoria za prerazkazcheto.

a tova na kakvo pisha ne me pravi po-malko prav.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Mитko]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано04.02.07 23:03



Митко,
както е известно, проблемът в България е, че всички хора се мислят за незаменими и за подценени. Днес четох пак, че Емилия Масларова ще се бори с ниското заплащане на труда.
За такъв труд се полага точно такова заплащане. Проблемът е, че хората непрекъснато се оплакват как не им се заплаща достатъчно, но истината е, че на тези, които работят, им се плаща. Достатъчно дълго сме в нашия бизнес, за да знаем, че качествените хора получават качествено и количествено заплащане.
Всъщност толкова отдавна сме в този бизнес, че на практика сме го започнали комерсиално именно ние (едва ли някой ще тръгне сериозно да твърди, че колегите от Варна са предлагали комерсиално Интернет достъп:-)
В този ред на мисли, хората, които не разбират, че светът все още се движи по основните икономически закони, не искат и да го разберат. Те са на принципа "Такова нещо не може да има, защото не може да го има." И затова те винаги ще бъдат част от пейзажа (нали помниш приказката, че човек може да е част от проблема, част от решението или част от пейзажа).

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Редактирано от Beни Mapkoвckи на 04.02.07 23:11.



Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.02.07 23:34



А това сега как да го разбираме? Като фукане пред останалите или като да говориш на мегафон личен разговор?
Не мислиш ли, че е прекалено силно изказване да твърдиш, че ти/вие сте открили топлата вода? В случая няма никакво значение кой какво мисли и защо го мисли по повод комерсиализация, че и в България.
Не мисля, че има смисъл да дискутираме тук начина, по който върви икономиката в България. Имаше момент, когато бях в БТК и не бях доволен от заплащането. Почах да си търся нова работа. Тамън ми го напаснаха и започнах да не се кефя на колеги/дейност/друго. Отново почнах да си търся работа. И това се поправи. В момента единствената причина, поради която бих си сменил работата в БТК би била по-добро възнаграждение. И не защото се смятам за незаменим, а защото знам, че мога да се справя и търся някакво развитие. И отчасти поради тези ми мотиви беше предизвикан първия ми пост. Макар да знам, че е загуба на време и загубена кауза да разпитвам по форумно. Просто не е сериозно от моя страна!

Хайде, успех в начинанието. А когато се разчуе, че в Бол БГ може човек да печели по 1000+ лв месечно, без особенно много да се напряга може да премисля и аз някои неща.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: KlD]  
Автор Beни Mapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано05.02.07 04:52



А когато се разчуе, че в Бол БГ може човек да печели по 1000+ лв месечно, без особенно много да се напряга може да премисля и аз някои неща.

Едва ли ще се стигне до такъв момент - не само в БОЛ, а където и да е в частния сектор да се печелят добри пари БЕЗ особено много напрежение. Който не работи, не трябва да яде, нали знаеш. И тук се има предвид не простото поемане на храна, както правеше Корейко, а именно процесът на изкарване на пари, с които да се купи храна.
Що се отнася до премислянето на "някои неща", това си е твое право - да премисляш каквито си поискаш неща ;)

Във всеки случай ако човек е кадърен И разбира от работата си, И не иска да получава пари БЕЗ да работи, убеден съм, че ще си намери добре платена работа, вкл. и в БОЛ.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано05.02.07 14:45



gospodin klouna nema li da mlukne?
nashlushali sme se na glupostite ti.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.02.07 20:44



Мисля, че много добре разбра какво исках да кажа в предния си пост...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re:нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано06.02.07 13:19



В отговор на:

Освен конкуренти за абонати, вече се превръщаме и в конкуренти за служители.



Митко не разправяй смешки, моля
Вашата фирма е чудесно място за придобиване на начална квалификация, но не и повече. Надявам се че след въпросните инвестиции и след като другаря Марковски забягна за щатите, бавно и постепенно ще влезете в час, но не познавам човек с добра квалификация който би работил при вас.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Дълъг постинг, но е добре да се прочетенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано06.02.07 13:39



Абе не си съвсем прав. Зависи наистина какво дефинираш под добри пари. Е аз примерно ги искарвам без да се напъвам, защото имам богат опит и добра квалификация. Мога да реша даден проблем/свърша някаква работа, в пъти по-бързо и по-качествено от човек който няма моята квалификация и начин на мислене. За това ще поискам заплата няколко пъти по-висока от тази на начинаещ/човек с малко опит, но работодателя може да прецени че човека с по-малко опит ще се справи с работата и ще предпочете да го назначи. Навремето това ви беше политиката, ако не ме лъже паметта.
Всъшност, като се замисля, много малко от интернет доставчиците плащат адекватни заплати (една от причините поради която се махнах от този бранш) и е крайно време да се замислите по въпроса. Особено имайки предвид глада за квалифицирани кадри в момента.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.