Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я да видим кой ще се познае...нови  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано12.01.07 13:48



Предистория. Купихме на сестра ми компютър и в един прекрасен слънчев ден, кака реши да си пусне интернет. Към кой да се върже? Ами към фирмата на която са клиентки 2-те и съквартирантки. Та обажда ми се кака и ми казва - от фирмата искат да сложа суич, за да можем да ползваме и 3-те нета. Зачудих се аз как така при яката реклама - без инсталационна такса ти искат да си купих суич, но си замълчах. Отивайки там заварих следната гледка:


Е, младежта се учи.
Разглеждайки по-внимателно видях че всички конектори са кримпнати така:

Пач кабели естествено не бяха оставени.
Замислих се над факта - при положение че господата са обещали безплатно включване, защо трябва:
1. Да нося суич.
2. Да кримпя кабели.
А на господата които са направили тази кочина искам да задам един въпрос. След като 3-те девойки съвсем почтенно си плащат 3 акаунта, въпреки че един ще им е предостатъчен и на 3-те, с какво са заслужили това свинско отношение? Вярно е че сме в годината на прасето, ама чак така да го демонстрирате...
П.С. Много ми се ще представителя на въпросната фирма, който много обича да се фука тука колко са велики да коментира случая. А и ако може да изпрати хора да оправят бозата си.
П.П.С. Извинявам се за качеството на снимките, ама с телефон толкова...

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: ти,тя,тенови [re: 4l]  
Автор L.M. ()
Публикувано13.01.07 01:57



За малко ми стана интересно, но така и не разбрах срещу какво ревеееш !!?

1. не ти прави чест горната публикация ,какъвто и проблем да имаш - разреши си го с когото там намериш за добре при това за предпочитане е това да е управителя и/или техническото лице което е отговорно за въпросното включване.

2. лан операторите не са длъжни да те включат , ти /тя/ сам/а/ си/е/ пожелал/а/ да се пусне/ш/ към тази фирма , те ще го направят само ако имат техническа възможност и ако искат да го направят !!! , те не са специалисти по оформление и вътрешен дизаин, не казвам че кабелите са естетически издържани но ако не те кефи сложи си кабелни канали ...или може би и те трябва да са фор фрее ?

За свича не мога да се изкашлям по въпроса понеже не съм в час към коя фирма си се / се е / вързал/а/ , т.е може би там някъде в общите условия е пишело че когато е необходимо клиента набавя подобен за своя сметка от където и да пожелае

3. на снимката с бюрото ....какво не и е наред, кабелите се режат,оголват,кримпват .....и обикновенно остават малки парченца, които в твоя случаи са на бюрото, не по земята, биха могли и да са в някои джоб на нечии комбинезон ...но не са по земята

аз проблем не виждам, ти ?

Редактирано от L.M. на 13.01.07 02:08.



Тема Re: ти,тя,тенови [re: L.M.]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано13.01.07 03:43



хихихихи ... а... сега си лягам, утрем имам идея да се кача с колелото на черни връх и да се пусна от там до железница ... ако оцелея ... пако ще се изхилия на тоя чекиджийски постинг





Тема Re: Я да видим кой ще се познае...нови [re: 4l]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.01.07 06:59



Баси кво е това на 1 снимка бре... цепено ЮТП?
Не се вижда добре какво има в кримпването...
Не знам по колко плащат 3 те, ама ако не го ползват едновременно на фул май е по удачно рутерче и по нормален доставчик.


Welcome to the real world!




Тема Re: Я да видим кой ще се познае...нови [re: Mopфиyc]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано13.01.07 18:27



Щом си плащат 3 отделни акаунта би трябвало фирмата да им даде безплатно суич , а за останалото няма да коментирам !



Тема Re: ти,тя,тенови [re: L.M.]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано15.01.07 17:01



Не рева срещу нищо. Просто се чудя че още има хора, които могат да си позволят да наравят такава боза.
1. Нямам никакво намерение де се разправям с доставчика. Кака след 2 месеца се изнася от там, така че ще го преживеем.
2. Оператора може да се погрижи да свърши работата като хората. Такова безобразие не бях виждал от години.
За свича - след като опреатора предлага безплатно включване, да си свърши работата като хората, а не да минава за 3 клиента с един кабел.
3. На снимката не личи особено за съжаление. Просто се чудех, защо при кримпване на конектор (не на разклонения кабел) се режат половината жици. Вярно е че те не играрят роля но ми бршр интересно да чуя коментар по въпроса.
Ако не виждаш проблем, това си е изцяло за твоя сметка и за сметка на твоите клиенти. Точно заради такива ТНТМ изпълнения им се носи славата на лан доставчиците. Не искам да коментирам разликата в скоростите обявена на сайта на доставчика и това което видях реално, но това вече е друга тема, знам за "негарантирани скорости, блаблабла" и тем подобните обяснения, само че ми прави впечатление колко е разликата между негарантираните скорости на различните доставчици.
Просто ми е тъжно че все още има хора в бранша които действат толкова некомпетентно, заради които чувам реплики от сорта - "ЛАН доставчик ли? В никакъв случай!"

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: ти,тя,тенови [re: 4l]  
Автор L.M. ()
Публикувано15.01.07 22:58



в отг. на :
Ако не виждаш проблем.....

Да проблем наистина не виждам / то не че се и вижда кои знае колко на снимките/ , докато има балъци да траят подобно отношение , ще има и подобен начин на работа. Щом ти си приел условията на твоя оператор , значи ти харесва...та и комутатор си носил отнякъде .

Ти тукущо каза за пореден път че не ти пука - нали само за 2 месеца....

Аз уважавам труда на хората които работят за моя кабелен оператор,за аи си пи то , в магазина до нас , на моя автосервиз ако щеш и на момчето което ми носи пицата, но не толерирам нещо да не е поне така както е общоприето да бъде, т.е когато пицата е с маслинка, то маслинката трябва да си е там ...и то посредата .

Смятам разбираш - не целя да се заяждам само да ти покажа , че докато си купуваш цигарите от клекшопа до вас и не ти дават касова бележка, нещата няма да се оправят, същото е и с интернета ти поискаи всичко да ти е наред и ще бъде, ако ли пък не .,вярвам имаш алтернативи





Тема Re: ти,тя,те [re: 4l]  
Автор Terko (непознат)
Публикувано16.01.07 16:28



Това със сцепеното ЮТП ме разби... Това наистина е ТНТМ изпълнение. Ако някой ми разпредели нета по такъв начин при наличието на отделни акаунт за всеки потребител, то бих го изгонил и бих потърсил друг доставчик.



Тема Re: ти,тя,тенови [re: Terko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано16.01.07 16:43



Ми хората като не са наясно, което напълно ги извинява а доставчиците са скапаняци и крадци така ще е.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: ти,тя,тенови [re: Djasta-Prasta]  
Автор L.M. ()
Публикувано16.01.07 23:26



Ми хората като не са наясно, което напълно ги извинява а доставчиците са скапаняци и крадци така ще е.

Хората като не са наясно / те не са и длъжни да са наясно / ще доидат при мен, при теб при него и ще получат компетентно разяснение така чe да станат доволни и двете страни:

клиента да си е получил услугата за която си плаща и да му е обяснено всичко онова което трябва да знае : маил,форум,геимс, icq,voip,gledai.tv....(т.е и такива неща които не му трябват непременно но биха му направили живота по лесен)

доставчика да е спечелил един доволен клиент / а защо не и "приятел" / които ще е достатъчно дълго време негов клиент, че да си възвърне вложените в него кинти (труд,материал,нерви)

Т.е когато има желание и от двете страни (в наи лошия случаи този които плаща за нещо трябва да попита и да му бъде обяснено фор фрее или пък възмезно ) нещата се получават а не просто случват, аз се сещам за доволни от години клиенти които се радвам да срещна на улицата и да не трябва да се притеснявам че нещо не им е било обяснено

А това за доставчиците дето са крадци нещо не го разбрах !!?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.