Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Вдигане на цените на услугата !!!нови  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано05.01.07 22:34



Здравейте ,
мисля че ще е добре да направим една дискусия относно повишаването на цените след влизането на България в Евросъюза.Като цяло тенденцията е при услугите цените да се вдигат!
Вече го направиха кабеларките , такситата и тн. -- как мислите възможно ли е това в нашият бранш, че и хляба поскъпва а всички купуваме хляб :) или пък сме се увъртели в пари и повече не ни трябват ????



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: daxen]  
Автор L.M. ()
Публикувано06.01.07 03:22



за да стане дискусия е хубаво да ти чуем професионалното мнение / такова за мен лично липсва а и откакто си загувих вълшебната топка те забравих кои беше /

а за да ти отговоря се опасявам че ще отнема място колкото за една курсова работа дори без да засягам актуалното в момента сливане на CATV операторите / еврот/ест/кеиб/верея/центр/еврок/....

ако мога да го кажа накратко :

до Q4'2007 в страната ще има :
даил уп / и производните му аиесдиени,наетилинии .../
Wi-Fi / и безплатен подобен /
сателитен
мобилен
ВиМах
FTTH
ЛАН
адсл

темата е доста пикантна и няма еднозначен отговор , като цяло може само да се предполага, че лан-а няма да увеличава цените си а по скоро големите оператори ще продулжават да подбиват пазара с ниски цени / под и ок. 15-20 лв / (разбира се и с качество) с ясната за всички цел ....аи некои друг да я каже





Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: L.M.]  
Автор BenqBG (непознат )
Публикувано06.01.07 10:08



Бде какво вдигане на цени , кви пет лева те гонят ... преди 2 години цената на мегабит международен интернет беше 1000 $ , миналата година падна до 160 Евро , в момента цената е 70 Евро на едро ..... за какво увеличение на цените говориш при положение че доставчиците на едро постоянно свалят цените а ти услугата не я подобраваш .
Когато минеш изцяло на оптика и медия конвертора ти е на 1 метър от пс то , тогава говори пак за увеличение на цените на лан операторите .

Само гледаш че цените скачат на продуктите , но реално не казваш , че преди ако си купувал един мегабит интернет за 500 Евро, сега го купуваш за 70 Евро , така че вземи се скрий някъде .



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: BenqBG]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано06.01.07 11:57



LM немога навсякъде да се представям , ако някой го интересува

, а и защо мислиш че аз знам кой си !!!
Моето професионално мнение няма да е много професионално , защото съм от скоро в този бизнес и исках да чуя малко професионални мнения .
Не съм казвал дали искам да се вдигат цените или не , искам да знам вие какво мислите по-въпроса,така че BenqBG скрий се ти !!!



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: BenqBG]  
Автор WlSP (непознат )
Публикувано06.01.07 12:36



BenqBG, ти май забравяш, че преди 2 години хита за домашен достъп беше 128 kbps международен, а сега е поне 2 mbps. Аман от разбирачи!



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: WlSP]  
Автор BenqBG (Интернет Джедай)
Публикувано06.01.07 12:49



Ако се вдигнат цените , трябват много сериозни аргументи , а не някой си сульо и пульо да решат че искат да натрупат капитал на гърба на потребителя и да вдигнат цените....
Да не би тоя интернет да го докарвате с камиони та като вдигнаха цените на горивата да поскъпне и интернета????
Сега някой ще изръси че тока поскъпвал , да ама още не !
Така че представете някакви разумни аргументи за вдигане на цената на интернета и ще се съглася с вас !
Само не ми говорете празни приказки от рода " Защото в Европейският съюз цените са такива" да ама не ... Кипър също е в европейският съюз , пък един килограм свинско филе струва 5 лева а тук е 10 .... ако не вярвате ето доказателство



Редактирано от BenqBG на 06.01.07 12:50.



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: BenqBG]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано06.01.07 13:16



Добре това е твоето мнение !
Само че ние сме в България и си купуваме свинското филе на 10 лв

!!!
Според мен вече всеки гледа да подобрява услугата си и от там му се вдигат разходите
- примерно вече всичко трябва да е под земята , гориво ползваме всички , ток също !
Тенденцията е всички услуги да поскъпват а и ние ги използваме .
Защо мислиш , че от това някой ще натрупа капитал -- може да вдигне заплатите
на служителите си , за да могат да си плащат по-скъпия бензин - примерно .
Не казвам , че трябва да се вдигнат цените а , че е добре да се помисли в такава насока!



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: daxen]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано06.01.07 15:42



Ще улесняваш бТк ли


Нали се сещаш, че в конкурентна среда подобно нещо може да стане само след някаква договорка м/у почти всички участници на пазара?
Картелче ли ще спряташ...
Другия вариант е да разшириш ценовия спектър на услугите си - въпроса е как ще накараш тия за които 20 лева за фрий то и дата.бг са много, да дават повече?
При кабелните (имам малко поглед отвътре) се увеличиха таксите към наши и чужди телевизии за права - от там дойде и поскъпването.
Та така - търсене и предлагане & приходи и разходи, интересна темичка...


Welcome to the real world!



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: daxen]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано06.01.07 16:35



В момента цените не се формират от разходите и от това каква печалба искаме да имаме. Формират се от това на каква цена можем да продадем услугата си. КАбелните останаха няколко, договарят се и всичко е ок. Клиента плаща. Наистина е смешно кабелната да е 20лв, а интернета да е по евтин но сами сме си го направили. Всеки бизнес който го почваш с по малко от 5000лв е обречен на самоизяждане. Не искам да се повтарям но същото беше с интернет клубовете, същото е и сега. Ще оцелеят само най силните и тези които гледат поне 1 година напред а не живеят ден за ден. И след това вече ще може да се говори за промяна на цени. Но не и преди да сме достигнали качество от което няма да ни е срам да поискаме малко повече за услугат която предлагаме



Тема Re: кауза пердутанови [re: BenqBG]  
Автор L.M. ()
Публикувано06.01.07 17:55



хаиде да пробваме нещо по лесно без да се "караме"

кажете как го мислите и после обяснете защо ...

пример : аз мисля че цена на интенет услуга под 30 лв е субсидирано или продаване на "безценица " и своеобразен вид подбиване на пазара , но предвид конюнктурата на пазара на този етап често не е икономически възможно услугата да се продава на истинската си себестоиност , имам предвид фирми които продават " нещо си " за 10-13 лв / не казвам услуга защото за тези пари това е далеч от услуга / но те подбиват цените и докато ги има ще има и борба за клиенти в наи ниския ценови диапазон

т.е големите фирми могат да си позволят да оцелеят предвид високите си постъпления , малките ....кво да кажа за тях освен че големите си търсят нови кабелджии



а ти как мислиш ?

Редактирано от L.M. на 06.01.07 18:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.