Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вдигане на качеството на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано07.01.07 01:10



Много хубаво казано, само не съм съгласен :

...Потребителите първо си избират технологията (класа автомобил), а след това от така избраната технология си избират и ценови пакет... - ще доиде и това време да работим с образовани потребители , такива които знаят точно какво искат и на каква цена

Една голяма част от хората все още им е все едно по какъв начин / вид технология / ще се докопат до голите каки и подобно нелегално съдържание, тях продължава да ги вълнува, не дали доставчика им легален, а именно да плащат по-малко от КаТВ, по-малко от Любо и ако има как и да участват в промоциика 1=3 или пък направо да се вържат към съседа ;-)...да не забравя че и фрее сервера е задължителен . И разбира се тази част от хората никак не се побира в рамките на статистическата грешка , веднъж научени да плащат 13 лв за интернет, ходи после им обясняваи каквото си пожелаеш ...те пак ще продължат да си плащат толкова независимо дали при X или Y.






Тема Re: Вдигане на качеството на услугата !!!нови [re: L.M.]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано07.01.07 03:49



В бедна държава най-ниският сегмент е най-многоброен. Човек трябва да се стреми да подобрява жизнения си стандарт, а не да търси начин да пести. Така обрича на мизерия себе си, а и всички "бизнеси", които се занимават с него.

Няма начин една търговска марка да се позиционира едновременно в два сегмента. Каквито и колкото абонаментни планове да направиш, основната маса клиенти ще са ти в най-ниския от тях. Затова ако имаш 13 лв в ценовата си листа, повечето ти клиенти ще са там, а каквито са ти клиентите, такъв си и ти.

Пак ще дам автомобилен пример. Хората с по-малко възможности си купуват евтино Пежо. Тези с повече възможности си купуват евтин Мерцедес. Тези с още повече възможности си купуват евтино Бентли. Тези с най-много възможности си купуват евтин самолет. Във всеки един от сегментите са рядкост потребителите, които си поръчват модификация с всички екстри - ако имат парите, по-скоро ще си купят базов модел от по-горния клас, вместо по-скъпа кола от по-ниския. Т.е. вместо Пежо с всички екстри, почти всеки би си купил базов модел Мерцедес, ако цената е еднаква.

Същият ефект се получава и в Интернет бранша - ако са плащали 13 лв и в един момент качеството на тази услуга им стане недостатъчно, потребителите са по-склонни да си сменят доставчика с такъв от по-висок клас, отколкото да си сменят абонаментния план с по-висок. Преминаването към по-висок абонаментен план е рядка екзотика. Обикновено при завишаване на критериите се сменя доставчика, дори ако стария би могъл да задоволи и завишените изисквания. Ако досега си карал Голф, длъжен ли си следващата ти кола да е Ауди, само заради това, че се произвеждат от един и същ концерн? Преходът от Шкода към Порше пък е съвсем невероятен (за незапознатите - Шкода, Фолксваген, Ауди и Порше са всъщност една и съща фирма).

Просто се опитвам да кажа, че ако продаваш за 13 лева, ще си останеш с 13 лева и действително няма как да вземеш повече пари от този клиент. Ако той случайно реши да плаща повече, по-вероятно е да започне да плаща на някой друг. Много "колеги" изповядват вярата, че "аз да го вържа, пък после ще му предложа по-високи скорости за повече пари". Да, ама не. Това не се случва. Просто защото си му продал Шкода и макар Поршето да е по-бързо, потребителят си е доволен от Шкодата и ще си я кара докато не изгние окончателно. Ако още в началото му беше продал Мерцедес C-класа, има доста голяма вероятност по-късно той да си го смени с E-класа, а след това - със S-класа, като междувременно купи една А-класа за жена си и един Смарт за дъщеря си (превод за тези, на които им е трудно да ми следят аналогиите: ако плаща 20-тина лева за Интернет, много вероятно е да плати още 5 лв за телефон, още 5 лева за видео и телевизия, + още 5 лева за нещо друго и така общият ти приход от един клиент да се качи значително). Но ако си почнал със Шкода - едва ли ще вдигнеш повече от Голф двойка (онзи с 13-те лева няма да ти плати никога повече за нищо).

Митко



Тема Re: Митко , малко хора мислят като тебнови [re: Mитko]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано07.01.07 10:35



Така като гледам май наистина е много трудно да се оговорим всички относно цените , все пак си мисля , че от нас зависи, но явно наистина трябва да мине време и да се случат някои неща





Тема Re:Ама теб койте е спрял да вдигнеш цената?нови [re: daxen]  
Автор BenqBG (Интернет Джедай)
Публикувано07.01.07 10:58



Че кво сложно има да вземеш еднолично решение и да си вдигнеш цената на интернета?
Или се страхуваш от фалит , като клиентите ти отидат при конкуренцията ?
Страховете са ти оправдани :-)



Тема Re: Вдигане на качеството на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано07.01.07 11:54



Извода според мен е че трябва да научите хората че качеството струва малко повече пари. Да не очакват за минималната цена да получат всичко на което се радват плащащите примерно двойно повече.



Тема Re: Вдигане на качеството на услугата !!!нови [re: Пeтъp_]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано07.01.07 12:15



Те знаят много добре, че Мерцедес е по-добра кола от Пежо, не е нужно да им се обяснява този прост факт (не че Пежо е лоша). Проблемът е чисто психологически.

Скоро си говорих на тази тема с един приятел и му дадох пример с тоалетната хартия. Евтината струва някакви стотинки, скъпата струва примерно левче. Човек изхарчва приблизително едно руло месечно. Никой не е опрял до едното левче. Пушачите го дават по няколко пъти на ден за цигари, но няма да го дадат веднъж месечно, за да си купят хубава тоалетна хартия.

Човек си създава мнение за себе си и сам се поставя в някаква ценова група, обикновено заради внушения от околната среда. Той е решил, че скъпата тоалетна хартя е за богаташи и се чувства зле, ако даде с 80 стотинки месечно повече.

Това, което трябва да се обясни на потребителите е, че всъщност не са толкова бедни, за колкото се мислят и че спокойно могат да си купуват малко по-висок клас стоки. Виж какво стана по Коледа - на всички са им останали свободни пари и се втурват да ги похарчат за неща, от които нямат нужда. Което означава, че през годината са харчили по-малко, отколкото им е било възможно и респективно са имали по-нисък стандарт, отколкото са можели да си позволят.

Американците са си изградили механизъм за справяне с този проблем. Те не гледат цената на стоките, а гледат месечната вноска. Те нямат никаква представа колко точно струва един телевизор - за тях той струва $15 месечно, колата струва $300 месечно, апартаментът $800, лятната отпуска също се плаща на вноски и т.н. Разпределянето на бюджета се прави така, че в края на месеца да си похарчил всичко, защото ако ти остане нещо, то е чиста загуба - инфлацията го обесценява с времето. Всеки долар трябва да се похарчи (или поне инвестира) в мига, в който се спечели, защото след година стоене в дюшека той ще ти даде с 3% по-малко стоки или услуги. Това наше стискане и спестяване не ни позволява правилно да преценим колко пари всъщност имаме и респективно колко можем да похарчим. Ние сме научени да пестим и да кътаме пари в дюшека, в резултат на което дори да имаме пари, харчим все едно нямаме и се чувстваме виновни, когато похачим малко повече от абсолютния възможен минимум.

Митко



Тема Re: Вдигане на качеството на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.01.07 15:57



Просто се опитвам да кажа, че ако продаваш за 13 лева, ще си останеш с 13 лева и действително няма как да вземеш повече пари от този клиент. Ако той случайно реши да плаща повече, по-вероятно е да започне да плаща на някой друг. Много "колеги" изповядват вярата, че "аз да го вържа, пък после ще му предложа по-високи скорости за повече пари". Да, ама не. Това не се случва. Просто защото си му продал Шкода и макар Поршето да е по-бързо, потребителят си е доволен от Шкодата и ще си я кара докато не изгние окончателно. Ако още в началото му беше продал Мерцедес C-класа, има доста голяма вероятност по-късно той да си го смени с E-класа, а след това - със S-класа, като междувременно купи една А-класа за жена си и един Смарт за дъщеря си (превод за тези, на които им е трудно да ми следят аналогиите: ако плаща 20-тина лева за Интернет, много вероятно е да плати още 5 лв за телефон, още 5 лева за видео и телевизия, + още 5 лева за нещо друго и така общият ти приход от един клиент да се качи значително). Но ако си почнал със Шкода - едва ли ще вдигнеш повече от Голф двойка (онзи с 13-те лева няма да ти плати никога повече за нищо).

E аз какво исках да ти кажа по горе, вдигни цените на шкодите и хората ще започнат да си купуват Пежо...




Welcome to the real world!



Тема Re: Вдигане на качеството на услугата !!!нови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано07.01.07 18:23



Мисля, че не си разбрал или аз не съм обяснил достатъчно добре автомобилната аналогия. Отделните технологии (ЛАН, АДСЛ, КаТВ) съответстват на отделните класове автомобили (малка градска, лимузина, SUV). Струва ми се, че ти си представяш ЛАН като Пежо, АДСЛ като Ситроен и т.н., a аз нямам предвид това.

Един и същ производител използва различни технологии за различните класове автомобили. Ето защо аз сравнявам ЛАН не с една марка, а например с малка градска кола с предно предаване, АДСЛ съответно е голяма кола със задно предаване, а КаТВ е например високопроходим автомобил 4x4 (джип).

Както вече казах, първо избирам технологията, после избирам съответния на моите възможности ценови пакет вътре в тази технология. На жена ми й трябва малка градска кола, а не джип 4x4. Пакетите в случая са например следните - Пежо 1007 за 25 лв / месец, Смарт за 45 лв/месец и Мини Купър за 60 лв/месец. Минито ми е скъпо (не мога да давам повече от 50 лв), а между Пежо 1007 и Смарт избирам Смарт, защото разликата в цената ми е поносима, а Мерцедесът си е Мерцедес. Ако Смарт поскъпне над 50 лв, може би тогава ще си купя Пежо 1007, но няма да си купя Мицубиши Паджеро (35 лв / месец), защото не искам да си сменям технологията - искам малка кола и няма да си купя джип, дори ако той е по-евтин от малката кола, която съм си харесал.

Обратно - ако трябва да ходя на лов, вероятно ще си купя Мицубиши Паджеро, а не Форд фиеста, макар това второто да е доста по-евтино.

Вярно е, че има потребители, които са толкова ограничени във финансите си, че не могат да си позволят да избират технология. Например ако можеш да отделиш само 500 лв за автомобил, ще си купиш каквото има в моргата, а не каквото искаш. Вярно е също така, че не малко хора си купуват огромен джип за да го карат в градските задръствания, но това си е техен проблем.

Митко



Тема Re:Ама теб койте е спрял да вдигнеш цената?нови [re: BenqBG]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано07.01.07 20:14



Абе пич ти не си ли чувал, че не е хубаво да си слагаш ду*ето там където другите си мерят п*шките , че може да изгориш

, темата е за хора които се занимават с това



Тема Re: Вдигане на качеството на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано08.01.07 01:02



цитат : ...Много "колеги" изповядват вярата, че "аз да го вържа, пък после ще му предложа по-високи скорости за повече пари"...

това горното е морално остаряло, по скоро бе актуално по времето когато стартираха лан-ките и всеки едни 4-5-60 лв субсидия от инсталационна такса бяха 'добре дошли' за развитието на мрежите, днес инстал.такси няма или почти няма и не е финансово изгодно да се присъединяват клиенти на ниски такси , освен разбира се при такива мастодонти които предлагат 0.01 лв инсталационна такса и 40 лв за 3 м. достъп , т.е при положение че си изградил мрежа в цял един град , намираш първия свободен порт или ухо и включваш клиента и разбира се имаш икономия от мащаба

Не така стои въпроса при малка фирма , ако в миналото си си позволил да работиш по горната схема висока инсталационна такса + някаква си скорост за 10 лв , по ниска инсталационна такса за 15 лв .....и си решил да преустановиш предлагането на тази услуга , в наи добрия случаи висок % от клиентите ще преминат на по висока услуга, но дори да се откажат всички фирмата ще загуби незначителни приходи от тези клиенти но ще си спести сума ти ядове наи малкото от такива клиенти с P75 Mhz които все още си мислят че имат компютри ...

маи забравих какво точно исках да кажа но се сетих и че има доста схеми които водят до вдигането на средната цена на клиент или това което плаща всеки един , чрез летни,зимни игри, томболи, възможност да тстват дадена по висока скорост за определен срок от време .....т.е ако имате свободен капацитет и желание някои да се занимава с това да ухажва клиентите си/ви ,практиката показва че е напълно възможно тези които карат Шкода да подкарат и друга марка от същата фирма маика ;-)

Редактирано от L.M. на 08.01.07 01:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.