Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: RazoR]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано13.01.07 14:21



RaZor-e като чета из форумите човека обича да спори - така , че според мен ще те надприказва/надпише/ с празни приказки!
Няма нищо общо това , че ни минават трасетата през шахти стопанисвани от БТК и други бизнес отношения с БТК , с качеството на услугите ни .



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: RazoR]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано13.01.07 19:31



ако няма фрии сървъри няма да има български и международен Интернет, така както е по света. на твоя сайт даваш асиметричен международен (защо ли?) и симетричен български. симетричния български е за торентите и фрии сървърите, това е ясно, ама я кажи честно колко от тоя български трафик НЕ Е от торенти и фрии сървъри - 0,0005%? или по-малко? сега по-ясно - има българска скорост защото има български сървъри с нелегален контент. ако ги няма, няма да има и нужда от различни скорости. аз и затова ви бъзикам непрекъснато че предлагате интранет, не Интернет... не че не е верно де...

remote desktop - аз и сега го правя от адсл към адсл без абсолютно никакви проблеми. ако прочетеш малко на тема remote desktop ще разбереш че трафика за тва е много малък и не ти трябва 1Гбс за целта...

качество казваш... ми аз под качество разбирам две неща - относително постоянна скорост и липса на прекъсване на връзката.
прекъсвания - ми лановете сте синоним за прекъсваща връзка. на мен адсл-а ми е прекъснавал 2 пъти от март 1999
скорост - заради топологията на лан мрежите (това важи и за катв) можете да поддържате относително постоянни високи скорости само с високи разходи. за разлика от адсл където топологията позволява постоянни високи скорости без капиталовложения. най-вероятно поради това скоростта ми си е максимална винаги, ама винаги. е, зависи от сървъра от който свалям, естествено...

та в заключение, без пяна на устата: ако си 100% под земята ми е се тая от къде ще взимам интернет. за да се вържа към теб ще зависи дали си направил топологията си така, че като се прибера в 6 или 9 часа вечерта и реша да сваля 250 МБ сървис пак, скоростта ми ще е достатъчно близка до максималната обявена... ще зависи дали ми налагаш ограничения в сесиите и дали се интересуваш колко компютъра имам включени, ще ме интересува дали адрреса ми е реален или не, не ми пука дали е динамичен или статичен. ще ме интересува колко пъти на ден/месец/година връзката се разпада. е, да, естествено ще ме интересува и цената, но практиката показва, че цените рано или късно се изравняват. по подразбиране качеството си има цена...


ПС няма ли да се научите най-после че скоростите се дават в бита за секунда и производните, а не в байта. 10 Mbps, 100 Мbps, 1Gbs, 2Gbps и т.н. разкарайте ги тия МБпс че сте смешни...



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано13.01.07 20:52



Ти на запад колко от трафика смяташ че не е п2п? мислиш ли че процентно е по малко от при нас?
И да ми кажеш, твоя АДСЛ да не би да е симетричен?
Нещо плюваш срещу лановете със същите доводи които са недостатък и на АДСЛа.
А за мегабитите си прав, само че сайта не е правен за теб а за масовия клиент, който не го ебе как са стандартите ами го интересува да прецени реалната скорост без да дели или умножава. Незнам дали знаеш ама мерната единица за обем информация е КБ и МБ.

А за това с какви разходи поддържаме високо качество си е наша работа. Факт е че имаме много повече клиенти от която и да е друга технология. И то без грам сериозна реклама. Дет се вика кучето си лае, кервана си върви. Със сигурност даваш повече пари за доста по ниска скорост което явно те прави нещастен. За твое съжаление ЛАНовете не са това което бяха. Че има проблеми има но не повече от която и да е друга технология. Само ще ти кажа че правя съпорт на петцифрено число клиенти с 3ма човека на ден като 95% от проблемите се отстраняват до 2 часа. Че сме далече от иделания доставчик сме далече, но ние сме технология на 3-4г, а на запад това го правят от 10г и то не с пари, ами със страшно много пари.
Масовия клиент е този който определя пазара и за него това съотношение цена/качество е най-доброто.

Всъщност безмислено е да спорим - теб си те кефи АДСЛа аз си защитавам технологията. Ако някой ден решиш и си ми в покритието - ще ти пусна няколко тестови месеца и после ще си кажеш мнението.

Редактирано от RazoR на 13.01.07 21:03.



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано13.01.07 22:36



В отговор на:
Прав си принципно, само бъркаш поредността на събитията. Първо ще останат само доставчиците от "клас А", а после цените ще се вдигнат с 20%.

Митко

Прав си принципно само дето ми се вижда че вече седнахте на масата и разрязахте тортата, малки и средни доставчици по една или друга причина винаги ще има ...и може само да се надяваме че те ще се научат да предлагат същото или поне толкова добро качество както големите им батковци от А-клас , т.е поне да не петнят "технологията"





Редактирано от L.M. на 13.01.07 22:38.



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: L.M.]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано13.01.07 22:59



В интерес на истината, сърбят ме ръцете да организирам една кръгла маса за нарязване на тортата



Може би някога и това ще стане, но ако се поровиш във форума ще видиш, че вече съм защитавал тезата, че винаги ще има малки доставчици, заради сравнително ниската летва за навлизане, както винаги ще има квартални бакалии въпреки наличието на хипермаркети. Въпросът е какъв % от пазара ще имат те. Мисля си, че ще е пренебрежимо малък и че самите те ще предпочетат да работят за някой друг. В крайна сметка важно е колко пари носиш на жена си в края на месеца, нали?

Митко



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано14.01.07 14:47



Много важен фактор е и жената с колко се задоволява :)



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано14.01.07 16:51



В отговор на:

Много важен фактор е и жената с колко се задоволява :)




Аз не съм женен, така че думите "жена" и "задоволява" съм свикнал да ги използвам заедно в съвсем друг контекст, но от Мечо Пух съм чувал, че колкото повече, толкова повече ... :)

Митко



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано14.01.07 17:28



Ех, късметлия...
Поживей си че после нема мърдане :)



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: daxen]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано15.01.07 01:17



ako se zamislis kakvo predstavliava "LAN Internet" i ADSL sam ste si otgovoris na tozi vapros.
a i ne sam tuk za da te ucha.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано15.01.07 01:25



kak ste me zastitis ot sasedskoto dete deto se misli za velik haker i floodi cialata mreza ? kak ste garantiras che daze i zaradi negramotnosta na saseda moia internet ste si raboti?

da ne govorim za Customer Care i Hеlpdesk ... nesta neponiatni za LANadziite

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.