Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: Mopфиyc]  
Автор L.M. ()
Публикувано06.01.07 18:16



...Ще улесняваш бТк ли... ?

тук съвсем малко бъркаш , доиде времето в което потребителите са наясно какво точно търсят: CATV,LAN i/ili ADSL

нямам познати само с адсл, имам такива с адсл,лан,мобилен .....т.че адсл-а не е заплаха за лан доставчиците, те даже отдавна са забравили да се вълнуват особенно от това какво ще предложи бат любо





Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: L.M.]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано06.01.07 18:57



>...т.че адсл-а не е заплаха за лан доставчиците, те даже отдавна са забравили да се вълнуват особенно...<

хи хи хи, кефиш
за това ли "големите" доставчици престанаха да предлагат симетричен интернет и го удариха на асиментричен такъфф?




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано06.01.07 19:22



Ооо дарлинг, за много години, къде се загуби ...беше почнал да ни липсваш :-)))
за съжаление както винаги витаеш около истината но си далеч от нея, както казах по горе не ме интересува какво предлага адсл-а, това е друг пазар



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано06.01.07 20:08



Аз пък не мисля, че масовата домашна услуга трябва да е по-скъпа от 25 лв. В тази цена спокойно се побира интернета, преноса и подръжката, дори и направени като хората (подземни трасета, вътрешна инсталация и т.н.).

Митко



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: L.M.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано06.01.07 20:36



Да де, ама с вдигане на цените нали се сещаш какво можеш да постигнеш ... неазвисимо дали те интерсува Любо, ЕстНет или Евроком?


Welcome to the real world!




Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано06.01.07 21:03



Интересно защо всички лесно разбират, че две стоки от един и същ вид (например две леки коли) могат да бъдат с драстично различаваща се цена, но им е адски трудно да си представят, че същото е възможно и при услугите.

Ако произвеждаш малка градска кола като Smart, няма да те интересува как вървят продажбите на Aston Martin. Aко произвеждаш луксозна кола като Майбах, няма да те е грижа как се продава Мини Купър.

И едното и другото са хубави скъпи коли, но от различен тип и за различни потребители.

Митко



Тема Re: Митко , малко хора мислят като тебнови [re: Mитko]  
Автор BenqBG (Интернет Джедай)
Публикувано06.01.07 21:06



Митко , малко хора мислят като теб обаче.
Аз лично съм потребител , не съм собственик на Лан или друга мрежа , плащам на месец 99 лева за интернет , но медиа конвертора е на 1 метър от пс то ми имам 100 мегабитов гарантиран канал в пийринга и 20 мегабита негарантиран международен .
Цената която плащам си заслужава , аз искам добра услуга без значение колко струва .
До скоро ХоумЛан продаваха на 99 лева същата услуга , но от 3-4 месеца сложиха и ДДС и сега услугата е 120 лева все едно че досега не са взимали ДДС .
Тук въпросът изобщо не опира до това колко се заплаща , а за какво се плаща и какво получаваш като услуга !



Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано06.01.07 21:21



Ама и ти на принципа - чукчи писател...
Изказването е все едно, да кажеш - ще вдигнем цените на всички автомобили от нашите марки, без да променяме нищо друго.
По горе съм споменал за разликите - вдигаме цените/увеличаваме спектъра услуги (със съответните им цени)!


Welcome to the real world!




Тема Re: Вдигане на цените на услугата !!!нови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано06.01.07 21:51



Превод в ефир: АДСЛ и КаТВ са друг клас услуги (коли) и сравняването на цените с ЛАН не е коректно, както не е коретно сравняването на цената на Пежо 607 с Мерцедес А-класа. Потребителите първо си избират технологията (класа автомобил), а след това от така избраната технология си избират и ценови пакет, който съответства на техните възможности. Ето защо цената на Любо не е от особено значение. Той се конкурира с КаТВ, а не с нас. Миграцията от ЛАН към АДСЛ свърши преди година. Сега различните технологии си имат фенове, които си ги харесват поради някаква си причина, а разпределянето по финансови възможности става вътре в самата технология между различните й ценови пакети, а не между технологиите. Т.е. не може да се каже, че по-богатите избират едното, а по-бедните другото и че при промяна в най-ниските равнища ще се случи някакво преливане от едната технология в другата.

Митко



Тема Re: Митко , малко хора мислят като тебнови [re: BenqBG]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано06.01.07 22:01



Въвеждането на ДДС е отделен въпрос и по същество не е вдигане на цените. Е, от гледна точка на потребителя това си е чиста проба вдигане, но то не генерира повече приходи за търговеца, защото ДДС-то се внася в бюджета практически веднага (ако се отчита с касови бележки, естествено). Едновременно с процеса на окрупняване на доставчиците тече и процес на "легализиране" на дейността им.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.