Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с прекъсвания на нета.нови  
Автор Xoдeщ пo пътekи (пътник)
Публикувано26.12.06 06:51



От месец септември интернет доставчика ми ме направи почти луд от прекъсвания. В този смисъл имам два въпроса:

1, Какво е нормалното ниво на прекъсвания при LAN доставчик? Колко спирания на нета в седмицата и за по колко време?

2, Съществува ли програмка, която да може да ми регистрира кога имам нет и кога нямам? Ако съществува такава програмка искам да зная коя е тя и евентуално от къде мога да си я дръпна.

Когато желанието ти е неизпълнимо промени реалността... или желанието си.



Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: Xoдeщ пo пътekи]  
Автор checho (новак)
Публикувано26.12.06 22:21



Ще ти кажа нещо, което е плод на моята практика - от прекъсвания до прекъсвания има огромна разлика:

- прекъсване е тогава, когато клиентът даде disable на LAN картата си, когато zone alarm-a му expire-не и блокира целия мрежов трафик
- прекъсване е тогава, когато три дена по ред енергото правят профилактики по пътя на трасето
- прекъсване е тогава, когато комшийката от горния етаж не се изкефи как кабелът ти слиза по терасата й и реши да го скъса, че да се обади и да ти рекетира провайдера после за наем от 100лв. за чучурите
- прекъсване е тогава, когато наистина по вина на провайдера нямаш интернет (кофти мрежа, лоши сървъри, липса на интернет от провайдера на провайдера ти и т.н.).

За съжаление клиентите сами си администрират компютрите и ако случаят е като описания в т.1., тогава прекъсвания ще имаш винаги, като се направиш на хакер - ама то има лесно - ще ти взема 2-3 пъти по 10 лева за disable и ще научиш после къде е enable.

За случая в т.2. едва ли е виновен провайдера ти - ако още работи с пластмасови кутийки по стълбовете - там просто няма място за UPS и няма кой да храни 5-портовия switch освен тока дето е откраднат от асансьора на блока отсреща... и ако после го спрат за неплатена сметка, познай какво става с нета ти...

За случая с комшийката - ами доста са бабите дето рекетират провайдерите за кабелите щото нямат пари да си купят лекарствата - ако има тука някой колега от Варна нека ти каже за проблема на морска сирена 26 - сигурно няма какво повече да споменавам...

Прекъсване по вина на провайдера не е нормално да има често - но все пак е мрежа, която зависи от други мрежи (тази на енергото, на по-горния доставчик) и често работите не са така розови, както ги пише в договора... просто ако причината е в някакъв разумен контрол на провайдера ти - тогава за един месец допустимата (поносимата) липса на интернет не би била повече от 24 часа според мен - това може би е границата на търпението на потребителя... естествено няма как да ти повлияя мисленето на комшийката, ако реши да ти реже жицата, или пък няма как да те образовам, за да не си забраняваш сам лан картата - ако не разбираш (т.е. за последното има начин, но едва ли имаш толкова пари

)

Та така стоят нещата според мене ... да ти обобщя: за мене лично прекъсванията по вина на провайдера на услугата за сумарно време повече от 24 часа за месец не е нормално ...

Редактирано от checho на 26.12.06 22:31.



Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: checho]  
Автор Xoдeщ пo пътekи (пътник)
Публикувано27.12.06 00:26



Това с мрежовата карта и забраняването и го забравяме - все дотолкова съм наясно.
Що се отнася до кабелите - и това го забравяме - последен етаж съм и съм точно под суича.
Спиране на тока на асансьора - забравяме го и него - не ни е спиран асансьора от маса време.
Тия дни без днес имам по няколко часа на ден, в които през няколко минути ту имам, ту нямам, което много добре се усеща, когато четеш във форумчета например, или пишеш.
Просто искам да зная дали има програма, с която да мога да регистрирам прекъсванията за да му ги покажа, защото предишната ни "разговорка" беше в момент, когато той имаше пинг до моя комп, но аз нямах до неговия.
Като споменах пинг - на моменти, като пусна няколко пъти пинг до сървъра и нещата се оправят за известно време. На какво се дължи това?
А това, което преля чашата и ме накара да пусна темата беше това, че последните дни щом му звънна нета ми тръгва. Знам, че звучи сякаш не съм наред с акъла, но е имало неведнъж моменти, когато нямам, нямам и нямам нет, но когато звънна на доставчика си на стационарния, макар никой да не вдигне телефона и след няколко минути нета тръгне.
Без днес, вчера и завчера съм им звънял поне по два пъти на ден за да ми оправят нета.
Ако има програма, която може да регистрира прекъсванията и да ги записва във файл, за да мога да му ги покажа то ви моля да ми я кажете, а ако няма такава кажете ми да си ебавам майката и да ходя във форума на програмистите да ги питам има ли команди в С или С++, с които да мога да проверявам дали имам нет - ако има такива команди програмката ще си я спретна и сам за няколко дни или максимум 2-3 седмици в свободното време.

пп. Нека форума не се обижда. Виждал съм как се плюе по някого в различни форуми, но все пак гарван гарвану око не вади. Това, което ви моля да ми кажете (въпросната програмка) ще принуди един от гарваните да признае, че мрежата му е нередовна, защото напоследък ми писна да ми обясняват как черното било бяло.
Питал съм ги няколко пъти дали искат да ги напусна и да си намеря друг доставчик ама си траят. Ако го искат да го кажат. Ако не могат да осигурят нет без прекъсване да си кажат ама поне да не ми се правят на велики и да ми обясняват, че било нормално при напълно натоварена мрежа да имам прекъсвания от по няколко минути, неизвестно колко пъти на ден.

Ако ще ми помогнете да скубна перо от опашката на един ваш събрат гарван направете го, а ако няма да ми помагате кажете да си потърся помощ от програмистите. Вярвам обаче, че това, за което ви питам съществува като продукт в готов вид.

Когато желанието ти е неизпълнимо промени реалността... или желанието си.



Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета. [re: Xoдeщ пo пътekи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.12.06 00:35



ako ne me luze pametta na www.solarwinds.net imashe nesto.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: Xoдeщ пo пътekи]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.12.06 12:30



Отваряш cmd.exe пишеш ping -t dir.bg
Oще 1 път cmd.exe пишеш ping -t yahoo.com
И гледаш сеира...
А като спреш с ctrl+c процеса и ще видиш:

Ping statistics for ****************:
Packets: Sent = N, Received = M, Lost = X (XY% loss),
Control-C

E това е достатъчно ако доставчика не те работи.
Ако те работи и специализираните програми няма да ти помогнат - ще се наложи смяна.


Welcome to the real world!




Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: Xoдeщ пo пътekи]  
Автор CтeфaнCтoилoв ()
Публикувано28.12.06 19:27



пробвай с това :

http://www.mikrotik.com/thedude.php

прави логове , има и веб интерфеис.

баси, ние се борим за прекъсвания < 1 час / месец, и пак има недоволни


всичко е на ups-и и акумулатори , всеки порт е защитен, core е отделен от access-a , и пак някъде нещо чат пат се сбозява /най вече заради енергото/.

Редактирано от CтeфaнCтoилoв на 28.12.06 19:40.



Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: checho]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано29.12.06 15:08



ако има тука някой колега от Варна нека ти каже за проблема на морска сирена 26 - сигурно няма какво повече да споменавам...

Аааа, не ми напомняй за Морска Сирена 26! Баси лудия блок! Долу във входа пише, че живущите могат да ползват само услугите на Спектър, понеже те си плащали. Други доставчици не се допускат. Един от клиентите за малко да стигне до бой с домоуправителя и се зарече да ги съди, защото не му дават да ползва полагащата му се част от покрива, където ни е суича... В крайна сметка наехме тавана на съседната сграда и го пуснахме от долу през ниските етажи и така. Луда работа е там.



Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: Xoдeщ пo пътekи]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано03.01.07 00:49



Този проблем може да се дължи и на други обстоятелства,макар че споменатите до сега са най-често срещатите.Има доста случай на проблеми в самите настройки на нета, в тази насока съм се сблъскала с доста вариации.
1.Отностно DHCP - При неправилно настроени Рутери в района в който си те могат да разпространяват DHCP което понякога може да бъде доста добро попадение како качество и скорост ,но по-често само ти показва че нет има някакъв обаЧе ....
2.Когато по трасето има загуби на пакети ако си на IP няма да се усещат толкова освен ако не са доста големи (по мой наблюдения IP-тата усещат загуби до 10% на голям пакет само като бавен нет ),но ако си на PPPOE
там вече е по-кофти,ако има загуби от 3-4% на голям пакет връзката се разпада и трябва да се логнеш отново а такива загуби предизвикват прекъсвания на всяка минута а понякога и по малко
3.PPPOE макар че обърнах вече внинамие на този начин на свързване мога още да добавя, че Broadband-a e (според мойте наблюдения разбира се ) най-чувствителния спрямо IP-то и DHCP-то ,pppoe източва максимално подаваната до вас скорост ,както спрямо download така и спрямо upload (в случая обратното),но напоследък се срещат вируси,които се лепват именно на конекцията и дават сигнали за изключен мрежов кабел със съответните грешки на ХР най-често 678 .Само че ,при самото свързване не се опитва да те логне към доставчика а към 0245875695412125455558884......23....11 или нещо подобно за което може да сте сигурни че имате вирус на конецията .
Ами надявам се недотам професионалното и не до там ,компетентно мнение да ви помогне да получите необходите отговори !!!!





Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Xoдeщ пo пътekи (пътник)
Публикувано23.01.07 15:38



"Отваряш cmd.exe пишеш ping -t dir.bg
Oще 1 път cmd.exe пишеш ping -t yahoo.com"

Това съм го правил, но не паралелно в два прозореца а последователно и не с постоянен пинг а с единични пакети. Като пратя пинг на доставчика реакцията е била светкавична, но към дира например или към някой друг сайт често пъти съм нямал.
Може да съм тъп и прост, но според мен това си е в рутера на доставчика.
пп. Рутер и сървър беше едно и също, нали? Имам предвид, че сървъра изпълнява ролята на маршрутизатор.

И извинявай за забавения отговор. Нямаше ме известно време. За момента още съм на същия доставчик, но от 2-3 дни нещата са нормални. Как е било преди това не зная, защото просто не е имало кой да седне на компа да си поиграе с нета.

Когато желанието ти е неизпълнимо промени реалността... или желанието си.



Тема Re: Проблем с прекъсвания на нета.нови [re: CтeфaнCтoилoв]  
Автор Xoдeщ пo пътekи (пътник)
Публикувано23.01.07 15:41



Сега нещата се кротнаха (от 2-3 дни), но когато пуснах темата имах интернет не-повече от 3-4 часа на денонощие, при това кошмарно бавен.

Когато желанието ти е неизпълнимо промени реалността... или желанието си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.