Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:07 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ADSL , luff ??? [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 15:09



eto ti i edna zadachka:
imas customer care center s nad 150 choveka i nad 3000 calls na den .
vaprosa mi e sleden:
kakvo SLA ste mi dades za internet pri polozenie che celia tozi beznes se gradi na VOIP ? kak ste me kompensiras pri polozenie che zagubite na tozi CC za edin chas lipsa na internet sa nad 3000 EUR ?
kakvo ste napravis ako se obadia na helpdesk-a (btw. via VIP helpdesk ima te li ? i ako via imate to vsiaka lanka li ima ?) i kaza che imam zagubi ? ili che imam delay nad 50 ms ? kolko vreme ste vi otneme (ako mozete) da me prerotirate po drugo trase ? mozete li da mi poemete raznoskite ako iskam (poradi nekachestven internet) vhodiastite obazdania da minat po e1 liniite ni ?

tova e edin nai obiknoven biznes klient.
kolko ot vas LANADZII moze da poeme takuv klient ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ??? [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 16:04



В отговор на:

samo kato vidia "Upload:Download" ratio , "Скорост до България" i "Скорост до чужбина" i spiram da cheta.




Ами да беше спрял - след като сам знаеш, че си се "втвърдил" и отказваш да разсъждаваш, защо се мориш да четеш? Впрочем, откога ADSL или CATV са симетрични и нямат Upload:Download ratio?

Що се отнася до премиум порта ти - чудесно, ползвай си го. За теб това е една подходяща услуга и аз също бих ти я препоръчал, защото съм се научил да не сравнявам ябълки с круши. Флеймът е за ADSL/CATV versus LAN/metro ethernet, т.е. една услуга за споделен достъп се сравнява с друга такава. LAN по дефиниция е споделена среда и по нея никой уважаващ себе си търговец няма да предложи SLA.

Не така стои въпросът с MAN мрежите. Ние специално вече нямаме нито една (нула, zero, null) наета линия или оптика (това отговаря на забележката ти за "собствените трасета"). От Надежда и Люлин до Младост 4 и Борово всичко е в наши собствени подземни кабели, които за ужас на БТК са легално положени, но не в нейната канална мрежа. Упоритият отказ да ни дава трасета въобще не ни е спрял или забавил, дори напротив - активизира общината и останалите собственици на подземна инфраструктура да започнат да я предлагат и така възможностите се увеличиха, вместо да намалеят. Нещо повече - принуждавайки ни да си създадем алтернативна инфраструктура, БТК създаде за нас пазар, в който никога не сме имали намерение да се включваме - пренос на трафик на други доставчици до техни клиенти, за което сърдечно благодарим!

Митко



Тема Re: ADSL , ха-ха-ха [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано26.12.06 16:20



похвално е че се интересуваш от тези неща / i kato chovek koito se interesuva ot tezi nesta/ само дето си на светлинни години от истината

преди да правиш каквото и да е сравнение м/у просторите на някои колеги и подземно изградениете хибридни мрежи се замисли кое накара появата на този вид интернет доставчици на пазара, не казавам че няма калпаво изградени и/или поддържани такива но това си е техен проблем , както и проблем на балъците дето им се водят клиенти

от друга страна може да си сигурен че немалка част от сериозните фирми и държавни учреждения са предпочели свързаност от някои ЛАН доставчик навярно не за да си гледкат филмчета а за да си вършат работа , често пъти те плащат за предоставяната услуга три или четирицифрени суми

и както някои по горе каза на пазара ще останат само наи добрите а дотогава не бива да се слагат всички ланки в един кюп

Редактирано от L.M. на 26.12.06 16:25.



Тема Re: ADSL , luff ??? [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.12.06 18:23



"2. Оптиките ще стигнат до всяка сграда и до всеки индивидуален бизнес клиент." - това го слушам от повече от 5 години и още не съм го видял. не знам що си мисля, че няма и да го видя скоро.

"3. Всички телекомуникационни услуги (интернет, телефон, телевизия - безплатна и платена, видео до поискване, видеонаблюдение и охрана и др.) ще се предлагат по един кабел и той няма да е коаксиален или телефонен." - я чети вестници и внимавай в предвижданията си, че преди няколко години каза че адсл няма да просъществува... ето малко за размисъл:
http://www.swisscom.com/GHQ/content/Media/Medienmitteilungen/2006/20061031_01_Bluewin_TV.htm?lang=en



аре приятни празници


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ??? [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 18:26



/*
mnogo mi e interesno via lanadziite zasto si mislite che mozete da navleznete v biznes client sredite
*/
ne sam govoril za ADSL a za biznes klienti i LAN.
ADSL puk ot druga strana (vupreki niakoi nedostataci) si ima svoite predimstva za SOHO pazara. mislia che vsichki gi znaem kakvi sa e ne e nuzno da gi komentirame.

moito izkazvane trugna ot tova che porednia kvartalen lanadzia se izcepi :
/*
но що за ИТ специалист ще да е този които да предпочете : първо шефовете му да му налагат вида връзка,
*/
cialoto tova izrechenie govori che choveka koito go kazva si niama nikakva idea ot tova kak se rakovodi edna firma.
/*
второ да предпочете АканияДСЛ пред с пъти по бързата лан "технология"
*/
tuk prosto izbi ribata. na takuv chovek prosto nema kfo da kazes.

nisto lichno srestu bol.bg ... sigurno imate hiliadi chastni lica kato dovolni klienti. dano da se razvivate (ako go iskate) i da stupite i na drugi pazari.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , ха-ха-ханови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 18:29



mi stom taka smiatas ... prikanvam te da otgovoris na tova tuk:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=isp&Number=1946671544&page=0&view=collapsed&sb=5

do sega nikoi LAN-adzia ne otgovori ???

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 20:22



Поживем, увидим



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 20:51



Напротив, отговорих ти. Обясних съвсем внимателно, че никой няма да предложи SLA върху споделена преносна среда.

Въпросът ти може да се преведе на български по следния начин: Можете ли вие, производителите на минерална вода, да ми произведете натурален сок, ама с точно определено съдържание на витамини и въглехидрати? Отговорът ми е можем, но не искаме, нашият бизнес е друг. Принципно ние и доматен сок можем да правим, както и водка, нафта и разредител за блажна боя, но не искаме. Ние правим минерална вода и я правим все по-добре. Когато пазарът на минерална вода се насити, тогава лесно ще пуснем и други течности в бутилиращите машини. А дотогава сравняваме качествата на нашата минерална вода с другите минерални води, а не с течност за чистачки или антифриз.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ??? [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.12.06 21:05



нали и аз това казах - поживяхме и видяхме че адсл-а оживя и заякна въпреки предвижданията ти



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ??? [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 21:19



Какво значи "заякнал"? Кабелите му са отдавна прекарани, изхарчени са милиони за реклама, БТК (не) си плаща глобите за нелоялна конкуренция само и само да пречи на другите и после се хвали, че видите ли, имала била голям пазарен дял. През 1989-та пазарният й дял беше 100%, но какво от това? Държи го само там, където по естествени причини има предимство.

Покажи ми една област, в която БТК е напълно равнопоставена с някого и в която да си запазва предимството. Няма такава - цялото й предимство се дължи на наследен или изкуствено поддържан монопол. Така че сравнението с точно тази компания не е показателно и никой не му обръща внимание. И няма защо да му се радвате толкова много. Това е все едно да се радваш на земната гравитация - факт е, има я, но никой няма заслуги за това.

А хората, избрали АДСЛ, представа си нямат какво са избрали. Те гледат само Любо по телевизията и в голяма степен си мислят, че това е единствената им възможност. Така че наличието на абонати показва само едно - силата на телевизионната реклама и нищо друго. Те не избират между два различни продукта, а между един, защото само него виждат. Но това ще се промени - след като си довършат мрежите, кабелните оператори ще насочат средства и в реклама. Засега не го правим, тъй-като не покриваме 100% от територията и няма да можем да обслужим заявките, но както вече казах - ще поживеем, ще видим. И си настрой часовника, защото явно не си даваш ясна сметка за времето - никой не е казал, че нещата ще се случат за една нощ или за 6 месеца.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.