Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Странно поведение на Wireless рутер на Belkin  
Автор checho (новак)
Публикувано28.10.06 21:14



Здравейте,

Първо, извинявайте, че пиша тази тема точно в този клуб, но го правя поради причината, че тук главно се събираме хора от сектора и повечето от Вас са със сериозен опит в поддържането на wireless линкове, и смятам, че тук темата ми ще бъде от полза на повече хора.

Вкъщи си ползвам едно дръвче на Белкин - F5D7231-4, което пуска нет на два десктопа и един notebook, а на входа има статично настроено IP (не е PPPoE или подобно).

Прави ми следната простотия - затваря 80-ти порт, така, че от машините, които дърпат нет от него, не може да се правят изходящи връзки през него. Например стоя си аз с notebook-a вкъщи и изведнъж виждам, че пиша www.dir.bg и престава да се зарежда, заявките увисват и дават timeout. Странното е, обаче, че всички други портове си работят и в двете посоки и с другите услуги няма проблеми никакви. Мислех си да не е някаква политика на firewall-a му, но пък от какъв зор ще ме затваря да не излизам аз, който му се явявам клиент и съм зад него, до обекти от WAN страната му на 80-ти порт?!

И интересното е, че ми затваря 80-тия порт до извън него, а като опитвам да влизам в административния му сайт на 192.168.2.1, става.

Открил съм два начина да си решавам проблема - от администрацията отварям WAN настройките и давам да ги запише, без да правя промяна. Странно, тъпо и нелогично ?!?!?! Вторият начин е рестарт на машинката.



Възможни насоки към проблема: по ЛАН-а има много броудкаст, вероятно на моменти и ARP who-has flood.

Имате ли идеи?



Тема Re: Странно поведение на Wireless рутер на Belkinнови [re: checho]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.10.06 03:02



Тъпо въпросче - обновяване на фирмуера поддържат ли тия дребосъци и има ли по нова версия на сайта им?


Welcome to the real world!




Тема Re: Странно поведение на Wireless рутер на Belkinнови [re: Mopфиyc]  
Автор checho (новак)
Публикувано29.10.06 14:31



Версията, която ползвам, е последната налична в сайта им.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.