Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:59 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.09.06 16:09



В отговор на:

А през месец януари аз лично ще подам първата жалба до КРС за неспазване на клаузите в лицензиите ви. Тогава дупе да ви е яко




Ей-от тук стигнах до отстрелване от първия път. Щото не може да се повдигне тема, без някой анонимен да започне да се заяжда. И аз се чудя на себе си защо ви се връзвам и защо въобще се хабя да ви отговарям. Като ви се пишат жалби - пишете. Тук сте анонимни, което ви прави много смели и отворени, но в жалбата не сте ...

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор niknik (непознат )
Публикувано26.09.06 19:26



Съгласен съм, темата е даже много сериозна. Все повече медията която полагаме става оптична, а възстановяване на оптични влакна след рязане е къде къде по скъпо и най лошото, по бавно.
Очевидно е че кражбите които са предмет на настоящия разговор, имат за причина конкурентна борба, както някои я разбират извратено.
Какво можем да направим за да спрем тази лавинообразна тенденция ?
Общото ми впечатление от горните постове, е че всички са невинни, но явлението се разраства . Това е тревожно. Някой трябва да каже първи - Аз няма да отмъщавам.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: niknik]  
Автор L.M. ()
Публикувано26.09.06 20:55



не прави това което не искаш другите да ти правят , крадат от теб , преглътваш и продължаваш напред така някакси се будиш сутрин/ ве4ер / по спокоен или поне аз съм на този принцип, вярвам и много от вас

по горе някои бе споменал 4е кражбите били дело на техници с цел постигането на по високи резултати, премии ...това е абсурдно и говори за нездраво управление на дадена структура, не може да ръководиш организация и да не ти пука какво става по пирамидата надолу и кои то4но ше ти я срути ...образно казано

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.09.06 21:46



определено се обърка отговаряйки на мен, но не го приемам като стъпване на криво...




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.09.06 23:28



Прав си, абсолютна грешка е да ти отговарям. Обикновено се старая да не го правя, но понякога се налага, защото и други хора четат и ако те оставя без коментар може да останат с грешно впечатление.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.09.06 02:38



доста късно се усети че те дърпам за опашката и ти първосигнално отговаряш





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.09.06 03:12



Тц. Отдавна те познавам и неслучайно те наричам "постоянното присъствие". Вероятно си забелязал, че когато започвам тема обикновено предупреждавам постоянното присъствие да не се изкушава да се намесва (не че някой се вслушва в това предупреждение).

Аз просто отговарям винаги, заради останалите четящи. Ако те оставя да имаш последната дума, някой може да остане с много грешното впечатление, че имаш някакви основания. Взех да се повтарям, но не ми пречи - имам си copy&paste

Митко

Редактирано от Mитko на 27.09.06 03:14.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: niknik]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано27.09.06 11:48



Какво означава няма да отмъщавам?
Че изобщо има ли нормален човек който да си отмъщава с рязане на кабели?
Нали за да среже кабел на фирма Х трябва да знае че тази фирма Х му е направила мизерия, иначе какво отмъщение ще е. От друга страна аз лично ако имам неоспорими доказателства че фирма Х умишлено ми прави саботажи изобщо няма да се занимавам само с кабели а без да се изхвърлям ще се постарая тая фирма да бъде смазана всячески.
На всички им е ясно че рязането на кабели по никакъв начин няма да спре никой, не и фирма която има достатъчно хора и ресурси че да оправя подобни проблеми за 1-2 часа. А пък всеки саботьор или крадец рано или късно ще направи грешка...
Мисля че пазара така или иначе върви към окрупняване, когато останат по 2-3 фирми в квартал тези неща ще изчезнат, въпреки че историята помни много мизерии правени между фирми като Евроком и Евротур.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.09.06 13:14



Вярно е, че се върви към окрупняване, но поради ниския стартов праг винаги ще има и по 5-6 дребни квартални фирми. Една ще изчезне, друга ще се появи на нейно място и ще опъне просторите. Ние сме пробвали - в даден район изкупуваме 100% от мрежите, но след няколко месеца се появява нов "играч" и всичко започва отначало. За съжаление пазарът е ценово ориентиран и винаги ще има достатъчно голям интерес и в най-ниския сегмент, в който никой от нас няма намерение да влиза, но който създава споменатите проблеми.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор niknik (непознат )
Публикувано27.09.06 16:59



Нека да поясня :
Преди две години назначих работник, който идваше със солиден опит, от друга уважавана от мен фирма провайдър. Той ми каза че е получавал инструкции лично от шефа на тази фирма, ако намери отрязан кабел, реже на същото място всички други кабели на останалите фирми, след което се обаждат,
" така и така колеги, някой е срязал кабелите на еди кой си адрес", ние първи ги намерихме, да не се лутате един вид.
Първите 15 минути си мислех " Ебаси колко хитро, как не съм се сетил досега", но после ми дойде друг акъл и реших че няма да участвам в такъв маскарад.
По късно този човек напусна, извъртяха се маса специалисти, и разбрах че такава практика е доста разпространена.
Имало и други "хитрички отмъщения, как да насочиш гнева към някой друг, че той да опере пешкира " . но аз знам че всичко се връща, затова не отмъщавам. Иначе ще зацикли една мътна и кървава, накрая всички ще опрат до мутри, в резултат на което този бизнес ще премине в ръцете на мутрите, Вече забелязвам няколко фирми , които са подали пръстче на силоваците, и са били налапани целите май. Едни такива "фитнес " шофьорчета имат, смешна работа. Ти го питаш какъв ми е статуса в тоя бизнес а, той си поглежда пениса. Пусто приличат си двете думи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.