Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема КРСнови  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано11.09.06 16:31



Много , моля за съвет туй като получих на 08.09.2006г Наказателно постановление от КРС за което е взето решение на 03.04.2006г. а акта е съставен на 16.02.2006г. Имали някакъв шанс да се размина с глобата която е 5000лв ? Мисля си че някой или е пропуснал сроковете волно или не волно или аз не съм достатъчно информиран и няма никакви срокове за връчване ?



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор L.M. ()
Публикувано12.09.06 01:15



незнанието не е оправдание, щом имаш акт би трябвало да знаеш за какво иде ре4, щом имаш наказателно постановление и не си го обжалвал зна4и приемаш наложената ти глоба,
ако все пак "след дъжд ка4улка" искаш да си търсиш правата би било хубаво да се свуржеш с юриди4еският отдел на крс или :
http://crc.bg/v2/bul/index.htm.....но трябва да имаш и някаква основателна при4ина затова: отсъствие от страната, документирано заболяване ....

бтв. какво ти е провинението ?

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: КРСнови [re: L.M.]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано12.09.06 21:18



Може би от думите ми не е станало много ясно какъв ми е проблема , но накратко положението е следното. Внесъл съм сумата и таксите за лицензия 217 април 2005г след отказ заради липсващ печат на фирмата ми за чийто недоглеждане не е само от моя страна а и от приемащия документите , но да не издребняваме в тази посока. От началото на лятото на 2005г имах здравословни проблеми с членове на семейството ми и естествено доброжелатели от конкуренцията са ми пратили проверка която се осъществи през февруари 2006. Съставен ми бе констативен протокол и акт. През март 2006 ми издадоха лиценз , но решението за наказание се получи не в законния срок до 6 месеца до 16.08.2006 а на 07.09.2006г. Интересува ме дали срока за получаване на решението е до 6 месеца или е по малко ?



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор L.M. ()
Публикувано13.09.06 00:27



наистина отново неразбирам за какво то4но иде ре4 ...и за какво ти е глобата, ако бе обяснил можеше някои и да ти помогне...в твоя слу4аи може да се обурнеш към юриди4еският си с
ъветник / надявам се имаш такъв /, адвоката си , юристите от крс или наи лесно и фор фрее : форума на правния портал : http://lex.bg/phorum/viewforum.php?f=3&sid=b6206d8d9f4a02ca0c9d0cf988f2e305

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Редактирано от L.M. на 13.09.06 00:28.



Тема Re: КРСнови [re: L.M.]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано13.09.06 14:20



Глобата е явно за това че в периода в който съм внесъл сумата април 2005 до момента на издаването на лиценза март 2006 съм работил без него. Естествено че съм наел адвокат , но исках да разбера други мнения и дали има и други изпитали същото на гърба си. Все пак закона е един но тълкуването на различни места и хора е различно понякога





Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор L.M. ()
Публикувано13.09.06 15:16



от момента в които си си подал документите за регистразия по 217 се смята 4е си легален, това колко време са ти бавили лицензията си е проблем на крс не твои....предвид 4е има само в софия поне 100 достав4ика които са без лизенция едва ли поради това ти е наложена глобата

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: КРСнови [re: L.M.]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано13.09.06 21:38



Няма за какво друго да е. А и при положение че ми е отказана лицензия веднъж , там изрично е написано. Благодаря ти все пак за отзивчивостта. Четейки закона за Далекосъобщение много интересно ми е как тълкуват чл.48 ал.4 и чл.228 или как някой от посетителите на форума би го тълкувал. Не само в София има фирми без лицензи ама какво от това , темата е много голяма , а и едва ли ще можем да я разрешим





Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано14.09.06 01:45



ми да беше почнал от това, че ти е отказана

между другото .. в постинг преди 24 часа ти е издаден лиценз.

Съббирайки всички тия объркани приказки на куп (по принцип 90% от тях са лъжи) стигам до извод, че глобата наложена от КРС е по смисъла на търговския закон за упражнаване на търговска дейност без разрешение - няколко ортаци от блока са опънали мрежа и събирали парите без юридическа регистрация и касов апарат, пък и печат го е нямало по документи защото просто печат не е съществувал.

Редактирано от Bълk на 14.09.06 02:23.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор Defekta (новак)
Публикувано14.09.06 10:50



Добре де аз ако искам да купя една мрежа която работи дори и без фирма и има само касови бележки за кабели и суичи какво правя? И искам да я регестрирам в КРС вече под моята си фирма значи ще ми наложат глоба и на мен както чета .



Тема Re: КРСнови [re: Defekta]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано14.09.06 18:25



първо регистрираш фирма, после получаваш лиценз и след това купуваш мрежа (трябва да получиш право да извършваш еди коя си дейност преди да си тръгнал да я извършваш).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.