Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Sellinet в кв.Изток режат портове!  
Автор нoчнoйдoзop ()
Публикувано07.09.06 15:29



Искам да споделя колко се вбесих днес когато установих, че ми е отрязан порт 25 през новия доставчик Sellinet с който смятах да заменя БТК АДСЛ.
Оказа се че тия цървули са орязали портове каквито си преценили те, никъде това не са го упоменали в договора и в общите им условия, нито са ме предупредили.
Трябвало всичката ми изходяща поща да минава през техния SMTP сървър.
Обяснение не ми дадоха освен че така били решили и решението им не подлежало на обсъждане.


Естествено на момента отрязах кабела и прекратявам договора, но пари отказаха да ми върнат, остава си таксата за един месец напред в тях.



Тема Re: Sellinet в кв.Изток режат портове!нови [re: нoчнoйдoзop]  
Автор L.M. ()
Публикувано07.09.06 22:15



това дали Мартин 2000 ООД са цървули или не са , дори ти сам така мислиш, не е повод да бълваш убиди по техен адрес в публи4ното пространство, "пазара на достав4иците " все още е силно конкурентен -т.е клиента има богат избор и не ти прави 4ест след като си се възползвал от правото си на избор и си избрал тази фирма ...после да злословиш собственият си избор

из ОУ глава XIII т.33
Споровете между ОПЕРАТОРА и ПОТРЕБИТЕЛЯ се решават чрез непосредствени преговори между тях. При непостигане на съгласие, всяка от страните може да поиска съдействие от Комисията за регулиране на съобщенията или да отнесе спора за решаване пред компетентния български съд

т.е да беше пробвал с добро - сигурен съм 4е този или които и да било лицензиран далекосъобщителен оператор би ти възстановил сумата ако си в правото си - аз ли4но съм си възстановявал подобни суми, 4е дори и инстал. такса

колкото до порт 25 прави се за сигурност а не щото админа си нема друга работа и се 4уди как да ти направи мръсно, ако не те кефи има си програмки / примерно Посткаст с които сам си избираш оут порта , всеки подходящ м/у 1-65535 и си готов /

успех с ветеката



всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Тема Re: Sellinet в кв.Изток режат портове!нови [re: L.M.]  
Автор нoчнoйдoзop ()
Публикувано07.09.06 23:39



очевидно е че заемаш страна и отговора ти не е безпристрастен.
освен това твърдиш, че не съм опитал с добро, което не е вярно, а ти няма откъде да знаеш какво и как съм опитал.
щом съм бил доведен до положение да съм бесен, значи тези хора са се отнесли много грубо с мен като с клиент.
защо и как съм ги избрал си е моя работа и това далеч не означава че нямам правото да ги наричам такива каквито са.
мерки за сигурност - за кого? аз съм системен администратор и няма нужда някой друг да взима мерки вместо мен и да ми се бърка в работата. аз искам интернет услуга, а не половината портове филтрирани.

щяха да бъдат в правото си ако бяха упоменали техните мерки за сигурност в договора или в книжката с общите им условия за ползване на услугата. или поне ако устно ме бяха предупредили. отговора им беше - ами ние не предполагахме че вие ще искате подобно нещо. защо не питахте?
аз пък не предполагах, че ще ми предлагат орязана услуга. а те защо не ме предупредиха?
отношението им беше изключително безпардонно, а че има други доставчици, има, вярно е.
ясно е и че няма да признаят че грешката е тяхна и пари няма да ми върнат, а аз ако тръгна да водя дела ще ми излезе по-скъпо, и ще загубя излишно време в разправии, макар да съм сигурен че ще спечеля евентуално дело.

а, да пак за оплюването в публичното пространство - иди и виж как е описан топика на този форум.



Тема Re: филтрирани портовенови [re: нoчнoйдoзop]  
Автор L.M. ()
Публикувано08.09.06 02:37



очевидно е че заемаш страна и отговора ти не е безпристрастен.
---
такова понятие като "безпристрастен" не е възможно ако искаме този форум да го има и да е поне донякъде обективен, а страна взимам дотолкова доколкото не се кефя на волеизявления от сорта на : "жоро е педераст оле ! , пък после нека жоро да ходи да доказва 4е не е "

а 4е си прав , прав си може би наистина би трябвало да се опише понятието неограни4ен достъп така 4е да знаеш за какво си плащаш .

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: Sellinet в кв.Изток режат портове!нови [re: нoчнoйдoзop]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано08.09.06 03:10



В отговор на:

аз съм системен администратор и няма нужда някой друг да взима мерки вместо мен и да ми се бърка в работата. аз искам интернет услуга, а не половината портове филтрирани.




ти си администратор на ТВОЯТА си мрежа и този който ти продава интернет има право да те трактува като обикновен клиент и може да прави всичко което поиска освен ако не се договориш нещо различно с него и което е удостоверено с анекс към договор или да е отразено в в текущия ти договор.

Ти като администратор - насочи рилей към техен СМТП .. освен разбира се не изпращаш спам.

В отговор на:

защо не питахте?




защо не питахте?

В отговор на:

отношението им беше изключително безпардонно, а че има други доставчици, има, вярно е.




то че има други доставчици - да, ама ако очакваш да търпят безпардонното ти отношение - грешиш, даже ще плащаш неустойка за това, че ги занимаваш с подобни приказки.

В отговор на:

а аз ако тръгна да водя дела ще ми излезе по-скъпо




ще паднеш, защото карайки доставчика да отвори портове, ти го подбуждаш да извърши непредумишленно престъпление като позволи на всичките заразени с вируси компютъри да изпращат спам с което цялата мрежа на доставчика ще е блеклистната.



Тема Re: Sellinet в кв.Изток режат портове!нови [re: Bълk]  
Автор нoчнoйдoзop ()
Публикувано08.09.06 09:14



обикновен клиент. аз нямам претенции да съм необикновен клиент, просто искам да получа услуга достъп до интернет, а не достъп до браузване само и евентуално icq.
интересно как има толкова доставчици които нямат затворени портове, и ся си ок, не съм чул например цялата мрежа на БТК да речем да е в блеклисти, понеже не орязват портове.

наистина не разбирам - аз съм клиент, при добро желание винаги можеше да поговорим и да потърсим решение на проблема, така че и те да запазят политиката си, и аз да съм доволен. вместо това просто бях наритан. ето и тук, явно и вие сте доставчици и сте на същия акъл.
докато е такова отношението към клиентите, няма да има оправия.
не моето отношение е безпардонно, а тяхното!(
клиента винаги има право.
още повече не съм искал да слагам open relay, доста години съм търкалял мейл сървъри и знам как се правят нещата. в случая просто съм клиент на хостинг компания, ползвам техен мейл сървър, а мейл клиентите не могат да се свържат с него. не искам да ползвам smtp сървър на доставчика, понеже abv.bg и други подобни пощи правят проверка за обратен резолвинг и на практика не може да се праща поща до най-масово използваната българска уеб безплатна поща.
не бих могъл да обясня на шефа си че не може да изпрати поща до даден адрес, защото доставчика на интернет не го позволява.



Тема Re: портове!нови [re: нoчнoйдoзop]  
Автор L.M. ()
Публикувано08.09.06 09:56



клиента винаги има право

да клиента е Бог ,всеки би искал да си му клиент но не на всяка цена, не можеш ти да диктуваш правилата как да се организира една локална мрежа, няма място и за сравнение м/у ветека с мизерните им скорости и една ЛАн мрежа.....при едни 100Мбитов сегмент даже е препоръ4ително да се филтрират портове , наи малкото с цел избягване на пренатоварването на обратният канал ако щеш - т.е към м/ународните тракери примерно

с това темата може да се каже 4е е из4ерпана, въпреки 4е би било хубаво да се 4уе и мнението на по горе упоменатата фирма



всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Тема Re: портове!нови [re: L.M.]  
Автор нoчнoйдoзop ()
Публикувано08.09.06 10:22



цената не я определям аз, цената я определя пазара.
аз плащам цената, но не получавам услугата.
какво има повече да се каже?
обратния канал да не се натоварвал? ами аз за какво плащам? за да си пести доставчика натоварване, така ли?
нямам думи просто - вие сте пълни мизерници!
упоменатата фирма ако искаше да даде някакво обяснение, можеше да го направи. тя обаче предпочете да ми каже - при нас е така - ако щеш, никой не те задържа да си ни клиент. какво повече да коментирам наистина.
само ще добавя за професионализма на фирмата - в началото когато исках да ни свържат, те твърдяха, че нямат покритие в този район в който сме ние.
след това се оказа че точно пред нас на улицата има кутия с тяхна лепенка.
трябваше да ги убеждаваме, абе... явно нямат нужда от клиенти хората.



Тема Re: портове!нови [re: нoчнoйдoзop]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано08.09.06 14:10



Предлагам интернет
10МБ/с
нема ограничение за международен/български цялата скорост насвсякаде е 10 мега байта в секунда. Таксата е 5 лева на месец. Покритието е в цяла България. Има точки във всяко село, хижа, паланка и спирка.

ПП. Забравих да спомена всички портове за забранени, но при такива цени/скорости и покритие не е болка за умиране.


На автора на темата бих му препоръчал да си възобнови договора с тарикатите. И ако таксата им примерно е 50 лева на месец нека си плаща 5лева. Те резат портове ти режеш нулички какво толкова нека те съдят.
Клиента винаги е прав.

Medice, cura te ipsum.


Тема Re: портове!нови [re: ike]  
Автор нoчнoйдoзop ()
Публикувано08.09.06 16:38



много смешно


хубава идея за парите, но тарикатите си прибират парите предварително. и няма как да им отрежа парите, а договора вече го прекратих.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.