Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем с Lan Internet Доставчикнови  
Автор tonev (непознат)
Публикувано16.08.06 15:26



при LAN интернет доставчика ми при тарифи на 200 Kb/s международен имам загуби на пакети . А при тарифа 400Kb/s няма загуби на пакети. Защо ?






Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: tonev]  
Автор Desert Ant (Лададжия)
Публикувано17.08.06 22:16



Ами имат си най-вероятно флууд по мрежата колегите, благодарение на някой специалист...

Може и Лан картичката ти да се ебава, земи я сложи на 10мб и виж как е. Виж си РЖ-то да не си го стъпкал :)

А и една забележка, предполагам имат тел за подръжка и техен си форум що не си подаваш оплакванията там...

Имайки впредвид, че доставчика ти е един от най-добрите, по скоро нещо ми намирисва тукааа :)




Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: tonev]  
Автор L.M. ()
Публикувано18.08.06 02:56



ми звънкаи си в еврото и си ги питаи тях, ние ли да ти оправим проблема ???

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: tonev]  
Автор tonev (непознат)
Публикувано21.08.06 11:00



Значи проблема с губенето на пакети си остава и при двете скорости няма занчение на каква тарифа е както съм писал по горе...

Значи губенето на пакети се засилва вечер ... имам приятел близо до тях и той няма губене на пакети ... аз съм по-далече на 800м ако не и повече от тях.




Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: Desert Ant]  
Автор tonev (непознат)
Публикувано21.08.06 14:35



те не искат да си мръднат дупето, се или мат работа или нещо от мен било , ланкартата ми или windows-a , аз шотове им праштах към 5-10 по форума, а лошото е че загубите са по чести вечер извън работно време.... и немога да им покажа точно за кво става фъпрос...




Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: tonev]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано22.08.06 00:26



Като има някой скапан интерфейс - било твоя лан, техния switch или кабел, и колкото по-голям е трафика - толкова по-големи са загубите. За това го набюдаваш вечер. Ако никой не изяви желание да ти провери кабела с лаптоп, а ти говорят глупости - действай - или изискай да си свършат работата или си прекрати договора защото Оператора не си изпълнява задълженията.
Дори проблема да не е при тях, трябва да съумеят да ти пуснат протокол, например, че има сигурен проблем от твоя страна, поради .... със съответните замервания и ....... тестове. Отношението към теб трябва да е това което ще ги задържи тях на пазара. Всичко останало .... можеш да получиш и другаде, нали.



Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: tonev]  
Автор tonev (непознат)
Публикувано22.08.06 10:35



Проблема се намери но не се реши... значи процеса на сървара им умира за 3-4 сек. например ако нормално работещ е на 40% натовареност тогава става на 0% за 3-4 сек. Каква може да е причината? Хард ли чагърта? CPU ли прегрява?




Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: tonev]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано22.08.06 21:31



Един сериозен доставчик изобщо няма да се занимава да търси какъв е проблема а на момента ще подмени цялата машина



Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчик [re: RazoR]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано24.08.06 11:06



и след като намери проблема, ще върне машината обратно



TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch

Тема Re: Проблем с Lan Internet Доставчикнови [re: onzi]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.08.06 17:11



Че кво да я прави, да я вари на буркани ли



Welcome to the real world



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.