Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: akamai.bg?нови [re: about]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано09.07.06 18:49



В крайна сметка в България не се предоставя дори и подобие на това което търсиш основно поради алчността на "големите" провайдери (каквито всъщност липсват). Единствения ти шанс за подобно нещо е (може би) БТК, и то само ако човека на когото попаднеш е с коефициент на интелигентност над митковия.


!@#

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: akamai.bg?нови [re: жaбa]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано09.07.06 18:51



май не съм си и представял подобна глупост - представи си да теглиш ъпдейтите на майкрософт/ред хат от торенти. това е най-малкото несериозно. ще ме спукаш от смях.


!@#

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: akamai.bg?нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано09.07.06 22:38



Май преди да плямпаш глупости е добре да провериш какво е положението в реалния свят и накъде са се запътили умните хора!

1) Доста дистрибуции на Линукс се разпространяват през БитТорент...

2) Ъпдеитите на World of Workcraft се разпространяват чрез БитТорент подобна P2P система, а потребителите на играта са милиони та когато се публикува ъпдейт наистина става напечено...

3) Майкрософт всъшност има планове точно с подобна на БитТорент технология да си разпространяват ъпдейтите за Виста. Сами си я разработват и има известни различия спрямо БитТорент. Не ми се търси в момента из интернет до къде са я добутали. Може и да са я отложили тази идея и да не я въведат в употреба веднага с излизането на Виста, но фактите са си факти - плановете и технологията я има!


Това е положението в реалния свят. Сигурно могат да се дадат и други примери, но и тези стигат.
Остава да вземеш 2-3 ролки скоч и да си залепиш ненужно спукания от смях шкембак.



Тема Re: akamai.bg?нови [re: about]  
Автор about ()
Публикувано10.07.06 02:23



Относно акамаи.бг - благодаря за поясненията!

Относно торените - мислих за това нещо, и нищо не ми струва да ги ползвам, стига да измисля техническо решение - за сега съм се спрял на варианта да нямам моя машина/машини, а това вече ще е проблем. Но пък ще са ми от голяма помощ - това е ясно. А и едва ли самите доставчици ще са много щастливи от едно такова решение :)

За това че трябва да купя около 20, 30 % повече трафик, отколкото ще ми е пиковият - ясно. Това съм и имал впредвид, когато съм правил сметките за 4 мегабита, само дето явно грешно съм смятал. Сега приемаме сметките на Митко, че ми трябват 512 мегабита/сек. И стигаме до въпрос номер 1:

Колко ще струва това нещо приблизително? 100лв/1000лв/10000лв на месец?
(говорим само за интернет капацитет, не говорим за наети линии, сървъри и т.н.)

И актуална ли е тази карта: http://www.data.bg/lg/peering.png?
От нея ми се вижда, че доставчиците към които трябва да се обърна са: Евро.Нет, Лирекс.Нет, Спектрум, Орбител и ITD. Така ли е?



Тема Re: akamai.bg?нови [re: about]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано10.07.06 11:17



Тази карта показва топологията от гледна точка на data.bg. Вярна е, но не е пълна. Те много трудно могат да "видят" връзките между другите провайдери, защото технологията.

Изброените доставчици стават. Бих добавил и Нетера, които от известно време са представител на Бритиш телеком и имат читав колокейшън център и добра свързаност.

От друга страна доставчиците, които имат своя собствена свързаност (т.е. своя собстъвена MAN мрежа), а не я наемат от друг (иключвам БТК и кабелните телевизии) не са много - BOL.BG, Хоумлан, Пауърнет. Благодарение на това те разболагат с капацитет колкото си искат. Специално в диапазаона, за който ти се интересуваш (половин гигабит и нагоре), не ми се вярва някой друг да е в състояние да ти го осигури, защото за такъв капацитет ще се изръсят здраво към техните МАН-оператори.

Митко



Тема Re: akamai.bg?нови [re: about]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано11.07.06 18:21



Сега стана ли ти ясно, че това което искаш да се направи от беге исепе е невъзможно?

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: akamai.bg?нови [re: MишoШaмapa]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано11.07.06 22:01



Но пък може да си го направи (т.е. организира) сам...
Или да плати на някое "беге исепе" да го направи вмесно него...



Тема Re: akamai.bg?нови [re: жaбa]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано12.07.06 02:41



баси, ти още ли не си разбрал че нема бг исепе способно на това което пича иска? фърст клас провайдерите като митко не могат, начи остава да се опита при третокласните като бтк



!@#

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: akamai.bg?нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано12.07.06 03:38



Май, май не си разбрал какво съм написал... Но нищо - на теб е простено...



Тема Re: akamai.bg?нови [re: about]  
Автор 3вeздeлинБopиcoв ()
Публикувано12.07.06 08:58



Здравей about,

Твоят проект ми се струва интересен, ако все още нямаш решение - обади ми се на мейла от профила, за да помислим какво и как може да се направи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.