Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Помните ли пиратите от "Матрицата"?  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано31.05.06 19:21



Делото за пиратство срещу "Матрицата" е прекратено

Диана Петрова

Шумното дело за пиратство срещу собственика на веригата компютърни клубове "Матрицата" Антоан Милков е прекратено, научи "Сега".
Ударът на антимафиотите през 2003 г. срещу инсталиран нелицензиран софтуер в клубовете не е скрепен от доказателства, е решението на прокурора от СРП Валентин Филипов. В наказателния процес съдът може да преценява единствено надлежно събраните доказателства.
След акция, при която бяха атакувани 6 зали на "Матрицата", бе обявено, че фирмата е използвала компютърни програми без уредени авторски права.
За иззетите 763 компютри тогава не бил представен документ за право на инсталиране и ползване програмите, твърдяха от МВР. Но прокурорът допуснал, че те може да са инсталирани от клиентите на клуба*. За представените 35 данъчни фактури той заключил, че с тях е закупен оригинален софтуер, без да назначи експертиза на документите.
Случаят е на път да провокира напрежение между МВР и прокуратурата. То възниква на фона на поредната акция на антимафиотите срещу пиратите в интернет. След залавянето на няколко създатели на отворени файлове от ГДБОП обявиха, че е намаляла активността в тегленето на нелицензирани филми, музика и игри.



* - това най ме изкефи като аргумент



Тема Re: Помните ли пиратите от "Матрицата"?нови [re: Cтepн™]  
Автор T_o_m_m_y (минаващ)
Публикувано31.05.06 21:03



След залавянето на няколко създатели на отворени файлове

Това изречение е култово



Тема Re: Помните ли пиратите от "Матрицата"?нови [re: T_o_m_m_y]  
Автор Hosting-Catalog.info (непознат)
Публикувано02.06.06 09:12



Това е общо взето като тир с наркотици за лична употреба. Но атаката срещу Матрицата не беше с цел да ги осъдят, а да им разбият бизнеса защото компютрите бяха на 1 седмица, Pentium 4Ghz - страшни. И им взеха над 700 от машините. Това означава 700 лв загуби на час. А за да нямат проблеми когато пазаруваха новите компютри си купиха и windows XP за някой от тях (останалите бяха с линукс), което допълнително ги върна назад.

Но аз съм абсолютно ЗА! След като изкарват около 700 лв на месец с този компютър (от един компютър!!!) какво им пречи да дадат 350 лв (даже и по-малко) за един Windwos ?

Всичко за Хостинг Пазара в България -



Тема Re: Помните ли пиратите от "Матрицата"?нови [re: Hosting-Catalog.info]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано02.06.06 18:01



Да, и аз мисля, че всичко беше за елиминиране на конкуренцията



И тогава какви фанфари бяха - не е истина - а сега - едно мъничко прес-съобщение

- Всичко за VoIP

Тема Re: Помните ли пиратите от "Матрицата"?нови [re: Hosting-Catalog.info]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано09.06.06 15:06



баси процесорите - и аз искам един




Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Помните ли пиратите от "Матрицата"?нови [re: Cтepн™]  
Автор pian (новак)
Публикувано13.06.06 18:14



е как да не помня-таман от златен /1000 часа/да стана платинен /1500 часа/ и се случи случката- но всяко зло за добро-това ме провокира да си организирам ПЦ и нет у дома






Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.