Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Алтернативи  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано19.05.06 14:37



В момента пиша един анализ на пазара и бих искал да чуя потревителски мнения за силните/слабите страни на различните видове доставяне на интернет - LAN, каблена ТВ, ADSL, Wireless, WiMAX. Пропускам оптиката, защото анализирам end-user-ския достъп и доставка, не корпоратовния... Някой има ли нерви и време да си сподели мислите тук по темата?



Тема Re: Алтернативинови [re: enlighted]  
Автор L.M. ()
Публикувано20.05.06 03:36



маи не си избрал наи то4ният форум от където да си вземеш обективната информазиа която търсиш , тук "потревителски мнения " трудно ще намериш

ето ти едно недотам нагледно кратко представяне :

//оптика : предимно за корпоративни клиенти, големи месе4ни такси за "свързаност"

//IEEE 802.16E или Wimax - няма как да се коментира но и няма да е с енд юзер ориентираност - месе4ен абонамент + от4итане на време
WIMAX е технология за световна междуоперируемост чрез микровълнов достъп. WIMAX може да бъде използвана в техническо решение за безжична градска или друга териториална мрежа, за да свързва IEEE 802.11(WI-FI) аксес точки с Интернет BACKBONE или да предоставя безжично продължение на кабел и DSL за широколентов достъп от последна миля (крайни клиенти). Стандартът IEEE 802.16 предвижда обхват на действие до 50 км (31 мили) при равнинен терен и дава възможност за свързаност на потребители без пряка видимост от базовата станция. Технологията също предоставя възможност за споделени скорости на връзка до 70 MBit/s, което е достатъчна ширина на лентата за едновременна поддръжка на повече от 60 бизнес клиента с Т1 тип свързаност и още над хиляда домашни потребители при аналогична на 1 MBit/s DSL тип свързаност.

Очакванията са, че WIMAX ще даде възможност за широколентово предоставяне на услуги като VOIP, видео и достъп до Интернет едновременно. Интересен е също така и потенциалът за междуоперируемост на WIMAX с клетъчни мрежи. Антените на WIMAX могат да споделят трафика на клетка, без да компрометират клетъчните масиви от данни. Няколко клетъчни компании оценяват WIMAX като средство, използващо увеличена ширина на лентата за различни приложения от данни. Имайки предвид такива възможни приложения, технологията може да служи като BACKHAUL за клетъчен телефонен трафик и Интернет от базови станции в отдалечени зони към физически BACKBONE за данни ..../от саита на макстелекомбг/

//ADSL: тук не е лошо да разграни4иш дсл-а в раионите без съществена конкуренциа и дсл-а в големите градове , морално остарялата технология с капацитет до 2 мбита , както и незавидната поддръжката на услугата

//каблена ТВ - виж форума на някои голям достав4ик примерно естнет

//LAN - поне за момента това е наи масово разпространената свързаност. обърни отново внимание на местата където няма възможност за друг вид достъп освен ЛАН - примерно селата и по отдале4ените местности - силни страни много : бързи скорости, ниска себестоиност на инвестициите, голяма пазарна наситеност, необвързване на клинета с задължаващи договори , отпада нуждата да си копувасх простор за балкона -достатъ4но е само да си покажеш носа през балкона и веднага ще намерисх поне 100тина места къде да си зака4иш прането ;-)))- слаби страни : по4ти не се сещам освен отново грозните въздушни кабеляци загрозяващи околната среда

тук отново би трябвало да направиш деление на малки и големи , сериозни и несериозни или както искаш фирми. ЛАН -а никога не е бил проектиран за покриване на цели градове

// Wireless : тук няма добри и лоши, има евтино и скъпо решение, има забранено / като 4естотна лента / и не 4ак толкова ...погледни лан.старт.бг и ввв.антени.нет

//Проектът i-Зона : Проектът i-Зона е пореден етап в развитието на програмата i-България, в частта проекти, които подпомагат научно-изследователската дейност, иновациите и висшето образование. i-Зона разширява информационното пространство и ще позволи на студентите и преподавателите да ползват преносими компютри или други wi-fi устройства за достъп до световната мрежа и образователните ресурси. Програмата ще бъде съчетана с национална кампания за стимулиране закупуването на безжични устройства - предимно за ВУЗ-ове

//ХОТ СПОТ - пример Рим / италия / има един единствен достав4ик които покрива целият град с хибридна технология дсл-хот спот

//WI-FI - виж вифи.дир.бг - тази услуга незнам дали работи все още 2лв/h

успех в това с което си се заел, и да го постнеш някъде някои ден




www.lovechrockfest.com/



Тема Re: Алтернативинови [re: L.M.]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано20.05.06 09:53



да си жив и здрав! мерси много за труда! като е готов ще постна линк, обещавам

а защо смяташ, че в WiMAX има отчитане по време? А сайта на Макстелеком е толкова некадърно преведен текст от английски, че ми се драйфа...:/



Тема Re: Алтернативинови [re: enlighted]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано20.05.06 16:29



лм като известен ланаджия ти е казал колко е добър лана и колко е лошо всичко останало... както и не ти е казал няколко основни неща:

явлението лане възможно единствено поради изкривения пазар в България. в страните с нормален пазар таквоз нещо като интернет по лан не съществува.

лана привлича клиентите си с т.нар. "фрии" сървъри - терабайти незаконен контент. това е и причината поне 90% от потребителите да отъждествяват Интернет с "фрии" контент.

ланаджиите масово раздават върешни адреси, които не се раутват навън, т.е. един куп услуги които изискват реален адрес няма да работят, напр. терминални сесии, без специално ланаджията да натва външното си айпи към твоето за съответния порт. това естествено се омаловажава от ланаджиите, но да речем така не работи и ремоут асистанса, който понякога е много полезен

лана, както и кабелната тв страдат от топологията си - добри скорости има към фрии сървърите, но и те загиват като се качат повечко маймуни на клона. а когато стане въпрос за т.нар. "външен" нет, нещата са направо трагични.
не че топологията не може да се оправи, може, но е свързано с много пари и никой не го прави естествено...

адсл-а в България няма нищо общо с адсл-а по света и особено в европа - скорости от порядъка на 8 Мбс не са проблем за цени в повечето случаи съпоставими с тия в България. да, адсл-а е асиметричен, но освен за ъплоуд на незаконен контент, тази асиметричност не само не ти пречи, но ти и помага да увеличиш скоростта си на даунлоуд.

другите дрънканици поне засега не са за крайния потребител, макар че с това темпо на намаляване на цените, не бих се учудил след някоя и друга година да видя и оптика до сградите, е не в България, де...



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Алтернативинови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано20.05.06 21:20



Като ти чета щуротиите за т. нар. "ланове", ми се струва, че или си някъде в провинцията, или си безнадеждно изостанал... Нито, ама нито едно от твърденията ти не отговаря на сегашната действителност.



Тема Re: Алтернативинови [re: WlSP]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано21.05.06 03:31



до колкото си спомням съм на адсл от март 99 и със сигурност цената която плащам за 3 Мбс е по-ниска от твоята цена за 2 Мбс. поради топологията на адсл скоростта ми зависи единствено от скоростта на отсещния сървър и при бързи сървъри е винаги 3 Мбс. нещо да кажеш???



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: друн друннови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано21.05.06 05:26



ако добре си спомням поста някуде бях споменал 4е се абстрахирам от мисълта да съм обективен от гледна то4ка на енд юзер....

посо4ил съм разли4ните видове интернет достъп ...4овека ще си прецени кои да изброи и кои да развие

това с нелегалният контент ....го има в цял свят, а и е пряко свурзано с реалните и натнатите АиПи адреси ...познаи Ланките дали все още са с фалшиви адреси !?

вси4ки знаем какво е "бате любо" и вярвам пове4ето от нас са го тествали
,а как ги правиш тези 3 Мбит/с

xDSL 12288 - 1024 kbps - 89 Euro това е нормалната цена в австрия за този пакет високоскоростен интернет...

като цяло и на мен ще ми е интересно да 4уем тук критика на тема ЛАн , но твоето мнение някакси ми издиша...

и забравих да те оборя за още нещо - при4ината ЛАН-а да даваше ниска интернет скорост и висока бгпеер бе адски високата цена, в момента цената е приемливо ниска и спокоино могат да се по 2-3-4 Мбита

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от L.M. на 21.05.06 05:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от L.M. на 21.05.06 05:31.



Тема Re: Алтернативинови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано21.05.06 10:47



"до колкото си спомням съм на адсл от март 99 и със сигурност цената която плащам за 3 Мбс е по-ниска от твоята цена за 2 Мбс. поради топологията на адсл скоростта ми зависи единствено от скоростта на отсещния сървър и при бързи сървъри е винаги 3 Мбс. нещо да кажеш??? "

Е, значи ясно, ти даже не си в България, тоест говориш за реколтата от фъстъци в Западно Конго. Човекът поиска мнения на потребители, за да прави анализ на пазара, не лични мнения на хора, които не знаят за какво става въпрос.
И относно твоите 3 mbps - етернета позволява много повече, дори и при сегашната все още скапана инфраструктура, скорости от 5-10 mbps не са никакъв проблем (могат да достигат спокойно и до 50 в ненатоварено време), а нещата се развиват. И нещо си се заблудил, че adsl не може са се претоварва, може и още как!



Тема изводи...нови [re: L.M.]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано21.05.06 17:32



Не мислих, че със задаването на един (явно привидно за мен) невинен въпрос, ще отприщя такива страсти...
Но благодаря на всички, които си направиха труда да пишат. Лично аз съм на мнение, че 2006/7 ще е година на консолидиране на LAN-мрежите, защото ще им се наложи на излезат "на чисто" - счетоводно, като изграждане на мрежите, съдържание в тях... а това подозирам няма да е финансово достъпно за всички.

Пак - благодаря на всички. И успех на тези, които си изкарват хляба с това!

Редактирано от enlighted на 21.05.06 17:33.



Тема Re: Алтернативинови [re: WlSP]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано21.05.06 17:53



мм, да, ти поне можеш да четеш и знаеш къде е буквата "ч"...

но да си дойдем на думата, я кажи нещо за това:

http://www.bulldogbroadband.com/residential/products/broadband/16meg.asp

16 Мбс са некъде към 38 евро, съвсем малко повече от цената ти 32 евро за 2 мбс... аре успокой се, че мое да фанеш инфаркт


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.