Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Алтернативи  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано19.05.06 14:37



В момента пиша един анализ на пазара и бих искал да чуя потревителски мнения за силните/слабите страни на различните видове доставяне на интернет - LAN, каблена ТВ, ADSL, Wireless, WiMAX. Пропускам оптиката, защото анализирам end-user-ския достъп и доставка, не корпоратовния... Някой има ли нерви и време да си сподели мислите тук по темата?



Тема Re: Алтернативинови [re: enlighted]  
Автор L.M. ()
Публикувано20.05.06 03:36



маи не си избрал наи то4ният форум от където да си вземеш обективната информазиа която търсиш , тук "потревителски мнения " трудно ще намериш

ето ти едно недотам нагледно кратко представяне :

//оптика : предимно за корпоративни клиенти, големи месе4ни такси за "свързаност"

//IEEE 802.16E или Wimax - няма как да се коментира но и няма да е с енд юзер ориентираност - месе4ен абонамент + от4итане на време
WIMAX е технология за световна междуоперируемост чрез микровълнов достъп. WIMAX може да бъде използвана в техническо решение за безжична градска или друга териториална мрежа, за да свързва IEEE 802.11(WI-FI) аксес точки с Интернет BACKBONE или да предоставя безжично продължение на кабел и DSL за широколентов достъп от последна миля (крайни клиенти). Стандартът IEEE 802.16 предвижда обхват на действие до 50 км (31 мили) при равнинен терен и дава възможност за свързаност на потребители без пряка видимост от базовата станция. Технологията също предоставя възможност за споделени скорости на връзка до 70 MBit/s, което е достатъчна ширина на лентата за едновременна поддръжка на повече от 60 бизнес клиента с Т1 тип свързаност и още над хиляда домашни потребители при аналогична на 1 MBit/s DSL тип свързаност.

Очакванията са, че WIMAX ще даде възможност за широколентово предоставяне на услуги като VOIP, видео и достъп до Интернет едновременно. Интересен е също така и потенциалът за междуоперируемост на WIMAX с клетъчни мрежи. Антените на WIMAX могат да споделят трафика на клетка, без да компрометират клетъчните масиви от данни. Няколко клетъчни компании оценяват WIMAX като средство, използващо увеличена ширина на лентата за различни приложения от данни. Имайки предвид такива възможни приложения, технологията може да служи като BACKHAUL за клетъчен телефонен трафик и Интернет от базови станции в отдалечени зони към физически BACKBONE за данни ..../от саита на макстелекомбг/

//ADSL: тук не е лошо да разграни4иш дсл-а в раионите без съществена конкуренциа и дсл-а в големите градове , морално остарялата технология с капацитет до 2 мбита , както и незавидната поддръжката на услугата

//каблена ТВ - виж форума на някои голям достав4ик примерно естнет

//LAN - поне за момента това е наи масово разпространената свързаност. обърни отново внимание на местата където няма възможност за друг вид достъп освен ЛАН - примерно селата и по отдале4ените местности - силни страни много : бързи скорости, ниска себестоиност на инвестициите, голяма пазарна наситеност, необвързване на клинета с задължаващи договори , отпада нуждата да си копувасх простор за балкона -достатъ4но е само да си покажеш носа през балкона и веднага ще намерисх поне 100тина места къде да си зака4иш прането ;-)))- слаби страни : по4ти не се сещам освен отново грозните въздушни кабеляци загрозяващи околната среда

тук отново би трябвало да направиш деление на малки и големи , сериозни и несериозни или както искаш фирми. ЛАН -а никога не е бил проектиран за покриване на цели градове

// Wireless : тук няма добри и лоши, има евтино и скъпо решение, има забранено / като 4естотна лента / и не 4ак толкова ...погледни лан.старт.бг и ввв.антени.нет

//Проектът i-Зона : Проектът i-Зона е пореден етап в развитието на програмата i-България, в частта проекти, които подпомагат научно-изследователската дейност, иновациите и висшето образование. i-Зона разширява информационното пространство и ще позволи на студентите и преподавателите да ползват преносими компютри или други wi-fi устройства за достъп до световната мрежа и образователните ресурси. Програмата ще бъде съчетана с национална кампания за стимулиране закупуването на безжични устройства - предимно за ВУЗ-ове

//ХОТ СПОТ - пример Рим / италия / има един единствен достав4ик които покрива целият град с хибридна технология дсл-хот спот

//WI-FI - виж вифи.дир.бг - тази услуга незнам дали работи все още 2лв/h

успех в това с което си се заел, и да го постнеш някъде някои ден




www.lovechrockfest.com/



Тема Re: Алтернативинови [re: L.M.]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано20.05.06 09:53



да си жив и здрав! мерси много за труда! като е готов ще постна линк, обещавам

а защо смяташ, че в WiMAX има отчитане по време? А сайта на Макстелеком е толкова некадърно преведен текст от английски, че ми се драйфа...:/



Тема Re: Алтернативинови [re: enlighted]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано20.05.06 16:29



лм като известен ланаджия ти е казал колко е добър лана и колко е лошо всичко останало... както и не ти е казал няколко основни неща:

явлението лане възможно единствено поради изкривения пазар в България. в страните с нормален пазар таквоз нещо като интернет по лан не съществува.

лана привлича клиентите си с т.нар. "фрии" сървъри - терабайти незаконен контент. това е и причината поне 90% от потребителите да отъждествяват Интернет с "фрии" контент.

ланаджиите масово раздават върешни адреси, които не се раутват навън, т.е. един куп услуги които изискват реален адрес няма да работят, напр. терминални сесии, без специално ланаджията да натва външното си айпи към твоето за съответния порт. това естествено се омаловажава от ланаджиите, но да речем така не работи и ремоут асистанса, който понякога е много полезен

лана, както и кабелната тв страдат от топологията си - добри скорости има към фрии сървърите, но и те загиват като се качат повечко маймуни на клона. а когато стане въпрос за т.нар. "външен" нет, нещата са направо трагични.
не че топологията не може да се оправи, може, но е свързано с много пари и никой не го прави естествено...

адсл-а в България няма нищо общо с адсл-а по света и особено в европа - скорости от порядъка на 8 Мбс не са проблем за цени в повечето случаи съпоставими с тия в България. да, адсл-а е асиметричен, но освен за ъплоуд на незаконен контент, тази асиметричност не само не ти пречи, но ти и помага да увеличиш скоростта си на даунлоуд.

другите дрънканици поне засега не са за крайния потребител, макар че с това темпо на намаляване на цените, не бих се учудил след някоя и друга година да видя и оптика до сградите, е не в България, де...



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Алтернативинови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано20.05.06 21:20



Като ти чета щуротиите за т. нар. "ланове", ми се струва, че или си някъде в провинцията, или си безнадеждно изостанал... Нито, ама нито едно от твърденията ти не отговаря на сегашната действителност.



Тема Re: Алтернативинови [re: WlSP]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано21.05.06 03:31



до колкото си спомням съм на адсл от март 99 и със сигурност цената която плащам за 3 Мбс е по-ниска от твоята цена за 2 Мбс. поради топологията на адсл скоростта ми зависи единствено от скоростта на отсещния сървър и при бързи сървъри е винаги 3 Мбс. нещо да кажеш???



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: друн друннови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано21.05.06 05:26



ако добре си спомням поста някуде бях споменал 4е се абстрахирам от мисълта да съм обективен от гледна то4ка на енд юзер....

посо4ил съм разли4ните видове интернет достъп ...4овека ще си прецени кои да изброи и кои да развие

това с нелегалният контент ....го има в цял свят, а и е пряко свурзано с реалните и натнатите АиПи адреси ...познаи Ланките дали все още са с фалшиви адреси !?

вси4ки знаем какво е "бате любо" и вярвам пове4ето от нас са го тествали
,а как ги правиш тези 3 Мбит/с

xDSL 12288 - 1024 kbps - 89 Euro това е нормалната цена в австрия за този пакет високоскоростен интернет...

като цяло и на мен ще ми е интересно да 4уем тук критика на тема ЛАн , но твоето мнение някакси ми издиша...

и забравих да те оборя за още нещо - при4ината ЛАН-а да даваше ниска интернет скорост и висока бгпеер бе адски високата цена, в момента цената е приемливо ниска и спокоино могат да се по 2-3-4 Мбита

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от L.M. на 21.05.06 05:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от L.M. на 21.05.06 05:31.



Тема Re: Алтернативинови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано21.05.06 10:47



"до колкото си спомням съм на адсл от март 99 и със сигурност цената която плащам за 3 Мбс е по-ниска от твоята цена за 2 Мбс. поради топологията на адсл скоростта ми зависи единствено от скоростта на отсещния сървър и при бързи сървъри е винаги 3 Мбс. нещо да кажеш??? "

Е, значи ясно, ти даже не си в България, тоест говориш за реколтата от фъстъци в Западно Конго. Човекът поиска мнения на потребители, за да прави анализ на пазара, не лични мнения на хора, които не знаят за какво става въпрос.
И относно твоите 3 mbps - етернета позволява много повече, дори и при сегашната все още скапана инфраструктура, скорости от 5-10 mbps не са никакъв проблем (могат да достигат спокойно и до 50 в ненатоварено време), а нещата се развиват. И нещо си се заблудил, че adsl не може са се претоварва, може и още как!



Тема изводи...нови [re: L.M.]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано21.05.06 17:32



Не мислих, че със задаването на един (явно привидно за мен) невинен въпрос, ще отприщя такива страсти...
Но благодаря на всички, които си направиха труда да пишат. Лично аз съм на мнение, че 2006/7 ще е година на консолидиране на LAN-мрежите, защото ще им се наложи на излезат "на чисто" - счетоводно, като изграждане на мрежите, съдържание в тях... а това подозирам няма да е финансово достъпно за всички.

Пак - благодаря на всички. И успех на тези, които си изкарват хляба с това!

Редактирано от enlighted на 21.05.06 17:33.



Тема Re: Алтернативинови [re: WlSP]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано21.05.06 17:53



мм, да, ти поне можеш да четеш и знаеш къде е буквата "ч"...

но да си дойдем на думата, я кажи нещо за това:

http://www.bulldogbroadband.com/residential/products/broadband/16meg.asp

16 Мбс са некъде към 38 евро, съвсем малко повече от цената ти 32 евро за 2 мбс... аре успокой се, че мое да фанеш инфаркт


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: изводи...нови [re: enlighted]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано21.05.06 17:55



глей кво ша стане с лановете кат подгонят фрии сървърите...




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: друн друннови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано21.05.06 21:05



/*
като цяло и на мен ще ми е интересно да 4уем тук критика на тема ЛАн , но твоето мнение някакси ми издиша.
*/
ste zapochna s tova :
http://vasil.ludost.net/blog/index.php?p=1667

i ste spomema samo hiliadite switches na otkrito, visiastite kabeli, skapanata podruzka na end-user-a , pppoe i srodnite prostotii samo zastoto ne mozete da si pozvolite kadurni switchove. miliardite filtri koito si mislite che pomagat na user-a. razni mu tam mac protekcii i podobni shturotii. taka iavlenieto peering. prosto kato se setia edin sluchai i napravo se pruskam ot smiah.. ta otivam az pri edin shnuradzia /taka vi naricham stoto vruzvate blokovete s shnurove da ne padnat/ i mu vikam iskam net 5mbit toi vika ma nia predlagame na super ceni 10mbit. ia da vidim kuf tozi 10mbit vikam. a toi - ot data.bg svalias s 1MB sec, filma idva za 5 min.
choveche govorim za internet kfo mi puka za data.bg ?

vreme e lanadziite malko po seriozno da poglednat na temata "predlagane na internet"

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: друн нови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано22.05.06 01:54



с тази маимуница с която пишеш ....

Редактирано от L.M. на 22.05.06 04:08.



Тема Re: Алтернативинови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.05.06 11:17



Да си беше оставил другия ник... отиваше ти повече на изказванията в стил - не знам как е но и така не е... да чуем някаква алтернатива - за България, а не за На пу*ка си майна?
Кабелните ТВ дават еднакви скорости в пиъринг а и навън - и то реални.
Доста ЛАН ки взеха да поумняват (не, че няма и ламета)
АДСЛ единствено тъпата политика на бТК го проваля (може да е до 2 МБ, но за домашни нужди е напълно достатъчно)
Оптики до сгради дори и тук ще видиш - не се прави на велик, че си навън...
Другото са решения за специални случаи - а не масовка за краен потребител, макар в доста държави и ел. мрежа да пробват за преносна среда.
Колкото до незаконния контънт - айде стига глупости... на сред София ти го продават на сергии... после фрии тата и торентите виновни.

Welcome to the real world



Тема Re: друннови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано22.05.06 16:29



mda... kato niama kakvo da kazes po temata i znaes che sam prav normalno e da smenis temata

aide kazi togava nesto po linka koito sam dal .. tam e na kirilica


p.s.
tova che pisha s latinski bukvi ne znachi che ne sam prav

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Алтернативинови [re: Mopфиyc]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано22.05.06 16:33



/*
айде стига глупости... на сред София ти го продават на сергии... после фрии тата и торентите виновни
*/
tursis si izvinenie ? tova che niakade go praviat ne oznachava che i ti triabva da go pravis.
zvuchite kato v detskata gradina ... "ma toi i ivancho taka napravi"

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: друннови [re: L.M.]  
Автор K1 Fan (непознат )
Публикувано22.05.06 17:03



Щом казваш че ADSL-a е остаряла технология, и скороста достига само 2 Мб, сигурно е така :

"For conventional ADSL, downstream rates start at 256 kbit/s and typically reach 8 Mbit/s within 1.5 km (5000 ft) of the DSLAM equipped central office or remote terminal. " е вярно само на 1.5 км
"A newer variant called ADSL2 provides higher downstream rates of up to 12 Mbit/s for spans of less than 2.5 km (8000 ft). " .....ами май не е толкова зле за две медни жички които достигат до почти всеки дом
Чао



Тема Re: Алтернативинови [re: Mopфиyc]  
Автор Kимoн Гeoprиeв (превратаджия)
Публикувано22.05.06 17:29



жена ти не ти е пуснала или любовницата те е напуснала??? що злобееш?

политиката на бтк преди да я продадат облагодетелстваше ланаджиите, интересно защо ли? сега им е изгодно да доят потребителя, както може да се види от играта "дигаме скоростите за същите цени". я кажи като толкова знаеш, защо ланаджиите не дигнаха цените преди да се появи адсл, а след това? стерн е пуснал интересна тема за бтк и кзк

колкото до алтернативите на лана - да, освен адсл има и интернет по кабелната телевизия. сам знаеш че интернета по тв кабела страда от болестта на ланаджиите, наречена топология на мрежата, която се лекува с твърде много пари, които никой няма да даде, поне скоро.

я кажи също така къде в париж/лондон/берлин/койтоидаеградвевропа ще намериш фрии сървъри и сергии като на славейков? щото като не ми кажеш подкрепяш тезата ми, че лановете са възможни и се крепят единствено на незаконния контент който предлагат.

говоря за оптика до апартамент, до сграда всеки може, а за интернета по ел кабелите - дай линк за действаща инсталация, за експериментите всички сме чели





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Алтернативинови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано23.05.06 06:33



re: Dr. franky - станах ти голем фен ...продължаваи да ни разсмиваш, докато се забавлявах над писанията ти се сетих за ; Кн. ІV - Най-добрата държавна уредба - Идеалната държава - премахване на богатството и бедността - Граници на идеалната държава из ПЛАТОН - Държавата....

дали това е приложимо в днешни времена, т.е да доиде комунизма и да оправи нещата, или вси4ко за всекиго платено ..или безплатно

защото докато не се променят коренно нещата , т.е да се поставят то4ни правила аз всеки път като тръгна да си свалям някакъв контент ще се питам доколко съм престъпник затова 4е ще гледам нещо безплатно

колкото до ДСЛ-а , сравняваите това което е на бг пазара, не ДСЛ-а в другите държави

Редактирано от L.M. на 23.05.06 06:40.



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано23.05.06 06:46



а има ли подобно влакно което да позволява ъгъл за огъване 80-140 градуса и кои ще е този луд дето ще ти го прокара до розетката ти зад бюрото ...нещо се сумнявам в цялата тази щуротия

www.lovechrockfest.com/



Тема Re: Алтернативинови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.05.06 08:19



Ще ти се да злобея, явно разбираш от ирония като осмоного от парфюмерия...
Настоящата политика на бТк отблъсква клиенти имащи избор... защо не ми е работа да знам.
Топология казваш, какво сбъркано има в топологията на Каб ТВ мрежата?
Висящите кабели лека полека изчезват, което е от полза за всички ползватели на тв, не само на нетаджиите.
Няма да намериш, това имам предвид, че всичко Мара втасала...

Welcome to the real world



Тема Re: Алтернативинови [re: DrFrancky]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.05.06 08:21



Не, акцентирам на това което останалите леко избутват встрани - защото някой на някого си плаща!
А на това му се вика КОРУПЦИЯ.

Welcome to the real world



Тема По стара българска традиция...нови [re: Mopфиyc]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано23.05.06 08:31



...развалихте хубавият бой с кавга...


Все си мисля, като един тъп икономист, че ако съществуват различни модели на предлагане, то е защото има различни модели на търсене. Според мен пазарът на достъп до интернет е доста разнообразен и потребителят има избор. С навлизането и на нови играчи и технологии ще бъде създаден един различен, нов и забележете - не по-добър или по-лош, а просто различен модел на предлагане на интернет и дейта/войс услуги. Просто за всеки влак си има пътници.

Що се отнася до незаконното съдържание, това е освен юридическа и филисофска тема, която не смятам да коментирам. За мен е важно, че промяната на фрий* модела ще доведе (и вече води) и до промяна на бизнес модела на определени играчи. Останалото го оставям на специалистите по тази тема - аз не мога де се произнеса.



Тема Re: Алтернативинови [re: Mopфиyc]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 11:26



znachi ti krades stoto niakoi si plasta da kreade i ne e chesno ti da ne mozes da krades susto ?

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: фибер до апартаментнови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 11:30



stoto ne si zapoznat
znam dosta ofisa kadeto ima "розетката ти зад бюрото "

aide sega si otivai v mazeto da si tancuvas tanca protiv duzd che tokuvis niakoi switch grumnal

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Алтернативинови [re: Mopфиyc]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 11:35



i kade ischezvat tia visiasti kabeli ?
be via pone zamisliate li se predi da kazete nesto ?
1. topologiata na LAN-ovete e greshna
2. tehnikata koiato polzvat e skapana
3. politikata na predostaviane na uslugata e skapana

ISP ne se stava s 20 hub-a , edin 18 godishen hevy metal i edno linux ruterche

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Алтернативинови [re: Kимoн Гeoprиeв]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано23.05.06 11:49



"мм, да, ти поне можеш да четеш и знаеш къде е буквата "ч"..."

И още много други неща мога и знам, мога и да те обиждам ако искам, но не искам. Поне си направи труда да вникнеш в смисъла на темата, вместо да я цапаш с глупости от сорта на "А вижте какво има в GB, а пък в USA - леле!".

enlighted, не знам целта на анализа ти (дали е някакво курсово задание или нещо на по-високо ниво), но обърни внимание на етернет-достъпа, защото лановете са само предвестници. Новите търсения/предлагания на разни трипъл- и незнам-какви-си още "плей" бързо ще изгълтат всякакви възможности на adsl и CaTV.
BTW, смятам, че докарването на оптика до самия краен клиент е безмислица, поне на тоя, че и на бъдещ етап....



Тема Re: друннови [re: K1 Fan]  
Автор The One (избраният)
Публикувано23.05.06 12:40



Ми не е зле. Само дето знаеш ли колко са 2.5 км в градски условия ?
2 улици с 2 завоя.
В повечето случай, телефонната централа не ти е в близките 2.5 километра.
Така, че ако си късметлия да живееш до нея, може и да има 12 мбпс. Но бъди сигурен, че 6ТК-то ще ти отрежат главата с 5 годишен договор за тях.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор The One (избраният)
Публикувано23.05.06 12:47



Глупости говориш.
В сградата в която се намирам в момента е проектирана със сериозна ЛАН инфраструктура. Сървър руум на всеки етаж, централен такъв, розетка за телефон и ЛАН до всяко място.
Изграждането на мрежата (без активното оборудване) струваше десетки хиляди долари.
Има и оптика. Гигабитова. НО САМО МЕЖДУ ЕТАЖИТЕ. По етажите си остава старото CAT5E.
Сети се сега,защо ако някой е дал десетки хиляди за пасивно оборудване и труд би се замислил за още няколко хиляди за оптика.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: фибер до апартаментнови [re: The One]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 12:52



zastoto ne se e nalagalo za normalnata rabota
no ima sluchai kogato se nalaga
ne kazvam che navsiakade e taka .. kazvam che ima takiva mesta

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 13:30



Ти май живееш и работиш в колокационен център, папкаш само пица поръчана по телефона и излизането на чист въздух се осъществява когат почистваш филтрите на климатиците дето са на покрива...
За нормален офис/жилище няма нужда от оптика до всяка розетка/работно място/апартамент/офис/др.



Тема Re: Алтернативинови [re: DrFrancky]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.05.06 16:17



Кражба е, ако вляза в магазина и взема нещо без да плащам, въпреки, че това нещо си има цена.

При свободния пазар цената е толкова, на колкото се споразумеят двете страни...след като "не влизам с взлом в ИНет", а влизам след като съм си платил исканото от доставчика ми и след като има за свободно сваляне филм да речем, то никой не може да ме обвини в кражба.

Когато обавят, че цяла нощ "Градски транспорт" ще вози безплатно...ти дупчиш ли билет за да не ощетиш труда на шофьора и на механика на автобуса?

Още нещо - за да извършиш престъплението кражба (а и което и да е), то трябва да има налице умисъл...как да знам аз кои филми/песни/софт са с авторски права? Ще кажеш, че непознаването на закона...е, добре, в закона пише, че е забранено (изреждат се забраните) без съгласието на носителя на правата, ама аз откъде да знам, че предлагания ми филм има такава защита? Ни EULA виждам, ни Copyright

Редактирано от Cтepн™ на 23.05.06 16:27.



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: жaбa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 17:13



mne .. ne rabotia v co-location centre i ne ziveia v server room, za razlika ot povecheto zivea na dosta po-dobro miasto. no kakto i da e.

ti li si choveka deto ste kaze az ot kakvo se nuzdaia ?
#define normalen_ofis
kazah che ima ofisi v koito e taka .. ne moga da kaza koi tochno sa poradi opredeleni prichini. mozes i sam da se dosetis.
samo da ti dam primer s file store koeto koeto ima fiber... natataka mozes sam da se sestas.


DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Алтернативинови [re: WlSP]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано23.05.06 17:31



WISP, благодаря за коментара. Не е курсова работа, малко по-друг профил е - пиша статия за едно западно онлайн-издание.

Анализирал съм етернет-достъпа. Взел съм сравнетелен пример с Fastweb в Италия. Но търся и да изтъкна алтернативите на другите достъпи, в частност и този на WiMAX. И търся какви ще са силните му страни.



Тема Re: Алтернативинови [re: enlighted]  
Автор pian (новак)
Публикувано23.05.06 18:21



на ЛАН достъп съм у дома вече 3 години,сменил съм 4-ри такива доставчика,свалил съм точно 1 филм /КилБил1/,който и така не гледах-още отлежава някъде из диска,интернета ми трябва за комуникация и кънтър страйк -ако сегашният ми доставчик се издъни-ще го сменя ,НО ПАК С ЛАН-защото:
- положението с латентността и загубите е най-добро !
- съппорта е БЪРЗ и адекватен/говорим за домашен потребител/ !
- лесно се сменя доставчика !

глупости от сорта,че на ЛАН клентите им раздавали вътрешни ИПта и нетЯт не работел не са за коментар,също не е за коментар ДСЛа у други държави- там инфраструктурата не е на 30 г., полагана стахановски,има конкуренция между ДСЛ доставчиците !
CaTV пък не ми се говори- не съм видял доволен цеес-ар на такъв нет- аз си го обяснявам с ,това че технологията е "по-капризна",квалифицирания персонал кът, а пък кабелаците им си висят ,като ланаджийските !

ето ви мнение на обикновен потребител,неинтересуващ се от "фрий-та" и въпреки това предпочитащ ЛАН достъп-разбира се не съм религиозен на темата-ако ми предложат услуга с по-добри параметри и по-висока сигурност ,ще я предпочета,ако ще и по конец да е!



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 18:38



Преди всичко вземи да пишеш на кирилица! Щом можеш да четеш (т.е. виждаш) кирлски букви, значи имаш възможност да пишеш с такива... или най-много да ти е необходимо минимално усилие...

Та на въпроса за нормалния офис макар и да е офф-топик.
Нормалния брой на работни места в нормалния офис е според зависи.
Нормално е на едно работно място да има един компютър.
Нормално е в един компютър да има (т.е. да се ползва) един етернет порт.
Нормално е въпросния порт да подържа скорост от 100М/1Gbps
Нормално е за врзка с хъба/суича при тази скорост да се ползва кабел с медни жички от съответната категория, а не оптика. Просто оптика не е необходима, а и сиренето е с пари...
Нормално е (особенно ако офиса се окабелява от раз и не се пести от кабели) хъбовете/суичовете от един офис или етаж(ако офиса е на няколко) да са разположени на едно място.
От тук (купчината от суичове) нататък (стаята със локалните сървъри/интернет/друг етаж от офиса/друг офис в сградата) може да си изфантазираш кабелната инфраструктура както си пожелаеш... Кеф ти медни жици, кеф ти оптика, кеф ти радио смущения...

Въпросния пример които си предложил (файлов сървър с явно голям трафик щом има нужда от оптика) се нуждае от разполагане в специализирана среда която не спада към нормалния офис. Т.е. място му не е до мушкатото под прозореца...



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: жaбa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 20:22



/*
Преди всичко вземи да пишеш на кирилица! Щом можеш да четеш (т.е. виждаш) кирлски букви, значи имаш възможност да пишеш с такива... или най-много да ти е необходимо минимално усилие...
*/
porednia ... fakt e che pisha na bulgarski .. stom me chetes

/*
Нормално е .....
*/
normalno za koi ?
ofis (optica do work place):
pri polozenie che rabotis s mnogo 10-20 GB files normalno li e da gi razmetas po 10/100Mbit pri polozenie che imas fiber ?
pri polozenie che imas mashini za > 8000$ da spestis 500$ za fiber normalno li e ?

mai ne si me razbral .. normalnoto za edni e nenormalno za drugi
prosto dadoh primer za takiva ofisi

home (optica do home) :
pri polozenie che imas internet TV , music , phone , niakolko mashini + niakolko laptopa, services deto providera ti predlaga, etc etc zasto da ne e normalno da imas optica do home ?
eto ti i edno primerche :
http://www22.verizon.com/FiOSForHome/channels/FiOS/root/about_FiOS.asp

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 22:01



Ти май неправиш разлика между pisane na bulgarski и писане с кирилица... Този ми постинг е последния който ще следва твои писани на шльокавица.

Искаше да ти дефинирам нормален средно статистически офис - дефинирах ти...

При положение, че работиш с големи "10-20 GB files" (и това според теб е на български език?!), то 1Gbps скорост ще да ти е достатъчна! Ако не си забелязъл от година-две хората преминават към гигабитови скорости по медни жици...
Ти ако работиш с такива обеми данни, и си изостанал с инфраструктурата на локалната си мрежа в ерата на 10/100 Mbps... Нямам думи...

И за в бъдеще не размахвай смехории от реклам ните брошури на US интернет провайдери, а провери какви скорости предлагат... А именно 30Mbps/5Mbps за $200...
Я питай тукашните LAN провайдери, ако им се плаща абонамета който иска Verizon дали па няма да предложат и по-добра скорост?!

И ако искаш да видиш накъде отива света проследи следния линк:


Хората не си поплюват - за 1Gbps до всеки дом/офис говорят хората! Не за 30Mbps, а за 33 пъти повече!

Аре и като си смениш клавиатурната подредба може пак да ти обърна внимание... Не че ще ти липсвам де...



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано23.05.06 22:07



1.10-20 GB е голям обем информазия но не и достатъ4но голям 4е да затрудни една ЛАн преносна мрежа, т.е по скоро ще затрудни въртящия момент на харддисковете ти
2.верицон може да ни купи и препродаде цялата ни държава -т.е примера ти е неуместен
3. фирми с оборудване за 8000 $ много, но колко ли са фирмите които биха си позволили да плащат 1ххх $/м само за това 4е достав4икът им предоставя опти4на гигабитова свързаност ...отделно цената за интернет , или пък може би АиСиПи-то им трябва да им предоставя оптиката и канала фор фрее

поправи ме ако буркам някъде

btw. в добре направените нови сгради има тунели или колектори м/у етажите от мазето до покрива за комуникации: телефон,нет...., а масово в новите жилищни сгради има слаботокови шахти с размер 300х1900 мм с по няколко гуфражи , 4есто пъти недостатъ4ни за звънци,телефон и кабеларката ......оттам / или от всяка етажна площадка / кабелите влизат в апартаментите отново по 130мм гуфражи 4есто пъти криволи4ещи в 15 посоки , под мазилката или под тавана ....та успех с оптиките до розетката ми
www.lovechrockfest.com/

Редактирано от L.M. на 23.05.06 22:16.



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 22:23



tova e i do Жаба
mai nesto burkate vie ... ili moze bi az .. nikoi ne govori za Mbits i tn. govorim za prenosna sreda ..
ta...
povecheto ot ofisite veche imat do tiah optici /dosta i sa s po dve/ az govoria za tova che mozes da prodalzis i do rozetkata da drupnes optika. tova s kakuv speed ti e "interneta" niama nisto obsto. zasto resihte che se polzva IP/TCP ? ili via samo tova si znaete ?
tuk govorim za svurzanost. sega mi kazete che medta e po dobra ot fiber optic?

a i btw. razni LAN-adzii da mi obesniavat za networks ..

DrFrancky
DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 22:44



Ти май, ако нещо не е написано на шльокавица се затрудняваш да го прочетеш...

Аре създраве и си смени подредбата на клавиатурата!

ПП
Аре да те зарадвам:
Един от нашенските LAN провайдерите предлага 24Mbps за около $95 на месец...
Ако можеш да смяташ това е за 50% от цената, 80% от скороста предлагана от Verizon. Дали въпросния провайдер ще може да поддържа обещаната скорост незнам, но все пак факт е че се предлага и предполагам са си направили сметката...
И да не забравя да натъртя - става въпрос за комбинация от оптика и етернет, не само за оптика...

Редактирано от жaбa на 23.05.06 22:55.



Тема Re: Алтернативинови [re: DrFrancky]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.05.06 01:20



Добре тролиш, ама не вървиш...
Повече с глупостите ти не смятам да си губя времето.

Welcome to the real world




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.