Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 13:30



Ти май живееш и работиш в колокационен център, папкаш само пица поръчана по телефона и излизането на чист въздух се осъществява когат почистваш филтрите на климатиците дето са на покрива...
За нормален офис/жилище няма нужда от оптика до всяка розетка/работно място/апартамент/офис/др.



Тема Re: Алтернативинови [re: DrFrancky]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.05.06 16:17



Кражба е, ако вляза в магазина и взема нещо без да плащам, въпреки, че това нещо си има цена.

При свободния пазар цената е толкова, на колкото се споразумеят двете страни...след като "не влизам с взлом в ИНет", а влизам след като съм си платил исканото от доставчика ми и след като има за свободно сваляне филм да речем, то никой не може да ме обвини в кражба.

Когато обавят, че цяла нощ "Градски транспорт" ще вози безплатно...ти дупчиш ли билет за да не ощетиш труда на шофьора и на механика на автобуса?

Още нещо - за да извършиш престъплението кражба (а и което и да е), то трябва да има налице умисъл...как да знам аз кои филми/песни/софт са с авторски права? Ще кажеш, че непознаването на закона...е, добре, в закона пише, че е забранено (изреждат се забраните) без съгласието на носителя на правата, ама аз откъде да знам, че предлагания ми филм има такава защита? Ни EULA виждам, ни Copyright

Редактирано от Cтepн™ на 23.05.06 16:27.



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: жaбa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 17:13



mne .. ne rabotia v co-location centre i ne ziveia v server room, za razlika ot povecheto zivea na dosta po-dobro miasto. no kakto i da e.

ti li si choveka deto ste kaze az ot kakvo se nuzdaia ?
#define normalen_ofis
kazah che ima ofisi v koito e taka .. ne moga da kaza koi tochno sa poradi opredeleni prichini. mozes i sam da se dosetis.
samo da ti dam primer s file store koeto koeto ima fiber... natataka mozes sam da se sestas.


DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Алтернативинови [re: WlSP]  
Автор enlighted (Sidharta)
Публикувано23.05.06 17:31



WISP, благодаря за коментара. Не е курсова работа, малко по-друг профил е - пиша статия за едно западно онлайн-издание.

Анализирал съм етернет-достъпа. Взел съм сравнетелен пример с Fastweb в Италия. Но търся и да изтъкна алтернативите на другите достъпи, в частност и този на WiMAX. И търся какви ще са силните му страни.



Тема Re: Алтернативинови [re: enlighted]  
Автор pian (новак)
Публикувано23.05.06 18:21



на ЛАН достъп съм у дома вече 3 години,сменил съм 4-ри такива доставчика,свалил съм точно 1 филм /КилБил1/,който и така не гледах-още отлежава някъде из диска,интернета ми трябва за комуникация и кънтър страйк -ако сегашният ми доставчик се издъни-ще го сменя ,НО ПАК С ЛАН-защото:
- положението с латентността и загубите е най-добро !
- съппорта е БЪРЗ и адекватен/говорим за домашен потребител/ !
- лесно се сменя доставчика !

глупости от сорта,че на ЛАН клентите им раздавали вътрешни ИПта и нетЯт не работел не са за коментар,също не е за коментар ДСЛа у други държави- там инфраструктурата не е на 30 г., полагана стахановски,има конкуренция между ДСЛ доставчиците !
CaTV пък не ми се говори- не съм видял доволен цеес-ар на такъв нет- аз си го обяснявам с ,това че технологията е "по-капризна",квалифицирания персонал кът, а пък кабелаците им си висят ,като ланаджийските !

ето ви мнение на обикновен потребител,неинтересуващ се от "фрий-та" и въпреки това предпочитащ ЛАН достъп-разбира се не съм религиозен на темата-ако ми предложат услуга с по-добри параметри и по-висока сигурност ,ще я предпочета,ако ще и по конец да е!



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 18:38



Преди всичко вземи да пишеш на кирилица! Щом можеш да четеш (т.е. виждаш) кирлски букви, значи имаш възможност да пишеш с такива... или най-много да ти е необходимо минимално усилие...

Та на въпроса за нормалния офис макар и да е офф-топик.
Нормалния брой на работни места в нормалния офис е според зависи.
Нормално е на едно работно място да има един компютър.
Нормално е в един компютър да има (т.е. да се ползва) един етернет порт.
Нормално е въпросния порт да подържа скорост от 100М/1Gbps
Нормално е за врзка с хъба/суича при тази скорост да се ползва кабел с медни жички от съответната категория, а не оптика. Просто оптика не е необходима, а и сиренето е с пари...
Нормално е (особенно ако офиса се окабелява от раз и не се пести от кабели) хъбовете/суичовете от един офис или етаж(ако офиса е на няколко) да са разположени на едно място.
От тук (купчината от суичове) нататък (стаята със локалните сървъри/интернет/друг етаж от офиса/друг офис в сградата) може да си изфантазираш кабелната инфраструктура както си пожелаеш... Кеф ти медни жици, кеф ти оптика, кеф ти радио смущения...

Въпросния пример които си предложил (файлов сървър с явно голям трафик щом има нужда от оптика) се нуждае от разполагане в специализирана среда която не спада към нормалния офис. Т.е. място му не е до мушкатото под прозореца...



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: жaбa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 20:22



/*
Преди всичко вземи да пишеш на кирилица! Щом можеш да четеш (т.е. виждаш) кирлски букви, значи имаш възможност да пишеш с такива... или най-много да ти е необходимо минимално усилие...
*/
porednia ... fakt e che pisha na bulgarski .. stom me chetes

/*
Нормално е .....
*/
normalno za koi ?
ofis (optica do work place):
pri polozenie che rabotis s mnogo 10-20 GB files normalno li e da gi razmetas po 10/100Mbit pri polozenie che imas fiber ?
pri polozenie che imas mashini za > 8000$ da spestis 500$ za fiber normalno li e ?

mai ne si me razbral .. normalnoto za edni e nenormalno za drugi
prosto dadoh primer za takiva ofisi

home (optica do home) :
pri polozenie che imas internet TV , music , phone , niakolko mashini + niakolko laptopa, services deto providera ti predlaga, etc etc zasto da ne e normalno da imas optica do home ?
eto ti i edno primerche :
http://www22.verizon.com/FiOSForHome/channels/FiOS/root/about_FiOS.asp

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 22:01



Ти май неправиш разлика между pisane na bulgarski и писане с кирилица... Този ми постинг е последния който ще следва твои писани на шльокавица.

Искаше да ти дефинирам нормален средно статистически офис - дефинирах ти...

При положение, че работиш с големи "10-20 GB files" (и това според теб е на български език?!), то 1Gbps скорост ще да ти е достатъчна! Ако не си забелязъл от година-две хората преминават към гигабитови скорости по медни жици...
Ти ако работиш с такива обеми данни, и си изостанал с инфраструктурата на локалната си мрежа в ерата на 10/100 Mbps... Нямам думи...

И за в бъдеще не размахвай смехории от реклам ните брошури на US интернет провайдери, а провери какви скорости предлагат... А именно 30Mbps/5Mbps за $200...
Я питай тукашните LAN провайдери, ако им се плаща абонамета който иска Verizon дали па няма да предложат и по-добра скорост?!

И ако искаш да видиш накъде отива света проследи следния линк:


Хората не си поплюват - за 1Gbps до всеки дом/офис говорят хората! Не за 30Mbps, а за 33 пъти повече!

Аре и като си смениш клавиатурната подредба може пак да ти обърна внимание... Не че ще ти липсвам де...



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано23.05.06 22:07



1.10-20 GB е голям обем информазия но не и достатъ4но голям 4е да затрудни една ЛАн преносна мрежа, т.е по скоро ще затрудни въртящия момент на харддисковете ти
2.верицон може да ни купи и препродаде цялата ни държава -т.е примера ти е неуместен
3. фирми с оборудване за 8000 $ много, но колко ли са фирмите които биха си позволили да плащат 1ххх $/м само за това 4е достав4икът им предоставя опти4на гигабитова свързаност ...отделно цената за интернет , или пък може би АиСиПи-то им трябва да им предоставя оптиката и канала фор фрее

поправи ме ако буркам някъде

btw. в добре направените нови сгради има тунели или колектори м/у етажите от мазето до покрива за комуникации: телефон,нет...., а масово в новите жилищни сгради има слаботокови шахти с размер 300х1900 мм с по няколко гуфражи , 4есто пъти недостатъ4ни за звънци,телефон и кабеларката ......оттам / или от всяка етажна площадка / кабелите влизат в апартаментите отново по 130мм гуфражи 4есто пъти криволи4ещи в 15 посоки , под мазилката или под тавана ....та успех с оптиките до розетката ми
www.lovechrockfest.com/

Редактирано от L.M. на 23.05.06 22:16.



Тема Re: фибер до апартаментнови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 22:23



tova e i do Жаба
mai nesto burkate vie ... ili moze bi az .. nikoi ne govori za Mbits i tn. govorim za prenosna sreda ..
ta...
povecheto ot ofisite veche imat do tiah optici /dosta i sa s po dve/ az govoria za tova che mozes da prodalzis i do rozetkata da drupnes optika. tova s kakuv speed ti e "interneta" niama nisto obsto. zasto resihte che se polzva IP/TCP ? ili via samo tova si znaete ?
tuk govorim za svurzanost. sega mi kazete che medta e po dobra ot fiber optic?

a i btw. razni LAN-adzii da mi obesniavat za networks ..

DrFrancky
DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.