Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Твойто е лишено от... смисълнови [re: жaбa]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано22.05.06 23:17



Не е в това въпросът. Доказан факт е, че от мен и от мойто "пиратство" няма причинени щети. Продължавам да твърдя, че пиратството на аудио-визуални произведения няма пряк, а само косвен ефект върху продажбите, който се изразява основно в две направления - потребителите предварително разбират, че продуктут не си заслужава и освен това разполагат с по-малко свободно време, респективно с по-малка необходимост да притежават на развлекателни продукти.

Митко



Тема Re: Твойто е лишено от... смисълнови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано23.05.06 00:43



na vsichki ni e iasno che pliampas gluposti v momenta samo za da si zastitis predishnite mnenia . spored men e po pravilno da spres do tuka zastoto se izlagas.

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Твойто е лишено от... смисълнови [re: Mитko]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано23.05.06 02:06



Твоя въпрос може и да не е този, но моите са точно тези:
- Защо ти трябваше да даунлоадваш незаконно разпространявани музикални албуми?
- Не се ли сети да посетиш официалния сайт на групата и да разбереш, че не са ти по вкуса?
- След като не ти хареса групата, изтри ли албумите или си ги записа на CD/DVD за архива?
- Трябваше ли да се хвалиш с действията си?

С тези въпроси не целя да покажа правотата на антипиратите. Те хората са си прави, но подхода им е много-много крив и няма да постигнат прокламираните цели. Само ще се правят на най-велики сред великите и ще си пълнят гагите...

Та исках да отбележа, че и без да нарушаваш законите:
- може да не се набутваш за албуми които няма да слушаш
- потенциалните печалби на музикантите ще си остават все така само потенциални...



Тема Re: Твойто е лишено от... смисълнови [re: Ocoroвeц]  
Автор Гapraмeл (непознат )
Публикувано23.05.06 03:47



Не те убеждавам в нищо. Защо да те убеждавам? Да не си съдия, а аз - адвокат? Ти си имаш мнение и твърдиш, че то е факт, само защото е твое и е мнение. Аз ти пуснах нещо, което не съм го извадил от пордния форум, в който се разменят мнения. Или в който мнения се представят за факти.
Потърси в Интернет откъде точно съм ти извадил текста на английски, после се върни обратно и поднеси извинението си - писмено, по същия начин, по който отправяш обвиненията си.

Ето това трябва да прочетеш внимателно:

Publishers either pay an undisclosed fee to ClipSyndicate each time they
show a clip - then display their own ads with the clip - or they can run the
videos with ads sold by ClipSyndicate and earn 5 percent of the advertising
revenue. The video's owners, meanwhile, receive 30 percent of whatever
revenue is generated from each clip.

Ако не разбираш - това е моделът, който работи на запад, а у нас кой знае защо не го искат. Защо ли.

Редактирано от Гapraмeл на 23.05.06 03:53.



Тема Моделът не ме интересуванови [re: Гapraмeл]  
Автор Ocoroвeц (alter ego)
Публикувано23.05.06 06:52



не говорихме за това и никакви извинения не бива да очакваш. Както отговорих по-горе на Митко, това, което той казва не е валидно за много хора. Не всички теглим, просто защото можем. И, ако нещо, което наистина ми трябва не го намирам, отивам и си го купувам - това не е мнение, а факт. Защото аз правя така.
Нали се сещаш, че не можем да долетиш отнякъде на метлата и да кажеш "ти правиш така, ти мислиш така, това е факт".

Дорога невоздержанности и излишеств ведет к храму мудрости


Тема Re: Мисля ченови [re: Mитko]  
Автор 3chO ()
Публикувано23.05.06 13:46



Пичове, не разбрахте ли че колкото и да е БОЛ БГ няма да си махнат фрито щото юзърите ще хукнат към "черните" ЛАН доставчици. И колкото и да го увърта Митко печели от това. И няма да си го признае.

Колкото повече, толкова повече


Тема Re: Моделът не ме интересуванови [re: Ocoroвeц]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано23.05.06 16:09



Това, което аз казвам, е валидно за мнозинството от потребителите. Не за всички, но за почти всички. Отдавна съм се научил, че не трябва да съдя за останалите хора по себе си и те съветвам и ти да не го правиш.

Практиката показва, че винаги, ама винаги накрая става това, което съм казал, независимо от опозицията, която обикновено срещам. И то не защото имам кой знае какво влияние върху събитията или хората, а защото достатъчно добре успявам да ги анализирам и предскажа. Хората обикновено си хабят усилията за да разсъждават как би им се искало да е организиран Света, вместо да го проучат и да разберат как е в действителност.

Не съм нито свещеник, нито политик, за да имам нужда някой да ми вярва. Ако иска - нека вярва, ако не иска - здраве да е. Моето мнение е базирано на сравнително добро познаване на материята и на действащите лица и поне засега нямам никакво намерение да си го променям. Затова когато се налага си го защитавам агресивно и категорично. Може да звучи неприемливо, цинично или непонятно към даден момент от време, но е правилно и в крайна сметка се случва.

Що се отнася до това, че печеля от фритата - всички печелят от тях. Най-много печелят тези доставчици, които нямат фрита, а теглят от чуждите, защото нямат разходи по поддръжката. Аз обаче ще печеля и от легалното предоставане на съдържание, защото знам как и вече съм започнал преговорите с когото трябва. Сигурен съм обаче, че и тогава ще има недоволни, и тогава ще има опозиция ...

Митко



Тема Re: Моделът не ме интересуванови [re: Ocoroвeц]  
Автор Гapraмeл (непознат )
Публикувано23.05.06 16:54



Аз и не очаквах извинения от теб. Написах го, защото тук четат и хора, които имат добро възпитание и ще си направят изводите за теб.
Това, че ако нещо ти трябва, ще идеш и ще си го купиш е смешно. Аз проверих днес на youtube.com за песента на някаква финландска група, която е спечелила Евровизията. Намерих я веднага, чух и я видях. И няма да си я купя, защото е слаба музика.
Какво аз казвам няма значение, защото важното е да правиш разлика между мнение и факт. Там ти се губи връзката.



Тема Re: Мисля ченови [re: 3chO]  
Автор Гapraмeл (непознат )
Публикувано23.05.06 16:57



А-а... това ли била темата - БОЛ да си махне фрито? А на какво основание? По същата логика защо не махнеш и сергиите от "Славейков"? Защото едно фри е равнозначно на една сергия. Хората и така ще си купуват книги, защо са им тогава на продавачите сергии - да си слагат контента направо на земята и - готово!

Тройчо, сигурно си бил тройкаджия в училище.



Тема Re: Моделът не ме интересуванови [re: Гapraмeл]  
Автор Ocoroвeц (alter ego)
Публикувано23.05.06 17:10



Значи идваш ти, обясняваш ми какво и как се предполага, че мисля и процедирам. После казваш, че не правя така и, че било мнение, а не факт. Накрая искаш извинение. За кое да ти се извиня, Гаргамеле? Че не си прав ли?
Имам много добро възпитание, сам видя - обърнах ти внимание, и ти обясних, вместо да те майносам, както се прави по принцип в тия клубове.

Не знам какво смешно има, че ще си го купя. Единственото смешно е, че си заблуден относно това.

Дорога невоздержанности и излишеств ведет к храму мудрости



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.