Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Махат кабелите във въздуха?!  
Автор gredstef (непознат )
Публикувано10.04.06 03:20



Източник: http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=756507

Какво става??



Тема Re: Махат кабелите във въздуха?!нови [re: gredstef]  
Автор L.M. ()
Публикувано10.04.06 21:22



време беше



Тема Re: Махат кабелите във въздуха?!нови [re: L.M.]  
Автор gredstef (непознат )
Публикувано12.04.06 21:16



Хубаво, но кажете какво е наистина положението. Гратисен период ше има ли, глоби кой проверява ??



Тема Re: Махат кабелите във въздуха?!нови [re: gredstef]  
Автор Ocoroвeц (alter ego)
Публикувано13.04.06 01:20



То имаше гратисен период.

Turn around and smell what you don't see. Close your eyes... it is so clear...


Тема Re: Махат кабелите във въздуха?!нови [re: Ocoroвeц]  
Автор gredstef (непознат )
Публикувано13.04.06 02:08



Хм като гледам навсякъде е пълно с кабеляци по стълбове, дървете, фасади. До кога трябва да ги махнат? Мене ме съмнява нещо, че ще стане.



Тема Re: Махат кабелите във въздуха?!нови [re: gredstef]  
Автор The One (избраният)
Публикувано13.04.06 14:25



Проверяват и КРС. Пише ти го в ОЛ 217.
Трябва да се махнат до края на годината.

Прието е с наредба 17 от миналата година, мисля че беше.
Общините трябва да съблюдават също ЗУТ и те май ще трябва да налагат глобите.

Невиждам как в един по-малак град обаче ще се положат кабелите под земята. Особено където няма дори и канали на БТК. А и как всичките му планове за това ще минат за 1 година.

Иначе, наистина някой колеги просто прекаляват. Може ли пък между 2 стълба (30-35 метра) да има около 5-6 кабела които висят като простори.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Махат кабелите във въздуха?!нови [re: The One]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано13.04.06 17:22



"Иначе, наистина някой колеги просто прекаляват. Може ли пък между 2 стълба (30-35 метра) да има около 5-6 кабела които висят като простори."

Това е нищо, ела да видиш една небезизвестна фирма (станала е нарицателно за лошо изпълнение) какви жартиери и сополи разтяга по дървета, храсти и лампи между блоковете. Хората взеха сами да им ги режат...



Тема Re: Махат таратанци във въздуха?!нови [re: WlSP]  
Автор L.M. ()
Публикувано13.04.06 19:28



на вси4ки ви е известно 4е кабел опънат през лятото не се опъва докраи, обратно на това кабел опънат през зимата е нормално да увисне при по високи температури...

в горе с/не/поменатата мрежа съм се нагледал на какви ли не дивотии вклю4ително и коване на кутии по всякаква растителност

ина4е си мисля 4е е краино време да по4нем да работим при конкурентни условия - т.е вси4ки да по4нем да си плащаме като попове поотделно ...или съвместно. Сигурен съм 4е при добро разбирателство основните трасета може да са общи а второстепенните да се прокарват през мазетата и/или колекторните проводи на енерго,обстина...

цената за активно устроиство в шахта на ветека е убииствено висока и надминава неколкократно себестоиността на устроиството ...но пък и никои не ни задулжава да си ги слагаме "отвън"

ако някои разбере нещо съществено да бъде така добър да сподели опита си



Тема Re: Махат таратанци във въздуха?!нови [re: L.M.]  
Автор Defekta (непознат )
Публикувано15.04.06 23:24



L.M споделям моят опит и пак ти казвам нямам нищо общо с БТК!!! освен че преди 2 години бях техен абонат . Та по-въпроса с кабелите . Един проект за даден квартал ще ти излезне 2000-3000 лв. и почваш да копаш не е страшно смао мисълта те плаши ако си човек на принципите почваш . Инвестицията е далеч по-малка от приходите които имаш месечно за 2 000 юзера. Направи си проекта хвани си фирма да ти го изпълни пък после ако искаш продавай пренос.На 3-ти форум във хотел ЦентраЛ само не разбрах защо трябва да се борим срещу БТК и в крайна сметка пак всички да плащаме на нея за канална мрежа.
Обединиението правеше силата нали?



Тема Re: defektaнови [re: Defekta]  
Автор L.M. ()
Публикувано16.04.06 01:02



ок не си от ветекато , а дори и да си не ме интересува :-)

за това с "копането" много неща не са ми ясни а и едва ли ще ми се изяснят, струва ми се само 4е не е толкова лесно колкото казваш .Първо едва ли някои ще тръгне да го прави , второ дори да успее да се докопа до един тон разрешителни, да си намери един бобкат, тонове пло4ки, и асфалт , тръби .....после кво става с новоизградената канална мрежа , 4ия собственост ще бъде ?

друга ми беше идеата , 4е бтк имат цена на линеен метър и нищо не пре4и да се плаща тази цена от "n" на брои ISP-та ако да кажем кабела е 64 влакна оптика

мисля 4е всеки би могъл да е законен макар и с малки трудности - т.е медиата ти да излиза през 3-4 блока а помежду последните кабелите да са ти по мазетата примерно.разбира се това е на теория и е идеалният вариант при които цари разбирателство м/у д-ците

На 3-ти форум във хотел ЦентраЛ <- тва последното не го разбрах




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.