Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема доживяхме адлс през лан доставчикнови  
Автор Areнт Пpoвokaтop (шестак)
Публикувано31.03.06 20:11



нетиссат доставя адсл

http://www.netissat.bg/index.php?category=news&DARKX=1648e7556c7e5441521632bf6601f718

честито!





.

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Areнт Пpoвokaтop]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано01.04.06 12:16



Не е точно така



Митко

Редактирано от Mитko на 01.04.06 12:35.



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mитko]  
Автор Бaничka c kиceлo мляko (баничка)
Публикувано01.04.06 18:01



я се разберете кой е първия помежду си...

значи ти увря главата за адсл-то, а? щото прееди година и нещо - две, пееше съвсем друга песничка


що пишеш по това време? още не е събота вечер





.

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Бaничka c kиceлo мля]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано01.04.06 20:43



Събота вечер е. И аз не съм нито Нетиссат, нито Спектърнет. Просто чета вестници.

Митко



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mитko]  
Автор Бaничka c kиceлo мляko (баничка)
Публикувано02.04.06 08:30



верно, не ти била уврела главата







/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Бaничka c kиceлo мля]  
Автор Илko ()
Публикувано03.04.06 22:18



Бе тоя ADSL не беше ли се задръстил още миналата година?
Що продължават да лъжат клиентите ?



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Илko]  
Автор Бaничka c kиceлo мляko (баничка)
Публикувано04.04.06 02:17



за ужас и потрес на ланаджиите адсл-а продължава да набира клиенти, и то яко...





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Бaничka c kиceлo мля]  
Автор Илko ()
Публикувано04.04.06 10:08



Докато в България няма ясни закони кой и как може да пуска кабели ЛАН-ове ще има.
За пример ще дам моят доставчик - въпреки че оптиката свършва в мазето ми кабела се качва до покрива поради бог знае каква причина за мине през един суич и да се върне обратно на земята ...



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Илko]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано04.04.06 12:14



Защото по исторически причини едно време интернетът ти идваше от покрива през антена, която още си стои там за бекъп. В интерес на истината тя вече и за бекъп не става, но пък ние сме почти готови със затварянето на оптичния пръстен - буквално ни остава само да сложим суича в Крива Река, за да да захраним Хиподрума (респективно Бели Брези, Стрелбище и Борово) от две независими оптики и да няма нужда от тези радиа. До края на седмицата или най-късно другата ще си приберем антената.


А проблемът със законите е политически - колкото има антимонополно законодателство, което да пречи на БТК да злоупотребява с монопола си (например върху шахтите), толкова има и законодателство, пречещо на лановете да си опъват кабелите по дърветата. Навремето Симеон направи всичко възможно за да гарантира максимални печалби на фамилията си (публична тайна е кой "купи" БТК), а сега всички останали му го връщат по всевъзможни начини и това е един от тях. Двата въпроса няма да се решат поотделно. Вервай ми, махането на кабелите от дърветата ще стане едва след като БТК започне да предоставя достъп до каналната мрежа без да създава изкуствени проблеми (например една тръба = един кабел), както и битстрийм достъп до ADSL, а също условия за взаимно свързване, съпоставими към тези за собствените си клиенти (сега взима на клиентите на дребно по 1.5 ст / мин, а на едро - по 2.5 ст / мин - обратно на всякаква логика). Докато основният играч на пазара продължава да ползва наследени привилегии, дотогава към останалите играчи ще се подхожда либерално и няма да им се създават проблеми.



Митко

Редактирано от Mитko на 04.04.06 12:28.



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mитko]  
Автор Илko ()
Публикувано04.04.06 18:27



Проблема със законите не обяснява липсата на самоконтрол при изпълнението на подобни "трасета". Колкото и да е оплювана БТК при тях случаите на аматьорско полагане на кабели са по скоро изключение докато при ЛАН доставчиците това е масова практика. Просто се огледай - аз съм поствал и снимки на кабели "хвърлени"върху контактната мрежа на тролейбусите пред блока ми.
И ако се абстрахираме от магистралните трасета където да кажем е виновна лошата БТК какво пречи между блоковете и в самите тях инсталацията да се направи кадърно. Изпадам в ужас когато се прибера вечер у дома и видя нова дупка/кабели/кутии във входа на блока. Ами за последните 2 години разни фирми нанесоха един куп поразии на нашата собственост. В един момент ще ми кипне и като фана ножицата ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.