Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Наредба №17/03.06.2005нови  
Автор enherma (непознат )
Публикувано02.01.06 15:33



Хайде да обсъдим тук и заедно прилагането на Чл. 39 до Чл. 49 от тази наредба.
И как мислите, дали домсъветите могат да премахват кабелни инсталации които не отговарят на изискванията на наредбата???
www.mrrb.government.bg/docs/doc_486.doc





Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: enherma]  
Автор L.M. ()
Публикувано04.01.06 02:00



какво не ти е ясна относно Чл. 39 до Чл. 49 ???

Не само домсъвета ами всеки един съсобственик би могъл да ти среже кабела, по ред никому неизвестни причини, при мен примерно на нивото на балкона ми има 2 въвода и още един сноп от 9 кабела, чакам да станат двуцифрено число за да помоля последният когото хвана да ми кърти мазилката да бъде така любезен или да си отстрани кабеляците или да положи кабелни канали

Според мен добрата практика е да помолиш клиента си да говори с домоуправителя си и заедно да склоните последният кабела ти да мине по най-оптимален начин

лошата практика е да плащаш на домоуправителя на даден блок месечна сума т.че да имаш право само твой кабели да влизат/минават/ по даден блок

успех



Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: L.M.]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано05.01.06 13:03



лошата практика е да плащаш на домоуправителя на даден блок месечна сума т.че да имаш право само твой кабели да влизат/минават/ по даден блок
И като как ще стане тая работа, искам определена услуга и ми се отговаря, че не може щото фирма Х платила на домоуправитела само тя да окабелява... ще пукна от смях първо, после ще изкарам домоуправителя на палатка, а ако не се вземе в ръце ще се възползвам от правото си по наредбата, да се разходя със секача.


Welcome to the real world

Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: Mopфиyc]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано06.01.06 10:14



>> Не само домсъвета ами всеки един съсобственик би могъл да ти среже кабела, по ред никому неизвестни причини...

>>...ще се възползвам от правото си по наредбата, да се разходя със секача.

Няма такова нещо нито в наредбата, нито където и да е - никой няма право да поврежда чуждо имущество, пък било то и в етажна собственост, това е самоуправство. В наредбата само се посочва КАКЪВ Е РЕДА при изграждане на мрежи в сгради.
Иначе това с плащането на домоуправителя са глупости, да.



Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: Mopфиyc]  
Автор Goose ()
Публикувано08.01.06 09:14



Никъде не е казано, че отказът трябва да е мотивиран ;-) Просто ти се отговаря "Не сме съгласни" и толкова ;-)



Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: WlSP]  
Автор Goose ()
Публикувано08.01.06 09:15



Чл. 40. (1) Изпълнението на кабелна съобщителна инсталация в съществуваща сграда се извършва със съгласието на собственика, съответно - собствениците в етажната собственост, въз основа на представена проектна документация за монтажните работи, които ще бъдат извършени

Какво прави твоя кабел там, ако нямаш разрешение? ;-) Спокойно могат да го разкарат, естествено, ти можеш да търсиш чрез съда пропуснати ползи, но при положение, че нарушението е твое ... едва ли някой ще спечели подобно дело :-)



Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: Goose]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано09.01.06 13:13



Именно - наредбата казва как се прави. А редът за "разкарване" е малко по-друг, ама не ми се разпростира.
Друг е въпросът, че в практиката обикновено се опира до вътрешни уговорки между твоите клиенти и недоволните (даже и до "Я па че ти резнем кабелната" се стига )...



Тема Re: Наредба №17/03.06.2005 [re: Goose]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано15.01.06 01:17



Странен отговор ще е, като се има предвид степента на спамене на пощите с рекламки


Welcome to the real world

Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: Mopфиyc]  
Автор us_bg (truly)
Публикувано15.12.06 18:51



Хайде да видим какво правите от 01.01.07 ?
Дали сте готови да ставате законни? Бях в чужбина и като се върнах открих цял сноб от кабели, които минават от уличния стълб пред нас ,през нашия балкон и т.н. ...това което минава през нашия балкон , без мое разрешение разбира се какво предлагате да направя, аз се сещам за фризьоро-бръснарски инструмент с първа буква "Н"

да използвам



Тема Re: Наредба №17/03.06.2005нови [re: us_bg]  
Автор L.M. ()
Публикувано15.12.06 23:07



Баси не трябваше да се връщаш, толкова готино ни беше без теб ...са кво ша праим, къде ще си увисваме кабеляците , ако сакаш може да ти плащаме като на ветекато по 40 стинки на метър



а тва 01.01.2007 кво имаш предвид под него , щот аз освен че ще имам махмурлук на тази дата за друго не се сещам ;-), да не би там по широката чужбина някои да ви е разяснил положението , кажи ни и ние да узнаем




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.