Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема internet през LAN???нови  
Автор zuli (любознайко)
Публикувано16.12.05 16:24



Здравейте,

Ако някой знае как и благоволи нека откликне на проблема ми.

Имам следната ситуация: PC1 и PC2 са в "домашна" локална мрежа (само две PC-та). PC1 има и втора LAN карта, чрез която се свързва към провайдера чрез другата локална мрежа (тази в блока). Провайдерът е записал MAC-адреса на PC1 и не дава на PC2. Как можем да настрояме PC1 така, че PC2 да ползва internet чрез PC1?

Благодаря ви!



Тема Re: internet през LAN???нови [re: zuli]  
Автор whitenoise (непознат)
Публикувано17.12.05 01:37



Като прочетеш условията на договора си с доставчика. Или условията на сайта.




Тема Re: internet през LAN???нови [re: zuli]  
Автор The One (избраният)
Публикувано19.12.05 11:24



Отиди при съседчето и му кажи да се включи и той в ЛАН-а. А не да се опитвате да правите трикове с който да измамите доставчика Ви.
Неможете. Той си има системен администратор който е учил много повече от вас и чел много повече от вас и му се плаща за това да дебне такива като вас.

И аз имах един такъв терикат. На всичкото отгоре, понеже наш човек - неплащаше (сисадмин във ВиК). Той взел, че пуснал и съседа му над него през НАТ на windows-а.
Съвсем случайно го разбрахме като монтирахме един друг негов съсед.
Прибрах се в офиса, боднах му един TTL 127 и глей как 3 пъти преинсталира компютъра си и несмее да ми се обади. Накрая като ми се обади му казах, че ще дойдем на място да проверим. А той: Ами аз понеже рутерче... незнам си какво си още.
Сега май е минал на БТК. А от там отърване - няма.
Все такива им ги пожелавам на 6ТК-то.


And the death shall not have dominion!

Редактирано от The One на 19.12.05 11:30.



Тема Re: internet през LAN???нови [re: zuli]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано21.12.05 12:06



Слагаш едно рутерче, или ползваш Internet Connection Sharing на Windows-а.
В много краен случай ако доставчика ти се прави на хептен тарикат сложи Proxy, но не е никак удобно за тези които ще теглят интернета от теб.



Тема Re: internet през LAN???нови [re: zuli]  
Автор Rhythm (мнителен)
Публикувано22.12.05 07:38



Взимаш си един малък рутер, може и wireless - чуден е например Linksys WRT54G - около $80 - сменяш му мак адреса с твоя (има си WEB интерфейс) - пускаш си DHCP-то да раздава адреси и можеш да си навържеш колкото си искаш хора след теб.

Относно договорите на т.нар. "ЛАН доставчици": Когато някой те убеди, че те спазват същия този договор и параметрите в него - тогава се притеснявай - иначе нека те съдят за неизпълнение (виновно при това)



Тема Re: internet през LAN???нови [re: The One]  
Автор Rhythm (мнителен)
Публикувано22.12.05 07:41



Сега май е минал на БТК

Е не бе?! И защо да не се вържат и пет съседчета?! Нали скоростта им пада?! Какво значение има това за доставчика?! Ако имам 3 компютъра в къщи - два лаптопа на мене и на жена ми + десктоп, то трябва да ти плащам три такси ли?! Освен че сте неграмотни технически - сте МЕГА зле и икономически, без да се засягаш



Тема Re: internet през LAN???нови [re: Rhythm]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано22.12.05 18:17



При нас има един акаунт които е предвиден за споделяне и си върви комплект с IP-та, безплатен суич и пач кабели за да си навържеш всички PC-та у вас. Ако неможеш сам, ще те посети техник и ще го свърши напълно безплатно. Разликата в цената на този акаунт е +5 лв. от този за 1 PC.
Несмятам, че си заслужава да слагаш рутери и да се правиш на луд за 5 лв. Пък и не ти е необходимо да инвестираш в никакви железа.



Тема Re: internet през LAN??? [re: fadlan_]  
Автор Rhythm (мнителен)
Публикувано23.12.05 07:39



Мдам, ясно че въпроса не е в петте лева. Човека пита - отговарям му. Това със суича и пач кабелите не върши работа за домашна употреба - нали се сещаш за рекламата дето един пич си седи с лаптопа и некъв минава, закача кабела и ... оу... Пак ще кажа: WIFI рутерчетата са No1 за домашна употреба - имат портове и за UTP и WIFI за лаптопи, PDA-та и т.н. Просто като всяко добро решение изискват дребна инвестиция.



Тема Re: internet през LAN???нови [re: Rhythm]  
Автор Бpъм-Бpъм (непознат)
Публикувано11.01.06 21:58



За WRT54G пропусна да кажеш, че има и моднати firmware-и които повдигат TTL




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.