Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бизнес достъп през Евроком кабелнови  
Автор cordax (зелен)
Публикувано19.10.05 22:25



Здравейте. Ползвам интернет през мрежата на Евроком кабел. Като цяло съм много доволен от това, което получавам срещу парите си. Напоследък обаче нещата окол мен се промениха и имам нужда да премина към услуга при която имам статичен адрес, мога да хоствам при мен DNS, сайт, мейл сървър и да си организирам някакъв VPN.
За съжаление, оператора CableBG не предлага такава опция. Въпроса ми е дали някой има идея е ли възможно да си организирам нещо подобно, оставайки на същата жица?



Тема enjoy!!!нови [re: cordax]  
Автор citron bg (екс ПитБул)
Публикувано08.11.05 10:46



Здрасти Кордакс,
тъй като никой от кейбълтел не ти отговори, реших да ти дам една идея:
това по-долу работи, пробвал съм го със LINKSYS рутерче.
*********************************************************
From Bradley Mitchell,
Your Guide to Wireless / Networking.

Definition: DDNS is a service that maps Internet domain names to IP addresses. DDNS serves a similar purpose to DNS: DDNS allows anyone hosting a Web or FTP server to advertise a public name to prospective users.
Unlike DNS that only works with static IP addresses, DDNS works with dynamic IP addresses, such as those assigned by an ISP or other DHCP server. DDNS is popular with home networkers, who typically receive dynamic, frequently-changing IP addresses from their service provider. To use DDNS, one simply signs up with a provider and installs network software on their host to monitor its IP address.

Compared to ordinary DNS, the disadvantage of DDNS is that additional host software, a new potential failure point on the network, must be maintained.
***********************************************
предполагам разбираш английски, и се надаявам да съм ти помогнал. За това са форумите. Препоръчвам ти да се свържеш със доставчика си- кейбълтел са сериозна фирма със изградена инфраструктура и офиси в цялата страна. На мен ми отговарят до ден при запитване по e-mail.
Успех!

Понастоящем бултериер


Тема Re: enjoy!!! [re: citron bg]  
Автор cordax (зелен)
Публикувано08.11.05 11:06



10x братко, жив и здрав да си
Това с DDNS го знам и съм го пробвал, обаче има известни кусури.
Липсата на PTR записи за зоната ти например - това почти със сигурност ще доведе до третиране на изходящата ти поща като спам на повечето места.
Ще сменям провайдъра, когато се поопарича малко.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.