Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Заземяването на Surgeprotecktorнови [re: Johny French]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано08.11.05 10:47



Пак важи това, което казах за проверката на нулата.



Тема Re: Заземяването на Surgeprotecktorнови [re: Johny French]  
Автор nematok (непознат )
Публикувано09.11.05 20:48



И да и не. В блоковете при двупроводна инсталация нулата се заземява в главното табло, обикновенно във входа на блока. И при този случай може и да не разчиташ , че нула=земя . Ако си в отделна къща , ако е заземена добре може и да се приеме , че нула=земя. При трипроводна инсталации: фаза, нула и земя ( повечето от новото строителство е такова) може да приемеш ,че кутията на PC-то е заземена. Нещата стават още по сложни ако си в промишлена сграда с мощни електрически консуматори. Но по-добре е да имаш протектор дори и заземен към кутията на компютъра.



Тема Re: Заземяването на Surgeprotecktorнови [re: nematok]  
Автор ETG ()
Публикувано09.11.05 21:19



Според БДС няма такова нещо "нула=земя". Нулата си е нула, и става земя при трафопоста. Може и тъпо да звучи, но ако си изкараш локално заземяване (т.е. при тебе - апартамента, къщата), на практика нарушаваш стандарта. По повечето западни стандарти "земя"-та е нещо отделно, и имаш отделен трети кабел. Кой стандарт е по-правилен - не знам, не е моя работа, знам само фактите. Но за да се приеме такова нещо за стандарт според БДС вероятно си има причина, не бих приел факта, че е измислено за икономия от спестяване на един кабел.



Тема Re: Заземяването на Surgeprotecktorнови [re: ETG]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано10.11.05 15:46



Нещо грешиш - всяка електроинсталация в сграда си има отделно заземяване - на главното табло. Даже когато сменяха електромерите по блоковете, на всяко табло биха ново заземяване. На къщите пък е отвън на изнесените табла.



Тема Re: Заземяването на Surgeprotecktorнови [re: WlSP]  
Автор ETG ()
Публикувано11.11.05 21:17



Че таблата са заземени - да. Ама че това заземяване има нещо общо с електроинсталацията в апартамента ми - не мисля. По принцип има и електроинсталации с локално заземяване, но това не е общия случай, примерно някои нови сгради са изградени по западен стандарт - всъщност не съм специалист, може и да има и някакви промени в нашия:). А най-лесно е човек да се замисли над следния въпрос: Колко проводника стигат да апартамента му? След това изводите може и сам да си направи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.