Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Селинет - отчайват ме напоследък !!!!  
Автор mirobul (непознат )
Публикувано21.10.05 19:33



Не ми се обяснява надълго и нашироко, просто напоследък (1-2 месеца) започнаха страшно да ме дразнят със скапаната си поддръжка.
От 3-4 седмици имам проблеми с външния си нет, предимно вечер и, естествено петък вечер, събота и неделя...като под проблеми имам предвид, че просто нямам нет. А когато имам - губя страшно много пакети - на час поне по веднъж за около 5-10 минути имам загуби около 60-80% ...
С нетърпение чакам друг провайдър, на когото няма да пиша името, да стигне до нас.
Много бях доволен и дори малко по-високата такса на месец, която плащам, сравнима с повечето цени - 30 лв. ме устройваше напълно, най-вече заради денонощната им поддръжка - идвали са и в 2 часа през нощта, когато е валяло, за да ми оправят проблеми по трасето, но това беше преди..
Сега имам чувството, че са им избягали читавите хора и бачкат некви....
Не казах, че става въпрос за кв. 'Изток'.
Това е от мен.
Чао на всички .



Тема Re: Селинет - отчайват ме напоследък !!!!нови [re: mirobul]  
Автор kaбeлджиятa (идиотче)
Публикувано21.10.05 23:59



Едва ли в 2 часа през ноща са тръгнали по стълбове или шахти да търсят къде е бил проблема
Иначе фирмите в този бранш наистина не се стремят толкова много да запазят читавите хора, които наистина си бачкат. Нали и едно 5 годишно лапе може да рестартира един прост суич и да оправи проблемите... ? Все пак толкова могат да дадат, като заплащане и съответно толкова дават...



Тема Re: Селинет - отчайват ме напоследък !!!!нови [re: mirobul]  
Автор MetroLan ()
Публикувано22.10.05 06:17



i men me ot4aiwat -
3 meseca gi 4akam da mi pusnat net-a, t.e prokaraha mi njakakwo wuzdushno utp ...i kato razbraha 4e sme kolegi ...taka i ne mi aktiwiraha accounta, idea si njamam zasto taka i ne popitah, ama gadnoto im UTP wse oste mi pre4i -mai e wreme da im go wurna

daje si pusnah zajawkata ot slujebnijat mi e-mail, t.e ne sum se kril



Тема Re: cableguyнови [re: kaбeлджиятa]  
Автор MetroLan ()
Публикувано22.10.05 06:20



da ne izpadame w podrobnosti no spored men burkash, restartiram sum switchowe i w 5h prez nostta -4asut njama zna4enie ako ti e umrjalo zentralno trase i/ili zentralno zahranwane

dali ste go poprawish w 2,3,5, ili 11h e wse edna i susta rabota



Тема Re: cableguyнови [re: MetroLan]  
Автор kaбeлджиятa (идиотче)
Публикувано22.10.05 12:36



За централно трасе е ясно, особено ако имаш лесен и бърз достъп и съответно имаш хора, които работят по това време на денонощието. Ако си квартална фирмичка отстраняването на проблемите става много по-бързо и лесно и съответно си го правиш сам. Гледах фирменият ти сайт, ама така и не видях какво покритие имаш и съответно къде...

Другото, което ми е интересно би ли тръгнал да търсиш посред нощ лууп или ако ти се губи захранване, къде се губи, лаг...



Тема Re: cableguyнови [re: kaбeлджиятa]  
Автор MetroLan ()
Публикувано22.10.05 17:23



За централно трасе е ясно, особено ако имаш лесен и бърз достъп и съответно имаш хора, които работят по това време на денонощието. Ако си квартална фирмичка отстраняването на проблемите става много по-бързо и лесно и съответно си го правиш сам. Гледах фирменият ти сайт, ама така и не видях какво покритие имаш и съответно къде...

Другото, което ми е интересно би ли тръгнал да търсиш посред нощ лууп или ако ти се губи захранване, къде се губи, лаг...

@няма значение дали си квартален доставчик или не- по скоро дали си си локализирал проблема предвид клиентското оплакване, захранванията не се губят при добре изградена мрежа - по скоро забиват при токови смущения....докопваш се до централното табло на входа отвинтваш бушона / ако е посред нощ/ на апартамента където ти е захранването чакаш 5 секунди - врътваш го наново и в 9 от 10 случая си си ришил проблема

за другото - палиш си колата, взимаш си в теб стълба, кирка, една папка с разрешителни / или неактуални такива от бтк от предходният път/ фирмената лиценция .....и се надяваш да не попаднеш на глутница кучета, ченгета, бабки нощни птици и/или шахта със СОТ

ако си голяма фирма така си подбираш техниците че по всяко време някой от тях да е в непосредствена близост до кварталният офис и/или куфар с инструменти.....защото нали знаеш че ф-те си четат пощата всяка сутрин към 08:00ч или поне така си мислят че правят

Редактирано от MetroLan на 22.10.05 17:30.



Тема Re: Селинет - отчайват ме напоследък !!!!нови [re: mirobul]  
Автор mirobul (непознат )
Публикувано22.10.05 19:08



******Не ми се обяснява надълго и нашироко, просто напоследък (1-2 месеца) започнаха страшно да ме дразнят със скапаната си поддръжка.******
След телефонен разговор с човек от фирма Селинет, прочел поста ми, в който разговор той адекватно и интелигентно ме убеди да бъда по-търпелив към проблемите на услугата, която те ми продават и това, че почти всички проблеми с външния ми нет напоследък, от които се оплаквам, не са в тяхната кухня и не зависят от тях, както и че съм грешал, когато съм настоявал, че тези проблеми идват от тях, въпреки, че ми е казвано, че не е така, искам да си взема думата 'скапана', както и лошото впечатление, което целия пост оставя назад и да се извиня за това, че малко или много съм накърнил чувството им за професионална отговорност и усилията, които влагат в работата си.
Благодаря.



Тема Re: Селинет - отчайват ме напоследък !!!!нови [re: mirobul]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано22.10.05 20:33







Тема Re: Селинет - отчайват ме напоследък !!!!нови [re: kaбeлджиятa]  
Автор THUG_LlFE (непознат )
Публикувано22.10.05 22:25



koito neviarva neka da doide za da vidi s ochite si v kolko chasa kakvo se pravi.....
samo deto vijdam neshto, koeto e tipichno za vsichki Bulgari. a za vas gospodin Ianev
sledvashtia put kogato imate problem obadete mi se na 0886 316 549 za da vidia lichno kakvo ne e nared i kakvo tochno se sluchva.



Тема Re: cableguyнови [re: MetroLan]  
Автор kaбeлджиятa (идиотче)
Публикувано22.10.05 23:57



захранванията не се губят при добре изградена мрежа
Понякога се случват такива ситуации (примерно дало някъде накъсо), а те не се отстраняват толкова бързо... клонче по клонче...

докопваш се до централното табло на входа отвинтваш бушона / ако е посред нощ/ на апартамента където ти е захранването чакаш 5 секунди - врътваш го наново и в 9 от 10 случая си си ришил проблема

И аз се чудя после кой е тоя дето ми спира тока посред нощ, за по 5-10 минути и заради него трябва да си взимам UPS! И това е решение, но не винаги става. Все някой краен суич ще ти забие, особено ако се окаже някой qubs.


ако си голяма фирма така си подбираш техниците че по всяко време някой от тях да е в непосредствена близост до кварталният офис и/или куфар с инструменти.....

И как ще ме мотивираш да тръгна да остранявам проблеми посред нощ след работното ми време? С какво ще ме накараш да стана от масата и да грабна стълба, кирка и всичко останало необходимо? Рааботното ми време е от ... до ...

Честно казано често съм оставал след работното време, но ми е чудно как ще ме навиеш да изляза на работа след като съм се прибрал, седнал на масата... още повече пък посред нощ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.