Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Препоръчайте ми интернет доставчик  
Автор Roy (student)
Публикувано19.08.05 18:34



Здравейте,
искам да попитам какъв интернет доставчик бихте ми препоръчали за София. Ще се преместя да живея в центъра на улица Екзарх Йосиф.
Досега бях при Netissat и бях повече от доволен: над 40 килобайта/секунда, както в България, така и в чужбина, и само за 33лв на месец. Сега се чудя дали да сменям доставчика, ли що ли? Да опитвам ли нещо с БТК АДСЛ?
Аз ползвам Интернет предимно за работа(неограничен трафик), но ще ми е необходим поне 10-15 килобайта/секунда скорост за чужбина. Достъп до български free сървъри не ми е необходим.



Тема За бога брате, не опитвай!нови [re: Roy]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано21.08.05 12:51



С 6Tk ADSL шега не бива. Ето ти следните причини:

1. Сключва се едногодишен договор. Ако не си доволен няма отърване (т.е. има, но си плащаш всичките оставащи такси до края на договора).

2. Най-тънкият пакет на 6Tk - 'У дома' е 46.80 лв (тия на трафик няма смисъл да се разглеждат) - 256/64 килобита download/upload, а ти в момента имаш 320 download и не по-малко от 160 upload за 33 лв (нали не бъркаш килобити = 8*килобайти). И къде ти е далаверата?!?

Ти питаш ли нещо, или правиш някакъв опит за реклама на доставчика си? По принцип няма гаранция, че ако твоят доставчик на едно място е читав ще е читав и на другото. Не чаткам, обаче, ако си бил 'повече от доволен' защо не пробваш първо при тях, а после при разни мастодонти с феодални договори.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: За бога брате, не опитвай!нови [re: Colombino]  
Автор Roy (student)
Публикувано29.08.05 10:06



Явно наистина БТК АДСЛ е сериозно ангажиране. В такъв случай има ли някаква алтернатива? Пак повтарям - трябва ми хубава международна връзка, поне 10 килобайта/секунда. Също така искам да ползвам торент система, т.е. реално IP?



Тема Re: За бога брате, не опитвай!нови [re: Roy]  
Автор nejlika (любопитна)
Публикувано29.08.05 12:24



БТК те ангажират с едногодишен договор и по тази причина не си заслужава според мен. А за качеството на услугата им има противоречиви мнения - някои са много доволни, други - никак.

Но ако си доволен от НЕТИССАТ, защо ти трябва да ги сменяш? Нямат ли покритие там, където ще се местиш?



Тема Re: За бога брате, не опитвай!нови [re: nejlika]  
Автор Roy (student)
Публикувано29.08.05 13:59



NETISSAT имат покритие в центъра. Това е добре. Сигурно към тях ще остана.



Тема Re: Препоръчайте ми интернет доставчикнови [re: Roy]  
Автор mystique2 (непознат)
Публикувано07.09.05 17:06



Препоръчвам ти Online Direct. Те предлагат това, което търсиш и имат покритие на Екзарх Йосиф. За подробности виж www.unitednetworx.com



Тема Re: Препоръчайте ми интернет доставчикнови [re: Roy]  
Автор Roy (student)
Публикувано07.09.05 18:35



Само офертата на Comtex&Co ми допада. 15лв инсталация и 22лв на месец.
Но какво е това "динамичен IP адрес"? Ще имам ли проблеми с торент-системата? А с ICQ, Skype, MSN?



Тема Динамичният адрес...нови [re: Roy]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано08.09.05 22:37



не пречи да е реален, т.е. видим отвън. Динамичен означава че просто ще ти го сменят от време на време. Нито ICQ, нито Skype, нито MSN, нито bittorrent протокола има някакви проблеми с това. Всъщност, единственото което не можеш да правиш с динамичен адрес е да хостваш сайт на твоя компютър - т.е. пак може, ама по-сложно и малко бля.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.