Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощен  
Автор Гeoprи HET ИC CAT (поддръжка)
Публикувано16.08.05 09:54



За своите крайни клиенти НЕТ ИС САТ въвежда безплатен и денонощен телефон за информация и техническа поддръжка. На 0800 1 12 12 може да се свържете с нас по всяко време за наша сметка (с изключение на аналогови телефони, където се таксува 1 импулс).
НЕТИССАТ е първият сериозен Интернет Доставчик, който поема разходите по комуникацията си с потенциалните и настоящите клиенти.
0800 1 12 12 е валиден само за клиенти на БТК. В останалите случаи използвайте 0888806662.
Повече информация на





Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано16.08.05 10:38



Айде бе, а ние несериозните дето имаме преди вас?

Homelan - 0800 11 444
Megalan - 0800 18 400

Много е важно като правиш некъв бизнес да познаваш конкуренцията, иначе много бързо изчезваш от пазара



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: RazoR]  
Автор nejlika (любопитна)
Публикувано16.08.05 13:29



Ако "Мегалан" имаха покритие в "Хаджи Димитър", щях да ги пробвам, ама като нямат, няма



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: nejlika]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано16.08.05 13:43



Е аз не съм тук да зарибявам нови клиенти :)
Просто не разбирам как фирми които се имат за велики - нетис сат и бол.бг се рекламират в тоя форум.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: RazoR]  
Автор Гeoprи HET ИC CAT (поддръжка)
Публикувано16.08.05 14:34



Прав си, че трябва да познаваш пазара. Част от него е и конкуренцията. Ние го познаваме доста добре и за това сме стабилно и растящо на него вече 8г.

Това имах предвид и под сериозен доставчик и ще цитирам някои проучвания.
Според класацията на Computerworld за 2004, а тя е доколкото знам най-популярната, сме на 9-то място като ISP, като преди нас са почти само телекоми (1 и 2 място са за БТК) (Computerworld - брой 24, 17.06.2005 г.). Класацията има 21 позиции и никъде там не се споменават въпросните фирмички.
Друга публична класация вече на ИТ фирмите може да се намери на:


Там заедно с НЕТИС заемаме 32 място. Тази класация касае други продукти и услуги, но също е показателно, че фигурираме в нея.

По принцип, за да влезеш в подобни проучвания (да се наредиш сред сериозните доставчици) (1) трябва да имаш напълно легална дейност, тъй като те се базират на обявени от фирмата показатели; (2) трябва да имаш сериозна дейност в сферата; (3) трябва да си фактор в сферата;
Е от няколко години ние фигурираме в тези класации и заемаме предни позиции.
Пожелавам на колкото се може повече участници в пазара на Интернет услуги да се включат, защото това ще означава, че ще се спазват все повече от правилата в родината ни, правата на клиентите и т.н. Пускането на безплатен телефон не е достатъчно.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.08.05 15:47



В отговор на:

(с изключение на аналогови телефони, където се таксува 1 импулс).




И за аналоговите телефони е безплатно. Единствено заплащат 1 имп. тези аналогови телефони, които нямат възможност за отчитане по време.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор Ивaнyшka (Депресионист)
Публикувано16.08.05 16:00



Покажи една класация на някоя промишлена палата или друго по-независимо.
Тарифите за класациите в ПС изданията са публична тайна и рекламирането на позиции е тях е меко казано "ламерско".
П.С Ламерска е и самата реклама - ако аз имам нужда от телефона за поддръжка на Нет ис сат щях да вляза на техния сайт, а не във този форум.
За всеки случай препоръчвам един друг много важен телефон за всички четящи във форума - 0800 12345 - Кока Кола. За жалост Загорка и Каменица още нямат ;)
П.С2 Като цяло имам добро мнение за вас като доставчици




Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано16.08.05 17:26



Абе имаше едно време фирма Нетис Сат. Ама това беше докато Иван Сариев беше шеф. Е тогава имаше издънки но имаше и коректност. След като той се махна издънките продължиха но коректността вече я нямаше. Със съжаление виждам как една фирма която ми е помогнала да почна бизнес се раздели с едни от най-кадърните си хора. Но това е друга тема. Това че самочувствието ви е същото като преди 7г няма нищо лошо. То беше и такова когато ме загубихте като клиент и мен и тези около мен, и накрая отстъпихте целия пазарен сегмент в който работех на чувствително по нови, агресивни и коректни фирми.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: Ивaнyшka]  
Автор Гeoprи HET ИC CAT (поддръжка)
Публикувано16.08.05 20:16



Класацията е по приходи от ISP дейност. Приходите се обявяват от всяка фирма и мисля, че са публично достъпни. Просто дадената медия ги е събрала и подредила. Тъпо би било да се изкривява публична информация, за това на мен ми се вижда относително добър критерий с всичките условности, като какво обявяват фирмите и какво е наистина.

Дали това е реклама или не е интересен въпрос. Не мисля, че в случая продаваме нещо, дори напротив. В действителност просто искам да се говори за НЕТИССАТ. Тук идват хора, които си търсят доставчик и често тук се раждат някакви истини. Една истина е, че предлагаме и безплатен телефон.
Виждал съм как в този форум след наши постове в много кратки срокове конкурентите ни са възприемали от нас идеи. Ние също се взимали неща от колегите, отново видяни тук. Това е и идея и смисъл на форума. Сигурен съм, че след 3-месеца броят ИСП-тата предлагащи зелен телефон, ще е многократно по-голям.
С теми като тази се развива пазара. НЕТИССАТ винаги е бил основен катализатор за услугите предоставяни на крайни клиенти, тъй като първи предложихме широколентова услуга за дома и малкия офис и винаги сме гледали много сериозно на това.
Както всички знаем, колкото е по-развит едни пазар, толкова повече полза имат от него клиентите.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: RazoR]  
Автор Гeoprи HET ИC CAT (поддръжка)
Публикувано16.08.05 20:41



Много благодаря за кратката историческа справка. Наистина обогати темата.
Оказва се, че работя във фирма, която не съществува и сме пуснали някакъв телефон, за да си повдигаме самочувствието, а не за да обслужваме клиенти, защото нямаме.
Все пак да извадим положителните неща: тази фирма от миналото е помогнала на поне един от сегашните ни колеги да започне нещо; фирмата може да я няма, но е останало 8годишното й самочувствие;
Поздрави на всички, които имат история и самочувстие.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано17.08.05 01:16



благодаря за информация, сега остава освен намалението на цените да се даде и по-бързата връзка в пийринг за тези с кабелните модеми ... че като гледам тези с лан си имат по над 2Мб.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано17.08.05 17:44



Като я видях тази тема и ми причерня! Аз работя с вас и ми се реве. Става дума за Варна, където повече няма отколкото има нет. Ако бяхте толкова голяма работа нямаше да возите през кейбълтел-а, където всички знаят за какви падания става дума. Навремето съм няамал грижи, но някой от шефовете ви взе умната идея - дай да гоним най-евтиното и хоп - изведнъж преноса е през кейбъла, нета е мечта, а цената е същата. Обаче кой ли го грее от вашата фирма. За това ще ходим другаде - пък вие си стойте със самочувствието.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: fadlan_]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано17.08.05 19:54



Абе нема да се плашиш. Аз се махнах преди 4г, преминах към Интергбком, след което те им взеха всички клиенти в района. Около 6 месеца след това Нетис Сат водеха преговори с мен. Няма да ги цитирам за да не избухне буен смях но общо взето моята идея беше че съм си сменил доставчика защото новия е много по стабилен и чувствително по евтин, а Нетис Сат казваха - е нашата цена е по скъпа но обещаваме че ще предложим по добра услуга, и това при положение че 1г ми скъсиха живота понеже купуваха външен през възможно най-евтиния доставчик и през сателит чиято орбита сигурно налучкваха с екстрасенс. И след като на финалните преговори ме поканиха в едно кафе до техния офис и аз платих обшата сметка ми стана ясно каква коректност мога да очаквам от тях. Както вече казах - жалко за специалистите които останаха там.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денонощеннови [re: RazoR]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано18.08.05 09:05



Какво си говорим - кривата на мртг-то ми прилича на тази на покойник. Съпорта казва "има проблем с" тук думата е или "СПНет" или "КейбълТел", никога при тях.
Като се видях с тях, не само, че игнорираха всичките ми оплаквания за паданията, ами ми предложиха Договор за сътрудничество - да съм бил подписал за 3 години. Лудница... Поне платиха сметката



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денононови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор Hell Spirit (самоунищожител)
Публикувано23.08.05 12:21



Клиент съм на Нет Ис Сат почти от самото начало. През това време почувствах голяма промяна спрямо крайния клиент - в случая аз. Много неща се подобриха. Не съм имал проблем сериозен проблем с връзката вече не помня от кога.

Това е у дома. В службата съм на кабелен интернет. Просто не мога да приема за сериозно нещо, когато ми казват при буря да си изключа лан-картата. Не се пиша голям разбирач, напротив. Говоря от позицията на краен клиент.



... I've still got your face painted on my heart

Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денононови [re: Hell Spirit]  
Автор SGM (непознат )
Публикувано23.08.05 19:58



Е почти... само дето ако не е всяка седмица то през седмица имат проблем. Както каза някой проблема никога не е при тях. Вчера например си признаха че е при тях. Резултата - 8 часа без Интернет... след което Интернета се появява, и гледам на пощата ми писмо със subject "Uchtivo Vi napomnqme" ... че услугата Ви изтича еди си кога... Ами ще изтече, как няма да изтече... аз от кога чакам Megalan да стигнат до младост 3...



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денононови [re: SGM]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано24.08.05 14:11



Ще стигнат спокойно, като гледам колко доволни клиенти имат, имат пари за инвестиции. Не са като някой които разчитат на старата си слава и велико съмочувствие.



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денононови [re: fadlan_]  
Автор SGM (непознат )
Публикувано24.08.05 19:09



Да бе, ама не ми се иска да храня още хора, които не го заслужават. Последното омазване на интернет-а на въпросната фирма продължи 24h. А да, след 8h нямане на интернет имаше за малко, след това пак се скапа и по средата на второто скапване (въпросното 24-часово) като се обадих на поддръжката от там съвсем леко се изтърваха че администраторите им още не могат да разберат за какво става въпрос....



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денононови [re: SGM]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано25.08.05 00:01



Аз самия съм управител на ISP и повярвай, предпочитам да информирам клинта за какво иде реч и кога ще му дойде услугата, винаги когато има някакви проблеми. Ако хората са ти казали, че още незнаят къде е, евала. По-добре е от сорта на - "ще тръгне до 5 мин."



Тема Re: НЕТ ИС САТ - 0800 1 12 12 - безплатен и денононови [re: fadlan_]  
Автор SGM (непознат )
Публикувано25.08.05 00:23



Е то това беше след няколкото "до час-два"... А освен това Нет Ис Сат твърдят че са сериозна фирма... не може 48 часа да търсят къде е проблема ако са сериозна фирма... може ако са кварталната кабеларка тип "и сам война е войн" и въпросния е на море...



Тема Правилно ли съм разбрал?!?нови [re: Гeoprи HET ИC CAT]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано25.08.05 23:00



Значи аз избягах от Евроком, щото решиха че могат да ми спрат Диема и да ми вдигнат таксата по тоя случай (аз така или иначе си държах на диема). После ЕК се зацепиха, че са изтъпяли, но беше късно - ние си бяхме отишли. Сега много сериозно се замислям дали да се върна към ЕК по следните причини:

0. имат по-добър образ.
1. имат диема.
2. имат като всички промоция.
3. имат по-добра оферта за нет, а мен редовно ми писва от доставчика ми.
4. и най-важно: Постоянно спира телевизията за 1/2-няколко часа и няма на кого да се оплачеш!!!

Та въпросът ми е: Тоя телефон важи ли за телевизия под вашата шапка в Дружба

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Off topic за класацията ТОП 100 на Computerworldнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Licho. ()
Публикувано24.10.05 16:41



"Тарифите за класациите в ПС изданията са публична тайна и рекламирането на позиции е тях е меко казано "ламерско". "

въпросната класация драги Иванушка е абсолютно независима и никой не си плаща за това на кое място се намира.
но има някаква завист, всеки който изплува по някакъв начин е платено всичко или нечестно......
успех на всички и най-вече на Razor - доста труд е хвърлил в това което е постигнал.

Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него


Тема Re: Off topic за класацията ТОП 100 на Computerworldнови [re: Licho.]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано24.10.05 18:29



Нали знаеш от къде идва независими - от тях не зависи нищо.
Не измъквай думи от контекста и доразваляй лошото мнение за преждеговорищия и компанията му.
Научете се малко и на ПР бе хора, малко на общуване.
Хората за разлика от компютрите понякога мислят.
Още веднъж успех на компанията, за нея имам добро мнение.




Тема Re: Off topic за класацията ТОП 100 на Computerworнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Licho. ()
Публикувано25.10.05 10:59



да знам
но също означава и не зависи мнението от пари.
и цитирам какво си написал, не измъквам думи:

Тарифите за класациите в ПС изданията са публична тайна и рекламирането на позиции е тях е меко казано "ламерско".

както и да е.
успех на всички.

Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него


Тема Re: Off topic за класацията ТОП 100 на Computerworldнови [re: Licho.]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано25.10.05 11:35



Мерси Личо. А мен класации в ИТ издания не ме интересуват. Единственото което ме интересува е мнението на клиентите ми. А то не може да се купи по никакъв начин освен с добра услуга.



Тема Re: Off topic за класацията ТОП 100 на Computerworнови [re: Licho.]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано26.10.05 09:17



Стар социалистически виц:
"Вестник "Правда" има три типа новини -
точни - датата, вероятни - прогнозата за времето и всички останали".

Влизаш във същия ламерски спор както и Георги от НЕТИССАТ.
Той поне си взе бележка.
Компютър уърлд и другите издания на ИДГ не съм купувал от има 5-10 години и то не поради липса на финанси. Някъде от толкова и не рекламирам в тях.
Все пак вземи впредвид, че голяма част от пишещите тук са ви рекламодатели и имат малка представа от кухнята на нещата.
И нищо лично към вестника - всъщност излиза ли още?




Тема Re: Off topic за класацията ТОП 100 на Computerworнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Licho. ()
Публикувано26.10.05 15:34



да излиза

успех на теб и на сайта ти.

Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.