Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ползване и на четирите чифта - за и против?нови  
Автор checho (клюкар)
Публикувано23.07.05 22:26



Здравейте,

Практикувате ли ползване на двата свободни чифта на кабела, или оставяте свободни синята и кафявата двойка? Какво мислите за това, към свободните чифтове на клиентски кабел да направим снадка с кабел, който пускаме за нов клиент? Работите ли така? Какво мислите за този начин на връзка? Какви са възможните последици за клиента / устройството / качеството на връзката, които могат да се понесат според Вас?



Тема Re: Ползване и на четирите чифта - за и против?нови [re: checho]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано23.07.05 22:44



По добре пусни друг кабел, по читаво е :) А, и ако се наложи, после винаги може да пуснеш и захранване...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: Ползване и на четирите чифта - за и против?нови [re: checho]  
Автор дядo Koлeдa (вярващ в чудеса)
Публикувано24.07.05 13:04



вероятно в лицензията 217 която имате сте декларирали че ще спазвате стандартите - ами просто го правете

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: Ползване и на четирите чифта - за и против?нови [re: checho]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано24.07.05 13:38



Ние отначало го практикувахме тоя номер, но ни създаваше проблеми - снадките се окисляват с течение на времето, неможеш да хванеш кое на къде отива, абе объркана работа. По-добре си е нов клиент- нов кабел.



Тема Re: Ползване и на четирите чифта - за и против?нови [re: дядo Koлeдa]  
Автор Herzog (пич, та дрънка)
Публикувано24.07.05 14:53



Кой точно стандарт визираш?
Щото нещо не зацепвам!:(

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Драги checho ;))нови [re: checho]  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано24.07.05 15:46



Никога не го прави това. Виждал съм тук в София какво става когато се опитват да "икономисват" кабел по тоя начин. Сега сигурно някой ще започне да ръси акъл на тема ethernet интерфейси, ама ако искаш да не те "боли глава" след това, пускай си и 4-те чифта за един клиент.

Ти нали щеше да идваш насам... кво стана с тая работа



Тема Re: Ползване и на четирите чифта - за и против?нови [re: Herzog]  
Автор дядo Koлeдa (вярващ в чудеса)
Публикувано25.07.05 11:19



Сигурен съм че си спомняш когато си си подавал заявлението за 217 вътре на едно място дето пишеше стандарти и протоколи .... та там сядаш и описваш това което се задължаваш да спазваш... в смисъл общ лаф OSI ... EIA/TIA-568A/B... такива ми ти работи - това е просто задължително да го напише човек ако иска да получи лиценз .. е ако не е написал .. проблема значи е в КРС - не че ще се учудя де те горките проверяват само дали има платежно в тяхна полза и формално документите.. надявам се че не мислиш че се заяждам... ама това със 4-те чифта и фирма с претенциите на тази дето чечко е вътре просто ...

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: Драги checho ;))нови [re: armenski@pop]  
Автор horror ()
Публикувано25.07.05 12:23



Бе той идва, по някое време, но и аз успях да се засека с него.

Error 113: Illegal operation. Brain not found. Process terminated.


Тема Re: Драги checho ;))нови [re: horror]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано26.07.05 00:36



Абе на КРС това и е проблема - кой колко чифта ползва... глупости. А да не говорим, че PoE е стандартизиран отдавна.



Тема Re: Драги checho ;))нови [re: fadlan_]  
Автор дядo Koлeдa (вярващ в чудеса)
Публикувано26.07.05 11:17



вероятно си искал да говориш на мен говори ми ... за разлика от КРС аз слушам.. и разбирам .. и мога да приема ... КРС обаче не - там са буквоядци както добре знаеш - е то може и да е нормално разбира се.. обаче наистина успя да ме изненадаш, я разкажи сега това за PoE стандарта? наистина ми стана любопитно, а и никъде не съм твърдял че знам всичко

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.