Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема защо според васнови  
Автор lnsert-OFF (куцо пиле)
Публикувано20.07.05 19:45



въпреки 'невероятния' бум на адсл, въпреки "умиращите" ланове (даже по прогнози на 'специалисти' вече трябваше да са изчезнали напълно)
продължават да се появяват теми за търсене на огромни бройки оборудване - стабилизатори, суичове и т.н. за тях ?
Дали техните соственици са така недалновидни че да продължават да се занимават с тая дейност или всички приказки за убийствените скорости, цени
и наплив на клиенти към адсла са обикновен въздух (бил той и под налягане- реклама)

Press Ctrl-Alt-Del to continue ........


Тема Re: хммм, защо линови [re: lnsert-OFF]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано20.07.05 20:44



?



Тема Re:нови [re: Troll_]  
Автор l.N.D (непознат)
Публикувано25.07.05 11:38



Lano, nema da umre :)
Tova 4e v momenta te4e masirana reklamna kampaniq za ADSL ne zna4i ni6to, spored men tazi usluga 6te se polzva ot hora koito nqmat vuzmojnost da se vklu4at v lan



Тема Re: хммм, защо линови [re: Troll_]  
Автор Tomasz (Maverick)
Публикувано25.07.05 15:44



Ами моите наблюдения като клиент относно LAN и Wireless клиентите (аз съм от вторите, но този доставчик предлага и LAN в други квартали):
1. Като изключим цифровизацията в София по другите градове хората все още са с аналогови дуплекси (и скорор няма да има промяна). А ADSL на дуплекс не тръгва.
2. Хората са разочаровани от ниското качество на Dial-UP, а основен виновник за това е БтК. А и с тази политика на промяна на цените много хора бяха преметнати.
3. Не всички живеят на до 4 км от централата.
4. На мен лично ми е по-лесно да се поразходя до доставчика и да кажа "Ей ццццц... чччччч... довечера ще правим лан парти искам да махнеш ограничението в/у скоростта за една вечер" (понякога тоя номер минава) съмнявам се че БтК биха ти направили тази услуга.
5. Безплатен съпорт. Е дори и телефонът да доставчика да не е безплатен винаги можеш да се поразходиш до офиса.
6. IP-то. Най-много оплаквания виждам за това по форумите за БтК ADSL. Е да пренасочването на портовете помага, но защо да е така. След като дават модем и реално IP за времето на ползване, защо IP-то задължително трябва да е на модема. Аз лично исках реално IP а моя доставчик ми даде реално статично IP.
7. Доживотният едногодишен договор (един вид Trial за сметка на клиента). В нормалния свят (далече от БтК) дават да опиташ без пари, а ако ти хареса си купуваш (при такъв trial доставчикът не рискува нищо, защото това не е софтуер че да го кракнат клиентите). Сега повечето LAN-ове връзват без пари или на смешни цени спрямо цената на кабела до най-близкия switch.
8. Само за Wireless реално никой доставчик не взема пари за пускате. Трябва да имаш видимост до AP-то и да си платиш абонамента. Е разбира се с тази технология се развиват смешни скорости при по-голям брой клиенити и нет-а започва да върви малко неравномерно (не става за онлайн игри, Skype върви добре само вечер). Но за краен квартал в провинциален град (не че нама LAN в квартала) е незаменим. Преди 3 години (когато аналоговите телефони не се отчитаха по време) правих до 55лв сметки за телефон за 2ГБ трафик от Dial-UP (след промените започнах да ползвам Dial-UP само за mail и плащах по 20-30лв). След последните промени ми писна и сега плащам 15лв за телефон и 10лв за интернет (правя към 6-7ГБ трафик на месец). Ако Skype ми вървеше по-добре щях изобщо да си спра телефона (то за два-три три-четири минутни разговора с чужбина и за 5-6 локални не си струва да плащаш абонамент).
9. По-ниското качество на ADSL в провинцията : не че LAN-а(Wireless-a) не прекъсва ама за 60 лева ще се вържа за два независими LAN-a и пак ще съм по-добре.
10. Има и други по-маловажни причини но ме мързи да пиша ...



Тема Re: хммм, защо линови [re: Tomasz]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано25.07.05 19:07



ами това звучи добре, ама защо отговаряш на мен? аз не зададох въпроса...



Тема Re: защо според васнови [re: lnsert-OFF]  
Автор L.M. ()
Публикувано25.07.05 22:21



както неведнъж сме го обсъждали : пазар има и за двете услуги и ще има още дълго време. Хората вече са наясно с пазара и сами се насочват - към точно това което им трябва било то АДСЛ или ЛАН

а за големите поръчки ...мои приятели наскоро откриха цех за производство на платки, свичове, импулсни... т.е щом тепърва са решили да набутват средства за такова производство значи има търсене

Редактирано от L.M. на 26.07.05 01:31.



Тема Re: хммм, защо ли [re: Troll_]  
Автор Tomasz (Maverick)
Публикувано25.07.05 22:26



Сори
просто това Re: хммм, защо ли ме обърка



Тема Re: няма проблемнови [re: Tomasz]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано26.07.05 00:44







Тема Re: а дали няма общо с...нови [re: xonix]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано26.07.05 10:41



Което твое исказване е показателно за информираността ти в областта на лановете. Като за начало дори по време на най-сериозните бури (юни, юли) дори при положение че тогава има сериозен спад в притока на нови абонати, за подмяна отиват под 50% от суичовете които се купуват. Останалите си отиват за разширение на мрежата.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема давам - за тонеритенови [re: xonix]  
Автор lnsert-OFF (куцо пиле)
Публикувано26.07.05 14:08



-напъни се да помислиш малко - при еднакъв брой принтери защо ще се наложи да се закупуват повече тонери ?
(едва ли е заради по-ниската цена на тонерите)

А иначе мисля, че всички лан оператори четящи тук трябва да ти благодарят за добрата идея за понижаване на цените.
Да не губят повече време ами да започват да купуват повече суичове и така ще се намали цената за краен клиент. ОТЛИЧНО !

Press Ctrl-Alt-Del to continue ........



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.