Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Доставяне на интернет без договор с клиента  
Автор guest1 (Damned in Black)
Публикувано18.07.05 15:13



Здравейте,
ISP-то ми тактично отказва да ми напише договор, а ми дава само квитанции всеки месец.
понеже доста от хората тук са и доставчици, сигурно някой може да ми каже до колко законно е това (данъци?!) ?
все пак в този договор трябва да пише някакви права, задължения, неустойки?



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: guest1]  
Автор L.M. ()
Публикувано18.07.05 16:52



данъците са един болезнен за всички ни момент, но това дали имаш договор или не не влияе на данъците които трябва да плаща твоят доставчик



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: L.M.]  
Автор guest1 (наблюдател)
Публикувано18.07.05 17:53



е той как отчита печалбите, ако не отчита пред държавата колко клиенти има?
мен ми е за договора, той да прави с данъците каквото иска



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: guest1]  
Автор Tomasz (Maverick)
Публикувано18.07.05 17:59



Ами и моито ISP е така, ама аз не му се сърдя.
Е поне докато плащам 10лв за 6kb/s+статично реално IP+неограничен вътрешен трафик (е да на FTP-то има само легален софт), a ISP-то ми дава 6kb/s + това което хартисва от останалия капацитет (нощем стига към 40-60kb/s).
Повечето от вас сега ще кажат "е колко е то", да ама аз съм в провинцията в края на един не кой знае колко голям град и ползвам безкабеларка (wireless) а капацитетът на AP-то е 1 или 2 mbps (защото повечето им клиенти са на 2-4км от AP-то). Техниката им като цяло рядко забива при нормална употреба и редовно при 3-4 часови товарещи online игри.
С една дума дават всичко с което разполагат.
За договор какъв е смисъла. В най-добрия случай ще е нещо в стил БтК - само задължения за клиента и никакви гаранции от страна на доставчика (то в моя град има и доставчици, които гарантират скорост, безотказност... но при тях цените започват от 50лв за неограничен).
За данъците, ами искай си касова бележка към квитанцията. Ако си фирма към касовата бележка искай и фактура.



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: guest1]  
Автор nqkojN (непознат)
Публикувано19.07.05 22:21



Не се тревожи. ;-)) Най-вероятно ISP-то ти тактично ;-)) ти казва, че е незаконно. Ако е незаконно и няма договори, трудно могат да го хванат.

Лошото е, че един ден могат да кажат, че си незаконно свързан към тях, пират, че се облагодетелстваш за тяхна сметка и т. н.

На бележките, които ти дават пише ли фирма или само някакво търговско име?



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: nqkojN]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано21.07.05 02:04



Гадна работа - ти се бъхтиш, плащаш за лицензии, отговаряш на тях, плащаш заплати, данъци, осигуровки... а някой келеш опъва жица и се има за провайдер.
Някой колега взел ли е мерки срещу подобни хубавци? Или аз съм първия



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: fadlan_]  
Автор nqkojN (непознат)
Публикувано23.07.05 00:57



А колко лицензирани ISP-та дават интернет на нелицензирани такива. И то знаят, че са точно такива. Тук не говоря за хлапашки мрежички от по 10-на компютъра в един-два блока. И после се оплакват от нелоялна конкуренция.



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: guest1]  
Автор netfilter (непознат )
Публикувано23.07.05 01:17



Според общите условия за взаимотношение с крайните потребители на доставчици регистрирани по обща лицензия 217 (99% от лицензираните са с този лиценз), фирмата е длъжна да сключи договор с теб.

Кажи им това и ако откажат, сезирай КРС (Комисия за регулиране на съобщенията).

netfilter®

Редактирано от netfilter на 23.07.05 01:19.



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: netfilter]  
Автор guest1 (наблюдател)
Публикувано25.07.05 16:00



странното е, че не става дума за нелегална квартална мрежичка, ами за един от най-големите ЛАН доставчици в София и съм много учуден как може да стават такива неща.

мерси за съвета, netfilter.
следващия път като ходя до офиса ще видим какво ще стане

Редактирано от guest1 на 25.07.05 16:01.



Тема Re: Доставяне на интернет без договор с клиентанови [re: guest1]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано26.07.05 00:30



Кажи и на нас после




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.