Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Skype - необходима скоростнови  
Автор нaив ()
Публикувано07.06.05 14:59



Здравейте,

Интересува ме каква е минималната скорост, за да мога да ползвам Skype при LAN връзка? По-конкретно, достатъчно ли е 33 kbps (4К) и значима ли е разликата между 4, 5 и 6 К?

В моя район (Яворов) имам избор между два доставчика: Центрум груп и orlovmost.net. Видях по-долу едно мнение в полза на orlovmost.net. Ако имате препоръка, ще съм благодарна да я споделите.



Тема Re: Skype - необходима скоростнови [re: нaив]  
Автор Hoster (непознат )
Публикувано10.06.05 00:07



10 k минимум за що годе добра връзка.



Тема Re: Skype - необходима скоростнови [re: Hoster]  
Автор L.M. ()
Публикувано10.06.05 05:16



при 4 КВ съвсем леко вла4и
при 6 КВ ти давам пълна гаранция че няма да имаш ядове

е зависи и от съотношението Tx:Rx

страх лозе пази


Тема Re: Skype - необходима скорост [re: L.M.]  
Автор bst (~!~)
Публикувано11.06.05 17:47



Az na 42dn/16up imam problem sus scype-to, obache sas icq-to e pefectno.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Skype - необходима скоростнови [re: bst]  
Автор L.M. ()
Публикувано12.06.05 01:34



1.уточни какво имаш предвид КБ или Кб ?
но и при двата случая по добре си преинсталирай машината

страх лозе пази


Тема Re: Skype - необходима скоростнови [re: L.M.]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано13.06.05 01:29



На 8 к (64 килобита) връзка (симетрична) работи супер. Ако някой има проблем на такава връзка да си види компа или какво му доставя доставчика.



Тема Re: Skype - необходима скоростнови [re: fadlan_]  
Автор refract (~)
Публикувано13.06.05 10:55



Малко теория.
Един от кодеците които използва скайпа е iLBC. Ето какво пише за него:

Features :

Bitrate 13.33 kbps (399 bits, packetized in 50 bytes) for the frame size of 30 ms and 15.2 kbps (303 bits, packetized in 38 bytes) for the frame size of 20 ms

Така че както каза fadlan_ :
>Ако някой има проблем на такава връзка да си види компа или какво му доставя доставчика



IO error


Тема по-старите версии "дърпат" по-малконови [re: Hoster]  
Автор harka ()
Публикувано13.06.05 11:53



не съм търсил на какво се дължи, но старите версии на Skype генерират по-малко трафик (изходящ) и съответно черпят и по-малко входящ.

Правих сравнение специално между Skype 1.0.0.106 (от декември 2004) и Skype 1.0.0.10 (това е по-новата- февруари 2005). Не съм ползвал още 1.1.079, която е последната, но предполагам че зависимостта остава.

Значи мерих си трафика (в продължение на няколко дена, при разговори с различни юзъри и скоростите дето давам са усреднена стойност за 1 минута):
- при Skype 1.0.0.106 - около 400К / мин. входящ и забравих вече колко на изходящ
- при Skype 1.0.0.10 - почти двойно входящ (700К) и пак двойно изходящ

А колкото по-слаба ти е връзката, толкова повече накъсвания или забавяния на отговорите на другия ще имаш. Имам приятелка с нет (не знам на какъв доставчик е) около 4-5К входящ при която редовно се появява накъсване на говора, въпреки че си остава разбираем разговора. Но тя сподели, че когато говори изключва всякакви други програмки - ползващи нет-а, иначе хич не се получава.

При мен - с 8-10К минимална входяща връзка (макс. 15К) и изходяща мин 6-7К (макс. 15К) се чувам с други приятели като че ли сме в една стая.

Тъй че освен за даунлоуд питай и за ъплоуд скоростта, щото повечето от доставчиците не обявяват второто. А всъщност от ъплоуд скоростта зависи как ще те чуват другите. От даунлод скоростта - съответно- как ти ще ги чуваш.



Тема Re: по-старите версии "дърпат" по-малконови [re: harka]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано13.06.05 23:54



Аз за това подчертах СИМЕТРИЧЕН

Успех!

Редактирано от fadlan_ на 13.06.05 23:54.



Тема Re: по-старите версии "дърпат" по-малконови [re: fadlan_]  
Автор нaив ()
Публикувано14.06.05 13:19



Благодаря на всички.

Тепърва ще видя какво ми доставя доставчика, а също и компютъра, който е доста стар. Обявяват гарантиран минимум 350 kbps български трафик и 1/4 от 350 kbps (87,5 kbps) международен. Би трябвало да няма проблем тогава - ако правилно се ориентирам, това са над 10 КВ/s за международния трафик. Не знам за входящ и изходящ, но ще имам предвид тази информация.

Връзката на пръв поглед ми се вижда много бавна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.