Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Равна скорост? Голяма глупост!нови  
Автор Colombino (безработен)
Публикувано25.05.05 21:05



Днес си плащах кабела на ЕСТНЕТ и ми дадоха 3 брошури за нет - на NetBG, NET IS SAT и EuroIntegra Ltd. И на трите ми направи впечатление едно нещо:

"Еднакви скорости към България и света"
"Българска скорост = международна скорост"
"Равна българска и международна скорост"

Е добре, де, нали все ревете, че българския нет не бил нет и само чуждия реално струвал нещо. Е на мен ми стигат 256 kbps за международен, че ми и хартисват, но съгласете се, че скорост в 8 KBa/s за България е символична. Аз например редовно качвам до 1MBa/s и в двете посоки. Ако приемем, че българският нет е почти без пари не виждам защо да не получа вместо 256/256, да речем 256/1024 за 2 лв. повече.

Т.е. питането ми е към господа доставчиците:

Наистина ли смятате, че горното равенство е реклама? На мен ми звучи като антиреклама и неправилно разбиране за пазара. А другият вариант е да се окаже, че все пак българският нет не е толкова безплатен, защото най-малкото заема честотната лента на кабела (не ме бийте, не съм много грамотен).

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Объркал си се!нови [re: Colombino]  
Автор The One (избраният)
Публикувано25.05.05 21:57



Под "Равна скорост към БГ и СВЕТА" се разбира, че ако сваляш един файл от аренабг.ком ще го сваляш със скорост Х.
И ако си сваляш същият файл от Джи-Мейл - ще го сваляш пак със скорост Х.

Допреди известно време скоростта на БГ и ИНТ се различаваше. Тоест, горното равенство не бе изпълнено.

Това което теб те притеснява е АСИМЕТРИЧНОСТТА на линията. С две думи, изходящата скорост ти е значително по-малка. Почти навсякъде е така, освен ако не се договориш с провайдера ти за други условия.

Защо е така - аз немога да ти отговоря. Различните провайдъри имат различни условия.
Тези който са през кабеларките се ъобразяват с условията на кабеларката, а тя с условията на доксис. Това го обсъждахме в друга тема, която може да я намериш по-надолу.

And the death shall not have dominion!


Тема Ти си се объркал!нови [re: The One]  
Автор Colombino (безработен)
Публикувано26.05.05 00:12



Под равна скорост към БГ и СВЕТА разбирам именно, че свалям файл от арена със същата скорост с която и от чужбина. Възмущавам се как може някой да предлага 8KBa/s български нет. Ми това е едно нищо. Искам асиметрия в скоростта, защото потреблението ми е асиметрично, а и уж цената е асиметрична. Искам даже ако може да си купувам двете ленти разделено.


- За какво се борите?
- Да няма вече ботати!
- Еееех, ние едно време се борехме да няма бедни ...


За асиметричност на линията не съм споменавал. И освен това изобщо не ме притеснява. Да не говорим, че бях останал с впечатлението, че каналът при кабелните оператори е симетричен (за разлика от ADSL, например).

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Аман се каза....нови [re: Colombino]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.05.05 02:33



Когато зададеш един въпрос, обикновенно някой ти отговаря.
НЕ Е НУЖНО да обясняваш, че отговора е грешен. Ако ти мислиш, че отговора е грешен, то значи знаеш отговора. А щом знаеш отговора - недей да задаваш въпроса.
Овсен ако не очакваш да се намерят още десет тиквеника които да ти пригласят. Такива тук ще намериш само двама. Те си знаят кои са.

Единствното вярно нещо което си написал в предишните ти постинги е това в скобите, а именно: "...(не ме бийте, не съм много грамотен)"
Ако беше грамотен, щеше да знаеш, че единиците за информация е Bit (Бит), Килобит (KiloBit) който е равен на 1024 бита (защо не са хиляда - питай гугъл).
След това имаш Байт (Byte) и КилоБайт (KiloByte) който пак е 1024 байта.
Съкратено се пише кбпс(kbps или kbit/s) = Килобит/секунда.
Другото е КБ/с (KB/s) КилоБайт/секунда.

Та ако наистина знаеше тези неща - нямаше да пишеш KBa/s и MBa/s.
Да не говорим, че ако си мислиш за МБ/с, то тия линии ги водят Т2, T3 и OC3 и струва солидни суми в БГ. Особено ако говорим за скорост до международното пространство.

И понеже си мислиш, че съм се объркал, ще ти кажа, че лично ползвам интернет от вкъщи през Евротур (ЕСТНЕТ) от 3 години. Една година през Нетис а другите две през онлайн.бг и определно съм в час със скоростите които предлагаха и които предлагат в момента.

"Под равна скорост към БГ и СВЕТА разбирам именно, че свалям файл от арена със същата скорост с която и от чужбина."
Това ти и казах в предишният постинг.

"Искам асиметрия в скоростта, защото потреблението ми е асиметрично, а и уж цената е асиметрична. Искам даже ако може да си купувам двете ленти разделено. "

"Аз например редовно качвам до 1MBa/s и в двете посоки."

"За асиметричност на линията не съм споменавал"

Ела са обясни какво всъщност искаш ти ? А изобщо знаеш ли какво е асиметрия ? А ако искаш да си купиш ленти за видеокасети - обърни се към Александра филмс.
Доколкото разбирам или нямаш 14 години или просто следващите 14 трябва да прекараш в някое лечебно заведение.

И накрай, свери си часовник с това:
http://www.estnet.bg/site/page.php?p=48&ps=39&pt=96
http://www.estnet.bg/site/page.php?p=48&ps=39&pt=95

Другите си ги разцъкай сам и виж скоростите.

И ми кажи, КЪДЕ ВИДЯ 8КБ/с входяща скорост?

Ако нещо тук не ти е ясно и имаш други въпроси, на които им знаеш отговорите, преди това провери дали отговорите ти съвпадат с тези на сайтове като:www.google.com и www.webopedia.com,

And the death shall not have dominion!


Тема И аз тва викам: 'Аман!'нови [re: The One]  
Автор Colombino (безработен)
Публикувано26.05.05 04:48



Ти не ми отговори на въпроса и все още не си. Единственото нещо което направи е да перефразираш въпроса ми и да тълкуваш какво съм искал да кажа, при това напълно погрешно. След това отговори на това което беше решил, а не на моя въпрос. Та отговорът ти не знам дали е грешен, ама знам че не отговаря на верния въпрос.

Благодаря за лекцията за килобайтите и килобитите, много ми беше полезна :-] Очевидно съм допуснал грешка в сметките, можеше просто да кажеш че 256 килобита са 32 килобайта, а не 8. Все пак съм програмист, не калкулатор, случва се човек да сгреши някоя сметка. Вече ще говоря само в килобити да не стават грешки.

Когато говоря за килобайт използвам съкращението KBa, а не KB, за да не се объркват хората несвикнали с двете единици. Преминавам между двете, защото в единия случай наблягам на офертата ( като казвам 256 kbps ) както е записана в брошурата, а в другия случай превеждам на усерски, че това са 8 KBa/s. (всъщност оказа се 32, а не 8, пак се извинявам), както ги дават всички свалячки.

Ще повторя пак да не стават недоразумения:

Гледам брошури за кабелен нет, но аз нямам кабелен нет, а LAN. Често достигам 10 Mbps, че и повече. Ето в момента какво показва data.bg:

Текущата ви скорост е: 8913.6 Kbit/sec (1.08 MBytes/sec)

А към evro да не говорим - от там свалям един диск за около 3 минути. Денем, разбира се е по-зле, но не много. Бутам с колкото дърпам, че и по-бързо ако е натоварено.

Писал си:

>> Това което теб те притеснява е АСИМЕТРИЧНОСТТА на линията.

Отговорил съм:

<< За асиметричност на линията не съм споменавал.

Под асиметричност разбирам: различна скорост при дърпане и бутане (знам, че не се казва бутане, така ме кефи да казвам).

В отговор на:

"Под равна скорост към БГ и СВЕТА разбирам именно, че свалям файл от арена със същата скорост с която и от чужбина."

Това ти и казах в предишният постинг.




Не е вярно, опита се да ми го обясниш, все едно аз друго съм имал предвид.

Казах: "Искам асиметрия в скоростта, защото потреблението ми е асиметрично, а и уж цената е асиметрична. Искам даже ако може да си купувам двете ленти разделено. "

Е тук малко overload-нах значението на думата асиметрия, като се отклоних от чисто техническото й значение, извинявам се. Това което исках да кажа е, че искам да имам по-висока скорост в България, без да ми се оскъпява цялата сметка за нет със скъпия международен нет, който и без това ползвам само за ICQ, поща и Update.

И така ще повторя въпроса си, белким някой отговори:

Защо кабелните доставчици на нет предлагат равна скорост за България и чужбина. Защо смятат, че това е реклама? На мен ми стигат 256 kbps за чужбина, даже ми хартисват, но не разбирам защо не мога при тая скорост да имам 1 Mbps скорост до България, като всички твърдите, че това не било нет. Ми като не е нет, дайте го!

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Аман се каза....нови [re: The One]  
Автор Buran666 (непознат)
Публикувано26.05.05 07:29



Пич, ти така, хм, прочете ли първия пост както трябва? Кво те пита човека, ти кво отговаряш, че и се пениш, кво се напъваш, важното е да се разбира кво се има впредвид, човека со каза че не знае, иначе стандарти на изписване бол, иди виж как се пишат по ISO като се напъваш, и недей да пишеш "кбпс" на бг, и за това си има стандарт, след като толкова искаш да учиш хората иди виж и по БДС как е, хм, аман от многознайковци, че и се карат, тц тц тц, а пък, хм друг е въпросът, че един програмист да не знае как се превръща от бит в байт и обратно е странно, ама много

Редактирано от Buran666 на 26.05.05 07:32.



Тема Re: Равна скорост? Голяма глупост!нови [re: Colombino]  
Автор L.M. ()
Публикувано26.05.05 12:08



(не ме бийте, не съм много грамотен).

ако не ме лъже паметта, а и твоето CV - беше програмист,
т.4е не виждам за какво си чешиш езика напразно !!!

страх лозе пази


Тема Re: Аман се каза....нови [re: The One]  
Автор L.M. ()
Публикувано26.05.05 12:11



както казах коломбино се прави на тъпо парче - нямам идея защо !

страх лозе пази


Тема Ти си изключително тъпо парче!нови [re: Colombino]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.05.05 14:22



Отговорих ти още с първият ми пост.
Единият отговор е в топика на поста, който гласи: "Объркал си се!"
Допълнението е в самият пост, и гласи така: Под "Равна скорост към БГ и СВЕТА" се разбира, че ако сваляш един файл от аренабг.ком ще го сваляш със скорост Х.
И ако си сваляш същият файл от Джи-Мейл - ще го сваляш пак със скорост Х. "

Прочети го още веднъж и кажи какво не ти е ясно в моят първи пост по темата.

"Когато говоря за килобайт използвам съкращението KBa, а не KB, за да не се объркват хората несвикнали с двете единици."

Надявам се, че това не е най-умното нещо което може да роди мозъка ти!
Пич, името на клуба е "ДОСТАВЧИЦИ НА ИНТЕРНЕТ", повечето от колегите тук са такива.
Как изобщо можа да допуснеш, че някой тук може да обърка килобайт с килобит!

И за последният ти въпрос, ще се повторя,отново, с първият ми постинг:
"Допреди известно време скоростта на БГ и ИНТ се различаваше. Тоест, горното равенство не бе изпълнено."
Сам си прави изводите дали това е реклама или не.

And the death shall not have dominion!


Тема Не си съвсем правнови [re: L.M.]  
Автор Colombino (безработен)
Публикувано26.05.05 17:40



Ти и Buran666 правилно предположихте, че няма начин да не мога да обръщам бит<->байт, но грешите че го правя нарочно за да ви дразня. Не знам що напоследък на всички им се струва, че се заяждам и те ми отвърщат.

Виж специално репликата

Благодаря за лекцията за килобайтите и килобитите, много ми беше полезна :-]

си беше (очевидно неуспешен опит за) сарказъм. То затова вицовете за програмисти са повече от тия за блондинки - щото не всеки ни разбира хумора. Следващия път подобни неща ще ги слагам в тагове [сарказъм][/сарказъм] да няма недоразбрали и обидени.

Всъщност допуснах грешка именно защото твърде добре смятам със степени на двойката и грам не ми хрумна да си проверя грешната сметка. А грешката дойде така: знам, че 256 е точен квадрат. Вероятно защото ми се искаше, реших че е квадрат на 8 (а не на 16). От там се сещате защо говорен за 8 KBa/s. Ако говорех за 160 kbps, щях да го разбия на 8x20, ако говорех за друга степен на двойката, например 512 kbps, щях да си го сметна с изваждане на 3 от степента: 2^(9-3). Обаче хубавото кръгло число ме подведе. Само за илюстрация ще кажа, че на скоро ми се наложи да смятам на лист (2050|9)&-2 и ми отне по-малко от минута. Толкова за грешката - дори аз по някога бъркам :-)))

Репликата (не ме бийте, не съм много грамотен) не я вадете от изречението

А другият вариант е да се окаже, че все пак българският нет не е толкова безплатен, защото най-малкото заема честотната лента на кабела (не ме бийте, не съм много грамотен).

Ставаше въпрос за следното:

Разбира се не ми е минало през ум, че ще объркам сметка за битове и байтове и вие ще я разпрострете върху цялото ми изказване. Макар да съм учил съобщителна техника в "Попов" преди малко повече от 10 години, не си спомням много от това, а и доколкото знам сега има нови методи на модулация на сигнала, които по мое време не са били познати. Не съм компетентен по въпроса за кабелите, но предположих че една от възможните причини да не се пуска бърз български нет, макар да е евтин, е че се заема честотната лента на кабела.

Така. След като уточнихме не се заяждам и след като е очевидно, че Единственият няма да ми отговори, поне вие не се заяждайте. Очевидната причина да се интересувам от цените н а кабелния нет е защото LAN-ът макар значително по-бърз ( за външен също не е зле при мен) и евтин е ужасно нестабилен, поне както е изпълнен на повечето места. Днес, например, нямах нет до 14:30, а доставчика си беше изключил телефона.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.