Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Канална мрежанови  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано16.04.05 11:10






Да покоментираме, а? Според мен, голяма част от условията са просто неизпълними и неприложими...

(Каня за коментар по възможност колеги, не служители от БТК.)

Редактирано от WlSP на 16.04.05 11:17.



Тема Re: Канална мрежанови [re: WlSP]  
Автор fadlan_ (ISP)
Публикувано16.04.05 13:03



I 0,19 lv/metur beshe prekalenno, kakvo ostana za 0,29 lv, bez dds...



Тема Re: Канална мрежанови [re: fadlan_]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано16.04.05 13:06



Абе цената не е такъв проблем, ама условията...



Тема Re: Канална мрежанови [re: WlSP]  
Автор netstat (непознат )
Публикувано16.04.05 13:16



Мда, това ще е интересно...

i) При всяко отваряне на капак на шахта за дадена конкретна цел;
инсталиране; манипулиране или ремонт, трябва да присъства
представител на БТК.

ii) Операторът трябва да поиска поне два дни предварително с писмено
известие присъствието на представител на БТК за надзор върху работата
му в каналната мрежа на БТК. Персоналът на БТК работи в рамките на
работното време.

Представяте ли си голяма повреда в 5 p.m. ? До следващия ден забравете за достъп, а пък клиентите да забравят за Нет.

Доколкото разбрах на "първо четене" всички кабели трябва да са в HDPE тръби?

1.2.1. Една PVC тръба може да използва само от един Оператор.
1.2.2. Един Оператор може да постави повече от една защитна тръба в
една PVC тръба
1.2.3. Даден Оператор може да положи повече от един кабел в една
защитна тръба
1.2.4. Всички кабели трябва да бъдат положени в защитни тръби

Отделно като се има в предвид, че има само около 3-4 PVC тръби на повечето места, то 2 кабеларки и БТК ще означават край на "техническата възможност"...

Иначе за първи път виждам Общи Условия на БТК, в които има толкова много клаузи за отговорност от тяхна страна

Като цяло не съм особенно изненадан. Дано КРС им наложи някакви ограничения върху смяната на цените и те да се запазят досегашните (но едва ли ще стане...)



Тема Re: Канална мрежанови [re: netstat]  
Автор The One (избраният)
Публикувано16.04.05 21:39



Нещастници!

Ей така се бие конкуренцията през пръстите!
Хайде сега кажи с новата им цена, колко ще ти се качи нета до клиентите ? Особено в по-малките градове и за по-малките оператори ?
Да не говорим, че тия шахти са правени с народни пари (тези на майките и бащите ни) и точно тази мрежа мина тихо-мълком в цялата сделка. А това за мен 50% от цената на един телекомуникационен оператор.

Хубавото в случая е, че има някакъв по-конкретен регламент за ползване, въпреки няколкото от неизгодните им условия.

Моето мнение е, че това нещо трябва да отиде в Комисията за Защита на Конкуренцията. И възлагам надежда това да го направи бъдещата асоциация.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Канална мрежанови [re: netstat]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано18.04.05 15:37



Единственото което ми идва на ум е "ще копаме". То при тея условия копаенето на кабелни канали ще стане бая печеливше.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Канална мрежанови [re: WlSP]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано18.04.05 17:22





Ето тука има още интересни неща... с 0,29 лв./м съвсем не се изчерпва цената на услугата.
И в крайна сметка с тези общи условия сякаш се регламентира невъзможността за ползване на каналната мрежа от други оператори, особено от по-малките. Като започнем от изискването една PVC тръба да се ползва само от един оператор (макар, че е разрешено един оператор да изтегли повече от една защитни тръби), минем през задължителната заявка и последващо присъствие на човек от БТК при всяко отваряне на шахта (за което се плаща на час), а това не става тутакси, и стигнем до проверките за сигурност на чуждите служители, тяхното обучаване от БТК и т.н. и т.н...
Абе, не знам, все ми се струва, че като даваш нещо под наем (демек - да изкарваш пари от него), например офис, не караш наемателя да ти иска писмено разрешение всеки път когато трябва да си смени крушка или бушон или пък да го прави под твой надзор. Хеле, па и още пари да му взимаш за това...



Тема Re: Канална мрежанови [re: 4l]  
Автор netstat (watcher)
Публикувано19.04.05 20:51



Помисли пак...

първо опитай да си изкараш разрешително за строеж на подземна кабелна мрежа. Както си в София ти е бедна фантазията на колко места ще трябва да се "киха", да обикаляш по инстанции за съгласуване, да те правят на маймуна и т.н.

То ако беше до едното копане...

А между другото - обърнахте ли внимание на цената за разполагане на активно устройство в техните шахти - 149 лв. / месец! Е това пък ако е пазарна цена, аз съм трамвай...

Това вече граничи с рекетиране!

Редактирано от netstat на 19.04.05 20:54.



Тема Re: Канална мрежанови [re: netstat]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано21.04.05 15:09



По относително груби сметки т.нар. административни разходи (чети подкупи) оскъпяват около 2 пъти цялото мероприятие (не съм ги правил аз тези сметки, може и да лъжа). Та с оглед на новите цени на 6ТК парите пак се избиват за няколко години. Инвестицията наистина е доста соленичка и май не е по джоба на всеки доставчик, но на фона на това че след 2 години всичко ще трябва да е скатано по канали и дупки, може би си струва.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Канална мрежанови [re: 4l]  
Автор GRANDE (непознат )
Публикувано21.04.05 20:08



Може би е писано преди някъде ама би ли бил така любезен да ми кажеш или да ми дадеш линк къде е писано или казано че до 2 години трябва всичко да е закопано ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.