Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кой да избера?нови  
Автор Dark Mind (горд интерист)
Публикувано12.04.05 15:03



Здравейте,
става въпрос за доставчик в кв."Слатина". Кой от тези - CyberGate, GRAVITY-NET, Sofiasat, Slatina Net, BGMreja, Comsys - бихте ми препоръчали? Само тях успях да изровя в нета, с покритие в квартала. Интересува ме повече скоростта към българските мрежи, международния трафик не е толкова от значение.
Засега съм се спряла на CyberGate, поради липсата на инсталационна такса , но бих искала да чуя и вашите препоръки.

Благодаря предварително!

What evil hides in the reflection of your soul...


Тема Re: Кой да избера?нови [re: Dark Mind]  
Автор Spoken ()
Публикувано12.04.05 17:32



SofiaSat=Comsys, скоростите са като описаните на http://www.sofiasat.com и http://www.bicbg.net. Поне в моя квартал тази фирма също не събира инсталационна такса, и съм доволен от тях. Със сигурност обаче в "Слатина" за мрежата се грижат други хора, и незнам дали го правят толкова качествено. Все пак може да опиташ, защото CyberGate не използват стандартната технология за преност по LAN, и на практика максимално достижимите скорости, които една обикновена LAN мрежа може да ти предложи, не са реализируеми.

Редактирано от Spoken на 12.04.05 17:33.



Тема Поредният,нови [re: Dark Mind]  
Автор Aнти-лaнaджия ()
Публикувано12.04.05 18:18



дето си мисли, че интернетът се изчерпва единствено с ЛАН-"доставчиците". Аз изобщо не живея в Слатина, обаче на секундата мога да ти изброя още 6-7 доставчика там (Кварталът е без значение, понеже тези доставчици така или иначе покриват цяла София, с малки изключения). Аман от коне с капаци.




Тема Re: Поредният,нови [re: Aнти-лaнaджия]  
Автор Spoken ()
Публикувано12.04.05 18:24



Хайде стига, всеки има право на избор, защо се заяждаш, естествено щом човекът знае за "регионалното" явление "ЛАН", то той трябва да е чувал и за по-"глобалното" като АDSL например, но очевидно щом не пита за него не го желае, а дискусиите относно преимуществата не би следвало да са обект на тази тема. Не разибрам защо се сърдиш на някого, като в същото време си изцяло off-topic. "Кон с капаци" аз казвам на някого, който не пише нещо свързано с конкретния въпрос зададен в даден постинг.



Тема Re: Поредният, [re: Aнти-лaнaджия]  
Автор The One (избраният)
Публикувано12.04.05 19:07



Абе приятелче,
що не фанеш да се самобанеш от тоя клуб ?
И без това мненията ти само оплюват решението и избора на всеки и са НАПЪЛНО безполезни.
Аре така ше е по-добре за хората който ВЕЧЕ СА взели решение, а пък и за теб ще е по-добре, тъй като няма да се ядосваш как другите може да са толкова тъпи.
Ако ти липсват слушатели - отиди пред БТК--то и крещи там колко са зле ланаджиите. Токувиж и някой лев ти дали.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Кой да избера?нови [re: Spoken]  
Автор Dark Mind (горд интерист)
Публикувано13.04.05 01:11



Ясно. Ще питам допълнително за инсталационната такса (защото, признавам, едни 40-50 лв. за такава са ми много). Благодаря ти!

What evil hides in the reflection of your soul...


Тема Виж сега,нови [re: Aнти-лaнaджия]  
Автор Dark Mind (горд интерист)
Публикувано13.04.05 01:22



приеми, че тука влизат да питат и хора, които хабер си нямат от разликата между ЛАН-ове, ADSL-та и т.н. Ако знаех кое е по-добро за целите и възможностите ми, хич нямаше да питам, вярвай ми (ползвала съм услугите само на два доставчика досега - КейбълТел и ДемонНет - от едните още съм потресена, а другите просто нямат покритие, там където ми трябва). Такива, които ползват нета само за безплатно теглене на филми, музика, софтуер... колкото и еретично да звучи.
Така че, вместо да ми се караш, можеше да изброиш доставчиците, които имаш предвид, а пък аз вече да си реша дали ми допадат или не.

Както и да е...

What evil hides in the reflection of your soul...

Редактирано от Dark Mind на 13.04.05 01:27.



Тема Re: Виж сега,нови [re: Dark Mind]  
Автор Aнти-лaнaджия ()
Публикувано13.04.05 08:31



В отговор на:

тука влизат да питат и хора, които хабер си нямат от разликата между ЛАН-ове, ADSL-та и т.н.



Да, точно това си мисля и аз - затова понякога ме хваща яд, понеже знам, че много от хората търсят ЛАН не по някаква обективна причина, а просто сащото само за това са чували.
Доставчиците веднага ти ги изброявам.














Тема Re: Виж сега,нови [re: Aнти-лaнaджия]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано13.04.05 09:50



Мдааа.... закачи се към някой от тях и ще видиш какъв кеф е. За справка - ползвам услугите на екк обещани 256 кбпс български и 32 международен. Получавани ~20 к (160 кбпс) български, 2 - 2.5 к (16-20 кбпс) международен, 6 к ъплоуд към бг и 1к ъплоуд към чужбина. Реален ИП адрес на който всички входящи портове са филтрирани, около 40 мин се чудих на кой порт да пусна апаша за да има достъп до мен, накрая се оказа на никой. Коментарите са излишни, бях обещал на един приятел да му дам близо 200 мб снимки, е по-бързо ми излезе да ги изпека на диск и на следващия ден да му ги донеса до другия край на София.
За справка за 3 лева месечно по-малко клиентите ми получават 1 мегабит достъп до българското интернет пространство (с един мегабит ъплоуд) и 128 down/64 up международен канал, без никакви простотии с филтриране на портове. Че като се замисля и ъптайма ни е по-добър.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Виж сега,нови [re: 4l]  
Автор lNS (known user)
Публикувано13.04.05 10:05



Ами че т'ва със филтъра на входящите портове си е един вид extra бе...! ...баси и якия firewall




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.