Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2, някой полнови  
Автор Aз Moя Mилoc и Haпoлeoн (непознат )
Публикувано13.03.05 19:32



Здравейте,
решил съм да си сменя доставчика на LAN интернет. Намирам се в Младост 2 и съм се спрял на NewAge-bg. Някой от четящите този форум случайно да ползва услугите им? Ако да, моля да сподели мнението си относно NewAge и качеството на интернета, които те предлагат.
Много ще съм благодарен за всяко споделено мнение.
Ако пък сте от Младост 2 и ползвате друг доставчик можете също да кажете кои е и дали сте доволни от услугите му. Досега вече съм бил с Easy-Lan, BNC (международния им е отчайващо бавен). Имам приятели, които ми препоръчват Intech, но той все още няма покритие за моя блок.

Ми общо взето това е, предварително благодаря за отговорите.



Тема Re: Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2, някой пол [re: Aз Moя Mилoc и Haпoл]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано13.03.05 19:44



Предлагам ти да се включиш към тях за да видиш как EasyLan и BNC ще ти се сторят като доставчик от ранга на БТК



Тема Re: Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2, някой полнови [re: RazoR]  
Автор Aз Moя Mилoc и Haпoлeoн (непознат )
Публикувано14.03.05 15:10



Какво имаш пред вид, би ли конкретизирал?
Искам конкретни наблюдения, ще съм много благодарен.
Или дай други алтернативи в района на блок 202 от Младост 2 които да си заслужават.



Тема Re: Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2, някой полнови [re: Aз Moя Mилoc и Haпoл]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано14.03.05 16:16



Аз ги познавам като конкуренция. Това е фирмата откопирала на бол.бг брошурите. Знам че едно време имаха 200 клиента и 384кбит външен а офертата им беше за 25лв - 128кбит, така че смятай. Наблюдения за други доставчици нямам.



Тема Re: Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2, някой полнови [re: Aз Moя Mилoc и Haпoл]  
Автор ddwolf (непознат)
Публикувано01.04.05 17:07



Аз го ползвам тоя нет! Като администриране на мрежата са гола вода или аз не мога да си настроя компа, но май не е от мен. Отделните потребителски групи ту се виждат ту не. С две думи ако си решил да използваш ресурса на лана нема да се получи.
Относно отношение към потребителите! Не си и мечтай да намериш форум! Колкото и клиента да имат всеки е за себе си! Не може да се обменя нито информация, нито пък да подобриш по някъкъв начин положението си-правил съм опити и не става, вервай ми. Локален сървър нема! Имат некакъв, но от него смуча със същата скорост като от външна мрежа, та поради тази причина за мен това не е локален сървър.
Клиент съм им от близо година! Когато се обаждах ми казаха, че ще съм със статичен адрес поне за локалната мрежа. Е нема такова нещо- аз тогава и нищо не разбирах, не че сега е кой знае колко по-добре. В момента съм с динамичен, като разбира се не са го променяли откакто съм се включил, та това е статичния адрес, който ми предложиха. Поисках да си купя реално IP но ми отговориха, че нямали техническа възможност! Та въпроса ми колко време трябва да чакам! За включването ме въртяха 3 месеца, но сега вече не е така, има конкуренция. Та такива ми ти работи - искам да си платя, а те срамежливи не искат да вземат парите. Ако пък искаш по някъкъв начин през интернет да се свържеш с тях нема обявен начин. По мобилното телефонче и това е положението!
Сега и малко хубави неща:
Скоростта е между 8 и 12 КВ international, като стига и малко повече, понякога.
Вътрешната е около 100 КВ, като към платените сървъри скача повече, понякога,много повече! Сто ги държи в натоварените часове!
Нета откакто съм се включил е спирал 2-3 дена общо за изминалата година, с което потвърждавам, че се стараят да доставят непрекъснато услугата.

Ако има доставчик, който прецени, че може да достави по-качествена услуга на тази цена, в района на Младост2, нека се включи в дискусията. СКЛОНЕН СЪМ ДА СИ ПЛАТЯ ЗА РЕАЛЕН АДРЕС. На общоприетите пазарни цени разбира се.
Междувременно ако проучиш какво предлага настоящата конкуренция ще разбереш, че нещата в Младост 2 нема да се оправят скоро.
Мой роднина живее в Люлин и за по-ниска цена получава по-качествена услуга!

Това е положението с интернето. Кой не му харесва да опъва жица! Ако не бях на квартира да съм дръпнал оптика до сега .

Редактирано от ddwolf на 01.04.05 17:14.



Тема Re: Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2нови [re: Aз Moя Mилoc и Haпoл]  
Автор ggf (@passenger@)
Публикувано01.04.05 22:48



Преди доста време се бях вързал на NewAge или по точно до края на септември миналата година. Първият месец месец и половина нета ми беше добре, след това започна да ми къса нервите. Два три дена имаш нет, после 1-2 дена нямаш, като им се обадиш ти казват че сега ще видят какво има и след няколко часа ти пускат нета. След незнам кое си обаждане дойдоха в къщи да видят че наистина нямам нет, след около 30 мин. мотане пред компютъра ми ми казаха, че нямам интернет защото имам вируси, през това време се обади на колегата си и ми пуснаха нета. Казаха ми че най-добре да си преинсталирам уинидоуса и като си махна вирусите ще имам нет. Тъй като бях решил отдавна да го преисталирам го направих. След няколко дена пак нямах нет и им се обадих да дойдат да видят, по телефона ме попитаха дали съм си махнал вирусите казах им че съм си преинсталирал уиндолса. Като чуха това много се изненадаха, как така нямам нет. Те не дойдоха когато им се обадих както бяха обещали, а дойдоха чак на другия ден след като повече от 24 часа нямах нет. Аз не бях в къщи, майка ми им е отворила, след това и казали че всичко е тип топ. Като се върнах наистина имах нет, но това не си е работа и реших да ги сменя. Най-странното ми беше плащането, защото се плащаше в един дюнер в Мл. 3, първоначално ме записваха в някъква тетрадка, но после измислиха някъкви карти, след като платаш не ти дават никаква квитанция, бележка - нищо. Писна ми да си късам нервите с тях и ги разкарах. По нова година ми се обадиха за моя най-голяма изненада, като ми казаха че не съм плащал от 27.09.04 и дали мисля да платя, казах им че съм си намерил друг доставчик. Сега съм при Изи лан, бавен е ната особенно международния но нямам избор за сега, поне не прекъсва. Интех още нямат покритие в моя блок, когато имат май ще се преместя при тях.
Не ти препоръчвам да се връзваш при тях, ще си късаш само нервите, и ще се набутваш за gsm, защото няма друга връзка с тях освен gsm.



Тема Re: Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2нови [re: ggf]  
Автор Fllip (непознат )
Публикувано08.01.11 12:02



Здравейте на всички. Казвам се Филип Иванов и съм Управител на New Age Networks (http://www.newagenetworx.net) ПОДЧЕРТАВАМ НЕ НА NewAge-bg (http://www.newage-bg.com). Фирмата ни работи от 2003 година и основната ни дейност е Доставка на Високоскоростен Интернет в квартал Младост 1. След извесно време започнахме да окабеляваме и рекламираме в квартал Младост 2 и се сблъскахме с ужасния проблем, че на телефоните ни за съпорт звъняха хора от блокове в който нямахме още покритие дори и се оплакваха че интернет им е отвратителен (явно клиенти на NewAge-bg -- http://www.newage-bg.com ). И до момента имаме проблем с дублирането на имената защото хората в Младост 2 ни мислят за NewAge-bg -- ( http://www.newage-bg.com ). Причината поради която пиша тука е защото пуснах един сърч в google за нашата фирма и попаднах на тези постове.

Имам молба към всички участващи в този форум:

МОЛЯ РАЗГРАНИЧАВАЙТЕ - NEW AGE NETWORKS - www.newagenetworx.net - Защото ние държиме на услугите който предлагаме а те са с много високо качество. Постоянно инвестираме в оптични трасета и ново оборудване позволяващи ни да предоставиме на нашите клиенти от кварталите Младост 1 , Младост 1А и Младост 2 - Висококачествени Услуги и една от най-добрите поддръжка на услугите.

ОТ

NewAge-bg -- http://www.newage-bg.com

ЗАЩОТО НЯМАМЕ НИЩО ОБЩО С ТЯХ !!!

Благодаря ВИ Предварително !!!

Редактирано от Fllip на 08.01.11 12:05.



Тема Re: Мнение за нета на NewAge-bg в Младост 2, някой полнови [re: Aз Moя Mилoc и Haпoл]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано13.01.11 17:33



Провери дали Мегалан или Нетиссат има покритие, аз съм към Нетиссат от есента на 2007г. и не съм имал проблеми, за Мегалан съм чувал също добри неща.



Коткотрепач


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.