Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: otgoworнови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор McTailer (TheOneAndOnly)
Публикувано16.03.05 20:36



Истината е, че доставчика ти вобще не му е работа да плаща за контент сървъри. За съжаление в България някой хора използват дупките в закона и се опитват да манипулират пазара, чрез тези измислени "free hosting" услуги.

Всичко се превръща в един политически цирк, но всичко рано или късно ще свърши, защото в Европа така няма да ни пуснат.

Ориентирай се към p2p програми, както е из цял свят и ги остави да си се карат на кой му е най-голям сървъра и кой сваля на него най-новите софтуерчета от емулето...



Тема Re: otgoworнови [re: The One]  
Автор JON 3 VOLTA (ALIEN)
Публикувано17.03.05 10:42



Човек добре знам, че достъпа до дасен сайт зависи от доставчика и имам представа какво струва подържането на един "фрее сървар". Всеизвестно е защо са тия "фрее сървари" изогдно ли е на доставчиците да ги има или не, от къде идва инфото там(за тези които не знаят идва от потребителите). Просто казвам, че тая "война" е смешна и безмислена и единсвено са ощетени потребителите. Какво като съм пълнил фрее сървари с разни неща за да има за всички нас, а в последстие самите фирми са решили да се правят коя по-велика и т.н. как до преди време за по 50-70лв средни имаше дотъп до всички сървари с добра скорост, а сега дори за повече пари няма? При положение че клиентите ползващи нета за вече много повече от преди 3години примерно? Но както казаха по надолу P2P и това е решението, за напред макар че има какво още да се "изцеди" от тия сървари докато ги има.

п/с А по въпроса за плащането е смешно, понеже няма как да знаеш колко пари мога да отделям за нет. Плащал съм и плащам добре за и-нет с изключение за последните два месеца(сега плащам по 30лв, сети се защо-пуснал съм тема да си търся друг доставичик). Плащал съм макс. 90 и най-малко 20лв. с най различни обещания за най-различни скорости, от най-различни доставчики, големи и малки и т.н. и ще продължавам да си плащам добре стига да получавам това за което плащам. По принцип като плащаш за нещо трябва и да го получиш. Но това да го оставим за друга тема.

м/у другото си търся нов доставчик на нет. к-в Гоце Делчев(Емил Марков) до спортна зала Триядица. Ако има някой който доставя нет там да каже. Единсвеното което искам от доставичика е да имам постоянна скорост, да не прекъсва и когато има авария да не чакам повече от 24ч.

Поздрави на всички.



Тема Re: otgoworнови [re: McTailer]  
Автор JON 3 VOLTA (ALIEN)
Публикувано17.03.05 10:45



мерси Аз съм се ориентирал към P2P по принцип още с започването на така наречена "война". Просто .... , карай ,няма да се обеснямам. Важното е нет да има



Тема Re: otgoworнови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор The One (избраният)
Публикувано17.03.05 12:03



Не му е тук мястото да обсъждаме тази тема. Треда е за съвсем друго нещо.

С две думи ще ти кажа. Ако имаше война преди време (ако може да се кажеше, че има такава) то беше точно заради това дали да си плащаш яките пари или не.
От едната страна беше Евронет, от другата едни пичове дето се подписват като "плати за свободното".

Ще се отнася на кой му е далавера: На всички им е далавера. И най-вече на потребителите. Незабравяй, че пииринга е много по-евтин от международния интернет., защото БТК държеше целият международен трафик.
Сега си направи сметка дали, ако имаш 1 мегабит международен за да ползваш п2п клиент като хората, колко ще ти струва. Само за справка.
1 мегабит международен, симетричен през БТК е около 800 евро, без ДДС. При това с едни големи отстъпки.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: otgoworнови [re: The One]  
Автор JON 3 VOLTA (ALIEN)
Публикувано17.03.05 12:54



наистина се поотплеснахме Напълно съм съгласен, че с това че монопола не е добре нещо. Дано за напред нещата да се нормализират и всички да са доволни долкото е възможно. Пожелавам успех в начинанието, дано ние като потребители да получим по-добро качество.





Тема Re: otgoworнови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор r@iden (минаващ)
Публикувано17.03.05 17:54



Tova s voinata veche go niama. Kakto navsiakade vsichko e vapros na pari. Edni iskat drugi davat, treti isklat ama chetvarti ne davat. Inache i dvete gledni tochki sa verni. I na potrebitelite i na sobstvenicite na free-ta.

In computer business everything is zeroes and ones. You are either zero or one.



Тема Re: otgoworнови [re: The One]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано17.03.05 22:13



/.../ 1 мегабит международен, симетричен през БТК е около 800 евро, без ДДС. При това с едни големи отстъпки.

Съвсем я омазахме тая тема. Само искам да кажа, че за 800 Евро на мегабит от БТК, наистина трябва да е с много голяма отстъпка, при положение, че твърдят официално, че неправят такива. Имам една оферта за 900 евро от БТК на мейла и е що-годе пресна...
Колкото до фрее сървърите, напълно съм съгласен, че техните собственици имат право да искат пари за достъп - аз поддържам такъв (макар и на териториално ниво) и прекрасно зная колко пари, нерви и рискове ми струва, за да го ползва някой безплатно.
"пиъра не е това което беше"

Айде стига съм говорил глупости в тая тема...

Редактирано от fadlan на 17.03.05 22:14.



Тема Re: otgoworнови [re: r@iden]  
Автор Auckland (Fen na FEN)
Публикувано21.03.05 18:10



Не бъди толкова сигурен че отново не тлее война в Бпийринга :-)

Manager
Закърмен с Дата.БГ



Регистриран: 18 Юни 2003
Мнения: 26

Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 12:00 am Заглавие: Проблеми с достъпа до Дата.БГ

--------------------------------------------------------------------------------

Проблемът е следният на 14 март /вторник/ в 23:00 часа фирма
Спектър Нет ограничи достъпа на потребителите на ХоумЛАН до
всички български страници видими през тяхната мрежа, като
www.epay.bg, www.econ.bg, всички страници на правителствени
служби както и много компютърни фирми като КомелСофт, Жар
Компютърс с две думи списъкът е дълъг.
От страна на Дата.БГ бяха правени многократни опити в
продължение на няколко дни проблема да бъде решен,
но не само че не се намери решение на проблема ами и
положението се влоши - бяха проведени некоректни
действия към нашата фирма /за съжаление на заинтересованите
тези действия се оказаха безуспешни/.
В този момент, след като бяхме положили необходимите усилия
се наложи да спрем директната вразка на Спектър до локалните ни
ресурси. В момента Спектър нямат директна връзка с нас и ни
виждат през други доставчици.
Поради тази причина всеки който ползва Спектър като доставчик,
или ЛАН мрежите на които Спектър доставя инернет имат проблем
с достъпа до Дата.БГ.
Ние все още сме отворени за диалог и решаване на проблема,
като смятаме че потребителите не са заслужили подобно
отношение от техния доставчик.


Същото е и положението с ИнтерБГком в момента към други мрежи .



Тема За 3-и пътнови [re: Auckland]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.03.05 20:22



Ако не се лъжа, спектър нет за трети път правят това.
1. Още в зората на бг пииринга, когато имаше фрии.техно-линк.ком
2. Когато аренабг взеха горепосоченият сайт.
3. Ако това е вярно сега.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Ще има ли асоциация ??нови [re: rosen.kolarov]  
Автор Nikolai_Nikolov (непознат)
Публикувано27.03.05 10:35



Изглежда повечето от присъствувалите на срещата, са били там с мотива :
" Асоциация ? Такова нещо, не бива да се случи без мен."
Колеги, всички сме прекалено заети. Предполагам всички усещаме, че идат "сложни" времена. Ако не въведем някакъв ред в отношенията помежду си, ще си генерираме проблеми. Нека поне присъствувалите на срещата, се регистрират в lanforum dot club-35 dot com.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.