Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: И последно...нови [re: The One]  
Автор rosen.kolarov (непознат)
Публикувано15.03.05 18:22



Последно участниците са над 12 фирми ...
... мястото и часът на срещата са извстни



Тема Re: И последно...нови [re: rosen.kolarov]  
Автор rosen.kolarov (непознат)
Публикувано16.03.05 00:27



Мисля срещата премина добре присъстваха около 20 фирми,
смятам че се събраха повечето от сериозните играчи на
пазара и бе положено едно добро начало.
Минаваме кум следващия етап обсъждане и приемане на
документите за регистрация, целите стоящи пред асоциацията и
набелязване на основните проблеми и тяхното решаване.
Ако някой не е имал възможност да присъства и все пак има
желание да участва, нека ми остави бележка с координати за
да го потърсим и включим в списъка.



Тема Re: И последно...нови [re: rosen.kolarov]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано16.03.05 08:59



Написал съм ти бележка...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: И последно...нови [re: rosen.kolarov]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано16.03.05 09:54



Данните за регистрация в private форума на асоциацията където ще се провеждат бъдещи обсъждания можете да изпратите на адрес lanforum at club-35 dot com. Моля да изпращате следните данни -
потребителско име - желателно е да е от вида p.georgiev, g. stoianov и т.н
парола
име на фирмата и кратко описание на дейността - от колко време се занимава с доставка, райони в които оперира, уеб сайт, телефон за контакт - мобилен
Това е като за начало, адреса на форума ще го постна по късно



Тема Re: И последно...нови [re: rosen.kolarov]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано16.03.05 10:14



Изключително полезна среща...

Беше полезно да разберем, че повечето имаме единомислие, което е важна основаза това начинание-съжалявам че не участвах по активно в дискусиите, но едно на ръка че бях твърде уморен, второ че предпочетох да слушам, вместо да говоря, не че нямаше с какво да се включа в разговора, но и в общи линии нямаше кой знае какво да добавя към казаното вече.


Елате повече!


Тема Въпроснови [re: Frysco]  
Автор JON 3 VOLTA (ALIEN)
Публикувано16.03.05 13:21



изчетах цялата тема и т.н. и понеже казвате че сте се събрали повечето сериозни играчи в бранша, реших да ви попитам няколко неща. Първо да уточня аз съм потребител, не съм доставчик и т.н.
Интересуваме кога ще спре това рязане на достъпа м/у отделните доставчици, за достъпа до сърварите? Аз като потребител съм ощетен. По принцип ние потребителите сме тези който пълним сърварите и изведнъж стана така, че няма достъп до голяма част от тях, заради така наречената "война" м/у доставчиците. Сега се стигна до там, че за да получа достъп до някой сървар трябва да платя, допълнително. Добре е да помислите и по-този въпрос, а ако решите да ми отговор ще съм доволен.

поздрави.



Тема Re: otgoworнови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор L.M. ()
Публикувано16.03.05 14:15



.. кой ти каза ще сте трябва да плащаш допълнително - доставчикът ти или ще си плати накуп или едва ли само за теб ще си пусне Vlan към някой сервер !



Тема Re: otgoworнови [re: L.M.]  
Автор JON 3 VOLTA (ALIEN)
Публикувано16.03.05 16:34



Доставчика ми много ясно и няма да е само за мен, а се отнася за всички клинти на мрежата. Ако искат да има достъп до определени сървари, ще се заплаща допълнително.
Но основния въпрос ми е защо трява да се режат сърварите? В карайна сметка, потребителите са основните потърпевши, а всички ние(потребителите) сме пълнили и пълним сърварите. Ясно е защо ги има(сърварите) и за всички ни е изгодно това.



Тема Re: otgoworнови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор The One (избраният)
Публикувано16.03.05 17:35



Пич, това дали имаш достъп до даден сайт или нямаш, не зависи пряко от доставчика ти.
Пряко зависи само от този който поддържа сървъра. Незабравяй, че един такъв сървър струва сериозна сума пари. Не смятай само компютъра. Сметни и другото оборудване към него, включително и оптиката до него.
Нормално е собственика да поиска парички за достъп до него. Все пак, този сървър трябва да се поддържа.
От тук следва, че косвено, достъпа до сървъра зависи от провайдъра ти. Дали той е склонен да си плаща. А той ще си плаща, ако ти си плащаш.
Тоест, ти като потребител неможе да искаш достъп до даден ресурс, без да плащаш.
Ясно ми е, че потребителят иска да има повече за по-малко пари. Ако може дори и без пари. Но пък на потребителят трябва да му е ясно, ч безплатен обяд - няма.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: otgoworнови [re: JON 3 VOLTA]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано16.03.05 19:18



Проблема е прост и елементарен - доставчика ти не иска да си плаща за достъп до въпросните сървъри. Т.е. собствениците на въпросните сървъри казват - връзка до нас струва едиколко си (в повечето случаи не е чак толкова много) защото все пак железарията и жиците не са без пари. Ако доставчика ти прецени че ще е на далавера да им плати едиколко си след което да не загуби определен брой клиенти които ще отидат при конкуъренцията всичко е 6. В противен случай сменяш доставчика.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.