Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо почвам да се дразня...нови  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано07.03.05 22:02



Вчера, 06.03 - сигнал "Няма нет". При посещение на място се установява блокирал суич, след рестарт тръгва, но предният го няма. ОК - сменяме предния, всичко тръгва.
Днес, 07.03. на обяд - пак там, пак "няма нет". Суичът пак е блокирал, но този път с изгорял порт. Съответно е изгорял портът и на следващия суич пък сега. Аман!... Ударила е зимна гръмотевица (...нарочно?).
И двата пъти има видими следи от посещение на конкуренцията току-що. В съседство са суичовете на Ам-нет и Трафик.
Коментари? Дежа вю?



Тема Re: Нещо почвам да се дразня... [re: WlSP]  
Автор _bulgaro_ (калитко)
Публикувано08.03.05 00:44



Пушка му е майката ...



Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: WlSP]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано08.03.05 01:10



Абе само да ти кажа че и при мен има такива проблеми от 2 дена но явно има връзка със лощото време и сериозните проблеми с тока. В района няма парно и всичко живо включва печки и да не ти казвам как гаснат блок след блок на всеки 10 минути. А иначе симптомите са същите - необяснимо забили суичове и изгорели портове и то на вътрешни инсталации



Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: WlSP]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано08.03.05 15:03



Може да се разхождат с пиезозапалки за газови горелки...Или заредени мощни кондензатори.
Варианти на джаджи "Прееби другарче"-бол...


Елате повече!


Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: Frysco]  
Автор Илko ()
Публикувано08.03.05 21:57



А може техниката която се ползва да не е предназначена за това



Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: Илko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано08.03.05 22:47



Аре да не почваме пак с глупостите. За кво е предназначена, да праща електронна поща от секретарката до шефа и обратно ли? Не виждам кое е в разрез с предназначението на един суич това което правим. От подобни токови удари ми изгоря захранването на 3 компютъра - при това маркови захранвания. Гръмна ми раид контролер през UPS. На суич за 2000 EUR му думнаха 2 порта и това в 2 различни офиса захранени от 2 различни трафопоста. Или може би и тях не ги ползвам по предназначение. Сещам се че най-безпроблемно е да ги опаковам да ги заключа някъде и отвреме на време да проверявам дали не са дали фира. Но сигурно ако по тях избие плесен пак ще ме обвиниш че не ги ползвам по предназначение?



Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: RazoR]  
Автор Илko ()
Публикувано08.03.05 23:29



Ами щом в офиса ти горят с кой акъл ги катериш по стълбове ?

Аз без проблем мога да ти гръмна суич и за 10 000 Евро ама това нищо не значи.


Апропо дори и в склад да ги съхраняваш в инструкцията трябва да пише при какви условия става това. Ако избие плесен явно не си ги спазил




На английски оборудване което се монтира "на открито" се обозначава с OSP. Ето един не лош сайт с инфо за производители на такова оборудване.


Правя уточнение че дори и при външен монтаж никъде не се споменава за ползване на медна етернет медия извън рамките на една сграда.

А защо това е така можеш да прочетеш тук




Айде чети и сравнявай с това което ползваш ...



Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: Илko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.03.05 00:30



Е аз ти казах че са ми изгорели вътрешни устройства. Почти нямам въздушни такива а на стълб имам едно единствено.



Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: RazoR]  
Автор Илko ()
Публикувано09.03.05 00:54



Аз говоря по принцип ...

Ако имаш активни устройства които се намират в различни сгради захранващи се локално и които са свързани с меден кабел те трябва да бъдат заземени за избягване на потенциалните разлики.
Как се заземяват устройства които фабрично не са пригодени за заземяване? Ако изобщо се заземяват ...
Масова практика е екраниращото фолио на STP кабела (всъщност този с фолиото дори не е STP а ScTP - Screened Twisted Pair (FTP) ) да се връзва само в единия край именно заради потенциалната разлика в двата края на кабела. Така на практика се получава една страхотна антена която си събира статични заряди до момента в който не се получи пробив - и почваме да се чудим що пак суича е забил ...

Редактирано от Илko на 09.03.05 00:57.



Тема Re: Нещо почвам да се дразня...нови [re: Илko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.03.05 07:38



Е ти ми говориш все едно се занимавам с това от 2г ебаси :)
Идеята ми беше че когато енергото почне да ебава тоците нищо не ти помага - дадох ти пример с сървъра зад UPS. Случвало ми се е 5 сървъра зад един UPS при някакви много специфични токови удари единия от тях да се рестрартира. То е ясно че нещо захранването му се дъни но все пак е за UPS и то не от тия дето могат да захранят само вибратор. А иначе никакви заземявания не помагат при сериозни сривове в енергиината мрежа




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.