Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема HomeLan и забраната на SMTPнови  
Автор gsotirov (непознат )
Публикувано01.03.05 13:57



Изключително съм възмутен от това, което разбрах току що!

Цитирам от

:
Поради зачестили проблеми със спам от 07.02.2004 ще филтрираме SMTP заявките на нашите клиенти. Забраната не важи за корпоративни клиенти.

Що за глупости са това!? Проблема със спам-а трябва да е на поддържащите въпросните SMTP сървъри! Как така ще ми се ограничава достъпа до услуги за които си плащам. Например ползвам поща в dir.bg и ми е изключително удобно да работя с пощенски клиент ползвайки imaps и smtp secure сървъри. Сега това е невъзможно благодарение на "водещия" доставчик .

Такива неща могат да станат само в България. Аман!

Моля, Ви споделете за други достачици, които правят подобни глупости, за да съм по уверен в избора си на нов доставчик в Младост 4.



Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: gsotirov]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано01.03.05 16:35



Нормално е да си ядосан, но за твое съжаление това е често срещана практика.
Причината е проста, много машини, малък контрол върху тях, много проблеми със динамично листващите по нетблок RBL-и. Засега поне, червеите които идват със собствен смтп сървър, не знаят как да говорят smtp-auth (засега).

Решението за теб е елементарно, ползвай си имап, но пращай през смтп-то на провайдера ти.
Ако не те уделетворява качеството на смтп-то, говори със провайдера да го допълнят със SSL, и т.н.

Честно казано, газираш се за глупости, това е стандартна практика във повечето дсл/адсл/кабелни международни оператори.



Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: gsotirov]  
Автор DKNY (непознат )
Публикувано01.03.05 18:36



"Такива неща могат да станат само в България. Аман! "

Не е вярно. Такива неща са все по-чести по света, особено в развитите страни. Това, че го има и у нас, означава, че ставаме част от развитите страни, което само по себе си е положителен факт.



Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: DKNY]  
Автор bigg_red (новак)
Публикувано01.03.05 19:17



"Не е вярно. Такива неща са все по-чести по света, особено в развитите страни. Това, че го има и у нас, означава, че ставаме част от развитите страни, което само по себе си е положителен факт."

Браво бре
Съз забрани и ограниченията към прогрес
Супер логика.
Това е същото като сравнението на царя което даде като му поискаха вота:
-икономическото положение в страната се е подобрило много ,цените на апартаментите са скочили между два и пет пъти;
т.е. ако една стока е по недостъпна то значи и стандарта се е вдигнал на срения българи



Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: gsotirov]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.03.05 19:21



Шефче,
ако не сложат тази забрана - скоро няма да може да пуснеш мейл през кадето и да е. А след още малко - повечето и от сайтовете няма да отваряш.
Просто незнаеш за тоя спам каква гонитба има в нета.

Аз също съм забранил изходящ 25ти порт в моята мрежа. Който иска - нека да ми се обади, ще му разреша. Ако някой иска СМТП - може през моя СМТП Сървър да си прати мейла, тъй като той е разрешен за рилей от моята мрежа.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: ^]]  
Автор gsotirov (непознат)
Публикувано01.03.05 21:35



Въобще не се "газирам" за глупости. Ако HomeLan имат проблем със изходящ от тяхната мрежа спам то могат спокойно да си го проследят и да остранят причинителите, а не да забраняват напълно достъпа до всякакви SMTP сървъри. Това е абсурдно според мен.



Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: gsotirov]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано01.03.05 22:01



И как се отстраняват по 40-50 човека на ден заразени и бълващи спам без самите те да знаят? Понякога говорите е така наизуст колкото да се намирате в приказка.



Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: gsotirov]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано01.03.05 23:03



ти си поредния, който иска бизнес решение на цената на домашно.

стани бизнес клиент и бълвай поща. като си домашен усер - имаш си техния смтп сървер. що ревеш?

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: onzi]  
Автор gsotirov (непознат)
Публикувано02.03.05 09:46



Към onzi: Според теб позлването на SMTP е бизнес решение!? И колко трябва да доплатя за възможността да ползвам SMTP сървъри!?

Вчера проврих и установих, че SMTP сървъра на HomeLan позволява изпращането на поща без удостоверяване, НЕ предлага TLS или SSL достъп - неща с които бях свикнал ползвайки сървъра на dir.bg. Не ме разбирайте погрешно - не съм спамер! Просто искам да ползвам удобството на услугите за които си плащам, а не да ми се налага какво и как да ползвам.

Към оnzi: Пич въобще не "рева". Възмущавам се от това което прави доставчика ми и се надявах да намеря повече разбиране, но явно повечето хора са свикнали да ползват web поща и не ги интересува дали има или няма SMTP достъп.

Редактирано от gsotirov на 02.03.05 09:47.



Тема Re: HomeLan и забраната на SMTPнови [re: gsotirov]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано02.03.05 10:03



В отговор на:

Според теб позлването на SMTP е бизнес решение!? И колко трябва да доплатя за възможността да ползвам SMTP сървъри!?




да. определено собствен домейн+смтп сървер+ип, което не е от динамичен пул, е бизнес решение. или най-малкото не е решение за домашен потребител.

колко да доплатиш и за какво точно - питай доставчика си. а ако успееш смислено да ми обясниш за чий са ти тлс/ссл за личен мейл - евала

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.