Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Без коментарнови  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано09.02.05 18:23



Свикнал съм да ни копират сайтовете, ценовите листи, офертите и т.н., но досега не бях срещал такова пълно копие на листовките ни. Този път не ми се занимава и ще се задоволя само да изложа провонилите се, но следващия път вероятно ще съм по-ядосан.

Оригиналът:





Копието:




Който открие десетте разлики получава награда :)
Не ги е било срам дори да подменят надписчето за авторско право в долния десен ъгъл на лицевата страна от "Дизайн: bol.bg" на "Дизайн: NewAge". Т.е. очевидно са забелязали, че дизайнът е авторски.

Обръщам ви внимание още веднъж, че по принцип всички материали (текст, графика, лозунги, имена на услуги и др.) на BOL.BG са авторски. Никога не използваме темплейти, уизарди или каквото и да е друго нещо наготово.

Обръщам ви внимание и на факта, че следим какво става на територията на абсолютно цяла София, независимо дали имаме покритие или нямаме. Всяка една рекламна листовка, която нарушава някакъв закон се класира надлежно и когато и дойде времето ще бъде придвижена по съответния ред (например тези, които обещават безплатно включване за клиенти на други доставчици със сигурност нарушават ЗЗК)

Митко



Тема Re: Без коментарнови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.02.05 18:48



гадничко си е, нема да се плашиш, нашия сайт го копират 3 пъти едно към едно, а на поне 4ма "интернет доставчика" още стоят условията ни които лично аз съм измислил преди 5г и то с всичките им грешки. По добре да те копират отколкото да си от тия дето копират.

ПС. Един от крадените сайтове беше хостнат при вас и тогава Вени си го премести от единия крачол в другия щото нали е много велик. Сега можеш да изпиташ какво е чувството макар и в по малка форма щото една брошурка не може да се сравнява с авторски сайт



Тема Re: Без коментарнови [re: RazoR]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано09.02.05 19:35



Копирането на сайтове е бях кахър. В случая става дума за заблуждаване на потребителите. Както добре знаете, всяка търговска марка се идентифицира с нейните атрибути - дизайн на опаковката, лого и т.н. Когато някой сложи друг продукт в опаковка, която имитира друг продукт, той явно и откровено заблуждава потребителите. Направихме експеримент в офиса - раздадохме листовката-копие сред нашите служители и ги попитахме какво мислят за новите цени. Почти никой не забеляза, че липсва надписът "BOL.BG" и че телефоните са други - те разпознаха дизайна и съвсем автоматично решиха, че това е НАШАТА брошура. Не просто ДРУГА брошура с подобен дизайн, а именно НАШАТА брошура.

При сайтовете е просто мързел да се направи нов дизайн или да се измислят нови текстове. Ако посетител влезне в сайта-копие, той няма да се заблуди, че е влезнал в сайта-оригинал. Докато получател на тази брошура със сигурност ще я помисли за нова серия НАША реклама, но ще се обади на друг телефон ... Това е все едно Пепси да произведат същата контурна бутилка като на Кока-кола и да напишат отгоре "Пепси-Кола" със същия шрифт.

Митко



Тема Re: Без коментарнови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.02.05 20:19



Охохохо, ама сега прочетох какво пише на тяхната брошурка :)
Е това са едни от хората откопирали условията ми от сайта ми. А пък какви доставчици са сметай. Един път даже имахме среща да ме убеждават че не било хубаво да влизам там кадето те имат мрежа защото не било коректно и съм им бил взимал клиенти. Е такива като тия са на доизжививяне така че е нормално да не инвестират в разработката нещо собствено. Името си го сменяват сигурно за 5ти път поради разбираеми причини



Тема бе се са каня да питам....нови [re: Mитko]  
Автор The Secret Lover ® (just secret)
Публикувано09.02.05 21:04



онова хахавото момченце.... кандидат електронния кмет.... мърда ли още, живо ли е?



Тема Re: ти нали твърдиш, че доставяш интернет?нови [re: Mитko]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано09.02.05 23:12



тогаз що не виждам картинките? или не доставяш интернет в крайна сметка?



Тема Re: Без коментар и не се (с)връзвайтенови [re: Mитko]  
Автор ggf (@passenger@)
Публикувано11.02.05 19:02



Преди време бях вързан към тях, след няколко месечни мъки, най-накрая ги зарязах. Това което предлагат е 2 дена имаш нет 7 или повече нямаш. Не се учудвам че са изплагиатствали брошурата на бол.бг. друго не могат да направят.......... Ами това е за New Age Ltd.



Тема Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано11.02.05 22:01



... е възможно вината да не е единствено тяхна? Имам предвид за следната възможност - те да са отишли в някоя рекламна агенция и да са поръчали "изработката" на рекламен флаер, като в резултат са им продали изкопиран продукт?



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: checho]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано11.02.05 22:45



Колко малки лан доставчици познаваш които работят с рекламни агенции? И колко рекламни агенции познаваш които толкова брутално да откопират нещо



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: checho]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано12.02.05 00:08



Много често рекламната агенция отбелязва авторсвото си върху печатните реклами с малък вертикален текст на подходящо място. Например сега пред мен е едно луксозно списание, на което рекламата на Австралийските авиолинии е подписана от lzs/grill/thompson. Тази на Absolut е подписана от Vin & Spirit. Тази на Флирт е подписана от тях самите (фотография: flirt)

Разбира се не всички реклами се подписват, но сега обърни особено внимание на вертикалните надписи в долния десен ъгъл на лицето на двете листовки и ще си отговориш на твоя въпрос.

Между другото, преди време ние работихме с рекламна агенция, при това с много известна такава. Обаче се оказа, че сами се справяме доста добре, дори бих казал по-добре от агенцията и ако не бяхме твърде заети с Интернета, щяхме да напрaвим и една PR агенция. Сами си правим копирайта, дизайна, медияпланирането и т.н. Когато правихме кампанията "В Интернет с добра компания" (с

за ), сами си правихме дори кастинга на манекенките (ех!), снимките, студиото и т.н. Между другото, тази кампания и този лозунг беше единствената, цитирана в интервюто на Магдалина в Плейбой, с което нашият копирайтър (в мое лице) е много горд

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.