Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Mитko]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано04.03.05 00:16



Важното е че дори да е с 25 % по-ниска скоростта, тя е навсякъде и рядко варира. И че за същите пари можеш да разчиташ на нея. Защото в момента съм при приятелката и тази 25% по-висока скорост, съжалявам, но не ми върши работа.

Welcome to the dreamland :)


Тема Re:нови [re: Terko]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.03.05 12:07



Дефинирай "навсякъде". По възможност без да използваш думите "дата" и "арена". Защото за мен няма нищо по-лесно от това да отрежа Интех от нашата мрежа и тогава и вие с бившия ми колега и твой приятел Фори (4i) няма да имате достъп "навсякъде". И колкото това би било big deal за вас, толкова и ние срадаме от липсата на един-два сайта. Но понеже ти имаш друг поглед върху мрежата, не си се научил как да се оправяш и без тях - те не са автори на съдържанието, нито държат правата върху него. Всичко може да се намери на поне още няколко места.

А и докато водим тези спорове, въпросните сървъри ще изчезнат, поне като генератори на трафик, а също и като разпространители на линкове (торентът не е решение на въпроса с авторските права, но това е друга тема). Тогава те ще изгубят 90% от клиентите си, а ние - само 10%, защото междувременно сме се грижили не за тези потребители, а за другите. Потребителите не са еднакви, ни най-малко. А за разлика от всички вас, аз знам какво се случва с потребителите при смяна на условията, защото на всеки месец-два купуваме по някоя мрежа и променяме начина на работа на потребителите им. Знам колко, кои и защо се отказват; колко, кои и защо остават доволни.

BTW, приятелката ти е на друга тарифа, доколкото разбрах.

Митко

Редактирано от Mитko на 04.03.05 12:22.



Тема Re: BOL.bg - не се лъжетенови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор grem (Lifche)
Публикувано04.03.05 16:10



Ооо, bol.bg - една от "любимите" ми теми.
по принцип интернета, скоростите, които осигуряват за парите които плащам - 45 лв. - са чудесни. Но дотук свършваме !
МРЕЖАТА ИМ Е СКАПАНА !!!
Аз съм в Белите Брези, това е от пинг-а:

PING yahoo.com (216.109.112.135) 56(84) bytes of data.
............................................................ - отрязано
64 bytes from w2.rc.vip.dcn.yahoo.com (216.109.112.135): icmp_seq=74 ttl=41 time=254 ms

--- yahoo.com ping statistics ---
74 packets transmitted, 68 received, 8% packet loss, time 73085ms
rtt min/avg/max/mdev = 218.883/258.591/319.167/18.016 ms

Както виждате, в този слънчев хубав ден мрежата на бол.бг дава 8% изгубени пакети.
Знаете ли какво става като се скрие слънцето ?
- 20 %, 35 %, 50 % !!!!

писах във форумът им. Показва ми се съобщение - "форумът е модериран, написаното от вас ще се прегледа" или нещо подобно. Дали това което написах във форума на бол.бг видя бял свят ? Прави сте - не видя.

Така че, Митко (ако имаш общо с болци), ако наистина държиш на доброто си име вложете малко инвестиции за кабели, суичове, ей такива неща, защото сте много зле.



Тема Re: BOL.bg - не се лъжетенови [re: grem]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.03.05 16:25



Не пишете по форумите, обаждайте се по телефона на поддръжката.

Митко



Тема Re: BOL.bg - не се лъжетенови [re: Mитko]  
Автор grem (Lifche)
Публикувано04.03.05 17:36



ха, поддръжката ви.
Премного благодаря, отдавна съм се отказал да комуникирам с тях.
А по форумите ще пишем докато не вземете конкретни мерки.



Тема Re: BOL.bg - не се лъжетенови [re: grem]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.03.05 18:09



Никой не чете форумите. Чета ги само аз понякога, а лично аз мерки не мога да взема - нито мога да тръгна да преглеждам кабелите, нито да сменям суичовете.

Щом сте се отказали да комуникирате с поддръжката, значи доброволно сте се отказали от едно от най-важните си права и едно от основните неща, за които си плащате (повече от половината от цената не е за интернет, а за поддръжка). На Ваше място не бих го направил. Докато не се обадите, никой няма да знае, че имате проблем. Ние следим само магистралите, а за проблемите с клиентските трасета можем да разберем само от оплакванията на клиентите. Пак повтарям - никой не чете форумите. Не че не им обръща внимание, а просто никой не влиза и не вижда какво пише в тях. Те са за комуникация между потребителите, а не между потребителите и фирмата.

Единственото, което трябва да направите, е да се обадите на поддръжката, да им кажете IP адреса си и че имате загуби на пакети. Ако в съответния квартален офис са си направили "оглушка", обадете се в централния - там винаги има дежурни (тел. 9876543)

Митко



Тема Re: BOL.bg - не се лъжетенови [re: Mитko]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано04.03.05 18:53



"нито мога да тръгна да преглеждам кабелите, нито да сменям суичовете."
Хммм интересно... Защо така ?

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: BOL.bg - не се лъжетенови [re: Kartoff]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.03.05 19:20



Защото сме голяма фирма. Доста голяма. Ако можех сам да върша всичко, нямаше да плащам заплати на 50 (петдесет) човека и да издържам 7 (седем) офиса. Щях да си сложа тези пари в джоба и да си свиркам.

Не ме разбирай погрешно - аз мога да върша всичко. И за сисадмин ставам, и за кабелджия, и за инженер, дори за уеб-дизайнер. Но по стечение на обстоятелствата имам други ангажименти.

Митко

Редактирано от Mитko на 04.03.05 19:29.



Тема Re: ами като не си доволен,нови [re: grem]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано04.03.05 20:02



прави това, което всеки недоволен би трябвало да прави - разказвай на всичките си познати и приятели колко калпава фирма е бол.бг. твърди се, че негативните отзиви се разпространяват около 10 пъти повече от позитивните. това може да ги накара да започнат да чуват, но не е задължително. ако не друго, поне ще се създаде негативно отношение в част от потенциалните клиенти...



Тема Re: ами като не си доволен,нови [re: Troll_]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.03.05 20:50



"това може да ги накара да започнат да чуват"

Да чуват какво? Неизречени оплаквания няма как да чуем. Може би искаш да кажеш "да четат мисли"? Нямаше да е зле, но засега е невъзможно.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.