Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Без коментар  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано09.02.05 18:23



Свикнал съм да ни копират сайтовете, ценовите листи, офертите и т.н., но досега не бях срещал такова пълно копие на листовките ни. Този път не ми се занимава и ще се задоволя само да изложа провонилите се, но следващия път вероятно ще съм по-ядосан.

Оригиналът:





Копието:




Който открие десетте разлики получава награда :)
Не ги е било срам дори да подменят надписчето за авторско право в долния десен ъгъл на лицевата страна от "Дизайн: bol.bg" на "Дизайн: NewAge". Т.е. очевидно са забелязали, че дизайнът е авторски.

Обръщам ви внимание още веднъж, че по принцип всички материали (текст, графика, лозунги, имена на услуги и др.) на BOL.BG са авторски. Никога не използваме темплейти, уизарди или каквото и да е друго нещо наготово.

Обръщам ви внимание и на факта, че следим какво става на територията на абсолютно цяла София, независимо дали имаме покритие или нямаме. Всяка една рекламна листовка, която нарушава някакъв закон се класира надлежно и когато и дойде времето ще бъде придвижена по съответния ред (например тези, които обещават безплатно включване за клиенти на други доставчици със сигурност нарушават ЗЗК)

Митко



Тема Re: Без коментарнови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.02.05 18:48



гадничко си е, нема да се плашиш, нашия сайт го копират 3 пъти едно към едно, а на поне 4ма "интернет доставчика" още стоят условията ни които лично аз съм измислил преди 5г и то с всичките им грешки. По добре да те копират отколкото да си от тия дето копират.

ПС. Един от крадените сайтове беше хостнат при вас и тогава Вени си го премести от единия крачол в другия щото нали е много велик. Сега можеш да изпиташ какво е чувството макар и в по малка форма щото една брошурка не може да се сравнява с авторски сайт



Тема Re: Без коментарнови [re: RazoR]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано09.02.05 19:35



Копирането на сайтове е бях кахър. В случая става дума за заблуждаване на потребителите. Както добре знаете, всяка търговска марка се идентифицира с нейните атрибути - дизайн на опаковката, лого и т.н. Когато някой сложи друг продукт в опаковка, която имитира друг продукт, той явно и откровено заблуждава потребителите. Направихме експеримент в офиса - раздадохме листовката-копие сред нашите служители и ги попитахме какво мислят за новите цени. Почти никой не забеляза, че липсва надписът "BOL.BG" и че телефоните са други - те разпознаха дизайна и съвсем автоматично решиха, че това е НАШАТА брошура. Не просто ДРУГА брошура с подобен дизайн, а именно НАШАТА брошура.

При сайтовете е просто мързел да се направи нов дизайн или да се измислят нови текстове. Ако посетител влезне в сайта-копие, той няма да се заблуди, че е влезнал в сайта-оригинал. Докато получател на тази брошура със сигурност ще я помисли за нова серия НАША реклама, но ще се обади на друг телефон ... Това е все едно Пепси да произведат същата контурна бутилка като на Кока-кола и да напишат отгоре "Пепси-Кола" със същия шрифт.

Митко



Тема Re: Без коментарнови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.02.05 20:19



Охохохо, ама сега прочетох какво пише на тяхната брошурка :)
Е това са едни от хората откопирали условията ми от сайта ми. А пък какви доставчици са сметай. Един път даже имахме среща да ме убеждават че не било хубаво да влизам там кадето те имат мрежа защото не било коректно и съм им бил взимал клиенти. Е такива като тия са на доизжививяне така че е нормално да не инвестират в разработката нещо собствено. Името си го сменяват сигурно за 5ти път поради разбираеми причини



Тема бе се са каня да питам....нови [re: Mитko]  
Автор The Secret Lover ® (just secret)
Публикувано09.02.05 21:04



онова хахавото момченце.... кандидат електронния кмет.... мърда ли още, живо ли е?



Тема Re: ти нали твърдиш, че доставяш интернет?нови [re: Mитko]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано09.02.05 23:12



тогаз що не виждам картинките? или не доставяш интернет в крайна сметка?



Тема Re: Без коментар и не се (с)връзвайтенови [re: Mитko]  
Автор ggf (@passenger@)
Публикувано11.02.05 19:02



Преди време бях вързан към тях, след няколко месечни мъки, най-накрая ги зарязах. Това което предлагат е 2 дена имаш нет 7 или повече нямаш. Не се учудвам че са изплагиатствали брошурата на бол.бг. друго не могат да направят.......... Ами това е за New Age Ltd.



Тема Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано11.02.05 22:01



... е възможно вината да не е единствено тяхна? Имам предвид за следната възможност - те да са отишли в някоя рекламна агенция и да са поръчали "изработката" на рекламен флаер, като в резултат са им продали изкопиран продукт?



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: checho]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано11.02.05 22:45



Колко малки лан доставчици познаваш които работят с рекламни агенции? И колко рекламни агенции познаваш които толкова брутално да откопират нещо



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: checho]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано12.02.05 00:08



Много често рекламната агенция отбелязва авторсвото си върху печатните реклами с малък вертикален текст на подходящо място. Например сега пред мен е едно луксозно списание, на което рекламата на Австралийските авиолинии е подписана от lzs/grill/thompson. Тази на Absolut е подписана от Vin & Spirit. Тази на Флирт е подписана от тях самите (фотография: flirt)

Разбира се не всички реклами се подписват, но сега обърни особено внимание на вертикалните надписи в долния десен ъгъл на лицето на двете листовки и ще си отговориш на твоя въпрос.

Между другото, преди време ние работихме с рекламна агенция, при това с много известна такава. Обаче се оказа, че сами се справяме доста добре, дори бих казал по-добре от агенцията и ако не бяхме твърде заети с Интернета, щяхме да напрaвим и една PR агенция. Сами си правим копирайта, дизайна, медияпланирането и т.н. Когато правихме кампанията "В Интернет с добра компания" (с

за ), сами си правихме дори кастинга на манекенките (ех!), снимките, студиото и т.н. Между другото, тази кампания и този лозунг беше единствената, цитирана в интервюто на Магдалина в Плейбой, с което нашият копирайтър (в мое лице) е много горд

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано12.02.05 00:18



Звучи идеално. Хайде като мина магистратурата по PR в университета ще ме вземеш да работя в БОЛ.БГ.



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Haunter™ (обсебен)
Публикувано13.02.05 20:47



Драги Митко, много, ама много добре си помисли що за интернет предлагате на един много сериозен ваш клиент - Федерацията по канадска борба. Намираш ли за редно да ми се налага да преинсталирам един от техните компютри... да ми се наложи да дръпна драйвер за видео-адаптера на въпросния компютър... който е всичко на всичко 8 MB... и за въпросните 8 MB да ми се налага да чакам... 2 ЧАСА?!?!?!?!? Някакъв коментар, бейби?!?!?!?

...somewhere out there...


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Haunter™]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано14.02.05 00:25



Нямам коментар, а и да имах, не е тук мястото да ми го искаш и респективно да ти го давам. Има телефон за техническа поддръжка, използвайте го.

Митко



Тема Re: въпросътнови [re: Mитko]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано14.02.05 03:38



всъщност е защо предлагате пиъринг на цената на интернет...



Тема Re: въпросътнови [re: Troll_]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано14.02.05 09:50



А как стигнахте до този извод?

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Haunter™ (обсебен)
Публикувано14.02.05 13:45



Има телефон, не е като да няма. Не е зле и някой чат пат да го вдига, когато човек звъни. Щото ако още веднъж ми се наложи да звънна за съдействие и никой да не ебава да вдигне, просто ще звънна на друг доставчик, както се сещаш. И е все едно къде съм ти искал коментара, а даже и не ми е притрябвал въпросния коментар. Ти помисли за това, което написах одеве и вземете мерки, защото фирма с претенции и самочувствие да предлага подобен нет - на това аз му викам резил. Кварталния ланаджия да се издъни така - все ще го приема някакси, ама организация с вашите мащаби не очаквах да ми спретне подобен номер. Защото тоя калпав нет загуби тогава моето време, а то струва пари.
Написано без лоши чувства, надявам се да не ми се налага да пиша пак.

...somewhere out there...

Редактирано от Haunter™ на 14.02.05 13:49.



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Haunter™]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано14.02.05 14:11



Както вече казах, мерки ще вземем само и единствено след телефонно обаждане с конкретно оплакване. Категорично отказвам да вземам отношение по технически проблеми повдигнати в каквито и да са форуми, имейли, нюзгрупи и т.н. Няма да направя изключение, защото това ще насърчи и други потребители да търсят съдействие за проблемите си в писмен вид. Аз не съм служител на техническата поддръжка, но съм единственият човек във фирмата, който чете форуми. Нямам желание да се превърна в докладчик и да препредавам оплаквания. Спокойно можете да приемете, че оплакване, подадено във форум (дори в нашия форум) няма да се прочете от никого. Не че няма да му се обърне внимание, а чисто и просто няма да бъде прочетено от хората, които биха му обърнали внимание. А аз не съм един от тях. Не спекулирайте с факта, че съм се появил наоколо и не ме използвайте като удобна пощенска кутия за препредаване на съобщенията ви до поддръжката.

Що се отнася до невдигането на телефона, скоро ще включим новата си централа, която подобно на всички други колцентрове ще информира, когато "всички оператори са заети".

Митко

Редактирано от Mитko на 14.02.05 14:43.



Тема Re: леснонови [re: Mитko]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано14.02.05 15:07



1. моят провайдер наистина доставя интернет
2. не мога да видя картинките към които си дал линкове

заключение:
ти не предлагаш интернет



Тема Re: леснонови [re: Troll_]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано14.02.05 16:13



А, тук вече съм готов да спорим. Интернет е съвкупнустта от всички съвъри по вета, които имат маршрутируем IP адрес. Това включва И всички сървъри в България. Картинките, които не можеш да видиш, са качени на един български сървър. Щом не можеш да ги видиш, значи доставчикът ти не ти предоставя достп до Интернет, а до една част от него. До по-голямата част, но все пак част.

Това, че нямаш достъп до българските ресурси е твой проблем, а не мой. Аз виждам всичко, което виждаш и ти, плюс малко повече. Следователно ощетеният си ти, а не аз и трябва да ти е неудобно от този факт, а не да се гордееш с него.

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Haunter™ (обсебен)
Публикувано14.02.05 16:46



Драги Митко, изобщо не ми е притрябвало да те ползвам за пощенска кутия. Представляваш конкретна организация, чул си за проблем - от тук нататък ако всичко казано и изписано от тебе не са просто поредните празни приказки, публикувани в интернет пространството - логично е да се очаква все някаква реакция. Аз ако някой подаде сигнал към организацията, която представлявам, бих реагирал по някакъв начин в посока разрешаване на проблема, независимо по какъв начин съм получил оплакването. Имаш подаден сигнал - решавайте дали ще се вземат мерки или не, аз повече нямам какво да кажа. Аз съм клиент и не намирам за нужно да подавам оплакване повече от веднъж, особено пък на телефон, на който никой не ми отговаря. От тук нататък ако се реагира - оставам клиент. Ако ли не - аста ла виста, бейби. Пазарен принцип, това е. Колкото до въпросния телефон - едно е да улучи човек момент, в който операторите са заети, друго е цял един ден никой да не отговаря на обажданията. Както и да е, по-нататъшния коментар по въпроса явно е излишен.

...somewhere out there...


Тема Re: но ти много добренови [re: Mитko]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано14.02.05 18:14



знаеш, че ти си забранил на не-български ip адреси да виждат твоя сървър free.bol.bg, демек това дето го пишеш просто не е вярно. моят провайдер не налага ограничения. и освен това не говорим за теб, а за клиенти те ти - естествено е ти да нямаш ограничения...



Тема Re: остави го, сега не му е до управлениенови [re: Haunter™]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано14.02.05 18:16



на фирмата, сега е зает с купуването на новата си кола



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.02.05 21:46



Нямаш коментар?!?!?! Да го разбирам ли, че нямаш желание да отговориш на съвсем конкретно оплакване?
Т.е. предпочиташ да си говорите с Ловеца по телефона така, че ние да не разберем какво става и защо мрежата на БОЛ.БГ сваля 8МВ за 2 часа?
Нищо лично, а и не съм Ви абонат, но ми се струва странно пространно да отговаряш на какви ли не теми, а питане към Вашата услуга да пренебрегваш.




Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Cтepн™]  
Автор Haunter™ (обсебен)
Публикувано14.02.05 22:01



Той спомена, че не бил от съпорта. ОК, това мога да го разбера, ама не разбирам какво му коства да съдейства да се отнесе въпроса където и към когото трябва. То си е в техен интерес в крайна сметка, щото за тяхната фирма става въпрос, а не за кварталния зарзаватчия. То е лесно само да ни тракат човките по форумите, ама аз исках в конкретния случай реална реакция да видя. Както и да е де, мене ме боли дедовия, аз на хората компа им го оправих така или иначе, а и нет-доставчици да искаш в днешно време...

...somewhere out there...

Редактирано от Haunter™ на 14.02.05 22:07.



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Haunter™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.02.05 22:45



Ми аз що мислиш се впрегнах и се намесих?
Типично Бг стори - щом е за някой друг даване компетентни мнение; щом е за наш'та си услуга - айде на тлф, че да не се вижда много какви са ни кривиците




Тема Троле,нови [re: Troll_]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано14.02.05 23:50



то и те не знаят кое е интернет, кое не.
Пресен пример: прибира се брат ми един ден, разказва ухилен следният случай. Брат ми се занимава отчасти с администрацията на сървър, който взима интернет от бол.бг и някои други неща. В даден момент едни файлове от един проект трябва да бъдат качени на друг сървър (пак на бол.бг), обаче сървърът временно е долу. Няма проблем, случват се и такива неща. Звъни се на съпорта с питане кога ще бъде вдигнат еди кой си сървър, за да се качат еди какви си работи там. Получава се редовното "след 5 минути ще ви се обадим". Обаждат се от съпорта след малко и питат "Имали сте проблем с интернета?", отговарят им "Не, нямаме проблем с интернета, имаме с еди кой си сървър". Следва мълниеносна логика: "Аааа, нямате проблем с интернета значи, ми лек ден тогава". И затварят.
Ех, големи образи.




Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Cтepн™]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано15.02.05 00:23



Упорството да не искате да разберете защо не желая да бъда посредник, не променя факта, че не желая да бъда посредник. Съвсем сериозно ви казвам - всички оплаквания в който и да е форум (включително в нашия) си остават във форума, а не ги препредавам на съпорта.

Разбира се, това не пречи да се оплаквате. Ако някой има проблем и чувства необходимост да го направи публично достояние, винаги е бил свободен да го направи дори ако иска на страниците на някой централен ежедневник. Казвам само, че това му действие няма да се възприеме като оплакване, а като интересна публикация, която някой може и да прочете, а може и да не прочете.

Оплакванията се подават по телефона, за да се регистрират и да се движат по съответния канален ред. Ние сме вече 50 човека, разположени в 8 различни точки (6 офиса + още 2 технически центъра) и без ясни правила за движение на вътрешната информация, такъв сложен механизъм не би могъл да просъществува. Има си съотвени нива, през които информацията пътува, докато си намери решението, почти като в болница - сваля се анамнеза (описание на оплакванията), правят се изследвания, поставя се диагноза, назначава се лечение и се следи за неговото прилагане. Междувременно се прави анализ на предишни оплаквания на същия потребител, на други потребители на същата услуга, на неговите съседи и т.н. В коя точно позиция от този процес виждате форума и откъде накъде смятате, че той помага с нещо?

Митко



Тема Re: ми то тогаз всичко е яснонови [re: Osogovetz]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано15.02.05 02:28



само дето ще им трябва повече време за да паднат от клона, щото все още са мощни... само 50 души, и вече имат поведение на мастодонт от типа на бтк



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано15.02.05 05:29



Аз го виждам проблема с "публичните" оплаквания от вашата услуга, като задължение на маркетинга...

Ама така като се замисля, то май ти се хвалеше по едно време как си се занимавал с рекламните кампании... Та май е точно твоя работа да предприемеш някакви действия относно публикациите по средствата за масова информация и разискванията из публичните форуми!

Поне такава е моята гледна точка.
Каква е твоята гледна точка не ме бърка особенно - аз нито съм ви клиент, нито ще ставам в скоро време...

ПП
Разбирам нежеланието ти да вършиш работата на съпорта, но такова отношение към оплакванията на клиентите (каквото демонстрираш в тази тема) може да ви създаде проблеми... Затова маркетинг отдела ви да вземе и да се поскара на съпорта да си върши работата по-съвестно че по форумите се появяват недобри новини за предоставяните от вас услуги...



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано15.02.05 11:10



Странно ми се струва когато има запитване за интернет да се включваш веднага, а когато има оплакване да го отсвирваш. Моята организация е с повече служители от твоята но това не ми пречи да чета нон стоп собствения си форум както и тоя и да сигнализирам за всеки проблем подаден от клиент и касаещ съпорта. В много от случайте им казвам да звъннат на телефоните за да се уточни проблема но не се случва често да оставя проблем без да му е обърнато внимание. Няма значение как е сигнализирал клиента за проблем, факт е че като има проблем има недоволен клиент - а работата на всички ни е клиентите да са доволни.
Форумите се четат от една камара външни хора, част от тях бъдещи клиенти. От начина по който се отнасяш към настоящите си клиенти зависи дали тия хора ще се включат към теб когато имат нужда



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: жaбa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано15.02.05 11:16



Няма да ми създаде проблеми, а ще ги реши. Проблем имам например когато едно оплакване виси цяла седмица в някой форум, преди да бъде прочетено, а през това време потребителят е ядосан, че никой не му обръща внимание и се сърди, че не четем форумите на всеки 5 минути, денонощно. Проблем имам и когато потребителят не е счел за нужно да се идентифицира (username, IP адрес или в краен случай физически адрес или телефон) и някой трябва по странични белези да гадае кой е. Това отнема доста време, а през това време потребителят е ядосан, че не му се обръща внимание. Проблем имам и когато потребителят не е отговорил на всички нужни въпроси (20-тина на брой) и се налага да го издирваме (и да издирваме съответния негов служител или външен сътрудник, който се занимава там с поддръжката на компютрите), за да го доразпитаме, а през това време той също е ядосан, че не му се обръща внимание.

Различни компании имат различен подход. Едни предпочитат имидж на квартална бакалия, която познава всеки клиент по малко име, други - на хипермаркет. Но досега не е измислен хипермаркет, който да функционира като бакалия. В хипермаркетите има други стандартизирани механизми за комуникация с клиентите.

Митко



Тема Сигурен ли си?нови [re: RazoR]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано15.02.05 12:54



В отговор на:

Странно ми се струва когато има запитване за интернет да се включваш веднага, а когато има оплакване да го отсвирваш.




Сигурен ли си, че постъпвам различно? И в двата случая правя едно и също нещо - давам телефона и адреса на офиса.

Митко



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Mитko]  
Автор Haunter™ (обсебен)
Публикувано15.02.05 14:52



... И в двата случая правя едно и също нещо - давам телефона и адреса на офиса ...

Човече, ти не разбра ли, че точно в това е проблема? Телефона аз го знам, няма нужда да ми го даваш. Номера е, че на въпросния телефон никой не ебаваше да отговори на обажданията ми по съответното време на въпросната дата! Ако имаше съпорт, ако имах възможност да изложа проблема си тогава, ако бях получил съдействие или поне смислено обяснение от рода на "в момента отстраняваме техническа неизправност, моля опитайте пак след час", или "правим профилактика", или какъвто и да е любезен и разбираем отговор за човек, занимаващ се 17 години с технологии, нямаше да ми се налага да излагам целия случай тук? Стегнете си съпорта, защото това на нищо не прилича! Не ме интересува кой там във фирмата трябва да го направи, просто го направете. Ако сте имали временни технически неизправности, това аз като колега мога да го разбера - никой не е застрахован и на всеки може да се случи, ама да нямам възможност да поискам и да получа съдействие или поне да знам аджеба ще има ли нет или не и дали има смисъл да висиме с колегата 2 часа като свински мъде на плет и да си губиме времето, дето и без това ни е скъпо и го нямаме - това ей Богу не го разбирам! А демонстрираното от твоя страна откровено нежелание да се съдейства да се оправят тия работи във фирмата съвсем не го разбирам. Имали сте били политика... е, извини ме, че така ще го кажа, ама ми дреме дедовия за вашата политика, защото моето време, което струва бая пари, беше утрепано тогава. Нищо лично конкретно към тебе, но просто знай, че така не се работи. Останете си със здраве.

...somewhere out there...


Тема Re: ми то тогаз всичко е яснонови [re: Troll_]  
Автор Haunter™ (обсебен)
Публикувано15.02.05 15:14



Лошото е, че има доставчици, които се изживяват като империи, а останалите считат за варвари... ама който познава историята, знае в сблъсъка м/у империите и варварите кой е победил...

...somewhere out there...


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано15.02.05 16:33



Митко,

Незнам дали си забелязал, но "оплакването" се състои от 2 компонента:
1) кофти скорост на download
2) липса на отговор при обаждане на телефона за съпорт

Това което описваш като невъзможност да се отстрани проблема без съответната идентификация засяга единственно (1)! От друга страна човека е обяснил кой е клиента - Федерацията по канадска борба. Това би трябвало да е достатъчно за да се задейства маркетинга и да предаде на съпрота заявка за проучване на проблема.

Ако (1) засяга предимно съпорта, то (2) засяга достатъчно и маркетинга!
Причина? -> Маркетинга се занимава с проучване и реклама. Появата на кофти реклама (оплакване за кофти скорости и най-вече липса на съпорт) е работа на отговарящите за маркетинга.
Ти не отрече да се занимаваш с маркетинга -> значи това е твоя работа!

Какво трябваше да направиш? -> Подаваш завявка за проверка на случката с (1) и правиш наблюдение доколко съпорта отговаря на телефонните обаждания. Ако (2) е честа практика явно има проблем който трябва да се реши!

ПП
Разбирам те, че е кофти за всяка фирма някакви си публични форуми да изместват нормалните канали за подаване на оплакване. Но когато нормалните канали явно неработят то....
Чесно казано, според мен съпорта ви трябва поне вашия си форум да преглежда отвреме навреме и да взема предвид оплакванията там!



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: жaбa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано15.02.05 17:01



Дадох му обяснение и на двете оплаквания. Съпорта отговаря на телефоните, но телефонните линии са повече, отколкото са хората, които ги обслужват. Причината за това е чисто техническа и сме почти готови да я решим с нова телефонна централа. Отново хората ще са по-малко от линиите, но поне звънящите ще се нареждат в опашка и ще чуват подходящо съобщение, вместо "свободно" (както е сега) или "заето", ако блокираме част от ISDN каналите. Просто телефон 9876543 не е един, а са много телефони в серия.

"Федерация по канадска борба" не ми е достатъчно. Не ги намерих в базата данни с това име. Под "федерация" излизат всякакви други федерации, а "канадска" и "борба" няма въобще. Бог знае под каква юридическа шапка са се абонирали. А и дори да ги намеря, това ще предизвика телефонно обаждане от нас към клиента. В резултат пак ще бъде проведен телефонен разговор, но с няколко дни закъснение. Ако поощрявам тази практика, безброй разговори ще се провеждат с дни закъснение, вместо когато е трябвало.

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Haunter™ (обсебен)
Публикувано15.02.05 17:17



Машината, която аз оправях, е на Федерацията. Възможно е абонамента за Интернет да е на някое от другите юридически лица, които се помещават в тези офиси - все сериозни фирми и организации. Както казах - аз им поддържам техниката, не им уреждам аз абонаментите. Това едва ли е най-важното в момента, моя въпрос, който така и остана да си виси, е защо никой не отговаряше цял следобяд на телефоните, оставени за съпорт? Да не вдига никой 5-10 минути поради претовареност на централата и след това да се свържа - ОК, това го приемам. Ама да не отговори никой половин ден... е, има за какво да се замислите. Както и да е, за мен конкретния случай е приключен, ако се яви нов такъв - вече лично ще се вдигна до офиса на Бол.Бг.

...somewhere out there...


Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Haunter™]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано15.02.05 17:22



Моето нежелание е само едно - да прехвърлям данни от форуми към съпорта. Не знам кога и на кой телефон сте звъняли, но в обявеното на сайта работно време там задължително има хора и те прекарват времето си на телефон 9876543, който не е един обикновен телефон, а ISDN серия. След 18 часа броят на хората прогресивно започва да намалява, а телефонните линии остават пак толкова много на брой и затова трябва да се изчаква, понякога доста - едно обаждане често отнема десетина минути. В работно време това рядко се случва. И както вече казах, новата телефонна централа, която любезно ще обяснява, че "всички оператори в момента са заети" е купена и в момента се тества и настройва.

Митко



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Mитko]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано15.02.05 17:52



Така дойдохме ли си на думата -> проблем (2) е поради "технически" причини... т.е. случва се всеки ден и то редовно!
Като неможете да смогнете да обслужите 100 линии (образно казано) с 2 телефониста що сте ги пуснали всичките?!

Я веднага маркетинга да се намеси (да блокира достатъчно линии), че поне да изглежда че съпорта е зает с работа вместо да си пие кафенцето...


Колото до идентификацията на клиента по проблем (1) съгласен съм че може и да ти е трудно да намериш точно кой е клиента ако се е "скрил" под друго име... Но може да потърсиш страницата му в интернет, телефона му в указателя и после пак да провериш в базата данни...
Аз за нула време намерих страницата на въпросната федерация - за тяхно съжаление тя не работи... Но пък телефона им го намерих в указателя на БТК(пак за нула време)... Дали това би било достатъчно да се направи проверка около проблем (1) незнам! Но всичко е върпос на желание...


Пак да повторя ако не съществува проблем (2) (т.е. съпорта работи както трябва и отговаря на обажданията компетентно и навреме) до оплаквания в публични форуми надали ще се стига!

П.П.
Опс... отговорих ти на грешното място (грешена нишка) но ти ще се справиш...

Редактирано от жaбa на 15.02.05 17:55.



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано16.02.05 15:32



В отговор на:


А и дори да ги намеря, това ще предизвика телефонно обаждане от нас към клиента. В резултат пак ще бъде проведен телефонен разговор, но с няколко дни закъснение. Ако поощрявам тази практика, безброй разговори ще се провеждат с дни закъснение, вместо когато е трябвало.



Интересен ми се струва принципа по-добре никога от колкото късно

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано16.02.05 16:12



Ами така е. Ще ти го обясня по друг начин и съм сигурен, че ще ти стане ясно.

Предполагам ще се съгласиш, че когато не можеш да предложиш нужното качество за един продукт, по-добре е въобще да не предлагаш продукта, отколкото да рискуваш bad image. Ще се съгласиш също така, че потребителите възприемат като продукт всяко едно нещо, което им предлагаш, независимо дали плащат или не плащат, дали имат договор или нямат и т.н. Ще се съгласиш също така, че оценката на потребителската задоволеност е субективна и зависи от съотношението очакване към задоволено очакване. Следователно ако повишиш очакването над възможността да го задоволиш, ще имаш повече недоволни клиенти, отколкото ако поддържаш едно по-реалистично очакване.

И за да не е толкова сухо ще го илюстрирам с пример. Ти не очакваш Трабант да вдигне 200 км/ч. Очакваш просто да те превози от точка А до точка Б. Ако си купиш Трабант и той те закара до Пловдив със средна скорост 80 км/ч, ти ще си доволен: това си очаквал - това си получил. Обаче от Мерцедес очакваш да вдига 200 км/ч и ако на магистралата той вдигне едва 190 км/ч, ще си недоволен и ще си сърдит на този, който ти го е препоръчал.

И сега конкретно: ако потребителите очакват, че ще се реагира на оплакванията им във форумите, те ще са недоволни, когато тази реакция е незадоволителна във времето. Но ако въобще не очакват такава реакция, тогава няма да има разминаване между очаквано и получено и няма да са толкова недоволни. Следвателно по-добре никога, отколкото късно. Факт.

Митко



Тема От любов към точността...нови [re: Mитko]  
Автор дядo Koлeдa (вярващ в чудеса)
Публикувано16.02.05 17:32



не виждам телефонни номера или адрес на офис, както и в цялата тема де .. но наистина не мога да отрека реагираш бързо И подчертавам .. не се заяждам просто съм забелязал, че си от хората, които претендират, че помнят какво са казали и стоят зад думите си ... също като мене

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото

Тема Re: От любов към точността...нови [re: дядo Koлeдa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано16.02.05 18:54



Разбира се, че няма адрес и телефон, щом не можем да му предоставим това, което иска. Т.е. в случая няма оферта.

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано17.02.05 11:01



Абе не съм много съгласен. След като потребителя пише във публичен ифорум това означава че или е маниак на тема писане по форуми, или е изчерпал всички останали варианти. И според мен отрязването на даден клиент на публично място (не че то има нещо общо с хелпдеска) е причина потенциалните клиенти да те погледнат с лошо око.
Но явно вашата фирма вече е попреминала момента "клиента винаги е прав"

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано17.02.05 15:59



Клиентът е прав само когато е прав, а когато греши - греши.

Изразът означава нещо съвсем друго, но честно казано ме мързи да се разпростирам в темата. Накратко, в него думата "клиентът" в оригинала е "потребителят" и означава "потребителят като такъв", а не конкретно Петър или Иван. Т.е. от това, че потребителят е прав, не следва, че Петър и Иван са винаги прави. Има се предвид, че когато има определено търсене, ти трябва да го задоволиш, независимо какво мислиш по въпроса. Ако потребителят харесва розови тапети на жълти цветя, ти произвеждаш розови тапети на жълти цветя, дори ако тази комбинация те ужасява.

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: 4l]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано17.02.05 17:13



Глупости. В ЛАН ИСП-то, към което съм вързан си имаме форум. Там за най-малкото нещо всеки се оплаква във форума, като изрично е казано, че няма никой да им обърне внимание, и че за това си има телефони. Но хората си продължават... а дали са се обаждали? Съмнявам се!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: KlD]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано17.02.05 21:13



A de e na BTK foruma, da porevem malko, che da ni oburne vnimanie supporta im ?



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Илko ()
Публикувано17.02.05 22:47



Вече трети ден се боря със съпорта, уморих се да разказвам "историята" на проблема и той все не се решава. Посъветвай ме какво да правя ?

Вече опитах да пиша във фирмения форум ама се оказа цензуриран та не се получи



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Илko]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано18.02.05 00:49



Знаем за какво става дума, работим по въпроса - касае целия квартал.

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: fadlan]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.02.05 02:36



Ако някой ти обърне внимание, то ще е само щото така му изнася... както и в горния цитиран случай с Митко.

Обаче каквото и да правим, както и да струваме, ревлоьвци ще продължава да има.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: KlD]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано19.02.05 00:21



Много интересно как така пишат ако имат проблем с връзката ? Или те просто така си пишат да убиват време...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Kartoff]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано19.02.05 03:21



Когато ми падне връзката към интернет... Описвам си проблема във формата за съобщаване на проблем в страницата на интернет доставчика, или се обаждам на съпорта, или им пиша email-и.... До сега винаги е имало резултат - т.е. не ми се е налагало да се оплаквам в публичните форуми...

Просто когато съпорта е на място и си върши работата, повече смисъл има да се оплача на него отколкото на съседа... За мен резултата би бил осезаем - съпорта премахва проблема....

Но когато съпорта ме мотае (или още по-лошо - не мога да се свържа с тях посмъртно), напълно естественно е да се оплача на съседа чрез някакъв публичен форум, или като му се обадя по телефона, или докато си пием бирата в кварталната кръчма...

ПП
За да си опиша проблема в страницата на доставчика ми трябва интернет естественно... Аз ползвам dial-up през стационарен или мобилен телефон... Зависи какъв модем имам подръка...

ППП
Ако просто ми се иска да напсувам интернет доставчика (дори да съм нямал проблем с интернет връзката), нищо не може да ми попречи да го направя в публичен форум.... Но това си е въпрос на възпитание (или може би на психика...)



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Mитko]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано20.02.05 12:55



Митко - не заблуждавай хората.

987-6543 не е ISDN в серия, а са обикновенни цифрови линии в серия.
Никаква централа не може да ти помогне при тях освен ако не назначиш още персонал.

Каква е тая централа която е купена ама се "тества и настройва"? Това да не е изтребител да го тестваш. Кажи модела да ти намеря човек които да я пусне веднага - клиентите ти чакат ;)

Редактирано от Ahab на 20.02.05 12:58.



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Ahab]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано20.02.05 13:29



Уф, защо все говорите наизуст. 9876543 беше серия от обикновени цифрови телефони навремето, когато беше dialup. Сега е серия от 3 BRI ISDN и един обикновен цифров. БТК отказа да махне обикновения телефон с обяснението, че иначе няма да може да запази номера (?!). А този единствен обикновен телефон ни побърква, защото разваля концепцията - трябва специално заради него да поддържаме POTS порт в централата. Освен това отказа да пусне по-малко от 3 BRI ISDN в серия, така че нямаме избор - трябва да имаме поне 7 входни линии, макар да не ни трябват толкова.

А моделът на централата е asterisk и не възразявам да пратиш човек, който "да я пусне веднага" :)

Митко

P.S. Ако БТК продължи още два-три месеца да не разбира, че вече не е монополист и не престане да представя административните си ограничения като технически (виж по-горе), има сериозен шанс да си сменим телефона с 4xxxxxx. Аз вече дори знам какво стои на мястото на xxxxxx. Спира ме единствено това, че 9876543 все пак е най-хубавият градски телефон в България и още няколко години задължително трябва да минава през БТК. Но вероятността да го оставим само с една линия и да пренасочим повечето входящи обаждания към алтернативен оператор е изключително голяма.



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Mитko]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано26.02.05 20:09



Не говоря наизуст - специално погледнах номера в картона и видях, че е цифров, а не ИСДН. Това че колежките са го добавили в някаква група с ИСДН постове там не го пише.

Аз си мислех, че истинска централа ще настройвате а то - Астерикс. Това доколкото знам е някакъв софтуер. За него също можете да си намерите наладчици, но не в БТК. Правете го по-бързо защото линии ви трябват.
Не знам кое е по-лошо: да давате свободно и никой да не вдига както сега или да имате само 2 линии както ТехноЛинк преди години и те да дават непрекъснато заето.

И най-хубавия номер на градски телефон в България не е вашия 987-6543, а е 999-9999 които звъни в една небезизвестна частна къща в Казичене :)))



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Ahab]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано26.02.05 21:38



Между другото, в петък отново говорих с бизнес мрежа и отново се опитвах да ги убедя да разкарат този цифров телефон от серията и да я оставят само ISDN. Не искат. Или по-точно - не искат да запазят номера, ако извадят от серията въпросния обикновен телефон. А аз не го искам и от другата седмица просто ще го дам на "късо", за да не работи и обажданията да влизат само в ISDN-ите. Посъветваха ме да си изложа искането писмено, за да могат да го дадат на шефовете си и да умуват как да ми решат казуса. Аз лично не мога да повярвам, че в днешно време не може един номер да се прехвърли от един порт на друг в една и съща централа, пък бил той и от различен тип (ISDN вместо POTS).

А ако си чел другата тема, щеше да забележиш, че сме предвидили новите линии и щеше да им знаеш дори номера - 4008000 ;) Идващата седмица ще заработи.

В този ред на мисли се сещам и за още ендо решение на въпроса с хубавия ми телефонен номер - би трябвало в рамките на няколко месеца БТК да се научи как да пуска телефони през VoIP, защото иначе сравнително бързо ще изгуби един важен сегмент от пазара - бизнесите, които имат нужда от входящи обаждания. По стара традиция БТК има регионално (географско) разпределение на телефонните номера и при промяна на адреса, в повечето случаи се налага или промяна на телефона, или безумни месечни такси за съединителна линия. А както се сещаш, номер 4008000 от сега нататък си е мой завинаги, без значение дали офисът ми ще е на площад Славейков, в Младост или в Банишора. Дори и в Пазарджик мога да си го занеса със същия номер. Ако старият ми номер (9876543) не беше толкова хубав, въобще нямаше да търся начин да го модернизирам, а направо щях да го отсвиря. Въпрос на време е потребителите с голям входящ трафик да се ориентират в същата посока, а всеки загубен такъв клиент е загубен завинаги - тйо ще е направил смяна на номерата и няма да инвестира отново в това. Дори след 6 месеца БТК най-накрая да се откаже от архаичната си и наследена от А29 система "номерът върви с жицата", мигриралите потребители няма да имат причина да се върнат обратно. Така че бързайте - имате изключително малко време (дни, не месеци) да преразгледате сегмента потребители, които получават трафик, още повече, че загубата ви ще е двойна - от пропуснат техен трафик и от заплатен интерконект към тях.

Митко



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Mитko]  
Автор DKNY (непознат )
Публикувано27.02.05 07:42



Този съвет не е за този клуб. Защо се хабиш напразно?



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: DKNY]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано27.02.05 15:05



Защото този, на когото отговарям (ahab), е от БТК

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано01.03.05 00:05



Предполагам ще се съгласиш, че когато не можеш да предложиш нужното качество за един продукт, по-добре е въобще да не предлагаш продукта, отколкото да рискуваш bad image.
Ако изместим леко темата от кол центровете, и я преместим към услугата "доставка на интернет", то какво се получава?
Сам казваш, че когато не можеш да предложиш нужното качество за един продукт, е по-добре да не го предлагаш, отколкото да рискуваш bad image. В случая се оказва, че вашият интернет се превръща в този продукт, за който скоро ще почнат да се носят неприятни слухове (bad image).
Вдигайки ръце от проблема (който както забелязвам скоро или ще те накара да се махнеш обиден от форумите или ще те накара да реагираш като шеф) просто влошава нещата. Може би нямаше да има толкова обаждания и заети телефонни линии ако не ставаха проблеми постоянно или при положение че стават и няма как да се избегне да бяха наети повече хора поддръжка, които да съответстват на декларираните мащаби на компанията.
Иска ми се БОЛ да стане добра компания, а това зависи само от теб, защото ти си човека, който взима важните решения, а не твоите служители. Пред теб те могат да ти казват, че няма нужда от други хора, че могат да се справят, но това е от страх вероятно, а не от реална способност да поемат новият постоянно нарастващ брой абонати.
Едни уморени от постоянно тичане хора не са достатъчно продуктивни, дори и вътрешно в себе си да го желаят.

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Terko]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано01.03.05 00:24



Вдигайки ръце от кой проблем? От това, че има недоволни клиенти? Че къде няма? Според едно изследване на Маркет тест, 54% от Интернет потребителите в България не са доволни от своя доставчик. Ние имаме най-много клиенти, логично е да имаме и най-много недоволни такива.

Митко

P.S. Проблемът на кол центъра не са заетите, а свободните линии ...



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано01.03.05 00:30



54% от интернет потребителите не са доволни от своите доставчици. А 46 са доволни? Защо тази цифра те кара да се успокояваш? Бъди от тези 46%, нека хората разпространяват сами вестта, за "най-добрия доставчик". Така ще спестиш и разходи за реклама, които можеш да дадеш за покупка на международен трафик, който да раздадеш на сега съществуващите ваши клиенти.
Обратното не се лекува и с реклама.
Вслушай се в това, което ти казват хората...
Поздрави! :)

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Terko]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано01.03.05 00:31



Аз слушам доста, но категорично не и в този форум.

Митко



Тема Re: Митко, а защо не помислиш, че...нови [re: Mитko]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано01.03.05 00:38



Добре. Отказах се да споря

Welcome to the dreamland :)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.