Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предложение за ново име на клубанови  
Автор Ghost_in_the_Shell ()
Публикувано08.02.05 15:06



Мисля да прекръстим Клуба от "Доставчици на Интернет" на "Ланаджии", щото освен БОЛ и Орбител то други освен ланаджии не пишат тука.

Какво ще кажете ?? :)))

Beware - I can take your soul


Тема Re: Предложение за ново име на клубанови [re: Ghost_in_the_Shell]  
Автор mixcho (radio-prenos)
Публикувано09.02.05 09:40



...Uvajemi Gospodine,silno se samniavam che moje tochno VIE da izraziavate tova mnenie!Mai zabravihte che biahte lanadjia i Vie,no jalkia Vi opit se provali mai..prostete ako barkam....Ne smiatam che e sramno da se narechem lanadjii ,vkraina smetka nie dostaviame net na bolshinstvoto potrebiteli...(zavijdate li)....Gorko VI ako lanovete zapochnat da generirat seriozni dohodi i si pozvoliat da kopuvat kapacitet direktno ot mejdunarodnite dostavchici(komisionnite VI otivat po...) Kasmet vi jelaia v pisaneto na tapi postingi....



Тема Re: Предложение за ново име на клуба [re: mixcho]  
Автор Ghost_in_the_Shell ()
Публикувано09.02.05 10:05



:)) Няма какво да отговоря - само мога да подканя модератора да пусне гасуване и форума да се прекръсти :))))))))). Щото явно се е обърнал на това - не на Доставчици на Интернет а на ЛАНАДЖИИ и Недоволни Клиенти.

Beware - I can take your soul


Тема Re: Предложение за ново име на клубанови [re: Ghost_in_the_Shell]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано09.02.05 10:56



И сега, ако ми кажеш, че по ЛАН не се доставя Интернет...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: в повечето случаи не се доставя интернет,нови [re: Kartoff]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано09.02.05 23:15



а пиъринг. понякога по лан се доставя дори и интернет. случая с митко с листовките май го доказва.



Тема Re: в повечето случаи не се доставя интернет,нови [re: Troll_]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано12.02.05 00:48



София... София... За вас целия свят се върти около задника ви. За какъв пиър ми говориш бе пич, че сме предлагали ние с етернет мрежите, когато на мен лично бг-то ми струва с около 30 % повече от външния?!!! Айде, София не е България, така че глей си работата.

Редактирано от fadlan на 12.02.05 01:09.



Тема Re: в повечето случаи не се доставя интернет,нови [re: fadlan]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано12.02.05 02:05



Смешки... Кое точно ти е с 30% по-скъпо?
Май не целия БГ-пиъринг се филтрира и си е достъпен през "чужбинските" линии...
Следователно: Не пиъринга ти е с 30% по-скъп! Връзката до фрее сървърите ти излиза с 30% по-солено!
Ако въпреки явното наличие на по-евтина връзка, ти се вътриш с 30% --> Евала! Имаш желание! (надявам се клиентите ти да оценяват по-ниския пинг...)



Тема Re: в повечето случаи не се доставя интернет,нови [re: Troll_]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.02.05 11:53



Аз пък все си мисля, че изначало Интернет е серия от протоколи за свързване на 2 машини; независимо от предназначението им, независимо от преносната среда, независимо от контента.
Разните му там ОСИ-модели и end-to-end connections - те не се ли отнасят до етернет-мрежи?
Би ли дефинирал понятието (истински) Интернет?
Защото много хора ползват единственно явно неистински Интернет - мейл, icq, mirc




Тема Re: верно ли енови [re: Cтepн™]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано12.02.05 16:04



това за неквите протоколи дет го пишеш? и за там некви енд ту енд връзки? ако наистина е така, що не виждам листовките на митко? що "провайдерите" предлагат "вътрешен" и "външен" интернет? нали бил интернет? що провайдерите в германия, англия или къдет се сетиш не предлагат такива "екстри"? ако си отговориш на тия въпроси, ша разбереш кво е интернет. а, да, верно, ти си ок с твоя провайдер, щот той май знае кво прави, за разлика от повечето от останалите...



Тема Re: верно ли енови [re: Troll_]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.02.05 19:31



Споко, бре, човече
ИНет е услуга, свързваща 2 компа. Точка.
Всичко останало са възможности на провайдерите, PR, "напипване" на нуждите на потребителите, пазарната среда в държавата.
Напълно съм съгласен с мненията ти, просто се издразних от деленето на ИНет на истински и неистински.
Погледни на нещата както към електропреносната мрежа - елцентрали, преносни високоволтови далекопроводи, разпределители (рутери), мрежи със средно U, подстанции, мрежа с ниско U, елтабла, дом.мрежа. Е, кой точно ток е истинския? "Пиъринга" от подстанцията не е ли пак ток?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.