Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Света Троица: Доставчици - Мнениянови  
Автор SBD (diferent)
Публикувано25.01.05 14:33



Местя се в Света троица и си търся нов доставчи на интернет (понеже там няма Хоумлан).

Потърсих, намерих и спрях вниманието си на няколко доставчика:

София Онлайн, БалиБГ, Комсис и Юнайтед Нет

Ще се радвам ако някой настоящ или бивш потребител на някои от доствчиците изкаже мнение.

Това, на което аз най-много държа е непрекъснатата свързаност и бързата реакция при авария.

Doydoh nerazbran
Trugnah si nerazbran
Samo edin me razbra
i To pogre6no


Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: SBD]  
Автор Spoken ()
Публикувано25.01.05 16:37



Аз мога да ти кажа за "Комсис" - принципно съм доста по-близо до техния офис, и може би положението няма да е на 100% същото, но Интернет не ми е спирал от два-три месеца, може би преди около седмица-две за няколко минути (не помня точно, защото беше за доста кратко). Скоростите са такива, каквито са на сайта, а най-често се обновяват на

. Има обещание за доста по-висока международна свързаност от следващия месец. За повече от 3 години съм получавал на 100% това, което заплащам. Минус: липсата на добър файлов сървър. Относно поддръжката: преди няколко месеца при някаква авария тя беше отстранена за около 24 часа.
За СофияОнлайн също се чуват само добри неща - и като скорости, и като поддръжка. Плюсове: по-бърза скорост към някои файлови сървъри, като fenbg.com, ex.online.bg и free.skknet.net. Някои твърдят, че международната им свързаност не е така добра като на "Комсис", но все пак някакви специфични оплаквания не знам.
БалиБГ - може би недотам добър избор. Чувал съм доста оплаквания от тях, като цяло офертите са по-лоши. Иначе също имат по-бърза връзка към ex.online.bg .
UnitedNet - също са стабилни, въпреки че чат-пат съм чел оплаквания и от тях. Просто офертите им не достигат СофияОнлайн и КомСис. Аз лично те съветвам: избери между тези два провайдъра.

EDIT::.... Леле.... каква изненада... току-що погледнах връзката, която ти дадох към bicbg.net... е има ли нужда от повече коментари??!



Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: Spoken]  
Автор TheLozMan ()
Публикувано26.01.05 01:54



виж и www.linko(u)s.bg

www.grundig.com


Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: SBD]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано26.01.05 10:33



Кой блок?


Елате повече!

Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: SBD]  
Автор Netwlan (Провайдър)
Публикувано26.01.05 22:26



Probvai tuk:



Добрия Интернет струва пари!!!

Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнения [re: Spoken]  
Автор SBD (diferent)
Публикувано27.01.05 12:18



Благодаря за информацията. Единственото, което все още ме интересува е как стои въпроса със връзките към другите по-големи фрии сървъри (дата.бг, арена).

btw, какво е общото между http://bicbg.net/ и Комсис.

Doydoh nerazbran
Trugnah si nerazbran
Samo edin me razbra
i To pogre6no


Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: SBD]  
Автор Spoken ()
Публикувано27.01.05 12:50



Всички фирми освен HomeLan имат затруднения във връзката с data.bg, просто защото този сървър не може да поеме всичкия потенциален трафик. Но положението определено не е плачевно. Зависи от кой store на data-та се тегли (т.е. моментната натовареност), но като цяло връзката е над 100К (при тарифа, която го позволява). Ето, в момента тегля с максимума за моя акаунт, защото трафикът на дата.бг като цяло е нисък към този час (475MBit), при положение че достига над 1000MBit вечер. Към арена - достъп има, но е прекаран през прокси, и понякога е трудно да се добереш до файла, който ти трябва. Но например в момента пробвах - тегля и от там с максималните (засега) 256 KB - трябва да станат 512 от следващия месец за тарифа от 30 лева. Всички останали free-та също се виждат и не са проблемни.
Какво е общото между "Комсис" и "Българска Интернет Компания":
"През 2003 година бе подписан договор между "Българска интернет компания" в която членуват ComsysTM и SofiasatTM и "Евротур Сат ТВ"АД" - цитат от сайта на "Комсис". Това е което мога да ти кажа аз, конкретни данни за другите доставчици нямам за съжаление. Със сигурност мога да кажа само, че съм чел само хубави неща за SofiaOnline, докато от другите, поне тези които споменах в първия постинг все е имало кой да се оплаче. NetWLan също е добра фирма, като предполагам имат по-бърза връзка към warez.tv и fenbg.com . Единстевният недостатък на "Комсис" е, че не предлагат по-бърза връзка към даден сървър, но явно са с поглед в бъдещето и гледат като цяло да предложат по-качествен интернет, защото тези сървъри рано или късно ще трябва да се затворят. Иначе така като гледам всички останали фирми в твоя квартал предлагат по-бърза връзка към една или друга free-зона.



Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: SBD]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано27.01.05 14:49



Искаш ли да ти помогна да избереш нет или не?
Кажи по някакъв начин в кой блок си, защото не навсякъде ги има изброените от теб доставчици.

Света Троица я знам до камъче...


Елате повече!

Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: Frysco]  
Автор SBD (diferent)
Публикувано28.01.05 09:55



Благодаря много за информацията.

В 372 блок ще съм. Как са камъчетата там :)

Doydoh nerazbran
Trugnah si nerazbran
Samo edin me razbra
i To pogre6no


Тема Re: Света Троица: Доставчици - Мнениянови [re: SBD]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано28.01.05 12:36



Ясно, фантастикото...Камъчетата не са малко, и калта е много.
Близко си до оптичен възел на Бали, до пробива на Комсис в този квартал-също! Препоръчвам ти да избереш един от тези двата доставчика.Юнайтед Нет доколкото ми е известно не са стигнали дотам.Двата доставчика нямат разлика в стабилноста на мрежата.Но оптичния възел на Бали е с предимство...


Елате повече!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.