Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Добре, какво правим сега?нови  
Автор Meйджъp™ (бла)
Публикувано02.01.05 20:13



Арената не бачка от комай време, Технолинка - също, Бубуто го спряха, от Датата се тегли със скорост по-ниска от диал-ъпа, а Евронета си покриха музиката и филмите. Остана ми само локалния сървър, който има всичко на всичко 10-ина филмчета.
Аз, като обикновен клиент на кварталния ЛАН, се питам каква ми е далаверата с неограничения достъп оттук-нататък и каква ще ми е компенсацията?
Вариант А: пада цената.
Вариант В: увеличава се скоростта към света.
Вариант С: плаща се където трябва и колко трябва, така че да мога пак да си тегля филмчета и песнички колкото сърце ми иска.

На мен третия вариант ми се струва най-апетитен. Не знам как стои икономически и юридически въпросът със създаването на сървъри с лицензиран софтуеър, както и всякакви видове платени сайтове (виртуални библиотеки и тем подобни), който да продават достъп на доставчиците, след което самите доставчици да си решават как да продават въпросния продукт на крайните клиенти - по-високи такси, различни пакети и т.н... Крайно време е да се развият нещата на едно по-високо ниво. Иначе за какво са ни тези високи скорости и този неограничен достъп за вътрешен нет? :о



Не мога да огрея все пак всички,
и Майкъл Джексън, Мейджър и Стоичков...


Тема Re: Добре, какво правим сега?нови [re: Meйджъp™]  
Автор Tiziana (дразнител)
Публикувано02.01.05 20:34



Ако толкова си го закъсал и не можеш да живееш без да дърпаш пиратски филми, музика и софтуеър - пробвай торентите.

ФЕН - работи
Арена - работи
Бубу - работи
Бол.бг - работи

Редактирано от Tiziana на 02.01.05 20:36.



Тема Re: Добре, какво правим сега?нови [re: Meйджъp™]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано02.01.05 22:32



Щ'о не идеш до...



.. видеотеката?

// Lex Talionis.


Тема Re: Добре, какво правим сега? [re: Meйджъp™]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано02.01.05 23:54



вариант д: без промяна. или както го казват по радиото като четат за нивото на река дунав - нонсонжмо.

по принцип исп-то ти ти дава връзка към инет, а не нъм техно, дата или бубу. и ако бубу спре (и причината е в бубу, а не в твоя доставчик), то не е станало нищо, което да налага промени.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Добре, какво правим сега?нови [re: onzi]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано03.01.05 01:20



По принцип не знам как е, ама си в грешка. Когато човек тръгне да си пуска нет гледа какви ресурси може да получи от него. Много хора търпят почти никакъв външен нет само защото свалят филми ( тва може и да не е нет, ама така му викат ). Смятам, че ще има отказали се. То, всъщност, май има отказали се, щото без да е вдигнат капацитета аз от близо месец се закачам без проблем с ICQ-то. Да не говорим, че днес си дръпнах 5M patch за няколко минути. Дано само не е празнично намаление заради хората по провинцията.

Та вариант 'д' може да прати някои доставчици в историята. Става въпрос за голямата част, които разчитат на нищожен нет и мощен канал за сваляне на филми и музика. Тия дето си имат нет и на 'д' план да минат няма много да пострадат.

П.П. Състоянието ми е 1:1 както го е описал отворилият темата.

П.П.П Не е проблем, че евро са си изпокрили музиката и филмите. Проблем е, че няма upload и съдържанието остарява с невероятна скорост.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Добре, какво правим сега?нови [re: Meйджъp™]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано03.01.05 01:49



добре де, аз защо тия проблеми ги нямам? Тегля си от най-различни и разнообразни места с еднаква скорост без проблеми. А еврото не са покрили нищо, поне аз си ползвам търсачката им и си намирам каквото ми трябва.

От всички човешки глупости, най-голямата е, да вървиш срещу себе си. умишлено.


Тема Re: Добре, какво правим сега?нови [re: Osogovetz]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано03.01.05 08:18



Сигурен ли си? Аз не мога да намеря нито едно .mp3 на free.evro.net. Тук таме филми се намират, но .mp3 няма. Намерих .ogg на Britney Spears :-D

Предполагам че скоро филмите ще последват музиката. А след някое време ще чуеме и за пострадали локални сървъри (те сървърите надали ще пострадат толкова колкото собствениците им, но да видим).



Тема Re: Добре, какво правим сега?нови [re: Meйджъp™]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано03.01.05 10:41



Какво правим ли?
Никой нищо не прави пич, да не са длъжни доставчиците да ти предлагат филми и музика на тепсия?Кого го е еня че заради тях си се вързал в доставчика?Като нямаш достъп или си промени целите или се отказвай.Ти си свързал към интернет доставчик, а не към доставчик на нелегални филми и музика...Тва е се едно да идеш в бакалията, да ти дават за всяка водка и по една кока-кола подарък и щом вече не предлагат кола ти да спреш да си купуваш водка от тях и да им вдигаш и скандали...

Аман от даунлоудъри бе, интернета да не е правен заради вас?!?



Тема Re: Добре, какво правим сега?нови [re: Osogovetz]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано03.01.05 14:16



и как я ползваш тая търсачка
аз гледам, че са я махнали от заглавната

а не си спомням URL-a

The One You Love To Hate


Тема Re: Добре, какво правим сега? [re: the_dude_78™]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано03.01.05 14:47



www.fenbg.com --> търсачка

или
http://free.evro.net/php/search/index.php

От всички човешки глупости, най-голямата е, да вървиш срещу себе си. умишлено.

Редактирано от Osogovetz на 03.01.05 14:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.