Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Frysco]  
Автор Lord Of The lnternet (PastMaster)
Публикувано03.01.05 14:00



Имам един въпрос.
Каква ще бъде целта на тази Асоциация и с какво ще помогне тя на всеки от нас. Не на потребителите а на доставчиците имам предвид.



Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Lord Of The lnternet]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано03.01.05 14:21



Добре, що не го обсъдим това на самата среща, а тука да видим къде и кога и кой ще дойде?
Предполагам всеки иска да си изясни този въпрос, та нека това да е повод да се съберем повече и да решим на място тези въпроси!



Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Frysco]  
Автор Lord Of The lnternet (PastMaster)
Публикувано03.01.05 17:43



Да де, но все пак дайте да измислим какво ще се говори и решава за да е ясно кой трябва да присъства и кой не. В смисъл, ако ще се решават неща безинтересни или безмислени за някой по - добре е да не му губим времето нали ?



Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Lord Of The lnternet]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано03.01.05 18:58



Аз мисля, че ще бъде добре да бъдат засегнати всички въпроси... Все пак щом си решил да дойдеш, не би трябвало това да значи, че си губиш времето :)

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Ивaнyшka]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано03.01.05 21:18



Читалището е много добра идея! Ако искате да направим нещата както трябва да разменим телефони на ЛС и да направим огранизацията на въпросната среща. Аз не съм в София, но това не ми пречи да се нагърбя с каквото мога. Колкото до Асоциацията - такава браншова организация е повече от необходима. Обаче би била трън в задника на "големите" риби на пазара - очаквам веднага да да се почнат плеади, как "нямало смисъл", защото например не съм си регистрирал работното време на офиса в общината, което видите ли е незаконно и следователно съм пират и няма как да участвам в Асоциация ;)



Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: fadlan]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано03.01.05 21:46



Доста си прав ... За смисъла и неговата липса. И не защото би била трън в задника на някого си. Причините са много и ме мързи да ги обяснявам, но ще скицирам една от тях, която сама по себе си е напълно достатъчна:

Който е ходил за гъби знае, че ако в кошницата е попаднала дори една отровна гъба, трябва да изхвърли всичките, защото отровата се разпространява. Ако в една организация има една гнила ябълка, това се отразява на имиджа на всички останали членове. Затова всички организации (политически, икономически, браншови, религиозни и др.) моментално се отървават от този, който представлява потенциална опасност за имиджа, дори преди да е сгазил лука.

Всяка една организация има някакъв свой "противник". За политическите организации това са другите политически организации. За религиозните - другите религии. За синдикатите - работодателите (и обратното). За обществените - държавата, правителството или негови органи и т.н. Винаги, когато имаш някаква цел, съществува някой, който има обратната цел на твоята. Ако ти имаш някаква слабост, "противникът" ти ще я използва, защото той нито е по-глупав, нито е с по-малко възможности от твоите. Аз не мога да си позволя да излезна да защитавам някаква теза, ако опонентът ми може да ми отговори: "Вие ли, бе, дето ...". Когато тръгваш на преговори, трябва да си се подготвил за всички възможни оръжия на "противника" и да си ги неутрализирал предварително. Затова "регистрацията на работното време в общината" е предварително условие, преди въобще да можеш да излезнеш в публичното пространство. Защото иначе още първият ти опонент ще те завре в кучи г*з, без да обсъжда агументите ти по същество. И ти ще си в позицията на оправдаващ се, която по дефиниция е губеща.

А в губеща организация нямам полза да присъствам - тя наистина би ми била трън в задника. За да можеш да се появяваш публично, трябва да си перфектен от всякъде. Факт.

Митко



Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Mитko]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано04.01.05 00:21



Митко, въпросната и напълно теоритична "липса на регистрация на офис в общината" я взех като теза от твой пост и тя беше чисто хипотетична. Виждам, че си я припознал.
Искам да изясня, че не се познаваме, но именно такава реакция очаквах от теб. Аз лично смятам, че се опитваш (незнам дали успяваш) да извършваш определена манипулация, чрез гръмки теми от рода на "Ауууу КРС", "Леле фритата умират" и др. определено преувеличени изказвания. Имайки наблюдения в/у разни "големци" в моя град според мен те процедират по абсолютно същия начин.
Ако ти смяташ, че такава Асоциация не е място за теб, защото би те компроментирала - остани извън нея. Така или иначе ДСЛ-а е това която, според теб ще погуби ethernet-а (поне аз така схванах изказването ти в една друга тема), замисли се за асоцияция на ДСЛ доставчиците.
Без лоши чувства, но просто аз така виждам нещата.



Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Mитko]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано04.01.05 00:44



Смяташ ли че твоето присъствие или отсъствие променя самата организация?Не забравяй че си просто интернет доставчик, just like everyone else...Броя на клиентите в днешно време не определя вече имиджа на доставчика пред новите желаещи.

Ако смяташ че организацията се обезмисля от момента в който ти отказваш да участваш, всъщност, от момента в който бол.бг отказва да участва в нея, значи по скоро е обратното-ти се обесмисляш като полза за тази асоциация.А ако смяташ че тя по принцип е безмислена- тогава мнението ти е недостатъчно или твърде неясно формулирано.


Що се отнася до въпросите който трябва да засегнем на тази среща-има ли смисъл да се срещаме ако ще ги обсъждаме тука?
И второ, твърде фантастично ми изглежда да се събираме като на конференция, след като още не сме решили дали ще я правиме тази организация...Нека първо това да решим.



Тема Re: Среща на ЛАН-доставчицитенови [re: Frysco]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано04.01.05 00:49



Добре де, дайте да оставим организацията настрана... Знам, че има много въпроси, на които трябва да се обърне внимание и съм съгласен с Фриско, че не му е тук мястото при положение, че ще правим среща...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Докато умните се наумуват,лудите се налудуватнови [re: Frysco]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.01.05 10:12





Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.