Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бягайте от EASY-LAN !!!!нови  
Автор Nasko Kolchev (непознат )
Публикувано13.12.04 08:34



Здравейте,

От известно време си търся качествен LAN в Младост и проучвайки въпроса се натъкнах на нещо, което доста ме ядоса и реших да го споделя. Моята приятелка е клиент на Easy-Lan (

) и мога да споделя преки впечатления. От месец насам те започнаха да вършат типично български безобразия. Преди месец сложиха реални IP адреси на клиентите си и нещо оплескаха с настройките. Международният им канал започна да се влачи с 1К дори и за онези клиенти, които плащат по 50+ лева международен интернет - така цял месец без никакво обяснение. От преди два дни момченцата администратори на мрежата измислиха гениалната новаторска идея да спрат изцяло достъпа до външните P2P мрежи (e-mule, e-donkey, kazaa и т.н.) за да си облекчат международния канал - явно нямат пари да си платят за ъпгрейд. На протестите от страна на клиентите им в собствения им форум отговарят страшно арогантно и вчера направо изтриха темата в която хората протестираха по този въпрос. Говорих с няколко други техни клиенти и всичките в момента активно си търсят нов доставчик. Говорих и с някакво момче от офиса им което се държа много просташки. Лъжат в сайта си че през нощта пускат двойни скорости - това се случва по един път в месеца (а двойната скорост на 1К е 2К!) В сайта им няма обявени скорости - САМО ЦЕНИ!! Разбира се - това е за да не можеш да се оплачеш, независимо каква скорост ти пуснат. Като цяло - поредната българска фирма. Бягайте от тях - всяка алтернатива в момента е по-добра (разбира се, като изключите wisbg - тяхната печална слава е пословична)!

Атанас Колчев
журналист

Редактирано от Nasko Kolchev на 13.12.04 10:52.



Тема Re: Бягайте от EASY-LAN !!!!нови [re: Nasko Kolchev]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано15.12.04 12:18



аз едно време като ползвах висбг си бях доволен сравнително
и ситуацията беше много по-добра, от това което описваш в easylan

The One You Love To Hate


Тема Re: Бягайте от EASY-LAN !!!!нови [re: the_dude_78™]  
Автор Nasko Kolchev (непознат )
Публикувано15.12.04 15:49



Аз самият бях преди 5 месеца клиент на wisbg в Младост 1 и това беше ужасно преживяване което по нищо не се отличава от това, което в момента се случва на приятелката ми с easy-lan. Само че при wisbg връзката между мен и техния сървър рядко работеше, а при нея връзката със самия интернет изобщо не работи. Впечатлението ми от wisbg е като от някаква квартална банда - и офиса им напомня много повече на филми като good fellas, отколкото на нещо нормално и съвременно. В офиса на easy-lan не съм стъпвал и нямам намерение, но за мен и двете фирми са пълна трагедия.



Тема Re: Бягайте от EASY-LAN !!!!нови [re: Nasko Kolchev]  
Автор TheLozMan (Mr.)
Публикувано16.12.04 02:56



Човече не знам какво е положението в Младост - колеги са ми в Хладилника и досега не съм чул лошо за тях, всяка мрежа си има свойте проблеми може да е временно явлението

вярвам че ще се оправят, нека им стискаме палци а не да злобеем

www.grundig.com


Тема Re: Бягайте от EASY-LAN !!!!нови [re: TheLozMan]  
Автор Nasko Kolchev (непознат )
Публикувано16.12.04 16:26



Може да си им колега, но определено не си им бил клиент в Младост. Аз бях - 2 месеца, в които забравих какво е интернет. Такова е и преживяването на доста мои съседи. Щяхме да ги личнуваме накрая. За това са изписани цели чаршафи и по интернет. Имал съм периоди от по 10 дни в които съм говорил с тяхния "офис" по 2-3 пъти на ден ВСЕКИ ДЕН. Точно заради тях съм чувствителен към Lan доставчици и точно онова, което знам от тях в момента го виждам и в Easy-Lan. Не злобея - никакво удоволствие не ми доставя да пиша всичко това. Просто такова ми е личното преживяване с тези хора и сметам да го кажа, за да не пострадат и други невинни от техните "услуги". Смятам и да го напиша извън интернет - където ще го видят повече хора. Крайно време е тези фирми да изчезнат и най-накрая да започне да се нормализира интернетът е софия. Във всяка нормална държава някой който по този начин не си изпълнява договорните отношения отдавна щеше да е осъден.

Това че вие доставчиците взаимно си покривате гърбовете при такива проблеми само сочи колко съм прав.



Тема Re: Бягайте от EASY-LAN !!!!нови [re: Nasko Kolchev]  
Автор r@iden (минаващ)
Публикувано16.12.04 18:46



Kolchev "сметам" che ne si razbral choveka. Toi govori che EASY-LAN sa mu kolegi. Ti obache iavno si umopomrachen ot zloba kam nas LAN dostavchicite i po-specialno kam wisbg che prodaljavash vednaga s pliueneto. Neznam dali "Не злобея - никакво удоволствие не ми доставя да пиша всичко това" ama si napravih truda da ti procheta vsichkite mnenia v dir-a i ........? Neznam ot tiah izliza tochno obratnoto. Otnosno "Щяхме да ги личнуваме накрая." Prav si samo taka taka praviat v "всяка нормална държава". Da ne govorim che az ne si spomniam da sam imal klient s tvoeto ime da ne govorim pak da sa me zaplashvali sas linchuvane. Po veroiatno e da si ot tozi tip hora - neudachnici na koito vinagi neshto im e vinovno, a te vinagi sa pravi. Vmesto da prodaljavash tazi bezmislena polemika, bigai kam parvia ofis na btc ( ako si ot mladost toi e v 10-ti blok ) i skliuchvai barzo dogovor ( minimalnia srok e 1 godina ) i ako pak ne ti haresa vrashtai se tuka i pochvai da se chudish koga shte doide vremeto "да започне да се нормализира интернетът е софия". I togava veche mojesh da otidesh v Kardjali, tam horata niamat problemite s internet za razlika ot Sofia.

Andrei Andreev
edin ot GOODFELLAS

In computer business everything is zeroes and ones. You are either zero or one.



Тема wisbgнови [re: r@iden]  
Автор Nasko Kolchev (непознат )
Публикувано17.12.04 10:10



Аз за сметка на това, г-н Андреев, знам много добре кой сте. А това че не можете да ме намерите в списъка с бившите си клиенти, честно да Ви кажа, изобщо не ме интересува. Единственото, което правя тук е, че споделям личния си опит. Интелигентните хора могат сами да си извадят заключенията от тази тема, а онези които решат да Ви повярват могат разбира се да станат клиенти на wisbg. Сигурен съм обаче, че това няма да е за дълго, защото никой не обича да плаща за нещо, което не получава. Да Ви кажа право - чудя се как все още съществувате.

Атанас Колчев
журналист
БТА

Редактирано от Nasko Kolchev на 17.12.04 10:10.



Тема Re: wisbgнови [re: Nasko Kolchev]  
Автор r@iden (минаващ)
Публикувано17.12.04 20:40



Trudno g-n Kolchev. Mnogo trudno no se spraviame niakak si. Niamam nishto protiv lichnia Vi opit. Toi si e Vash i moje da si go spodeliate kadeto i kakto iska te. Vaprosa e che mnogo preuvelichavate neshtata. Za poslednite 11 meseca imame otkazali se tochno 9 choveka, a vkliuchilite se sa niakolko pati poveche. V Sofia ima tochno 2 firmi koito mogat da udovoletvoriat Vashte iziskvania. Nie ne sme mejdu tiah. Prosto v tozi biznes vsichko e vapros na pari i to mnogo pari. Tezi koito gi niamat gi narichat kvartalni bandi, no az ne vijdam nishto obidno v tova.

Aide sas zdrave

In computer business everything is zeroes and ones. You are either zero or one.



Тема Mr.Andersonнови [re: Nasko Kolchev]  
Автор TheLozMan (Mr.)
Публикувано18.12.04 02:09



нека да уточня,
неведнъж и нескромно съм казвал че на интернет пазара сме ние и останалите, ние си спазваме договорите,ние включваме клиентите си и им даваме 3-4-5 дни време да ни тестват услугата : ако им хареса идват и подписват договори и чак тогава им взимаме парите - ако не им хареса си взимаме кабела, последното не се е случвало до момента, имаме си и денонощен съппорт и денонощно кабелджии по кварталите които дежурят на които им се плаща за да отстраняват аварии и в 04:00 през нощта

относно това че сте се минали - Вие сами сте си виновен, защо е трябвало да чакате 2 месеца ? Нима изи-лан насила са Ви принудили да им станете клиент или ВИЕ САМ СТЕ ПОЖЕЛАЛИ
ние не сме силови структури и никого не принуждаваме да се включва към "жалките"ни лан-мрежи

www.grundig.com


Тема тепурва ще "съществуваме" [re: Nasko Kolchev]  
Автор TheLozMan (Mr.)
Публикувано18.12.04 02:25



Mr.Anderson
Аз ако бях на Ваше място нямаше да се чудя как все още съществуваме а как Вие ще си пукнете от мъка че тепърва ще се развиваме и през следващите 4 години със сигурност ще има мноого лан мрежи, след това ще се окрумним вече няма да сме на ниво квартални мрежички, ще имаме оптични точки където си пожелаем и след 4-5 години ще има 2-3-4 оператора който ще работят и с крайни клиенти / за Ваше сведение в момента в софия сме 480-540 фирми "чки" /

Хайде сега е Ваш ред като толкова се фукате,

btw - тук не е уместно да си пишете че сте от БАН , че сте журналист и че сте публикувате материали ....

разровете малко архивите и познайте къде в Европа е най -голямата съществуваща и в момента Лан мрежа с над 200 000 абоната ?



www.grundig.com



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.